Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja już pisałem na obecnych podwyżkach bez podwyżek , zyskam prawdopodobnie w granicach 150,- i zapłacę tym złodziejaszkom za rok używania prądu (5MWh) zamiast 250 zł tylko ponad stówkę :p

 

Ale ja piszę o podwyżkach w 2020 roku jako innych niż te, których w tym roku "nie ma".

 

W tym roku nie zapłacimy więcej na rachunkach, co nie oznacza, że nie zapłacimy w ogóle. Rząd będzie miał po prostu dziurkę w budżecie z powodu brakujących kwot z akcyzy. Dlatego tych kilku miliardów złotych zabraknie np. na szkolnictwo, służbę zdrowia czy dofinansowania do fotowoltaiki. Po prostu wyjmą z jednej kieszeni i przełożą do drugiej. Ale to nadal będą te same pieniądze płacone przez nas w podatkach.

 

Najlepiej tutaj to opisano:

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/rzad-chce-ukryc-podwyzki/yyy8tzq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja piszę o podwyżkach w 2020 roku jako innych niż te, których w tym roku "nie ma".

 

W tym roku nie zapłacimy więcej na rachunkach, co nie oznacza, że nie zapłacimy w ogóle. Rząd będzie miał po prostu dziurkę w budżecie z powodu brakujących kwot z akcyzy. Dlatego tych kilku miliardów złotych zabraknie np. na szkolnictwo, służbę zdrowia czy dofinansowania do fotowoltaiki. Po prostu wyjmą z jednej kieszeni i przełożą do drugiej. Ale to nadal będą te same pieniądze płacone przez nas w podatkach.

 

Najlepiej tutaj to opisano:

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/rzad-chce-ukryc-podwyzki/yyy8tzq

 

Mówię od lat, że rządowi opłaca się rozdawać PV za darmo wszystkim chętnym, będzie to pewna inwestycja która odbije 50% w pierwszym roku użytkowania. A potem to nic tylko trzepać prosumentów i dopłacać z tych pieniążków górnikom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja piszę o podwyżkach w 2020 roku jako innych niż te, których w tym roku "nie ma".

 

W tym roku nie zapłacimy więcej na rachunkach, co nie oznacza, że nie zapłacimy w ogóle. Rząd będzie miał po prostu dziurkę w budżecie z powodu brakujących kwot z akcyzy. Dlatego tych kilku miliardów złotych zabraknie np. na szkolnictwo, służbę zdrowia czy dofinansowania do fotowoltaiki. Po prostu wyjmą z jednej kieszeni i przełożą do drugiej. Ale to nadal będą te same pieniądze płacone przez nas w podatkach.

 

Najlepiej tutaj to opisano:

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/rzad-chce-ukryc-podwyzki/yyy8tzq

 

żadnych podwyżek nie będzie :confused: Unia już się interesuje ta sprawą tzw "niedozwolona pomoc publiczna" http://gramwzielone.pl/trendy/33910/ke-chce-sprawdzic-polska-ustawe-ws-energii

Za 3 miesiące rząd się cofnie (podobnie jak z wycinką puszczy czy sądami ) i wyjdzie na to co ktoś napisał w pierwszym komentarzu pod artykułem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KE poczeka aż będą wybory do PE bo nie będzie chciała nabijać popularności eurosceptykom. A po wyborach to będzie wyrok i podkulanie ogona z ustawą. Tak to jest jak się rządzi populistycznie.

 

Też tak myślałem ale dawanie kasy na modernizację zakładów i takie tam, nie jest pomocą publiczną, w rządzie też nie półgłupki siedzą więc KE może się najwyżej pocałować:). Zazdroszczą, że tu faktycznie zielona wyspa rozkwitła i luzie chodzą po ulicach gdzie chcą i kiedy chcą, co na zachodzie nie do pomyślenia. Nie rozumiesz co się dzieje? Rżną na całego, powstaje wielka fama i pod przykryciem tego smrodu wprowadzają docelowe ustawy które umykają KE która skupia się wyłącznie na obronie praw komuchów.

Edytowane przez pkorol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pkorol głupoty piszesz, zacznij myśleć a teorie spiskowe zostaw Macierewiczowi.

