Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

Mam o wiele większy "żagiel" 12 paneli w 4 sekcjach po 3 poziomo stoi na dachu już 3 lata, żadnego nie zwiało. A teraz u mnie wieje do 90km/h.

Ale podejrzewam że jak zwieje to wraz z dachem.

 

abes99 podłączenie elektryczne jest banalne 5-8 kabli i bezpieczniki.

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na Allegro pojawiła się nowa firma zakładająca fotowoltikę https://allegro.pl/instalacja-fotowoltaiczna-8-10kw-solaredge-montaz-i7571859079.html w bardzo rozsądnych cenach. Czy ktoś miał z nimi do czynienia i czy może coś powiedzieć.

 

No ale zobacz moduły w czasach kiedy 275-330W są standardem oni proponują panele 270W z tolerancją 0-3% moje zakładane 3 lata temu mają 275W i tolerancję 0-5%%.

Zresztą przeczytaj co oni piszą na aukcji: "Dłuższe łańcuchy dzięki stałemu napięciu falownika" nawet google translator przetłumaczy lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocencie tę ofertę.

Zuzywam rocznie okolo 3000kWh, rachunki po okolo 170zł.

Dach dwuspadowy W-Z

 

Byl u mnie przedstawiciel Foton Technik

Wycenil mi instalacje 3,74kWp (14 paneli JA Solar, inwenter 1-fazowy Omnixon, lub ABB 4,5 kW)

Na wszystko12 lat gwarancji, rekojmia za ewntualne usterki dschu - 2 lata.

 

Cena 21,5 tys. zł, plus 1900 oplaty montazowej.

Ale, mozna zaplacic tylko oplatę montazową i podpisac 10 letnią umowę abonamentowa (w moim przypadku 199,45zł miesięcznie jesli zaplacę opłate montażowa, 225 bez wpłaty )

Abonament wg słów przedstawiciela nie zmienia sie w czasie (jest niewrazliwy na zmiany stóp procentowych).

 

Poki co bylo to luźne spotkanie, wiec nawet nie poprosilem o przykladową umowę do przeanalizowania.

Wydaje mie sje to troche zbyt piekne, by bylo prawdziwe :)

Bo to taka inwestycja bez inwestycji - przy obecnych cenach prądu zapłace miesiecznie 30-50zl wiecej miesiecznie (w zaleznosci, czy wplace coś na początku).

A za rok, dwa o tej porze byc moze nie bede juz przeplacal, bo koszt energii pojdzie w gorę.

Ktos ma doswiadczenia z tą firmą ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytałeś ile kosztuje ubezpieczenie... bo musisz ubezpieczyć bo to nie Twoje! Odpowiadam 350PLN/rocznie bo PV musi być WYSZCZEGÓLNIONE w umowie ubezpieczeniowej nieruchomości a nie w OWU. Pozostają jeszcze przeglądy roczne każdy po około 250 PLN jak na moje to musisz wydać 600 PLN rocznie aby mieć czyjeś PV :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na stronie internetowej mojej gminy pojawiła się taka informacja :

 

Kolejna dotacja dla naszej gminy: prawie 4 mln zł na produkcję zielonej energii. Góra Kalwaria pozyskała fundusze, dzięki którym dofinansuje montaż u mieszkańców kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła.

Gmina pokryje 80 proc. kosztu zakupu danej instalacji. Pieniężne wsparcie otrzymają osoby, które złożyły wnioski o dofinansowanie (w 2016 roku).

 

Zapomniałem o swoim wniosku a pieniądze, które wydałem na opinię uważałem za stracone, a ty taka niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytałeś ile kosztuje ubezpieczenie... bo musisz ubezpieczyć bo to nie Twoje! Odpowiadam 350PLN/rocznie bo PV musi być WYSZCZEGÓLNIONE w umowie ubezpieczeniowej nieruchomości a nie w OWU. Pozostają jeszcze przeglądy roczne każdy po około 250 PLN jak na moje to musisz wydać 600 PLN rocznie aby mieć czyjeś PV :)

 

O przeglady pytalem, nie ma takiej koniecznosci.

O ubezpieczenie nie pytalem, dzieki za sugestię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyliczyłem, że przez 10 lat zapłacisz 27 000 zł, za instalację 3,74 kWp to raczej dosyć dużo. Ja zapłaciłem ok. 23 000 zł za 5,51 kWp w kredycie Prosument II na 5 lat (liczę już odsetki).

 

Jakie dokładnie masz te panele REC ? I ile ich masz?

Kiedy montowałeś i i jaka firma?

Ten kredyt Prosument II nadal obowiązuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocencie tę ofertę.

Zuzywam rocznie okolo 3000kWh, rachunki po okolo 170zł.

Dach dwuspadowy W-Z

 

Byl u mnie przedstawiciel Foton Technik

Wycenil mi instalacje 3,74kWp (14 paneli JA Solar, inwenter 1-fazowy Omnixon, lub ABB 4,5 kW)

Na wszystko12 lat gwarancji, rekojmia za ewntualne usterki dschu - 2 lata.

 

Cena 21,5 tys. zł, plus 1900 oplaty montazowej.

Ale, mozna zaplacic tylko oplatę montazową i podpisac 10 letnią umowę abonamentowa (w moim przypadku 199,45zł miesięcznie jesli zaplacę opłate montażowa, 225 bez wpłaty )

Abonament wg słów przedstawiciela nie zmienia sie w czasie (jest niewrazliwy na zmiany stóp procentowych).

 

Panele mają pewnie 265-270 Wp więc nie są najlepsze w dzisiejszych czasach.

Jak przeczytałem na forum to inwerter nie powinien mieć za dużej mocy.w stosunku do paneli ale może to jest inna zależność.

https://www.fiff.pl/moc-instalacji-pv-a-moc-falownikow-fronius/

 

10 lat x 12 rat po 199,45 PLN = 23.934 PLN więc o 11,3% więcej niż sama instalacja .

To nie jest źle, 20 PLN miesięcznie więcej (nie licząc inflacji).

Ale opłata montażowe 120 rat po 25,55 PLN = 3.066 PLN czyli o 61% więcej niż opłata 1.900 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...