Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

Tomek chce przy pomocy agregatu zastąpić sieć kiedy jej zabraknie a PV produkuje bo inwerter on-grid wyłącza się kiedy brakuje sieci nawet jeśli ma energię z PV.

 

Wiadomo, że agregat musi być w razie wyłączeń bądź awarii. Skoro agregatem nie da się stworzyć warunków sieciowych, to znaczy, że przy jego pracy pv trzeba wyłączyć. Czy ktoś miał może okazję używać takiej jednostki 3KW/400V do zasilania całej chałupy?

Np.takich:

http://allegro.pl/agregat-pradotworczy-3000w-avr-tagred-kola-rozruch-i6829084765.html

http://allegro.pl/makitsu-generator-pradotworczy-3kw-mk3000gw-avr-i6623235748.html

Edytowane przez Tomek B..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Proszę o opinie na temat zestawów PV ; Zużycie roczne energii to ok.3000 kWh

1/ Zestaw ;

a/ Fronius Symo 3.0-3-S - inwerter trójfazowy austriackiej firmy , gwarancja 2 lata ;

b/ Seraphim 270 - SRP - 6PB ; panel USA - 12 szt / 3240 kWh , gwarancja 10 lat , 25 lat na sprawność ,

c/ cena kpl z montażem = 17800 zł ,

 

2/ Zestaw

a/ Fronius Symo 3.0-3-S - inwerter trójfazowy austriackiej firmy ; gwarancja 5 lat ;

b/ SHARP ND-RJ275 ........... ; panel Niemcy - 12 szt / 3300 kWh , gwarancja 10 lat , 25 lat na sprawność ,

c/ cena kpl z montażem = 18100 zł

Edytowane przez Andrzej5101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andrzej5101 nie jest to ciekawa oferta bo za 21k PLN można założyć 20 paneli i tym samym mieć 5kWp na dachu, a Twoje oferty to okolice tych pieniędzy.

Swoją drogą gwarancja na Froniusa 2 lata ktoś chyba ofertę z tyłka wyjął, na GoodWe i SolaX mam po 10 lat gwarancji bez niczego a tu na tak markowy sprzęt tylko 2 lata.

 

Podobnie z panelami 25 lat gwarancji na 90% swojej mocy daje Suntech i BYD a u Ciebie 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z całym sercem NIE polecam takich popierdówek trójfazowych.

 

Za to nie jednokrotnie stosuje z powodzeniem tego typu popierdułki http://allegro.pl/agregat-pradotworczy-kw6500-2500w-1faza-avr-gratis-i6903403766.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=OTJlYzM4MjAtZmE5Ny00Y2YxLTlhN2UtZDk0ZWUxZTVjYzUyAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=7083aa60-d73b-4e35-91e7-a09ccb4feb50

Dla jednofazowych niestraszna asymetria, a przy odpowiednim podłączeniu zasilają cały budynek - oczywiście z ograniczeniami.

 

Małe agregaty jednofazowe - TAK

Małe trójfazowe - NIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o ten konkretny, tylko o chińszczyznę tego typu. Dwa lata temu podobne trzy zasilały po jednym domku jednorodzinnym prawie przez 3dni. Trzeba mieć świadomość, że to chynszczyzna. ale jako awaryjne zasilanie domku jednorodzinnego się z pewnością nadają. Twój kolega musiał niestety trafić na jakiś felerny model.

Nadaje się jedynie do zasilenia domowego oświetlenia, lodówki i może telewizora
Tego chyba oczekujemy od takiego agregaciku? Dorzuciłbym jakąś pompkę CO.

 

Się zrobił offtop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proszę o namiary na firmę

 

Adam nie będę robił reklamy na forum załączam moją FV za podobnej mocy instalację i zobacz kiedy była ona robiona. Poszukaj znajdziesz lepszą ofertę

FV.jpg

 

EDIT: Aha konstrukcja na dach kupiona u konkurencji na dach płaski zapłaciłem około 2200 PLN.

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem o inwerterze marki "Fronis" ale o "Fronius" to już słyszałem.

Może dlatego ma on tylko 2 lata gwarancji. :)

Dzięki za spostrzegawczość . Już poprawiłem . Jest możliwość odpłatnie, zwiększyć zakres gwarancji

Czyli wyrób chiński z niemiecką naklejką ??? Może coś więcej na temat trwałości i dostępności sprzętu chińskiego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinbbb . Ty masz inwerter 1-no fazowy dla instalacji o mocy 3300 kWh .W budynku masz tylko 1-ną fazę? . Czy jesteś zadowolony z tej instalacji?

