Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To zależny czym dla Ciebie jest offgrid.

.Dla mnie zapewnieniem minimum komfortu w przypadku ekstremalnie długiego zaniku zasilania.

Instalacja powinna dążyć do tego aby się zwrócić czyli jak najdłuższe korzystanie z UPS bez wykorzystania akumulatorów. Czyli uzysk chwilowy PV większy od poboru. Jak dla mnie potrzebuję ciągłej produkcji ok 100-150W. Na samych panelach tego nie zrobię jak dorzucę turbinę wiatrową też będzie za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie mieszajmy do tego układu UPS który służy do zapewnienia ciągłości zasilania jakichś tam odbiorników...

Jak dla mnie fotowoltaika z bateriami nie mamsensu przy porównaniu z układem sieciowym...

Ja już jestem skutecznie" wyleczony" z baterii...

Świat nie dysponuje odpowiednimi magazynami energii aby to miało jakikolwiek sens...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek ******** swoją zabawkę?

 

Zostało tylko 3,5kWp paneli na dachu których jak na razie nie mam do czego podłączyć...

 

Dzisiaj wywiozłem ostatnie akumulatory na złom bo wszystko się zajechało w przeciągu roku...

Edytowane przez Tomaszs131
Wulgaryzmy w cytowanym poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostało tylko 3,5kWp paneli na dachu których jak na razie nie mam do czego podłączyć...

 

Dzisiaj wywiozłem ostatnie akumulatory na złom bo wszystko się zajechało w przeciągu roku...

 

Jakie plany dalej??

 

Moje wydają się ok a były w podobnym wieku tylko używam ich inaczej. Staram sienie dopuścić aby napięcie pod obciążeniem zeszło poniżej 24-24,5V. Następne kupię takie bardzej nadające się do PV

Co jakiś czas szukam taniej używanej turbiny wiatrowej ale nie mogę nic sensownego znaleźć.

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie plany dalej??

 

Moje wydają się ok a były w podobnym wieku tylko używam ich inaczej. Staram sienie dopuścić aby napięcie pod obciążeniem zeszło poniżej 24-24,5V. Następne kupię takie bardzej nadające się do PV

Co jakiś czas szukam taniej używanej turbiny wiatrowej ale nie mogę nic sensownego znaleźć.

 

Plany bliżej nie określone...

Pora roku nie zachęca do jakiegokolwiek grzebania a do tego brak jakiejkolwiek motywacji...

 

Część paneli zostanie podłączona poprzez sterownik do grzałki cwu a reszta prawdopodobnie zostanie sprzedana...

Na dzień dzisiejszy nie widzę sensu w fotowoltaice...

Dobre dla pasjonatów...

Mi odeszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas szukam taniej używanej turbiny wiatrowej ale nie mogę nic sensownego znaleźć.

 

Weź sobie od majfrienda za 240 dołków 800W na bank będzie lepsza niż używka 300W w podobnej cenie:

https://pl.aliexpress.com/item/800-w-12-v-24-v-48-V-6-Nylon-Fiber-Ostrze-Poziome-Turbiny-Wiatrowej-w/32855121721.html

 

U siebie mam nówkę Bosha 100Ah 12V i zapnę go przez kontroler do panela 20W byle nie stał jak pustak, bo stanie może go tylko dobić.

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie od majfrienda za 240 dołków 800W na bank będzie lepsza niż używka 300W w podobnej cenie:

https://pl.aliexpress.com/item/800-w-12-v-24-v-48-V-6-Nylon-Fiber-Ostrze-Poziome-Turbiny-Wiatrowej-w/32855121721.html

 

U siebie mam nówkę Bosha 100Ah 12V i zapnę go przez kontroler do panela 20W byle nie stał jak pustak, bo stanie może go tylko dobić.

 

Duże ryzyko że walną Vat na cle. Ostatnio MPPT 60A mi dziabnęli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część paneli zostanie podłączona poprzez sterownik do grzałki cwu a reszta prawdopodobnie zostanie sprzedana...

Na dzień dzisiejszy nie widzę sensu w fotowoltaice...

Dobre dla pasjonatów...

Mi odeszło...

Czyli, wg Ciebie, nie warto iść w PV bo za drogo, za dużo problemów, zmienność prawa ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pis nie znalazł na nas wszystkich haka? Nie wybierzesz nas dostaniesz z urzędu wzrost cen prądu od konkurencji? Jak szybko działają, przykład Warszawy, ceny jeszcze nie poszły do góry a oni już podnieśli haracze.

 

O czym Ty mówisz? Mam 2 chałupy w wawie i nic nie wiem a Ty mi tu z jakimiś haraczami? PIS pakuje manele o czym mam myśleć? O tym że obniżyli akcycę z 20 na 5 PLN/MWh szybciej zwróci mi się PV :) za 4MWh zapłacił bym 80 a zapłacę 20... zajebonzo dzięki PIS ale idzcie do Smoleńska tam Wam najlepiej

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jest to moj pierwszy post na tym forum wiec prosze o wyrozumiałość ;)

Jestem w trakcie budowy domu, i chciałbym na dachu zamontować panele fotowoltaniczne od aliego:

36 sztuk x 100W = 3,6 kWp:

ECO-WORTHY 2018 100W Monocrystalline Solar Panel for 12V

lub

Dokio Solar Panel 100W Monocrystalline Silicon 18V 1175x535x25MM Size Top battery

 

Do tego kupic jakis inwerter (nie koniecznie z chin) na 4kW trojfazowy on grid.

Cena PV to jakies 13tys pln + 4ys za inwerter = 17tys.

Z tego co rozumiem szacunkowo bedzie z tego 4000 kWh na rok czyli jakies 2,2tys rocznie , wiec zwrot po 7-8 latach.

Bede miał pompe ciepła wiec PV wydaje sie miec duzo sensu.

Mam kilka pytan:

1. Czy ZE ma jakies obiekcje co do PV, Innogy pisze na swoich stonach ze potrzebne bedzie tylko: "Parametry techniczne, charakterystyka ruchowa i eksploatacyjna przyłączanych urządzeń, instalacji lub sieci, w tym specyfikacja techniczna/ karty katalogowe urządzeń wytwórczych i przekształtnikowych."

2. Jak najlepiej podlaczyc 36 takich paneli, wstepnie myslalem o tym zeby rownolegle polaczyc 18 szeregowo wpietych paneli, czyli bedzie napiecie 216V (dla PV 12V) lub 324V (dla PV 18V) ?

3. Czy polecacie jakis inverter dla 4 kW?

4. Jakies uwagi czy sugestie?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym Ty mówisz? Mam 2 chałupy w wawie i nic nie wiem a Ty mi tu z jakimiś haraczami? PIS pakuje manele o czym mam myśleć? O tym że obniżyli akcycę z 20 na 5 PLN/MWh szybciej zwróci mi się PV :) za 4MWh zapłacił bym 80 a zapłacę 20... zajebonzo dzięki PIS ale idzcie do Smoleńska tam Wam najlepiej

 

Nie bądź taki naiwny, od kiedy to rząd rozdaje, co do reszty to możesz sobie tylko pomarzy, bo ruskie rządy nie cierpią polaków nie zależnie z jakiego obozu i raczej do tak licznych wycieczek więcej nie dopuszczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...