 

Poczytaj komentarze pod tym artykułem:

http://m.gramwzielone.pl/trendy/33910/ke-chce-sprawdzic-polska-ustawe-ws-energii

 

Wiesz co ciemny jestem, rozumim wszystko po chłopsku. To co wytłumaczysz mi, dla czego KE wsadza nosa w wysokość akcyzy, czyżby była ona równa dla wszystkich państw sojuszu? Czyli zmniejszenie akcyzy to pomoc publiczna a zwiększenie to co godne postępowanie bo Unia się bogaci?

A co komentarzy, są miarodajnym źródłem informacji? Przecież tam sama antyrządowa publika, narzekali pięć lat temu dokładnie tak samo( a rządy byli inne), zamiast tego by wziąć sprawy w swoje ręce.

Jak dobrze, że mamy KE czuwa by drylowanie kieszeni Kowalskiego nie zaprzestało ani na chwilę:) A pisowi znów ujdzie to płazem, bo to nie my będą mówili, to KE wam zabiera!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ciemny jestem, rozumim wszystko po chłopsku. To co wytłumaczysz mi, dla czego KE wsadza nosa w wysokość akcyzy, czyżby była ona równa dla wszystkich państw sojuszu? Czyli zmniejszenie akcyzy to pomoc publiczna a zwiększenie to co godne postępowanie bo Unia się bogaci?

A co komentarzy, są miarodajnym źródłem informacji? Przecież tam sama antyrządowa publika, narzekali pięć lat temu dokładnie tak samo( a rządy byli inne), zamiast tego by wziąć sprawy w swoje ręce.

Jak dobrze, że mamy KE czuwa by drylowanie kieszeni Kowalskiego nie zaprzestało ani na chwilę:) A pisowi znów ujdzie to płazem, bo to nie my będą mówili, to KE wam zabiera!?

 

Nie rozumiesz. Rząd planuje przeznaczyć środki, które miały iść na modernizację energetyki na niwelowanie podwyżek cen energii. Zarówno prawa do emisji jak i środki celowe.

 

I to nie jest kwestia wysokości akcyzy. Bo wpływy z niej były już zaplanowane. To jest kwestia sfinansowania podwyżek środkami, które miały już swój budżetowy cel (jak np. opłąta przejściowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to mamy kurna rząd, by nas wspierał a nie obdzierał tym bardziej w sytuacjach kryzysowych. Teraz widać wyraźnie który rząd jest bardziej ludzki i nie ważne czym on się kieruje czy rokiem wyborczym czy innymi nie znanymi przesłankami.

 

Ty faktycznie nic nie łapiesz.

 

Jak rząd Cię wspiera skoro podwyżki cen energii amortyzuje Twoimi pieniędzmi?

 

Oni swoich nie mają, tylko decydują, jak wykorzystać te, które z Ciebie zedrą.

 

A że większość środków idzie na doraźne pieszczenie elektoratu to w końcu wszystkie pieprznie z wielkim hukiem.

 

I jedyne co oni wspierają to utrzymanie się przy władzy, nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zacytować kolegę z gramwzielone: po pierwsze taka interwencja powinna realizować cel w ogólnym interesie gospodarczym, ... oraz gwarantować równy dostęp przedsiębiorstw energetycznych z UE do odbiorców krajowych. I to ma być w moim również interesie gospodarczym, czyżby nie?

No i wszystko jasne, a żeby niemcu opłacało się sprzedawać swój prąd Kowalskiemu, to ma być on droższy w dwa razy. Panie, Macierewicz do takich rzeczy by nigdy nie dokumał. Bo to gospodarka wolnorynkowa, tylko dla czego jest drożej i drożej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zacytować kolegę z gramwzielone: po pierwsze taka interwencja powinna realizować cel w ogólnym interesie gospodarczym, ... oraz gwarantować równy dostęp przedsiębiorstw energetycznych z UE do odbiorców krajowych. I to ma być w moim również interesie gospodarczym, czyżby nie?

No i wszystko jasne, a żeby niemcu opłacało się sprzedawać swój prąd Kowalskiemu, to ma być on droższy w dwa razy. Panie, Macierewicz do takich rzeczy by nigdy nie dokumał. Bo to gospodarka wolnorynkowa, tylko dla czego jest drożej i drożej?

 

Generalnie niestety częściowo masz rację. Nasze firmy przez podwyżki pozdychają, przyjdą zagramaniczne i je wykupią za grosze.

 

A my dostaniemy jakieś grosze rekompensat, a inflacja dopieprzy mam znacznie więcej.

