Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

Są tacy co dostali fv za bierną

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15837111#15837111

 

Firmy i JST płacą , oczywiście życzliwe ZE wychodzą na przeciw zapotrzebowania http://m.gramwzielone.pl/trendy/33775/energa-kompensacja-mocy-biernej-da-ogromne-oszczednosci

 

 

 

Wymiana liczników na inteligentne do 2026r u 80% użytkowników

http://m.gramwzielone.pl/trendy/33079/me-dzieki-inteligentnym-licznikom-zaoszczedzimy-miliardy-zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wiesz tylko to później może nastąpić u mnie za klika lat. Ty będziesz płacił za bierną, a ja długo długo jeszcze nie. Zresztą chyba nie ma 100% obowiązku na liczniki inteligentne, więc może u mnie długo może trwać bardzo długo.

 

Znaczy jestem gorszy od Ciebie? VAT płacimy taki sam niezależnie co kupujemy, i ja będę płacił coś więcej. Przeanalizuj mój rachunek płacę DOKŁADNIE!!! te stawki które Ty! I ŻADNE prawo nie ogranicza mnie.

A jak rząd powiedział że od 2018r. okna muszą mieć 3 szyby w nowych budynkach to co pobijesz ich? A jak w 2020 powiedzą że nowe domy muszą mieć PV to co podpalisz się na Narodowym? Czy poskładasz te PV na dachu?

Opanujcie się!

 

No w 2016r znów jakoś 3 lata za późno! Co było potem przeczytałeś?

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tacy co dostali fv za bierną

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15837111#15837111

 

Firmy i JST płacą , oczywiście życzliwe ZE wychodzą na przeciw zapotrzebowania http://m.gramwzielone.pl/trendy/33775/energa-kompensacja-mocy-biernej-da-ogromne-oszczednosci

 

 

 

Wymiana liczników na inteligentne do 2026r u 80% użytkowników

http://m.gramwzielone.pl/trendy/33079/me-dzieki-inteligentnym-licznikom-zaoszczedzimy-miliardy-zl

 

No to komu będą jako pierwszym wymieniać te liczniki? Prosumentom czy tym co nimi nie są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosumenci objęci podatkiem VAT

 

Nowelizacja ustawy o OZE, która właśnie weszła w życie, zakłada istotną zmianę, która dotknie prosumentów. Nowe przepisy nakładają bowiem na nich obowiązki związane z podatkiem VAT.

 

Regulacje wprowadzone na wniosek Ministerstwa Finansów do ustawy w art. 4 ust. 9 zakładają, że wprowadzanie energii elektrycznej do sieci przez prosumenta będzie co do zasady opodatkowane VAT. – Dodatkowo, prosument dokonujący odpłatnej dostawy energii co do zasady będzie zobowiązany do udokumentowania takiej transakcji fakturą VAT i będzie musiał dokonać stosownej rejestracji jako podatnik VAT, składać deklaracje VAT oraz pliki JPK – oceniają eksperci podatkowi Sławomir Patejuk i Marcin Baj z kancelarii podatkowej Advicero Tax.

 

Wdrożenie takich regulacji w zaproponowanej formie nie musi oznaczać dla prosumentów konieczności odprowadzania podatku VAT. Z opodatkowania są bowiem zwolnione podmioty, u których wartość sprzedaży nie przekroczyła łącznie w poprzednim roku podatkowym kwoty 200 tys. zł netto i trudno oczekiwać, że instalacje prosumenckie będą generować większą sprzedaż.

 

Jednak uznanie działalności prosumenckiej jako podlegającej podatkowi od towarów i usług może oznaczać dla właścicieli mikroinstalacji dodatkową biurokrację.

 

http://gramwzielone.pl/trendy/31802/weszla-w-zycie-nowelizacja-ustawy-o-oze-co-sie-zmienilo

 

Rozumiem, ze deklarację VAT składasz i JPK wysyłasz...

:lol:

No, ludzkie paniska nie każą płacić, ale kwit to kwit!

Ma być!

Składasz?

:lol:

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam co ty pierdzielisz mi założyli licznik produkcji energii biernej to i Ty musisz go mieć prędzej czy później. Nie ma losowania prosumenci mają ty nie masz. Będziesz ten sam hajs płacił za energię bierną. Albo kupimy kompensatory mocy biernej.

 

Frankowiczów - odbiegając od tematu w to nie mieszaj. Jak bierzesz kredyt w innej walucie musisz wiedzieć że on się zmienia. A że się zmienił tak a nie inaczej mam na to wyJ****" Ich wybór i ich pieniądze - a mam im współczuć czego mniejszej raty, większej zdolności kredytowej - ochłoń.

Kupując dolara za 4,2PLN za pół roku nie mówię że kiedyś kosztował 3,2 PLN tylko tyle płacę.

