Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

Może pomoże takie zestawienie za 2018, PV 4,3kWp, skopiowane z zarejestrowanych co godzinnych wskazań aplikacji e-licznik do celów symulacji dla taryfy G12 (nocna 22:00 - 6:00 i 13:00 - 15:00 a dzienna 6:00 - 13:00 i 15:00 - 22:00)

 

pobrana dzienna 1719,6 pobrana nocna 1410,1

oddana dzienna 1299,7 oddana nocna 542,2

Edytowane przez miecio 301
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wczoraj dostałem fakturę z Enea i do zapłacenia za cały rok 300zl brutto (same opłaty stałe) a w domu wszystko na prąd indukcja,woda w studni,ogrzewanie itp. Do przeniesienia na przyszły rok 23kwh. Jak ja lubię takie rachunki!

 

Masz dane jaka instalacja i jakie zużycie na poszczególne potrzeby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dane jaka instalacja i jakie zużycie na poszczególne potrzeby?

Instalacja 9.8kw+ inwerter 8.2kw(do końca marca tylko 5kw było.czasami w południe w piękne dni obcinali produkcję do 8.4kw)

Produkcja z instalacji 10600kwh

Energia oddana 8925kwh

Energia pobrana 7122kwh

Ogrzewania co+cwu 3714kwh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja 9.8kw+ inwerter 8.2kw(do końca marca tylko 5kw było.czasami w południe w piękne dni obcinali produkcję do 8.4kw)

Produkcja z instalacji 10600kwh

Energia oddana 8925kwh

Energia pobrana 7122kwh

Ogrzewania co+cwu 3714kwh

 

Chyba inwerter "obcinał", bo jest "ciut" za mały. Jeszcze nie weszły nowe przepisy IRiESD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba na tym forum ktoś pisał parę dni temu, że sprzedawcy podnieśli ceny na panele. Właśnie się rozglądam za kolejnymi kW i widzę panele po 62 gr za wat. Niema co się zastanawiać brać i czerpać zyski. Na aledrogo- Panele baterie ogniwa słoneczne amorficzne 120Wat

 

Dużo jeszcze musisz tego sprzedać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo jeszcze musisz tego sprzedać?

 

Dobre pytanie!

 

A jeśli Kolega @pkorol faktycznie chce kupić, to odsyłam do wątku:

 

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?346100-Instalacja-fotowoltaiczna-zr%C3%B3b-to-sam-(DIY-PV)&p=7726082#post7726082

 

Kolega @ACCel zmontował sobie na dachu, "i ma i patrzy na nie, bo ma"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie!

 

A jeśli Kolega @pkorol faktycznie chce kupić, to odsyłam do wątku:

 

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?346100-Instalacja-fotowoltaiczna-zr%C3%B3b-to-sam-(DIY-PV)&p=7726082#post7726082

 

Kolega @ACCel zmontował sobie na dachu, "i ma i patrzy na nie, bo ma"

 

Tak wygląda moja instalacja (nie mogłem tu umieścić zdjęcia, bo musiałbym je edytować, nie chce): https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17697075#17697075

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda moja instalacja (nie mogłem tu umieścić zdjęcia, bo musiałbym je edytować, nie chce): https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17697075#17697075

 

Ja nie mam przestrzeni do mocowania paneli takich, jak Twoje. Kupiłem "używki", ale wydajniejsze. Dodatkowym plusem moich jest łatwiejszy montaż.

W Tauronie nie czepiają się i nie szukają za wszelką cenę pretekstu, by nie podłączyć do sieci. Przygoda Kolegi @ACCel pokazuje, że gdzieś tam w Polsce zawsze może się znaleźć jakaś ........, nie ubliżając zwierzętom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły hardcore przy takim ładnym domku ;). Nie gniewaj się ale twoje niektóre wpisy brzmią jak reklama sprzedawcy z allegro. Ja kupuję nówki 280w za 430 i się nie chwalę.

 

Tak, ktoś już mi wytykał, że przy takim domku nie wypada prowadzić takie eksperymenty:) Eksperyment dotyczył jazdy bez alternatora, udany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam przestrzeni do mocowania paneli takich, jak Twoje. Kupiłem "używki", ale wydajniejsze. Dodatkowym plusem moich jest łatwiejszy montaż.

W Tauronie nie czepiają się i nie szukają za wszelką cenę pretekstu, by nie podłączyć do sieci. Przygoda Kolegi @ACCel pokazuje, że gdzieś tam w Polsce zawsze może się znaleźć jakaś ........, nie ubliżając zwierzętom.

 

No tak, miejsce to największy ich problem. Koledze @ACCel można tylko jedno polecić skoro masz głowę i h.. kombinuj! Na upartego, to można przysłonić do ściany dwa firmowe certyfikowane panele, podpiąć do tego inwertor i zgłosić do ZE i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...