Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

@Tomek B muszę Ci powiedzieć że SolaX kłamie a raczej jego statystyki oszukują:)

total.JPG

Tu mamy statystyki od podłączenia, wygląda OK do czasu aż porównamy roczną energię do total, brakuje 30kWh

A teraz statystyki z miesiąca:

maj.JPG

przez 3 dni nie wysłał statystyk na serwer.

 

Dodatkowo jeśli jest przerwa w dostawie energii, resetuje licznik dzienny. W ten sposób wyłączymy prąd o 18:00 całe dzienne statystyki na serwerze wynoszą 0kWh. Ale do ogarnięcia, ważne że działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hej

 

niewiem czy jest temat temu poświęcony ale chce zbudować instalacje do ogrzewania cwu.

narazie 7 paneli takich

plus regulator do grzałki od gościa z allegro plus grzałka od niego , całość na razie ok 1,7kw (grzałka 1,5 żeby mieć jakiś nadmiar mocy).

obecnie mam bojler 120l ogrzewany kotłem węglowym więc latem lipa straszna. docelowo jeszcze może kilka paneli + 1kw turbina wiatrowa.

dach mam mocno skośny na południe - słońce od wczesnego rana do wieczora . na razie wsadzę grzałę w obecny bojler ale mam w planie zakup 300l - z kalkulatora wychodzi ze jest opcja zagrzania tych 300l w ciągu dobrego dnia do 70 st a to powinno starczyć nawet na dwa dni...

 

czy ktoś ma taką instalację ? te panele są coś warte ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ze jest opcja zagrzania tych 300l w ciągu dobrego dnia do 70 st a to powinno starczyć nawet na dwa dni..."

 

Będzie za CZTERY dni słoneczne pod rząd.

PIERWSZEGO dnia zagotujesz te 300 litrów.

Co w pozostałe? Po jednej godzince pracy a potem - stop?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ze jest opcja zagrzania tych 300l w ciągu dobrego dnia do 70 st a to powinno starczyć nawet na dwa dni..."

 

Będzie za CZTERY dni słoneczne pod rząd.

PIERWSZEGO dnia zagotujesz te 300 litrów.

Co w pozostałe? Po jednej godzince pracy a potem - stop?

 

Adam M.

 

adam - możesz rozwinąć myśl ? bo mówisz ze nie wykorzystam wody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już do CWU to najlepiej nadają się zwykłe płaskie solary...

Za połowę ceny masz dokładnie to samo...

 

raczej nie...sam zespół pompowy to koszt i potrzebuje energii do pracy. pozatym nie chce ciągnąć na dach rur jak mogę przewody. boi z czasem sobie to mogę rozbudować o inwerter i panele by produkować na potrzeby własne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie...sam zespół pompowy to koszt i potrzebuje energii do pracy. pozatym nie chce ciągnąć na dach rur jak mogę przewody. boi z czasem sobie to mogę rozbudować o inwerter i panele by produkować na potrzeby własne...

 

Jeden solar cieczowy wygeneruje tyle energii co pięć paneli fotowowltaiznych...

No ale śnij dalej...:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta grzałka to się uruchomi w jakich warunkach? Czy napięcie z paneli musi być z jakiegoś konkretnego zakresu? Kiedyś tu wspominano że nie tak łatwo grzałkę z PV zasilać...

 

jest taki gość co robi do grzałek jakiś sterownik że podłącza się grzałke na chyba 90v . moge dac namiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"proszę o opinię kolegów którzy mają/wiedzą a nie porady czy tak albo inaczej "

 

Chcesz pochwał?

Jak zrobisz to DOBRZE to będzie działało dobrze i będziesz zadowolony!

Czy jest dobrze to się dowiesz... jak zrobisz i trochę z tym pomieszkasz.

Wtedy nam tu opiszesz... lub nie.

 

"często latem nie miałem prądu. wtedy muszę wyłazić na dach przykrywac hydrosolary. a tak to i mam ciepłą wodę i od biedy jak kupię inwerter to i hydrofor zasilę. same plusy tu widzę. "

Na razie...

Policz koszt tego CO ZADZIAŁA, zobaczysz też minusy.

Na razie snujesz marzenia...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie , siedzicie na forum tyle lat a nie szkoda wam palców i klawiatur na puste gadanie ? chyba nie o nabijanie postów chodzi?

 

czy te panele są godne zainteresowania ? czy ta instalacja będzie działać ? jest opcja odpowiedzi na takie pytania czy shitstorm pozostaje jedynie ?

nie chce hydrosolarów , koniec kropka.

jeśli tak ma wyglądać dyskusja to ok sorry ze wszedłem ... myślałem ze są ludzie co maja , znają się i da się normalnie podyskutować a widzę ze snuje marzenia i mam poronione pomysły...really ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

really!

 

Na tym etapie...

Wlazłeś na forum, nie poczytałeś i masz pretensje, ze nie rozumiesz jak Ci sensownie odpowiadają.

To minie jak się w problem bardziej wgryziesz.

