Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

Skąd w ludziach tyle zachłanności?

 

Trochę bawi mnie Twoje podejście do życia, po prostu ktoś kupuje coś tanio i sprzedaje za tyle za ile ktoś kupi.

To się nazywa handel.

Kup w sklepie jabłka za 40 groszy za kg, bo taką kwotę dostaje teraz sadownik. Idż do Biedronki / Lidla / itp. gdzie są po 1,99 zł i zapytaj skąd w nich tyle zachłanności.

 

A tak swoją drogą to dziękuję za wiedzę, którą się dzielisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale ty cham jesteś...słoma z butów do kolan...może jakiejś wizyty u lekarza Ci potrzeba?

Ej ale to ja w wieku 37 lat od 4 lat "nie pracuję" bo nie muszę. 500+ nie pobieram bo mam 1 dziecko. Ty nadal pracujesz i masz zamiar to robić do 67 roku życia - powodzenia! cham... prostak, słoma z butów. lekarz?!!! Ale to na mnie ktoś pracuje na mnie a nie na ciebie! Nazywaj mnie jak chcesz!

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej ale to ja w wieku 37 lat od 4 lat "nie pracuję" bo nie muszę. 500+ nie pobieram bo mam 1 dziecko. Ty nadal pracujesz i masz zamiar to robić do 67 roku życia - powodzenia! cham... prostak, słoma z butów. lekarz?!!! Ale to na mnie ktoś pracuje a nie na ciebie! Nazywaj mnie jak chcesz!

 

Dramat! Rzadko kiedy można takiego prostaka spotkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę bawi mnie Twoje podejście do życia, po prostu ktoś kupuje coś tanio i sprzedaje za tyle za ile ktoś kupi.

To się nazywa handel.

Kup w sklepie jabłka za 40 groszy za kg, bo taką kwotę dostaje teraz sadownik. Idż do Biedronki / Lidla / itp. gdzie są po 1,99 zł i zapytaj skąd w nich tyle zachłanności.

 

A tak swoją drogą to dziękuję za wiedzę, którą się dzielisz.

 

Widzisz jakoś mnie ta aukcja nie zachęciła do robienia biznesu. Jakbym przytulił te pozostałe 7 palet z 161 panelami, to jak myślisz ile możnaby było zarobić na tym handelku?

Chciałem dobrze. Macie przynajmniej rozeznanie, że fotowoltaikę można mieć taniej.

Ja już swoją mam a, że była okazja to chciałem kilka dodatkowych paneli dla siebie i przy okazji spełnić marzenia co najmniej kilku osób o własnej energii elektrycznej.

Takie okazje będą się jeszcze trafiać, trzeba obserwować. Oczywiście wszędzie, tylko nie u nas.

Edytowane przez Tomek B..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę bawi mnie Twoje podejście do życia, po prostu ktoś kupuje coś tanio i sprzedaje za tyle za ile ktoś kupi.

To się nazywa handel.

Różne mają ludzie podejścia do życia. Ja dostałem ofertę na panele. Zgodziłem się, ale przy płatności dostałem cenę 1000PLN niższa, bo dystrybutor dał sklepowi lepszą cene. Cena była uzgodniona ze mną, wiec sprzedawca mógł bez mojego jęknięcia te 1000PLN dodatkowego zysku przytulić i ja bym nawet o tym nie wiedział.

Są ludzie i ludziska. Tych drugich coraz więcej ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czasami można takie rzeczy pyknąć za niewiele wyższą kwotę od wywoławczej.

Używane ale bardzo dobrej jakości.

 

Często za wywoławczą, jeśli nie licytuje kilku naszych rodaków. Fajna sprawa dla kogoś, kto w pobliżu robi interesy i regularnie coś załatwia w tamtej okolicy, a do tego jeśli porusza się wanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przebijam mam panele w POLSCE!!!! minimum 275W NÓWKI Tier 1 nie leżaki, ktoś chce to FV dostanie, coś około Suntech / Talesun 5 busbar. A nawet ja mam Sunteh 4 busbar. w zależności od zamówień 520 - 540 PLN od panela odbiór u nas w POLSCE

 

Wrzuć no jakieś dane techniczne i wygląd paneli. I gdzie ewentualny odbiór?

6 albo 7 sztuk bym wziął ale muszę zobaczyć co to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakaś wielka promocja podobnie na allegro. Oczywiście jeśli chce ktoś kilka nie kilkanaśie/dziesiąt paneli to warto się tak spuszczać.

https://allegro.pl/promo-panel-fotowoltaiczny-trinasolar-270w-tier-1-i7558017249.html

https://allegro.pl/okazja-nowy-panel-pv-solarny-fotowoltaiczny-260w-i7414034863.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przebijam mam panele w POLSCE!!!! minimum 275W NÓWKI Tier 1 nie leżaki, ktoś chce to FV dostanie, coś około Suntech / Talesun 5 busbar. A nawet ja mam Sunteh 4 busbar. w zależności od zamówień 500 - 540 PLN od panela odbiór u nas w POLSCE

Może płyną tańsze z Chin...?

[Moderowano] Dlaczego nie moderuje się linków sprzedawców z portali aukcyjnych; usunięto oprócz linków informacje o cenie?

Amerisolar AS-6P30 280 ma być od połowy paźdz. po 1,49/Wp - warto?

SOLARCALL SCP-280 jest po 1,73 - podobno.

Edytowane przez mima
Lokowanie produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może płyną tańsze z Chin...?

[Moderowano] Dlaczego nie moderuje się linków sprzedawców z portali aukcyjnych; usunięto oprócz linków informacje o cenie?

Amerisolar AS-6P30 280 ma być od połowy paźdz. po 1,49/Wp - warto?

SOLARCALL SCP-280 jest po 1,73 - podobno.

 

Faktycznie są te panele na internecie w podanych cenach... Jak widać już zaczynają pomału ceny spadać bo 416 zł za panel to już jest cena w miarę normalna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena w hurcie za około 3 tyg. spadnie do 0,2 0,25e/W. Cały problem że w hurcie powyżej 1MW w panelach, więc nie oczekiwał bym znacznego spadku cen.

Mało kto w Polsce kupi 4100 szt. paneli aby tym handlować na allegro. Pamiętajmy że w tej cenie nie ma kosztów magazynowania 180 PALET paneli, transportu i logistyki o zarobku nie wspomnę.

 

btw. dlaczego panele 410W zniknęły z allego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...