Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

Hej,

Mam pompę ciepła LG typu PW, moc cieplna 18kW, więc w okresie zimowym mam największe zapotrzebowanie na energię elektryczną, więc musiałbym mieć potężny magazyn energii - w mojej opinii magazyn energii jest nierealny, chyba, że ładować akumulator w czasie taryfy i przełączać na odbiór poza taryfą - gdybym miał akumulatory w ekonomicznie uzasadnionej cenie, to może bym coś pomyślał.

 

A mógłbyś swoją opinię czymś poprzeć?

Ja kupuje swoje akumulatory na szrocie w ekonomicznie uzasadnionej cenie-cenie złomu. Więc nawet jeżeli akumulator wydusi z siebie parę kilowat i padnie, to go zamienię na następny. ECO świadomość nie berze się znikąd. Trzeba się postarać by korzystając z błaga cywilizacji nie przyczyniać się do produkcji jeszcze większych śmieci. Przy produkcji mojej instalacji PV nie zużyto ani grama CO2. Wcale nie jestem ECO terrorystą, wisi mnie to. Po prostu było tanio:).

Taniej się okazało ogrzewać dom gazem niż węglem. Taniej będzie ogrzewać dom prądem PV niż gazem. Taniej też dogrzewać dom dwoma GWC niż pompą ciepła. Taniej jest gdy masz instalację hybrydową. Gdzie pompa ciepła jest jednym z elementów całej układanki. Mając tak wielką pompę jesteś na nią skazany, ja swoją instalację hybrydową rozwijam w wielu kierunkach. Mój magazyn energii ma zredukować koszta a nie zastąpić sobą inne źródło energii bo tak najbardziej się opłaca.

Napisz coś więcej, zapytam dział techniczny jak ma być. Ile pobiera pompa prądu w skali miesiąca, roku? Jeżeli nie wiesz to zainstaluj licznik. Realnie się opłaca bilansowanie 50% energii którą pobiera pompa. Wtedy instalacja PV pracuje pełną parą cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przy produkcji mojej instalacji PV nie zużyto ani grama CO2.

to jest oczywiste ,że CO² nie zużywa się do produkcji paneli , tylko powstaje ono przy produkcji paneli - to ślad węglowy .

 

Polecam lekturę

http://gramwzielone.pl/energia-sloneczna/11521/slad-co2-paneli-pv-niezbedny-we-francuskich-aukcjach-dla-fotowoltaiki

więc nawet jesli masz te opisane w artykule to i tak nie jest 0

 

 

Aku do aut elektrycznych tyle

https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/producenci/news-szokujacy-raport-samochody-elektryczne-nie-sa-ekologiczne,nId,2411032

nie mogę na szybko znalezć danych o aku ołowiowych , załóżmy tyle samo

 

A gdzie reszta podzespołów typu kable itd , to wszystko ma ślad węglowy , więc jesteś w sporym błędzie .

 

 

Co innego gdybyś napisał ,że one zatarły już ten ślad, bo odpowiednio dużo wyprodukowały energii .

 

Ja już kiedyś podawałem tutaj dane na ten temat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest oczywiste ,że CO²

 

Ja już kiedyś podawałem tutaj dane na ten temat .

 

Powiec mi po chłopsku ile zużyto energii na produkcję akumulatora zakupionego na szrocie z zatartym śladem węglowym = "0"

Tak samo paneli z odzysku, kable (ale to przypadek, bo są dobre) tez z odzysku = "0"

Zasilacze ledowe mniej odciążające środowisko niż falownik?

UPSy z odzysku z zatartym śladem węglowym, zamiast falowników="0"

 

Już pomijam cenę zestawu bo raptem 2 tys. Ile musiałeś się nachorować na swoje panele? Bidadruciana instalacja zawsze w każdym calu będzie nosiła zatarte ślady węglowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ile zużyto energii na..."

 

Niosłeś to do domu sapiąc mocno?

- Niewiele...

Przywiozłeś autkiem?

- Też mało...

 

To tak dla pożartowania.

Moja zabawka politechniczna offgrid też z samych używek jest.

:lol:

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pv spłaca się z kasy , która miała trafic do ZE . Harują same na siebie .

