Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

Fakt. Ogrzanie domu przy pomocy PC jest obecnie tanie, zwłaszcza jak się ma własną w miarę dużą instalację PV. Ale trzeba najpierw zainwestować w jedno i drugie.

Gaz jest prawie bezobsługowy, a koszt tej inwestycji tu na Śląsku to sporo mniej niż na PC i PV. Do tego jeszcze dodam, że to sprawdzona od lat technologia. Stąd takie rozwiązanie wybiera sporo właścicieli domków.

 

Mając stary dom z lat trzydziestych ubiegłego wieku oraz sporą produkcję z PV wybrałem PC PP. Nie wykluczam, że zrobię sobie małą PC PW by lepiej dogrzać łazienki i kuchnię. Gaz jest dobry na "siarczyste mrozy" i wtedy będę z niego korzystał.

 

Problemem jest brak jakiejkolwiek wiedzy na temat pomp ciepła niż ta "sprawdzona technologia"...

 

System grzewczy z pompą ciepła już na starcie jest znacznie bardziej ekonomiczny i znacznie skuteczniej się broni przed wzrostem kosztów eksploatacji budynku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Oczywiście, że tak, to wszystko i jeszcze coś ekstra, jakaś parada próżności na przykład. I tak to będzie taniej niż utrzymywać kopalniane molochy. Na samej służbie zdrowia co obsługuje bidnych górników zaoszczędzą miliardy. Zdrowe odprężone chłopy wiadomo wesprą co najmniej 500+

 

Rusz jednego górnika to wszyscy się zjadą do Waszawy i spalą ten przybytek na ul. Wiejskiej. Więc wungiel będzie dotowany i wydobywany do czasu aż nie będzie miał kto pracować w tym zawodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą zawsze pracowali bo to z ojca na syna są stanowiska przekazywane :D Wszyscy płaczą jaka ciężka praca a lgną jak muchy do g.. bo doskonale wiedzą jakie korzyści wynikają. Mam znajomego któremu się udało załapać do kopalni, najpierw robił przy naprawach sprzętu a jak tylko się możliwość zrobiła to zjechał na dół. Cały zadowolony, jak opowiadał to się włos na głowie jeży co się tam wyprawia. No i faktem jest , że oni sobie odebrać nie dadzą niczego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jeden wybuch metanu był w Czechach zginęło 12 Polaków, myślisz że naszym nie daje to do myślenia? W końcu bańka pęknie, mów co chcesz ale ja zjeżdżając 800m pod ziemie miałbym gacie pełne... Ty pewnie też?

O jeden zjazd za daleko i wszystkie profity szlak trafi i nawet 13 i 14-tka będzie tylko pamiątką, a rodzina przypomni sobie jak opowiadał co działo się na dole.

 

Możemy tego nie dożyć, ale kiedyś system się załamie a zacznie się od prywatyzacji kopalń, albo wydobycie będzie rentowne albo szukajcie innej roboty. Zobaczysz jak szybko górnicy zobaczą ile tracą na rzecz Rosyjskiego węgla i ciekawe kiedy powędrują autokarami wprost do Warszawy ja stawiam że będzie to jeszcze przed wyborami. Bo od PIS mogą dostać tylko wszystko, jeśli władza się zmieni tak różowo już nie będzie.

Tak tylko głośno myślę, czy z sensem czy nie myślę ze czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..wszystkie profity szlak trafi i nawet 13 i 14-tka będzie tylko pamiątką, a rodzina przypomni sobie jak opowiadał co działo się na dole.

.

z tymi profitami i pamiątkami to ostrożnie (może nie na miejscu trochę , ale... jakie grupy pracownicze zasługują na takie )

"Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd roztoczy opiekę nad rodzinami ofiar i poszkodowanych" to odnośnie Czech .

"Odszkodowanie wynosi 240 tys. koron, czyli ok. 9,4 tys. euro.

