Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

Chłopie 4 lata temu za Panele Suntecha 275W 4 busbar, i inwerter GoodWe 3,3kW zapłaciłem 15000 wtedy było drogo. Kilka dni temu widziałem ofertę 5kW z montażem za 19,500PLN Z montażem pod klucz

 

Chyba za taką samą instalację jaką już masz.

 

Jeszcze raz napiszę , a na jakich podzespołach? jak zabezpieczone po stronie napięcia zmiennego i stałego ?, do czego montowane? jak długa gwarancja?

 

Zobacz jakie są ceny czegoś lepszego - nie znaczy naj, ale w miarę. dla 5kW

Sam panel Sharp Nu-Rc290w to 1090 zł na instalację 5 kW potrzeba 19 sztuk czyli 20700 zł za same panele, a reszta? Sam montaż na dachu ceramicznym, falownik ok 7000tyś.

Nie zaprzeczyłem, że można tanio ale to tanio może być bardzo drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chyba za taką samą instalację jaką już masz.

 

Jeszcze raz napiszę , a na jakich podzespołach? jak zabezpieczone po stronie napięcia zmiennego i stałego ?, do czego montowane? jak długa gwarancja?

 

Zobacz jakie są ceny czegoś lepszego - nie znaczy naj, ale w miarę. dla 5kW

Sam panel Sharp Nu-Rc290w to 1090 zł na instalację 5 kW potrzeba 19 sztuk czyli 20700 zł za same panele, a reszta? Sam montaż na dachu ceramicznym, falownik ok 7000tyś.

Nie zaprzeczyłem, że można tanio ale to tanio może być bardzo drogo.

 

Drogo.

 

Chciałbym tak z 2.5 kWp, czyli:

 

- 10 paneli np. Jinko solar 285W - 4700 netto,

 

- inwerter - 3000 netto (Growatt, może przy dobrych wiatrach Fronius),

 

- kable, zabezpieczenia - 1000 zł,

 

- robocizna - 1000 zł.

 

W sumie: 9700 netto - 10 500 zł brutto (dla 8% VAT).

 

Daje to 4200 zł/kWp na chyba nie najgorszym sprzęcie. Zakładam, że 5 kWp powinno kosztować poniżej 20k brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogo.

 

Chciałbym tak z 2.5 kWp, czyli:

 

- 10 paneli np. Jinko solar 285W - 4700 netto,

 

- inwerter - 3000 netto (Growatt, może przy dobrych wiatrach Fronius),

 

- kable, zabezpieczenia - 1000 zł,

 

- robocizna - 1000 zł.

 

W sumie: 9700 netto - 10 500 zł brutto (dla 8% VAT).

 

Daje to 4200 zł/kWp na chyba nie najgorszym sprzęcie. Zakładam, że 5 kWp powinno kosztować poniżej 20k brutto.

 

+1000 konstrukcja:) lipa.

 

Chyba, że zrobisz tak jak ja przykręcisz panele prosto do blachy, wyprowadzisz dysze wodne nad panelami, podepniesz pod basen i będziesz pompował wodę, która będzie spływać blachą do rynny i kierowana do basenu.Będziesz miał przebicie z paneli razy dwa. Tak planuję zrobić u jednego z moich klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na jakich podzespołach? jak zabezpieczone po stronie napięcia zmiennego i stałego ?,

 

A to zapomniałeś przeczytać co wcześniej pisałem znaczy zginęło?

Co mnie ceny Sharpów obchodzą KURNA chłopie 4 LATA mam FOTOWOLTAIKĘ założysz dziś będziesz 4 lata w plecy.

Rób se SHARP i nie zapomnij o tych optimlajzerach

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chałupa z lat 80-tych z dziurawymi oknami liczona była na 100-120W/m2 ale 160W/m2 ale ta musi być wybitnie ocieplona.

