Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

Chyba trochę im zmiękła rura

 

"stanowisku PTPiREE czytamy, że operatorzy zrzeszeni w tej instytucji postanowili ponownie przeprowadzić proces konsultacji Karty Aktualizacji IRiESD, z uwzględnieniem uwag zgłoszonych i zaakceptowanych w zakończonych właśnie konsultacjach społecznych, a karty aktualizacji zostaną złożone do Urzędu Regulacji Energetyki po dokonaniu powtórnego procesu konsultacji.

 

Tym samym branża fotowoltaiczna ma dostać dodatkową możliwość na zgłoszenie swoich uwag do projektów aktualizacji IRiESD, które poszczególni OSD opublikowali na swoich stronach internetowych. Wkrótce powinny się na nich pojawić również terminy planowanych konsultacji."

 

http://m.gramwzielone.pl/energia-sloneczna/30336/zmiany-w-zasadach-przylaczania-mikroinstalacji-beda-nowe-konsultacje-w-osd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Teraz mam grzałki 3x100W i w okresie słonecznym załączały się teraz będę wymieniał na 3 x 300. Za ok miesiąc powoli czas kociołek wygaszać. CWU załatwi słońce ewentualnie druga taryfa. Na wykresach nie wszystko widać mam dwa bojlery połączone szeregowo. Wstępny podłączony do solara i grzałki sieciowej oraz ten bliżej kranu do kotła i grzałki kaskadowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to ma znaczenia jak coś wygląda? Ważne że było tanie i spełnia swoją funkcje. Znajduje się za domem a nie przed.

[ATTACH=CONFIG]408564[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]408565[/ATTACH]

 

W pewnym sensie mas racje teraz bym się nie bawił i kupił chinola.

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na ziemi bym nawet chinoli nie położył mam 6 letnią córę która często zaprasza koleżanki/kolegów któreś by dotknęło w słoneczny dzień i poparzenie gotowe.

Co to za panele by były, nawet samoróbki, jakby się można było oparzyć. Znaczyłoby to tylko, że straty są duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie, czy zasilacz 12V 2A podłączony w jednym ukladzie ze sterownikiem i akumulatorem 12V 24 ah nie będzie przeładowywał tegoż akumulatora? Akumulator ma być źrodłem rezerwowym na wypadek zaniku napięcia sieciowego.

Czy muszę dokupić regulator ładowania?

Hasło na dziś: zasilacz buforowy

http://bfy.tw/H0Ii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...