Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

A od kiedy to turbinami wiatrowymi czy fotowoltaiką jesteś w stanie zapewnić stabilne zasilanie w każdych warunkach...???

Albo ludzkość wymyśli jakieś konkretne i stabilne magazyny energii elektrycznej albo będzie do usranej śmierci dymać prąd elektrowniami konwencjonalnymi...

 

Ta skromnie powiem, że wymyśliłem taki sposób. Jest temat na elektrodzie. Magazynowanie energii elektrycznej w mikrobiogazowniach nazywam je ogniwami paliwowymi bo wiem są o wymiarach 1m3 i można je łączyć w dowolnej kolejności w zależności ot zapotrzebowania na prąd od 3 kW do nieskończoność. Taki magazyn jest bardziej sprawny i wydajny od akumulatora i "skalniaka". Nagrałem nawet firmę co wybuduje prototypy, oraz załapuję się na dofinansowanie. Niestety utknęło, bo potrzeba wykazać się w papierach, że czuwa nad projektem ekipą naukowo-badawczą z któregoś uniwersytetu. Nie znam takich jestem humanistą. :sick:

Mam zamiar taki jeden uruchomić u siebie w okrojonej wersji, niestety takiego co wymyśliłem nie da się wybudować w garażu.

Edytowane przez pkorol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mnie zastanawia fakt że przez ostatnie sto lat rozwój technologii przewrócił cały świat do góry nogami a praktycznie nic nie zrobiono ze zwykłym akumulatorem czy baterią...

 

Jak dla mnie te wszystkie rewelacje na temat tych wszystkich dziwacznych i skomplikowanych rozwiązań to takie robienie zasłony dymnej aby zrobić tylko iluzję że to takie trudne do osiągnięcia...

Tak naprawdę nikomu nie zależy aby wypuścić na rynek takie rozwiązania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokażcie satelity wysłane przez Polskę i należące do Polski, przecie Polska ma swoje miejsca na nieboskłonie. A ile mamy?

1 wielkości 4 puszek do piwa - wraz z panelami słonecznymi.

 

Skoro magazyny energii majom to, i satelity majom prawda... a Co my mamy? Wungiel 1km pod ziemiom?

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jeden wybuch metanu był w Czechach zginęło 12 Polaków, myślisz że naszym nie daje to do myślenia? W końcu bańka pęknie, mów co chcesz ale ja zjeżdżając 800m pod ziemie miałbym gacie pełne... Ty pewnie też?

O jeden zjazd za daleko i wszystkie profity szlak trafi i nawet 13 i 14-tka będzie tylko pamiątką, a rodzina przypomni sobie jak opowiadał co działo się na dole.

 

Możemy tego nie dożyć, ale kiedyś system się załamie a zacznie się od prywatyzacji kopalń, albo wydobycie będzie rentowne albo szukajcie innej roboty. Zobaczysz jak szybko górnicy zobaczą ile tracą na rzecz Rosyjskiego węgla i ciekawe kiedy powędrują autokarami wprost do Warszawy ja stawiam że będzie to jeszcze przed wyborami. Bo od PIS mogą dostać tylko wszystko, jeśli władza się zmieni tak różowo już nie będzie.

Tak tylko głośno myślę, czy z sensem czy nie myślę ze czas pokaże.

 

Nie mam nic wspólnego z górnictwem, ( ponad 200km do śląska) ale szlak mnie trafia jak tak piszecie. Węgiel to dobro narodowe już naziści produkowali paliwa do czołgów na początku XXw z węgla. Kto wie jak będzie może za 10 lub naście lat wydobycie będzie może bez udziału człowieka . Gdzieś czytałem jakiś czas temu ile to ma powstać jeszcze elektrowni na zachodzie Europy węglowych, wstrzymał bym się z tą krytyką. Zachwycaliśmy się zachodnimi produktami i co? Ten kto walczy z polskim węglem wie co robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kupić uran za granicą . A gdzie odpady składować. Ja proponuję składować u ciebie za płotem. Tak sprzedadzą ci uran ale za możliwość składowania odpadów. Za taką ekologię ja dziękuję