 

moje zapotrzebowanie na ciepło to ok 90kw/1m2, zapytajcie kogokolwiek kto użytkował"olejusa" nawet dobrej klasy, że spalenie poniżej 2000l oleju na rok (z cwu) przy tym metrażu to wynik trudny do osiągnięcia,mój pracując na njniższym parametrze nie połknie mniej niz2 tyś/rok , przyjmując Wasz nieco prześmiewczy ton "doradztwa" zakładam,że : potrzebuję jakieś 15000 kwh/rok(co+cwu)+ 2000kwh/rok "reszty" prądu. ok 10tyś kwh "wyciągnę" z fotowoltaiki i gdy resztę(7 tyś kwh)kupię u ZE po jakieś 0,62 gr to daje jakieś 360PLN/miesiąc średniorocznie całej potrzebnej energii w domu. Czy coś koledzy-doradzcy pominąłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zapomniałeś przeczytać co wcześniej pisałem znaczy zginęło?

Co mnie ceny Sharpów obchodzą KURNA chłopie 4 LATA mam FOTOWOLTAIKĘ założysz dziś będziesz 4 lata w plecy.

Rób se SHARP i nie zapomnij o tych optimlajzerach

 

Człowieku ty masz jakieś kompleksy - jesteś chłopem to się ciesz , ale nikogo nie nazywaj chłopem,

To, że masz FV 4 lata to Cię stawia przed kimś kto jej jeszcze nie ma?Czujesz się z tego powodu jakiś lepszy?mądrzejszy?

Jeśli chcesz pisać coś mądrego to się chociaż zastanów o czym piszesz, bo Twoja wiedza o czymś co nazywasz "..optimlajzerach.."? nie ma tu nic do rzeczy, zresztą co to w ogóle jest?może w Twoim środowisku coś to znaczy?A jeśli Twoja "chłopska "polszczyzna miała na myśli "Optymizery mocy" to na pewno nie Ty będziesz decydował kiedy je stosować, a kiedy nie.

 

Przez takie posty przez które tylko szukasz zaczepki zmuszasz mnie do wypowiedzi które nie są zgodne z jego kulturą i wychowaniem.

 

Zabezpieczeniem dla FV jest ogranicznik przepięć i to zarówno na stałym jak i zmiennym napięciu. Jeśli tego nie masz to po pierwsze nikt nie dopuści Ci instalacji do podłączenia z siecią zewnętrzną, po drugie żadna firma nie uzna Ci gwarancji na posiadany sprzęt, żaden ubezpieczyciel nie ubezpieczy Ci instalacji FV i cała instalacja w przypadku zdarzeń losowych jakim jest wyładowanie atmosferyczne staje się zagrożeniem dla życia Twojego i Twoich najbliższych, zniszczeniem sprzętu, jak również może spowodować pożar domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam panel Sharp Nu-Rc290w to 1090 zł

Nie zaprzeczyłem, że można tanio ale to tanio może być bardzo drogo.

 

Panel Sharp Nu-Rc290w w pierwszej z ofert które znalazłem w gogle kosztuje:

Cena:920,00 zł 23% VAT, Cena netto:747,97 zł.

 

Firma montująca na pewno kupi jeszcze taniej, a sprzeda Ci z VAT 8%.

To samo pewnie dotyczy inwertera i pozostałych podzespołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczeniem dla FV jest ogranicznik przepięć i to zarówno na stałym jak i zmiennym napięciu. Jeśli tego nie masz to po pierwsze nikt nie dopuści Ci instalacji do podłączenia z siecią zewnętrzną, po drugie żadna firma nie uzna Ci gwarancji na posiadany sprzęt, żaden ubezpieczyciel nie ubezpieczy Ci instalacji FV i cała instalacja w przypadku zdarzeń losowych jakim jest wyładowanie atmosferyczne staje się zagrożeniem dla życia Twojego i Twoich najbliższych, zniszczeniem sprzętu, jak również może spowodować pożar domu.

