Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

"Nie da się zgromadzić zwłaszcza w zimie na zapas prądu z PV... Jeszcze nie teraz. "

 

Dać to się da, ale drogo wychodzi i taniej nie będzie.

Chyba, żeby "tymi recami" kleić.

 

Adam M.

 

Wiesz co ADAM ty naprawdę masz zr,tą łepe...nę.Ja też wiem że w kosmos można lecieć

Przez 3 lata jedno i to samo da się i da się. Kurde nakleił na złomowych badziewiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A wiadomo coś więcej ,co tam uradzili??

 

Jeszcze nie. Na moje oko to trudno będzie to przepchnąć. Jeśli chcą możliwości zdalnego wyłączania, to może będzie zgoda ale na koszt wnioskującego. Tak jak jest obecnie z licznikami, to ZE muszą dostosowywać układy pomiarowe do prosumentów na własny koszt.

Do tego dochodzi wspomniana wcześniej sprawa odszkodowań. Każdy prosument, któremu wyjdzie mniej niż 1000 kwh z 1 KW instalacji będzie miał prawo złożyć reklamację. Jak zakład energetyczny dowiedzie, że wyłączeń nie było?

W taryfie antysmogowej chcieli wprowadzić opłatę aktywacyjną, na co zgody nie dostali, więc wywindowali to co się dało, czyli opłatę licznikową.

Trudno sobie rownież wyobrazić, aby inwertery stosowane w całej UE nie spełniały wymogów polskich zakładów energetycznych sic! przepełnionych szerokiej maści magikami.

Tu się wszystko wali i ledwo zipie a nakładów inwestycyjnych z prawdziwego zdarzenia jak nie było tak nie ma. To co robią to skok na kasę, która coraz większym strumieniem wypływa z ZE w kierunku prosumentów. Niereformowalnych ludzi zmiany rynkowe nie zmobilizują do działania. Jedyne co potrafią to ciskanie gówna w wentylator.

Edytowane przez Tomek B..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ADAM ty naprawdę masz zr,tą łepe...nę.Ja też wiem że w kosmos można lecieć

Przez 3 lata jedno i to samo da się i da się. Kurde nakleił na złomowych badziewiach.

 

Słabo czytasz...

Weź się do roboty a POTEM krytykuj.

Wkleiłem filmik z facia co słoneczko na 10 baniaków wodoru zamienia.

Widziałeś?

Na wodorze jeździ, wodorem ogrzewa, na nim gotuje i prąd w ogniwach paliwowych sobie robi i mu STARCZA !!!

Na Youtube jest od groma filmików gdzie ludzie odkurzają osiemdziesięcioletnie oryginalne edisony żelazowo-niklowe i z PV ładują.

Potem korzystają jak potrzeba - i to DZIAŁA!

 

Krótko i na temat - DA SIĘ, ale tanio nie jest!

 

Nie podoba Ci się to co ze złomu klecę - nie czytaj i nie wzoruj się na tym.

Ale nie pierdol, ze nie działa, nie ma, nie da się...

 

Boli Cię, że nie masz kasy na to co jest i działa?

- Tak napisz!

A potem pocierp lub zrób sobie zamiast jęczeć, że za grosze nie chcą DAĆ!

 

Adam M.

Edytowane przez adam_mk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomówki nie mamy a mamy mieć. Podobno, jak się nie mylę, to dwie...

Jak powstaną, to i tak nie ma żadnej sensownej nitki, aby je z reszta druciarstwa połączyć.

Trza by je zbudować...

Sieci stare o małej przepustowości.

KAZALI w nie wpuścić wszystko, co ludziska wyprodukują.

Czysty horror!

Nie ma jak tym dysponować!

 

W końcu trzeba będzie ten bałagan posprzątać.

Wydaje się Wam, że za darmo?

DOPŁACĄ ZE SWOJEGO?!!!

Unia da...

No da! Radę - zróbcie coś z tym!

 

No to próbują...

Taka taryfa, inna taryfa...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo czytasz...

Weź się do roboty a POTEM krytykuj.

Wkleiłem filmik z facia co słoneczko na 10 baniaków wodoru zamienia.

Widziałeś?

Na wodorze jeździ, wodorem ogrzewa, na nim gotuje i prąd w ogniwach paliwowych sobie robi i mu STARCZA !!!

Na Youtube jest od groma filmików gdzie ludzie odkurzają osiemdziesięcioletnie oryginalne edisony żelazowo-niklowe i z PV ładują.

