Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

Ja przez te trzy dni zużyłem 300kWh głównie na ogrzewanie więc o jakim pakowaniu w baterie piszesz...???

 

lol, a w co będziesz pakował od maja. W przydomowy basen ogrzewany? :D

Z kolei jak nadejdzie zima i nie będzie słońca, to z czego wyciągniesz te 300 kWh w kilka dni?

Edytowane przez kerad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

..

 

13kg/doba przez ostatnie 7 DNI

[ATTACH=CONFIG]408540[/ATTACH]

 

Ładny wynik tylko twoje CO i CWU to nie tylko węgiel?? Nawet ja od 1-3.03 mam dobowe 14,5kg 23MJ

Możesz podlinkować kocioł?

 

Znalazłem na e sterach ale coś w statystyki nie mogę wejść

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kulibob na efekt końcowy instalacji ma wpływ sprawność poszczególnych urządzeń. Szczególnie, te o czystej sinusojdzie. Na przykład mój Orwaldi 1000JP w stanie jałowym zużywa na dobę około 0,6 kWh. Nie mierzyłem ile w czasie pracy, ale skoro się grzeje więc więcej. Dla mnie był to wystarczający powód by go nie używać. Nie mówię o sprawności akumulatorów. Pomijam cenę akumulatorów, bo pewnie masz b. tanie.

Co do inwerterów on grid, to ich sprawność jest sporo powyżej 90 %. Jak na razie "Niewidzialna Ręka" nie dowaliła akcyzy, czy innego podatku, więc korzystam z tego co dają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol, a w co będziesz pakował od maja. W przydomowy basen ogrzewany? :D

Z kolei jak nadejdzie zima i nie będzie słońca, to z czego wyciągniesz te 300 kWh w kilka dni?

 

Chłopie pomacaj najpierw ile ci potrzeba energii na podstawowe cele bytowe, potem nałóż to na produkcję z fotowoltaiki dzień po dniu i dopiero wtedy pisz ile ci się zmarnuje ...( Nie zapomnij że praktycznie w każdym słonecznym dniu " kroją" was na 20% urobku...)

Ja zmarnuję czy raczej nie wykorzystam a wam i tak zabiorą...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc przypomnijmy z Twojej stopki 15 cm podłoga, 30 cm dach, GWC rekuperacja a później dowiadujemy się że

 

 

 

To Ty chyba w stodole bez okien mieszkasz, 100kWh/doba za ogrzewanie. 1kWh = 0,6PLN

100*0,6PLN = 60 PLN

60 PLN to około 60kg węgla

Przepraszam to nie stodoła bez okien ale mieszkasz pod chmurką a w ziemi masz zakopane te kable?

 

13kg/doba przez ostatnie 7 DNI

[ATTACH=CONFIG]408540[/ATTACH]

 

Policz po 1zł jak nie wiesz co to taryfa G12...;)

A tak swoją drogą to my mamy zimę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie instaluje aby w końcu przesiąść się z kociołka na jakąś pompę ciepła. Na razie są 2 klimatyzacje które w okresach przejściowych grzeją i chłodzą chałupę. Do tego tunel foliowy będzie też dogrzewany prądem jakiś termowentylator.

5kW to naprawdę niewiele na koniec stycznia miałem do odebrania tylko 360kWh marnuje to prąd jasiek71 pomyśl 100kWh/doba na ogrzewanie i to niby ja marnuje prąd? Przez tydzień tyle prądu zużywam co on dobowo.

 

3MWh prądu na ogrzewanie u jaśka * 0,6PLN = 3000MWh * 0,6PLN = 1800 PLN/miesięcznie za prąd (ogrzewanie ) * 6 miesięcy okres grzewczy = 10800PLN Buhehehehehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie instaluje aby w końcu przesiąść się z kociołka na jakąś pompę ciepła. Na razie są 2 klimatyzacje które w okresach przejściowych grzeją i chłodzą chałupę. Do tego tunel foliowy będzie też dogrzewany prądem jakiś termowentylator.