 

Porażająca jest Twoja znajomość zagadnień związanych z fotowoltaiką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez takie posty przez które tylko szukasz zaczepki zmuszasz mnie do wypowiedzi które nie są zgodne z jego kulturą i wychowaniem.

 

Czy tobie czasem sufit na łeb się nie spadł chłopczyku? Czy mądrzejszy od ciebie w temacie fotowoltaiki hmm jakby ci to powiedzieć tak oczywiście. Wybacz taka jest prawda, a jeśli liczysz że po 432 stronach tematu każdy post ma być merytoryczny to się grubo mylisz.

Zresztą twoją wiedzę podsumował już Vr5 bo nie masz a gadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel Sharp Nu-Rc290w w pierwszej z ofert które znalazłem w gogle kosztuje:

Cena:920,00 zł 23% VAT, Cena netto:747,97 zł.

 

Firma montująca na pewno kupi jeszcze taniej, a sprzeda Ci z VAT 8%.

To samo pewnie dotyczy inwertera i pozostałych podzespołów.

 

A tak apropos to co takie sharpy robią lepiej od takich MP 280w za 420?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żaden ubezpieczyciel nie ubezpieczy Ci instalacji FV i cała instalacja w przypadku zdarzeń losowych jakim jest wyładowanie atmosferyczne staje się zagrożeniem dla życia Twojego i Twoich najbliższych, zniszczeniem sprzętu, jak również może spowodować pożar domu.

 

Ubezpieczyciel oczywiście ubezpieczy wszystko i weźmie pieniądze ale potem nie wypłaci bo instalacja nie spełnia norm i niezgodna z przepisami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak apropos to co takie sharpy robią lepiej od takich MP 280w za 420?

 

Wg mnie jedne i drugie to nie najnowsza produkcja. Te pierwsze są drogie nawet przy cenie 747,97 zł netto (cena za jaką znalazł Kolega @CityMatic jest jeszcze wyższa).

Ja jedynie zasugerowałem, że warto sprawdzić, czy są niższe ceny na dany produkt. Ot, i wszystko...

Moje panele, to produkt "śmieciowy", czego się wcale nie wstydzę.

Były też tanie. Powiem więcej - dzięki temu jest szansa, że za mojego życia PV się zamortyzuje.

Edytowane przez vr5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykładowe orientacyjne oferty...

 

Jednak i w ofertach jest wiele nieścisłości które potem korygują na miejscu ...jeśli w ogóle

"

8 990 zł - ZESTAW PV 1,7 kWp - z 6 modułami SHARP 275 oraz pozostałymi w/w elementami;

 

8 990 zł - ZESTAW PV 1,9 kWp - z 7 modułami BOVIET 265 oraz pozostałymi w/w elementami;

 

10 790 zł - ZESTAW PV 2,2 kWp - z 8 modułami SHARP 275 oraz pozostałymi w/w elementami;

 

10 490 zł - ZESTAW PV 2,4 kWp - z 9 modułami BOVIET 265 oraz pozostałymi w/w elementami;

 

13 890 zł - ZESTAW PV 3,3 kWp - z 12 modułami SHARP 275 oraz pozostałymi w/w elementami;

 

13 290 zł - ZESTAW PV 3,5 kWp - z 13 modułami BOVIET 265 oraz pozostałymi w/w elementami;"

 

Jaka moc paneli(przestarzałe konstrukcje), a jaka moc oferowanej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczyciel oczywiście ubezpieczy wszystko i weźmie pieniądze ale potem nie wypłaci bo instalacja nie spełnia norm i niezgodna z przepisami .

 

Nie wiem, czy Kolega zauważył - w instalacji ma być inwerter za około 7000 zł. Wychodzi na to, że bez żadnych zabezpieczeń. Pewnie jakaś prototypowa produkcja. Nowości zawsze były drogie...

 

Tak to jest z ubezpieczycielami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...