 

Jak każdego ongridowca, offgrid cały czas twierdzi że im się też opłaca bo nie oddają haraczu tylko przechowują energię w akumulatorach w dzień ładują aku aby na tanią taryfę było ;) 1 aku ze szrota 50 PLN ile za to można taniej energii kupić 35gr/kWh? 142kWh więcej niż ten aku odda w swoim kiepskim żywocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak każdego ongridowca, offgrid cały czas twierdzi że im się też opłaca bo nie oddają haraczu tylko przechowują energię w akumulatorach w dzień ładują aku aby na tanią taryfę było ;) 1 aku ze szrota 50 PLN ile za to można taniej energii kupić 35gr/kWh? 142kWh więcej niż ten aku odda w swoim kiepskim żywocie.

 

Co ty pleciesz? W dzień jedziesz z akumulatorów ( tylko jak jest słońce) a w nocy wracasz na sieć.

Poco w jaki kol wiek sposób korzystać z akumulatorów w nocy jak kWh kosztuje 27gr lepiej w dzień jak masz po 66gr. Tania jest dopuszczalna weekend jak jest słońce.

 

A tak z innej beczki teraz szukam używanych luster na OLX do kolektorów powietrznych i wodnych oraz aby przez okna do chałupy w niektóre okna odbić folia jana niezbednego słabo się nadaje.

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo u nas wiatraki odwrócili kołami do góry i wungiel kopio.

To jakiś żart, jakby ciemny nie był rząd to i tak progresu nie zatrzyma, nie udało się PO nie uda się też Pis. Nie udało się też Putinowi, rosjanie jadą na ofgridah i mają gdzieś, że car ma inne zdanie.

Każdy kto kupił instalację już zarabia bo ceny idą zawsze do góry.

Nie wiem do czego zmierza kolega. Nie ważne czyj akumulator kupiłem, miał do wyboru albo zostanie przerobiony albo zapracuje na mnie, wybrał to drugie. Niebawem moje biogazownie będą chrupały resztki ze stołu kolegi. Dla kolegi to śmieci dla biogazowni mniammniam

Ja będę dążył do posiadania oby dwóch opcji off i ongdid bo to się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Ty ze swoimi 18kWh do 20 grudnia w dzień jedziesz na akumulatorach ;) Ahahahaha idź szarpnij agregat i puść 30A w akumulatory niech poczują święta.

 

król marnotrawstwa co będzie miał 7kW na bytowe . Na CO i CWU by mi starczyło.

Nic nie kumasz celowo kota ogonem odwracasz.

No cóż ale ktoś musi być planktonem na tej planecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TNiebawem moje biogazownie będą chrupały resztki ze stołu kolegi. Dla kolegi to śmieci dla biogazowni mniammniam

 

Widzę że somsiad to Kebaba musi prowadzić jak z resztek ze stołu biogazownię pociągniesz. Nie myślałeś jeszcze nad jakimś perpetuum mobile? Po co ograniczać się do 2 offgridów, musisz o jakiejś turbinie wiatrowej pomyśleć :)

 

Nie 7kWh a 13,9kWh słabiutką masz pamięć, 2 ostatnie dni to już 20kWh/doba

Przechwytywanie.jpg

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że somsiad to Kebaba musi prowadzić jak z resztek ze stołu biogazownię pociągniesz. Nie myślałeś jeszcze nad jakimś perpetuum mobile? Po co ograniczać się do 2 offgridów, musisz o jakiejś turbinie wiatrowej pomyśleć :)

 

Nie 7kWh a 13,9kWh słabiutką masz pamięć, 2 ostatnie dni to już 20kWh/doba

[ATTACH=CONFIG]423627[/ATTACH]

 

Wniosek z tego jest jedne źle dobrana instalacja którą jeszcze rozbudowujesz pogratulować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek z tego jest jedne źle dobrana instalacja którą jeszcze rozbudowujesz pogratulować :)

 

Jak to dobrze że mieszkasz w moim domu i wiesz na co zużywany jest prąd ;) tylko pogratulować.

Ale to ty mając tak ocieplony dom musisz mieć kocioł 10kW, koze, rekuperator, GWC, kolektory słoneczne uzupełniane agregatem prądotwórczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie królu marnotrastwa OEP, solary i PV :lol2:

Jedyny błąd jak u siebie to widzę to kocioł który jednak pod kontem preperingu jest dobrym rozwiązaniem.

Tylko jak tobie prąd wyłączą to szybko zdechniesz:) a mi nawet dupa nie zmarznie

 

Edit.

Wkur.. mnie ale Wesołych Świąt Tobie i Innym

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...