 

Jeszcze przed wypłaceniem odszkodowań – zaraz po świętach – rodziny ofiar dostaną zapomogi w wysokości do 10 tys. koron, czyli poniżej 400 euro. " czy mało , czy dużo pojęcie względne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tego powodu że nie ma FiT muszę odbierać swoje 80%, byłby FiT może z łaski swojej bym sprzedał MWh za jakieś godziwe pieniądze. Bo jak mam sprzedać za 170 PLN to wolę przepalić w grzałce elektrycznej.

 

Macie darmową baterię o napędzie węglowym i sprawności 80%...

Takie rozwiązanie jest układem idealnym dla wszystkich posiadaczy tak niestabilnych źródeł energii jak fotowoltaika czy wiatraki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek krótka piłka prąd z turbin wiatrowych to koszt około 150-170 PLN/MWh a z elektrowni węglowych od 270-350 PLN. Tyle w temacie Twojego towera z dynamem.

 

A od kiedy to turbinami wiatrowymi czy fotowoltaiką jesteś w stanie zapewnić stabilne zasilanie w każdych warunkach...???

Albo ludzkość wymyśli jakieś konkretne i stabilne magazyny energii elektrycznej albo będzie do usranej śmierci dymać prąd elektrowniami konwencjonalnymi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies rok-dwa lata temu obecny rzad podpisał porozumienie w UE na mocy ktorej w elektrowniach i elektrocieplowniach trzeba spalac m.in. antracyt, ktorego w PL się nie wydobywa.

Nie wynegocjowali zadnego okresu przejściowego, wydobycia antracytu w PL nadal brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc w jakim celu pchać się w Ostrołękę C jak można od razu wziąć się za atom,

 

Nie wiem...

Z jakiegoś powodu na świecie buduje się znacznie więcej elektrowni konwencjonalnych niż atomowych...

 

Ciekawe o jakiej pojemności była by bateria od Elona Muska za cenę elektrowni atomowej...?

Czy czasem to nie jest jakiś kierunek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Z jakiegoś powodu na świecie buduje się znacznie więcej elektrowni konwencjonalnych niż atomowych..."

 

Coś czytałem, że zaczyna brakować paliwa do atomówek i jest coraz droższe. Nie wszyscy je mają a to uzależnianie się od jego dostawcy.

"Zakręci kurek" i jest po ptokach.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Albo ludzkość wymyśli jakieś konkretne i stabilne magazyny energii elektrycznej albo ...

Siemens juz działa .

df7687c579127bf9med.jpg

W projekcie o roboczej nazwie Future Energy System (FES), realizowanym przez Siemens Gamesa Renewable Energy we współpracy z firmą Hamburg Energie, nadwyżka energii odnawialnej zostanie zamieniona w ciepło poprzez ogrzanie (do 600° )otoczonych materiałem izolacyjnym skał. Pojemność takiego magazynu energii wyniesie 800 m3, a jego waga sięgnie tysiąca ton. .Zmagazynowane w skałach ciepło będzie można zamienić na energię elektryczną dzięki generatorowi o mocy 1,5 MW. Pojemność „skalnego” magazynu sięgnie 30 MWh energii elektrycznej .

 

Siemens przewidywał rozpoczęcie budowy „skalnego” magazynu energii jeszcze z końcem 2017 r., a jego uruchomienie ma nastąpić wiosną 2019 r.

 

Magazyn o pojemności 1 GWh będzie zbudowany do 2025 roku.

Plany są na magazyny skalne o zakresie mocy wejściowej i wyjściowej od 30 MW do 750 MW, przy pojemności magazynowej od 250 MWh do 12 GWh.

 

Siemens podaje wstępnie, że ich system magazynowania energii będzie mógł dostarczać energię do systemu elektroenergetycznego przez 20 lat .

 

 

Nie pamietam teraz dokładnie czy w Holandii , czy Belgii jakieś miasto ma tyle EV ,że magazynują odnawialna energię w ich akumulatorach i za pomocą aplikacji i zapisywanych/określanych przez właściciela tras przejazdu system wyciąga w nocy z nich energię tak by pozostało na zaplanowaną trasę. Jesienią był program na TVN24 o tym .

Edytowane przez cuuube
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...