 

A wystarczyło by kopalnie zamienić na fabrykę PV, zakład byłby rentowny, odbiorcy niższe rachunki a kraj nie musiałby w tym czasie dopłacać do kopalń (a zgrozo dopłaca do własnych w tym samym czasie importując 70% potrzeb węgla w kraju !!!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty faktycznie nic nie łapiesz.

 

Jak rząd Cię wspiera skoro podwyżki cen energii amortyzuje Twoimi pieniędzmi? j.

 

Z całym poszanowaniem ale przebywasz jeszcze w większym błędzie, akcyza to są moje pieniążki, brak akcyzy brak moich pieniążków. Skoro rezygnują z moich pieniążków bo to w moim interesie a nie Unijnym, no to tylko przyklasnąć. No marny zemnie ekonomista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A wystarczyło by kopalnie zamienić na fabrykę PV, zakład byłby rentowny, odbiorcy niższe rachunki a kraj nie musiałby w tym czasie dopłacać do kopalń (a zgrozo dopłaca do własnych w tym samym czasie importując 70% potrzeb węgla w kraju !!!).

 

Całkowicie z tobą się zgadzam, rząd powinien dostać i dostaje bana za nie frasobliwość. A, że ruscy zdeponowali na granicy miliony ton swojego węgla, to raczej nie wina rządu. Rusek co wozi węgiel opowiadał, że ruscy nie mogą wozić węgiel do europy, bo ma spore zanieczyszczenia i tylko Polska ma luźne przepisy co do jakości węgla.

Ale to się zmienia, składy węgla świecą pustkami, łagodna zima temu sprzyja.

Wszystkich kogo znam, wszyscy od dwóch lat na plusie budują domy, hotele, wszyscy mają nowe samochody, ja nie nowe ale leprze też mam, więc dla czego wciąż gro lektoratu narzeka nie wiem. Widocznie mieszkają w jakimś innym kraju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym poszanowaniem ale przebywasz jeszcze w większym błędzie, akcyza to są moje pieniążki, brak akcyzy brak moich pieniążków. Skoro rezygnują z moich pieniążków bo to w moim interesie a nie Unijnym, no to tylko przyklasnąć. No marny zemnie ekonomista.

 

No marny ekonomista jesteś :p

 

Rezygnują z akcyzy, która miała iść na konkretne cele.

 

Oznacza to tylko i wyłącznie tyle, iż muszą Cię złupić na nie mniej niż wpływy z akcyzy żeby się w worku zgadzało.

 

A to oznacza, że:

 

- mogą złupić więcej niż byłoby z akcyzy (np. w cenie za kWh),

 

- mogą złupić Cię nieproporcjonalnie mocniej niż jakbyś tą akcyzę miał w rachunku.

 

Biorąc pod uwagę fakt, że większość firm/gmin już płaci wg nowych cenników to do powyższych dwóch dopisz drożejące co popadnie.

 

I tak ratując poparcie w roku wyborczym wygenerowano lawinę podwyżek, która dopiero w 2020 roku nas rozniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tam u fotowoltaiki słychać...??

 

Niedługo zawieszę trochę kWp to dam znać:)

 

Apetyt dwóch aut elektrycznych jest ogromny, ale nie ma co płakać, koszt netto za 45 000 kilometrów rocznie zmalał o 90% (przejście na prąd to nie tylko mniej energii na kilometr jazdy, kWh z prądu jest ponad 3 razy tańsza niż kWh energii z paliwa na stacji, spalanie 15 kWh/100 km oznacza koszt prądu 3,90 zł, to jest ilość energii zawarta 2.25 litra benzyny, czyli w kwocie 12 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo zawieszę trochę kWp to dam znać:)

 

Apetyt dwóch aut elektrycznych jest ogromny, ale nie ma co płakać, koszt netto za 45 000 kilometrów rocznie zmalał o 90% (przejście na prąd to nie tylko mniej energii na kilometr jazdy, kWh z prądu jest ponad 3 razy tańsza niż kWh energii z paliwa na stacji, spalanie 15 kWh/100 km oznacza koszt prądu 3,90 zł, to jest ilość energii zawarta 2.25 litra benzyny, czyli w kwocie 12 zł.

 

Ja czekam na te inwertery które zakupiłem ...( Mam nadzieję że się doczekam bo jakoś tak cisza ...)

Potem spróbuję ogarnąć papierologię...

 

Masz dwa EV...?

Miałeś Nissana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...