Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sprawa wygląda w tej chwili tak, że najkorzystniej cenowo wyjdzie zamówić 3 palety. Wtedy zamawia się całego busa, ładunek 2 tony. Na razie jeden z przewoźników powiedział mi za transport 69 paneli 5 tysięcy zł. Wychodzi 334zł za panel z dostawą do domu. Plan jest taki, że będę na miejscu przy załadunku. Wszyscy chyba nie będą mieć pretensji jeśli dołożą się do mojej podróży. Wolę wiedzieć i widzieć co kupuję. Z przewoźnikiem będzie można dogadać poszczególne dostawy, ponieważ będzie jechał tylko z panelami.

Całość zamówienia na kwotę powyżej 20 tys. zł. Trzeba w miarę sprawnie ogarnąć kupno waluty.

 

Ja się zgadzam bo już się sparzyłem na używkach, a wystarczył miernik za 20zł do sprawdzenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan jest taki, że będę na miejscu przy załadunku. Wszyscy chyba nie będą mieć pretensji jeśli dołożą się do mojej podróży. Wolę wiedzieć i widzieć co kupuję. Z przewoźnikiem będzie można dogadać poszczególne dostawy, ponieważ będzie jechał tylko z panelami.

Całość zamówienia na kwotę powyżej 20 tys. zł. Trzeba w miarę sprawnie ogarnąć kupno waluty.

Sprawdziłem na dachu - zmieści się 6 paneli, więc jeśli jeszcze zostanie, to zamawiam łącznie 6 sztuk, zamiast pięciu.

To dobry pomysł być przy załadunku.

 

Ja kupowałem w 2005 roku w GB "w ciemno" Renault Scenik'a, trafił się dobry, jak na tamte czasy. Na dodatek był LHD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie.Jaka odległość paneli pv od falownika? W miejscu gdzie będę miał zamontowaną instalacje nie będzie miejsca na więcej(Falownik będzie większy aby w przyszłości rozbudować ins.). Najbliżej na co mogę sobie pozwolić to 60-70 m. Czy straty będą duże z tego tytułu?

 

Zależy jeszcze ile stringów, jeśli kilka to spokojnie ogarniesz taką odległość standardowym 4mm przewodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jeszcze ile stringów, jeśli kilka to spokojnie ogarniesz taką odległość standardowym 4mm przewodem.

 

Aha... Co masz na myśli jeśli kilka to ok Będzie prawdopodobnie tylko 1 im więcej tym lepiej?... Na ten moment będzie do falownika fronius 5.0.3 podłączone 16 paneli o mocy 4.3kwp. Myślę że spokojnie mogę dobić do 6- 6.5 kwp..(ale to w dalszej perspektywie). Dopłata miedzy 3.7.3 a 5.0.3 była na tyle mała (w porównaniu do zakupu drugiego falownika) że postanowiłem wziąć ten większy.W sobotę będę miał montaż a potem cierpliwe(jeśli tak w ogóle się da:confused:) czekanie na wymianę licznika.

Edytowane przez andrzeej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...