 

Odpady są składowane pod Różanem https://pl.wikipedia.org/wiki/Krajowe_Sk%C5%82adowisko_Odpad%C3%B3w_Promieniotw%C3%B3rczych

I tak w Polsce mamy elektrownie atomową co prawda do celów doświadczalnych ale mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że przerwę te interesującą dyskusję o magazynach energii, ale chciałem się dopytać bardziej doświadczonych czy nie mając PV, ale planując w br. (najpóźniej w przyszłym), mogę już teraz wystąpić o licznik dwukierunkowy (PGE)? Mam czas, to chciałbym się przygotować żeby potem nie marnować na to czasu. :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kupić uran za granicą . A gdzie odpady składować. Ja proponuję składować u ciebie za płotem. Tak sprzedadzą ci uran ale za możliwość składowania odpadów. Za taką ekologię ja dziękuję

 

mamy głębokie kopalnie , może tam składować ? Zanim doczekamy się naszych odpadów, to będą już pewnie na półtora kilometra...

 

Żartuję :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że przerwę te interesującą dyskusję o magazynach energii, ale chciałem się dopytać bardziej doświadczonych czy nie mając PV, ale planując w br. (najpóźniej w przyszłym), mogę już teraz wystąpić o licznik dwukierunkowy (PGE)? Mam czas, to chciałbym się przygotować żeby potem nie marnować na to czasu. :p

 

nie wymieniają od tak , widzi mi się klienta mają w poważaniu - koszta .

I tak pózniej będziesz latał do nich z papierami - zgłoszenie .

Więc szkoda zachodu .

Edytowane przez cuuube
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nie mając PV, ale planując w br. (najpóźniej w przyszłym), mogę już teraz wystąpić o licznik dwukierunkowy (PGE)? Mam czas, to chciałbym się przygotować żeby potem nie marnować na to czasu. :p

 

Wymiana licznika na dwukierunkowy następuje wg Ustawy do 30 dni po przyjęciu poprawnie wypełnionego Zgłoszenia Przyłączenia Mikroinstalacji do Sieci.

W ubiegłym roku w PGE trwało to czasem dłużej, bo brakowało liczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia fakt że przez ostatnie sto lat rozwój technologii przewrócił cały świat do góry nogami a praktycznie nic nie zrobiono ze zwykłym akumulatorem czy baterią...

 

Jak dla mnie te wszystkie rewelacje na temat tych wszystkich dziwacznych i skomplikowanych rozwiązań to takie robienie zasłony dymnej aby zrobić tylko iluzję że to takie trudne do osiągnięcia...

Tak naprawdę nikomu nie zależy aby wypuścić na rynek takie rozwiązania ...

 

Twoje wątpliwości rozwiewa ostatnie zdanie drugiego akapitu.

 

Jak Adam Mk mawia, porządne baterię są tylko cena jest nie dla przeciętniaka (nie bez przyczyny).

 

Co do technologii magazynowania - idealnym układem jest spięcie wszystkiego co nie szkodzi razem - wiatraki, PV, lokalne magazyny, przepompownie, turbiny gazowe, kogeneracja, i może z 20% atomu.

 

Bez względu na wybrane technologie najszybciej i najtaniej będzie iść drogą energetyki rozproszonej, bo wtedy problemy rozwiązuje się na miejscu, w małej skali, w kwotach osiągalnych dla wielu, często bez udziału państwowych środków.

 

Gdyby każdy nowy dom musiał mieć PV i aku, gdyby każdy nowy blok musiał mieć to samo to w kilka lat można stać się potęgą OZE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Gdyby każdy nowy dom musiał mieć PV i aku, gdyby każdy nowy blok musiał mieć to samo to w kilka lat można stać się potęgą OZE.

to już nie są mrzonki

Prosumentów w Polsce na razie jest kilkadziesiąt tysięcy. Jak wynika z zapowiedzi ministra Gowina, dzięki programowi Energia Plus w krótkim czasie prosumentów w naszym kraju mają być miliony.(5 mln)

 

http://gramwzielone.pl/trendy/33720/program-energia-plus-minister-gowin-zapowiada-5-mln-prosumentow

 

 

:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja tym ministrom nie wierzę, powiedzą wszystko żeby w roku wyborczym coś ugrać.