Potem korzystają jak potrzeba - i to DZIAŁA!

 

Krótko i na temat - DA SIĘ, ale tanio nie jest!

 

Nie podoba Ci się to co ze złomu klecę - nie czytaj i nie wzoruj się na tym.

Ale nie pierdol, ze nie działa, nie ma, nie da się...

 

Boli Cię, że nie masz kasy na to co jest i działa?

- Tak napisz!

A potem pocierp lub zrób sobie zamiast jęczeć, że za grosze nie chcą DAĆ!

 

Adam M.

 

Pisałem nie raz i nie chcę się kolejny raz powtarzać. Wszystko się da . Proszę cię od bardzo dawna podaj koszt magazynu na 10000kWh to pogadamy wtedy czy się opłaca. Wiem na niewygodne pytania nie odpowiadasz ja to wiem bo siedzę od początku wątku. Chciałeś moje oszczędności podałem i co cisza. Podniecasz się 2kWh z aku co to za zysk. Przyjemność tak nie zaprzeczam. Pisałeś o grzaniu lodem, myślisz że tylko ty o tym wiesz? Koszt zbiornika to 20000 EURO . O wodorze też wiem i nie od dziś ta sama bajka. Moje rozwiązanie jak dla mnie to takie że dziś mam 5.7kW w tym roku będzie 10kW. a potem pompa ciepła może też w 2018r zobaczymy. Skakałeś na mnie zę mam piec tak mam bo mi nie przeszkadza, ale grzeję prądem DROGO ale tak musi być puki nie będzie pompy. Pytałem czym ogrzewasz? CISZA. Ja ciebie nie ganię ale zejdź na ziemię i pisz o tym co daje wymierne korzyści , lub oddziel to pisz że można sobie zrobić taki mini off i cieszyć się nim dla zabawy i będzie OK.

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba Ci się to co ze złomu klecę - nie czytaj i nie wzoruj się na tym.

Ale nie pierdol, ze nie działa, nie ma, nie da się...

 

Adamie nie pamiętam abym pisał aby ten twój twór nie działał. Pisałem za to ze uzyski marne co do wkładu w ten twór. tj. zakup urządzeń co do korzyści.

Wypowiedz się proszę o to co cię nękam od wieków

1Koszty do uzysków

2) Koszt tej instalacji wodorowej-( widziałem to bardzo dawno)

3)Koszt grzania lodem o którym pisałeś i się przechwalałeś czy znam i że można ----oświadczam że znałem

4) Czym ogrzewasz dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym http://allegro.pl/panel-fotowoltaiczny-gs-50-i7234290590.html

Niedaleko od mojej dziury więc przesyłka odpada. Tylko jaki regulator ładowania?

 

Regulatory dla amorficznych są droższe (napięcie obwodu otwartego powyżej 60 V). Zastanów się, czy warto mieszać polikrystaliczne z amorficznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno przyszedł mi do głowy plan aby pompę ciepła oraz prąd bytowy produkować z paneli PV.Wg Asolta pompa na ogrzanie domu oraz CWU potrzebuje 3300 kW(dzieląc przez COP 3), na prąd bytowy 3000 kW więc razem 6300 kW.Czy zakup 7,84 kW paneli zbilansuje zużycie do niemal zera?Koszt na dobrych komponentach to 35 tys, mimo iż zwrot będzie liczony na ponad 15 lat i tak chce zainwestować.Czy idzie taką instalacje zrobić dobrze a taniej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie mieszać?? Przecież to tylko kolejny równoległy regulator. Dzisiaj rekord 4,1kwh byłoby więcej ale niebyłym w stanie wszystkiego odebrać.

 

Koszty, koszty, koszty... Masz kolektory, więc w okresie od kwietnia do września w słoneczne dni raczej do grzania wody wystarczą Ci "kaloryfery".

Ja uzyskałem dzisiaj 25 kWh, więc wyniki mamy porównywalne. Zwiększenie mocy off grid w Twoim przypadku ma sens raczej do celów badawczych...

To mogę zrozumieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje chyba nie potrzebuję więcej PV. Jednak zależy mi na uzyskach w pochmurną pogodą a nie tą ładną.Więc jedyny sposób to przewymiarować.

Z tym kaloryferem to różnie bywa dzisiaj bojler do 40*/c nagrzał więc szału niema za duże straty ma zimą przez obudowę i przesyłowe.

