Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

Witam

mam do was takie pytanie czy opłaca się brać instalacje w firmie PROMAG

 

Panele polikrystaliczne o mocy 270W firmy ARGOM (polski producent)

Inwerter Goodwe

 

Chodzi mi o instalacje 4KW za cene 15900zł

 

a poniżej przedstawiam ofertę przedstawiciela

 

[ATTACH=CONFIG]419170[/ATTACH]

 

Cena z dopłatą jak jak u mnie bez dopłat:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam u siebie inwerter GoodWe (GW 3000 NS) zainstalowany. Brak problemów chodzi już 3 lata zainstalować i zapomnieć. Mój już przerobił prawie 10MWh energii elektrycznej. Jedyny minus lubi się grzać czasami nawet do 55*C ale mnie to lotto wisi w budynku gospodarczym.

Inwerter z wifi fajny portal www do generowania statystyk.

 

O panelach się nie wypowiem

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Takie okazje zgarnia się od razu. Najprawdopodobniej ktoś napisał do sklepu, że bierze wszystko z zapłatą przy odbiorze. Tam sklep od sprzedaży bierze nawet 10% prowizji.

Ale powiem wam, że 8 palet zostało sprzedanych pojedyńczo między 23 sierpnia i 17 września, za trochę niższe kwoty niż cena w aukcji. Jest jeszcze nadzieja, że to wróci. Dziwne, że nagle 7 palet zniknęło.

Edytowane przez Tomek B..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, pożyjemy...

Może niestety za niedługo ukażą się w Polsce na znanym portalu, tak jak te (te same):

 

https://allegro.pl/panel-fotowoltaiczny-410w-i7578131778.html

 

Póki co kupna przez sklep nie było. To sprzedający zdjął ofertę.

Te same panele były też na innej aukcji po 215f za sztukę i też są zdjęte ze sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wszystko jasne. Ktos już to podprowadził. I jaka cena. Ale o co kaman, gdzie jest pozostałe 6 palet.

Nienawidze cwaniactwa. Panele razem z transportem to maksymalnie 7000-8000 zł a wystawione z 100% marżą.

Mówi się trudno. W UK całe magazyny tego stoją i będą się tego pozbywać. Trzeba tylko czekać na okazje.

4 palety mogły być już w dobrych rękach i pomóc w płaceniu niższych rachunków za energię elektryczną, a tak leżą na palecie u cwaniaka. I tak przeleżą jeszcze bardzo długo.

Definitywnie są to panele z tego samego źródła. Ten kto to sprzedaje musiał dostać cynk o naszym zamówieniu. Dziś rano zadzwonił pewnie do sprzedającego, że bierze wszystko.

Edytowane przez Tomek B..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - najłatwiej mi się zakładało na dachu (kąt 37 i 45 st.) panele 158 x 80 cm. Robiłem to sam, a młody już nie jestem. Do 165 x 99 cm musiałem prosić syna do pomocy. Młodsi to nigdy nie mają czasu i z 12 panelami (większymi) to chyba ze 3 tygodnie trwało, nim zostały przymocowane do dachu.

Jedynie na płaskim dachu garażu szło bez problemu z każdym typem. Ale jest tam teraz "rupieciarnia" (zbieranina paneli od sześciu różnych producentów). Prąd dają, więc nie narzekam. Jak się coś nawinie za dobrą cenę, to wymienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - najłatwiej mi się zakładało na dachu (kąt 37 i 45 st.) panele 158 x 80 cm. Robiłem to sam, a młody już nie jestem. Do 165 x 99 cm musiałem prosić syna do pomocy. Młodsi to nigdy nie mają czasu i z 12 panelami (większymi) to chyba ze 3 tygodnie trwało, nim zostały przymocowane do dachu.

Jedynie na płaskim dachu garażu szło bez problemu z każdym typem. Ale jest tam teraz "rupieciarnia" (zbieranina paneli od sześciu różnych producentów). Prąd dają, więc nie narzekam. Jak się coś nawinie za dobrą cenę, to wymienię.

 

Racja nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Takie panele giganty to potrzebują chyba z 4 chłopa do montażu. Dlatego w UK niechodliwe, bo raz, że trudno to upchać na angielskich daszkach, a po drugie największe ryzyko zawalenia pod ciężarem 4 chłopa i panela.

Chciałem wam wszystkim zrobić dobrze abyście nie przepłacali za fotowoltaikę. Pomimo utraty szansy nie dajcie się skubać i pozwalać zarabiać cwaniakom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic będą leżały jeszcze długooooooo, za tą kasę bez FV, gwarancji itp to ja dziękuję, miłego leżenia im życzę

 

Do tego ich fizycznie nie ma w Polsce, one są cały czas w Anglii.

Gwarancja nadal jest, ponieważ jest przekazywana od sprzedającego do kupującego. Do uznania gwarancji wystarczy dowód zakupu.W naszym przypadku jakby każdy miał potwierdzenie zakupu na tak dużą liczbę paneli to producent całkowicie inaczej podszedłby do ewentualnej reklamacji nawet jednego panela.

Fajna była okazja. Taki panel zapracowałby na siebie już po 1,5 roku pracy, generując po tym okresie czysty kapitał.

Czekajmy cierpliwie, może ktoś zmięknie, bo sytuacja co najmniej dziwna. Wystawione było to na sprzedaż od miesiąca i nagle w ciągu jednego dnia znika połowa składu. Ale wszystko tłumaczy to, że za tym wszystkim stoi osoba, która chce sprzedać te panele na wskazanym portalu aukcyjnym. On tego towaru nie ma fizycznie a jedynie usiłuje sprzedać.

Skąd w ludziach tyle zachłanności?

Edytowane przez Tomek B..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lokalizacja Ustroń .

Użytkownik ma też zestaw 3kw w licytacji na tych panelach , niestety nie ma tam informacji kiedy była zaczęta , koniec za około 24h , z czasem realizacji 2 dni . Także coś tych paneli jest chyba jednak w PL , albo już rzeczywiscie pierwsza partia jest w drodze .

 

Generalnie to w sprzedanych/komentarzach ma same inwertery i pierdy , zero paneli .

https://allegro.pl/uzytkownik/42461046/oceny?recommend=true&to=1517002308257&page=2

Edytowane przez cuuube
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na tym ebayu nie ma opcji kup teraz?-

A przelewy od osób zadeklarowanych na naszym forum pielgrzymi zaniosą w trybie expresowym na konto Tomka, czy tak jak Elixir dzieli? Założysz za nas 25000 PLN aby kupić samemu a później dzielić bez zysku?

 

Weź koło... i mocno pierd***** się w czoło.

Ale przy następnych zakupach bardzo liczymy na ciebie abyś "kup teraz" panele za 25k PLN a później czekał na wpłaty.

 

Ale myślę że w przyszłości takich aukcji liczy się głos i przychodzący przelew na konto. Paleta "zadeklarowana i wpłacona" = zakupiona. chętnie bym te 500 za przesyłkę zapłacił aby mieć 4 x 410W po cenie 1700 PLN/ 1,6 = 1,0k PLN/kWp.

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty cham jesteś...słoma z butów do kolan...może jakiejś wizyty u lekarza Ci potrzeba?

Pytam tylko bo nigdy nic tam nie kupowałem i jestem ciekaw jak to się odbywa-tylko i aż tyle jak widać dla Ciebie.

Nigdy nie chciałem żeby ktoś za mnie zakładał pieniądze, ani nie mam do nikogo pretensji że zakup nie wypalił. Jedyne co to mogę tomkowi podziękować że się tego wogóle podjął.

Edytowane przez Xesxpox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...