 

Za to widzę, jak za zachodnią granicą w ciągu kilku lat w domach pojawiło się setki tysięcy instalacji PV, dziesiątki tysięcy domowych magazynów i nie mam pojęcia ile pomp ciepła.

 

Taki "ruch" powoduje zmniejszenie potrzeb energetycznych zauważalnych w skali kraju, a w przypadku ewentualnej kumulacji technologi mającej na celu modernizację kotłowni i zużycia energii w starym domu zwycięstwo jest potrójne:

 

- niższa emisja,

 

- niższe zapotrzebowanie na energię w skali roku,

 

- minimalne lub żadne potrzeby energetyczne w godzinach szczytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Gdyby każdy nowy dom musiał mieć PV i aku, gdyby każdy nowy blok musiał mieć to samo to w kilka lat można stać się potęgą OZE. "

 

CÓŻ ZA IDIOTYZM!!!

Opisz nam tu, proszę, JAK złapaliby naród za mordę?

 

Teraz dają kredyt i dofinansowanie.

Kredyt się spłaca...

Wpinają ON, bo muszą, ale CHCĄ MIEĆ MOŻLIWOŚĆ regulowania mocą oddawaną do sieci.

Moc zetną lub odłączą zasilanie ON idzie się paść!

"Ciemno i zimno", nawet jak jest słońce, panele i falownik.

I co nam Pan zrobisz? - NIE MAMY PAŃSKIEGO PŁASZCZA...

 

Postulujesz powszechne PV i powszechne WŁASNE akumulatory, takie aby działały latami, gromadziły bardzo dużo i nie kosztowały?

TO MAJĄ SE TE KABELKI POROZCIĄGANE NA SŁUPACH ŚCIĄGNĄĆ I np. zjeść czy wsadzić je sobie w... ?

A Ty będziesz na to patrzał i rechotał?

A potem pójdziesz po 500+ czy inne jakieś dofinansowanie?

Z CZEGO?

 

99% czasu jaki żyjesz zawodowo gnasz za kasą na opłacenie różnych form ENERGII.

Światła, ciepła, wachy do auta czy żarcia.

TAK TRZYMAJĄ CIĘ ZA MORDĘ !

Postulujesz - że maja nie trzymać?

TO JAK SIĘ WYŻYWIĄ?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że przerwę te interesującą dyskusję o magazynach energii, ale chciałem się dopytać bardziej doświadczonych czy nie mając PV, ale planując w br. (najpóźniej w przyszłym), mogę już teraz wystąpić o licznik dwukierunkowy (PGE)? Mam czas, to chciałbym się przygotować żeby potem nie marnować na to czasu. :p

 

Idź do firmy instalującej PV, oni ci podbiją wniosek i wszystkie dokumenty, że masz ową instalację. Zgłaszasz to wszystko i masz licznik, bo nikt nie będzie sprawdzał czy rzeczywiście masz tą instalację. A gdy przyjdą instalować licznik i zechcą rzucić okiem, to pewnie już będziesz ją miał zamontowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do firmy instalującej PV, oni ci podbiją wniosek i wszystkie dokumenty, że masz ową instalację. Zgłaszasz to wszystko i masz licznik, bo nikt nie będzie sprawdzał czy rzeczywiście masz tą instalację. A gdy przyjdą instalować licznik i zechcą rzucić okiem, to pewnie już będziesz ją miał zamontowana.

 

Pomysł może i dobry, ale... Jest jedno "ale". Znajomemu w PGE pod koniec października 2018 r. wymieniali licznik (miał taki, który kręcił się w dwie strony), to przyglądali się też, czy panele założone zgodnie z dokumentacją zgłoszeniową.

 

Twój pomysł o tyle dobry, bo można zgłosić mikroinstalację składającą się nawet z jednego panela i jest podstawa do wymiany licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...