 

Trzeba będzie nauczyć się robić "śmigło prądotwórcze"

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje chyba nie potrzebuję więcej PV. Jednak zależy mi na uzyskach w pochmurną pogodą a nie tą ładną.Więc jedyny sposób to przewymiarować.

Z tym kaloryferem to różnie bywa dzisiaj bojler do 40*/c nagrzał więc szału niema za duże straty ma zimą przez obudowę i prewymiarować

 

Na dzień dzisiejszy sprawa jest prosta - nie przewymiarujesz to będzie za mało. Przewymiarujesz, to wszystkiego nie wykorzystasz.

System off grid jest droższy, ale ma jedną zaletę: nie karmisz pasożytów. . Przynajmniej na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam o PV już od 3 miesięcy i im więcej czytam tym człowiek się więcej zastanawia (głupieje) i ma kłopoty z wyborem i dlatego proszę o poradę jak i co ze sobą dobrać.

Zacznę od tego co chciałbym osiągnąć abym był zadowolony.

Decydując się na PV oczekuję zmniejszenia rachunków za energię. Wielkość mocy będzie powiększana i instalowana w dwóch miejscach oddzielnych od siebie, jedno pomieści 6 paneli, drugie 18-20.

Chciałem zacząć od mniejszego typu „off”

Z lektury po różnych tematach chęci wykorzystania wzrastają i stawiają mi problemy w doborze części składowych aby to było bezobsługowe. Nie chciał bym też się pchać w koszty sprzętów liczonych na szt jak można zastosować coś co jest połączeniem kilku w jednym.

Teraz jak ja to widzę (chciałbym) aby to działało.

To co wytworzą panele chciałbym puścić w instalację domu, nadwyżka jest przekazywana do aku (używany 720Ah mam) a dalsza w grzałki do bufora (1000L mam) który jest włączony w instalację CO i CWU. Jeżeli produkcja (instalacja) PV rozrośnie się na tyle że będą jeszcze nadwyżki to chciałbym przejść wtedy na „on” jako prosument z tym że to jeszcze decyzja zależy od tego co będzie po wprowadzeniu kwietniowych zmian.

W planach (chciałbym) jest też aby to co jest zgromadzone w aku w godzinach kiedy produkcja PV spada do 0 zasilało wydzieloną instalację na której oświetlenie i sprzęt który ma działać po (przykładowo) braku zasilania z ZE.

 

Doradzajcie coś, każda propozycja mile widziana aby pomniejszyć koszty i abym nie wtopił swojej kasy a też aby za szybko nie trzeba było tego poprawiać czy zmieniać tym bardziej jak chcę to robić bez dotacji z rozłożeniem w czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam o PV już od 3 miesięcy i im więcej czytam tym człowiek się więcej zastanawia (głupieje) i ma kłopoty z wyborem i dlatego proszę o poradę jak i co ze sobą dobrać.

 

 

Doradzajcie coś, każda propozycja mile widziana aby pomniejszyć koszty i abym nie wtopił swojej kasy a też aby za szybko nie trzeba było tego poprawiać czy zmieniać tym bardziej jak chcę to robić bez dotacji z rozłożeniem w czasie.

 

Zakładam, że masz wiedzę potrzebną do zmontowania instalacji PV.

Nadal można kupić na znanym portalu aukcyjnym w cenie poniżej 1000 zł falowniki on grid, więc zastanów się, czy jednak nie lepiej zaczęć przygodę z PV w mariażu z ZE.

Taki Fronius IG 20, czy Aurora PVI 2,0 posiada wszystkie certyfikaty wymagane w energetyce. Będzie pracowało to z 6 panelami. Po zmontowaniu złożyć trzeba wniosek o przyłączenie mikroinstalacji do ZE i czekać na wymianę licznika na dwukierunkowy.

Nie ma problemu z nadwyżkami energii w słoneczne dni. No i nie potrzeba dodatkowego osprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie często są braki w dostawie energii dlatego to aku które już mam, bufor jest z instalacji CO.

Zastanawiam się czy to nie jest przerost formy abym w układzie z panelami podłączył taki Orvaldi KS3K Solar Sinus 2,4kW. Trochę to za duże ale mniejszego o tych funkcjach (jeszcze) nie znalazłem.

Co o tym sądzicie? Może coś podobnego?

Na temat "on" czy "off" to będę myślał jak to będzie już działać, tak jak pisałem wcześniej będzie to większe i w innym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...