Jak się nie wgryziesz - musisz wierzyć w to, co Ci powie ten, kto chce sprzedać.

 

"panowie , siedzicie na forum tyle lat a nie szkoda wam palców i klawiatur na puste gadanie ? chyba nie o nabijanie postów chodzi?"

Nie chodzi o nabijanie postów. Nabijanie postów jest nudne.

Radzić można tylko mądremu księciu...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

niewiem czy jest temat temu poświęcony ale chce zbudować instalacje do ogrzewania cwu.

narazie 7 paneli takich

plus regulator do grzałki od gościa z allegro plus grzałka od niego , całość na razie ok 1,7kw (grzałka 1,5 żeby mieć jakiś nadmiar mocy).

obecnie mam bojler 120l ogrzewany kotłem węglowym więc latem lipa straszna. docelowo jeszcze może kilka paneli + 1kw turbina wiatrowa.

dach mam mocno skośny na południe - słońce od wczesnego rana do wieczora . na razie wsadzę grzałę w obecny bojler ale mam w planie zakup 300l - z kalkulatora wychodzi ze jest opcja zagrzania tych 300l w ciągu dobrego dnia do 70 st a to powinno starczyć nawet na dwa dni...

 

czy ktoś ma taką instalację ? te panele są coś warte ?

 

Same panele z konstrukcją mocującą, okablowaniem i grzałką z jakimiś sensownym układem sterującym to koszt ok 5,5 - 6 k...

Taką instalacja jest w stanie wygenerować teoretycznie ok 1500kWh energii rocznie pod warunkiem że uda się wszystko złapać w wodę ...( W normalnych warunkach nie ma szans aby to się udało...)

W dzień słoneczny energii będzie na styk a w każdym innym trzeba będzie podpierać się jakimś innym źródłem ciepła...

Teoretycznie czas amortyzacji takiego mało samodzielnego układu ( potrzeba wspomagania się np energią z sieci...) to ok 6 lat przy cenie energii w taryfie całodobowej G11...

Ale to tylko teoria bo w praktyce sam zobaczysz jaki to " genialny" pomysł...

Naprawdę znacznie łatwiej i o niebo efektywniej jest grzać wodę energią z sieci energetycznej...

I jak by ktoś coś to ja jestem praktykiem z takimi rozwiązaniami...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest taki gość co robi do grzałek jakiś sterownik że podłącza się grzałke na chyba 90v . moge dac namiar

 

Chodzi ci pewnie o takie rozwiązanie...

http://allegro.pl/sterownik-regulator-grzalek-mppt-solar-ogniwo-i6462933169.html

Wszystkie fajnie w teorii a w praktyce znaczną część energii pobierzesz z sieci energetycznej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci pewnie o takie rozwiązanie...

http://allegro.pl/sterownik-regulator-grzalek-mppt-solar-ogniwo-i6462933169.html

Wszystkie fajnie w teorii a w praktyce znaczną część energii pobierzesz z sieci energetycznej...

 

nie , taki

 

http://allegro.pl/inwerter-do-paneli-solarnych-regulator-grzalek-si-i6805354670.html?reco_id=30dad843-4a10-11e7-b2e1-02a0cd4b9c7e&ars_rule_id=201

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same panele z konstrukcją mocującą, okablowaniem i grzałką z jakimiś sensownym układem sterującym to koszt ok 5,5 - 6 k...

Taką instalacja jest w stanie wygenerować teoretycznie ok 1500kWh energii rocznie pod warunkiem że uda się wszystko złapać w wodę ...( W normalnych warunkach nie ma szans aby to się udało...)

W dzień słoneczny energii będzie na styk a w każdym innym trzeba będzie podpierać się jakimś innym źródłem ciepła...

Teoretycznie czas amortyzacji takiego mało samodzielnego układu ( potrzeba wspomagania się np energią z sieci...) to ok 6 lat przy cenie energii w taryfie całodobowej G11...

Ale to tylko teoria bo w praktyce sam zobaczysz jaki to " genialny" pomysł...

Naprawdę znacznie łatwiej i o niebo efektywniej jest grzać wodę energią z sieci energetycznej...

I jak by ktoś coś to ja jestem praktykiem z takimi rozwiązaniami...;)

 

rozwin prosze mysl o "wszystko złapać w wodę" oraz "nie ma szansy aby to sie udalo", o ile wiem nie mam zamiaru dogrzewac z sieci , jesli zabraknie slonca to bede musial sypnac lopatke wegla tak jak to czynie obecnie a chce to ograniczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ze jest opcja zagrzania tych 300l w ciągu dobrego dnia do 70 st a to powinno starczyć nawet na dwa dni..."

 

Będzie za CZTERY dni słoneczne pod rząd.

PIERWSZEGO dnia zagotujesz te 300 litrów.

Co w pozostałe? Po jednej godzince pracy a potem - stop?

 

Adam M.

 

adam , jest opcja żebyś rozwinął te myśl ? bo dobrze kumam ze chodzi ci o zagotowanie wody pierwszego dnia i nie pracującą instalację później ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...