5kW to naprawdę niewiele na koniec stycznia miałem do odebrania tylko 360kWh marnuje to prąd jasiek71 pomyśl 100kWh/doba na ogrzewanie i to niby ja marnuje prąd? Przez tydzień tyle prądu zużywam co on dobowo.

 

3MWh prądu na ogrzewanie u jaśka * 0,6PLN = 3000MWh * 0,6PLN = 1800 PLN/miesięcznie za prąd (ogrzewanie ) * 6 miesięcy okres grzewczy = 10800PLN Buhehehehehehe

 

Jak zwykle kreatywna matematyka...

Cały sezon grzewczy od 15 września do końca maja to 10 tys kWh taniej taryfy po 33gr brutto co daje 3,3 tys zł....

Mieszkam już kilkanaście lat w tym domu i rok w rok jest ok 10tys kWh na ogrzewanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyły 3 dni zimna aby dom pokazał swoje możliwości konsumpcyjne :) I jakie ubytki ciepła maty musiały uzupełniać. I znów wracamy do punktu wyjścia 100kWh/doba tak czy srak to jakiś KOSMOS!

Jeszcze lepiej policz jak będziesz miał swój prąd po 0,04PLN/kWh wtedy jeszcze Ci dopłacą za ogrzewanie prundem.

 

Jasiek już każdy zapamięta jak tanie jest ogrzewanie domu prądu w COP=1 na Twoim przykładzie więc nie pokazuj mojej kreatywnej matematyki bo tych co mają G12 znam tylko z takich wypowiedzi jak twoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie pomacaj najpierw ile ci potrzeba energii na podstawowe cele bytowe, potem nałóż to na produkcję z fotowoltaiki dzień po dniu i dopiero wtedy pisz ile ci się zmarnuje ...( Nie zapomnij że praktycznie w każdym słonecznym dniu " kroją" was na 20% urobku...)

Ja zmarnuję czy raczej nie wykorzystam a wam i tak zabiorą...;)

 

A podatków nie płacisz? Traktuję to jak podatek od dochodu. Temat wałkowany od wieków większości ON nad OFF ,czy odwrotnie. Każdy dobrze wie i ten ON i OFF że większy zysk daje ON ale jakoś trudno się przyznać i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyły 3 dni zimna aby dom pokazał swoje możliwości konsumpcyjne :) I jakie ubytki ciepła maty musiały uzupełniać. I znów wracamy do punktu wyjścia 100kWh/doba tak czy srak to jakiś KOSMOS!

Jeszcze lepiej policz jak będziesz miał swój prąd po 0,04PLN/kWh wtedy jeszcze Ci dopłacą za ogrzewanie prundem.

 

Jasiek już każdy zapamięta jak tanie jest ogrzewanie domu prądu w COP=1 na Twoim przykładzie więc nie pokazuj mojej kreatywnej matematyki bo tych co mają G12 znam tylko z takich wypowiedzi jak twoja.

 

IMG_20180304_145456.jpg

Ostatnie cztery doby...

Mam opisać...?

Może chcesz zdjęcia dzień po dniu ostatnich sześciu lat...?

 

Policz nam ile energii z twojego ekogrocha musiałeś dostarczyć do swojego superoszczędnego domu w tym samym okresie...

Nie zapomnij tylko doliczyć jeszcze to co zużyłeś jako energii elektrycznej i energii cieplnej z solarów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...( Nie zapomnij że praktycznie w każdym słonecznym dniu " kroją" was na 20% urobku...)

Ja zmarnuję czy raczej nie wykorzystam a wam i tak zabiorą...;)

 

Ja mam świadomość, że "kroją", ale godzę się na to. W większości przypadków 2 kWp jest wartością graniczną opłacalności off grid. Chociaż pokusił bym się o przesunięcie tej granicy w pobliże 1 kWp , gdyż inwertery on spadły w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam w necie jakiegoś sensownego kalkulator podający uzysk miesięczny zależny od konta ustawienia paneli, miesiąca itp. Ponieważ te co mam na elewacji mógłbym podnieść o te kilka kilkanaście stopni i zastanawiam się czy warto.

Zna ktoś jakiegoś linka ja nic sensownego nie wygrzebałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...