Znalazłem takie oferty ;http://ekofachowcy.pl/fotowoltaika?step=4&monthly_price=200&sub_category_id=2&postcode=31-429&power=4&user_type=user&grant_id=-1&color=0&kwh_cost=0.62&credit_years=5&price_inflation=2.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie na jednej fazie mam 3,3kWp + kolejny inwerter 1,59kWp. Jestem bardzo zadowolony z instalacji. Myślę aby jeszcze dołożyć kolejne 1,59kW bo mam inwerter który leży i czeka na instalację. W domu mam instalację 3 fazową ale dom spięty na jedną fazę bo nie ma bilansowania międzyfazowego.

 

Znów raczej słabe oferty, ale kto bogatemu zabroni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechało do mnie PGE....zamiast odebrać instalację fotowoltaiczną zrobili mi czterokrotne przepięcie. W zasadzie większość rzeczy mam uszkodzone, pompa ciepła, rekuperator, pralka, klimakonwektor, indukcja, laptopy, tv......Straty wyceniłem na ponad 40 tys. zł. Aż trudno w to uwierzyć. Edytowane przez Tomek B..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechało do mnie PGE....zamiast odebrać instalację fotowoltaiczną zrobili mi czterokrotne przepięcie. W zasadzie większość rzeczy mam uszkodzone, pompa ciepła, rekuperator, pralka, klimakonwektor, indukcja, laptopy, tv......Straty wyceniłem na ponad 40 tys. zł. Aż trudno w to uwierzyć.

 

A trochę jaśniej...?

Jak się robi czterokrotne przepięcie...?

 

No to teraz "kopanie się" do jesieni...

Współczuję...

 

A jakby tak w środku zimy...:jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A trochę jaśniej...?

Jak się robi czterokrotne przepięcie...?

 

No to teraz "kopanie się" do jesieni...

Współczuję...

 

A jakby tak w środku zimy...:jawdrop:

 

Czterokrotne podanie napięcia udarowego na kabel w ulicy podczas poszukiwania uszkodzenia. Wszystkie domy odłączyli oprócz mojego. W niektórych punktach świetlnych doszło do eksplozji żarówek ledowych. Jakby fotowoltaika była uruchomiona to też by wszystko poszło.

Dziś był pracownik PGE i spisywał wszystko, lista trwale uszkodzonych urządzeń dobiła do 18. Podpisałem też oświadczenie, w stylu PGE dystrybucja S.A bierze pełną odpowiedzialność za szkody mi wyrządzone, a ja nie będę się starał o odszkodowanie z żadnej firmy ubezpieczeniowej, tylko z PGE. Środki przekażą na mój nr konta. W piśmie skierowanym do nich domagam się 42 tys zł w formie pierwszej transzy zadośćuczynienia za zniszczony sprzęt.

Transza druga za zaniedbanie oraz niepoprawne wykonanie zadań w zakresie usług dystrybucyjnych jest jeszcze w formie rozważania i nie sądzę aby miała być mniejsza niż sama wartość zniszczonego sprzętu, w końcu prawie spalili mi dom. Szczęście, że chwilowo dzieci nie było w domu.

Z pewnością na tej linii będzie spór i nie odpuszczę. W końcu nie było tutaj działania siły wyższej a ewidentne działanie osób trzecich - pracowników PGE.

Edytowane przez Tomek B..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego podpisałeś oświadczenie że będziesz brał kasę tylko z PGE? Jeśli hipotetycznie wypłacą Ci 1000 PLN zadość uczynienia i powiedzą że dla nich to OK! Musisz iść na drogę sądową która może się ciągnąć latami!.

A tak ciach z ubezpieczenia a później regresem niech sobie ubezpieczyciel sćiąga kasę z PGE.

 

Wszak sami powiedzieli że to ich sprawka. Napisz jak sprawa będzie miała ciąg dalszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieści..., Wieści...

Podliczyłem lipiec i wyszło że pobrałem z mojej elektrowni dachowej 201,6 kWh...

Ile mogła wyprodukować to nie wiem...

Uważam że jak na miesiąc tak nędzny w słońce to i tak niezły wynik...

Sierpień powinien być lepszy bo za kilka dni będzie montowany inny zasobnik CWU z potrójną grzałką co by można było to sterować kaskadowo i niezależnie od sieci energetycznej...

 

Jeszcze takie spostrzeżenie...

W takie upały jak teraz i nstalacja generuje około 25% mniej energii...

Edytowane przez jasiek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...