 

 

Jak się zabierasz za PRODUKCJĘ oraz KONSUMPCJĘ towaru akcyzowego to chyba musisz wiedzieć, że podlega on ewidencji, nadzorowi, opłatom akcyzowym, sprawozdawczości. podatkowi od towarów i usług, reglamentacji, ograniczeniom techniczno-technologicznym i wielu innym.

Masz o to pretensje do mnie?

Kazałem Ci?

Sam chciałeś!

Mam Ci współczuć?

Ochłoń...

 

To po prostu taki kraj i takie czasy.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam bredzisz od lat produkuję, wytwarzam i eksportuję jakieś dobra. Znaczy pouczysz mnie jak to robić? Czy może od początku poprowadzisz za rączkę - a;e to chyba za późno? Z Tobą to bym pewnie nawet maszyn nie kupił bo mnie US zabije!

 

Adam umówmy się jesteś taki a nie inny nie zmienimy cię, ale uwierz są mądrzejszy od ciebie. Nie jesteś pępkiem świata, ale robisz z siebie kretyna!

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci, co "robią" prąd - to producenci.

Rząd (państwo) kroi ich podatkami i wszystko jedno jakiej są narodowości - płacą.

Oczywiście - przerzucają te podatki (i akcyzę) na odbiorców, bo czemu by nie?

Ktoś, gdzieś ma jakieś druciki łączące producenta z odbiorcą i zarabia na tym fakcie.

Oczywiście, też płaci podatki, które przerzuca na odbiorcę.

 

Zobacz na prosumenta...

Jest i producentem (z wszystkimi obowiązkami i obciążeniami) i odbiorcą-konsumentem (z wszystkimi obowiązkami i obciążeniami).

Tyle, ze działa na własnym sprzęcie, na własnym podwórku i dla siebie.

DLACZEGO akurat on ma nie podlegać prawu, skoro takie piękne (dla rządu) prawa uchwalono?

Sam chciał - niech płaci!

Tak to działa...

No, powinno, ale spoko!

To tylko kwestia czasu.

Po drodze jest jeszcze i to, ze "psuje" sieć mocą bierną, co też darmo nie przejdzie.

 

Jak to jest, że chcielibyście swój prąd mieć dla siebie z możliwością gromadzenia go "na potem" w sieci - za darmo?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam bredzisz od lat produkuję, wytwarzam i eksportuję jakieś dobra. Znaczy pouczysz mnie jak to robić? Czy może od początku poprowadzisz za rączkę - a;e to chyba za późno? Z Tobą to bym pewnie nawet maszyn nie kupił bo mnie US zabije!

 

Albo nie jesteś stąd, albo nie wiesz, że przedsiębiorcy dzielą się na tych co siedzieli, siedzą lub będą siedzieć!

:lol:

Rząd się musi wyżywić!

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo nie jesteś stąd, albo nie wiesz, że przedsiębiorcy dzielą się na tych co siedzieli, siedzą lub będą siedzieć!

:lol:

Rząd się musi wyżywić!

 

Adam M.

 

Patrzcie Adam wie wszytko ale zapytać go o totka to g*wno wie. Ale wie że siedziałem, albo siedzę (a jak piszę bo chyba w pierdlu nie ma internetu), albo będę siedział bo mogę wystawić FV. Adam_mk

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiasz się mnie jak pijany płotu, a przecież to TY masz obowiązki wobec kooperanta (energetyki) i państwa (rządu).

 

Masz obowiązek posiadania urządzeń dopuszczonych do eksploatacji w sieciach kooperanta (energetyki).

Masz obowiązek opłacania mocy biernej pobieranej i wprowadzanej do tej sieci. (chyba, że jej nie wprowadzasz/wyprowadzasz).

Podlegasz obowiązkowi akcyzowemu, produkując energię (prąd).

Podlegasz obowiązkowi akcyzowemu konsumując energię (prąd).

Podlegasz przepisom VAT od towarów i usług. (rejestracja, sprawozdawczość, JPK).

 

Na razie nie obciążają Cię za moc bierną, ale MOGĄ.

Na razie nie płacisz VAT.

Na razie nie płacisz akcyzy (a powinieneś, nawet jak jest to 2zł/mc).

 

Pisałem nie raz...

Prawo jest nieprecyzyjne, niespójne i do dupy!

Czego byś nie zrobił - jesteś winny i można Cię ukarać!

To, że nikt Ci nie powiedział o tych obowiązkach nie zwalnia Cię z przestrzegania prawa!

Nawet jak kasy nie chcą (na razie) to sprawozdawczości i rejestracji wymagają!

 

Odczep się wiec, proszę, od mojej osoby i zainteresuj tymi, którzy prawa stanowią a których TY wybierasz!

Jeżeli masz PC to czy już zgłosiłeś ją do centralnej bazy danych?

Masz ważną, aktualną książkę przeglądów (szczelności) ?

Przecież tam, w niej, są te bardzo groźne dla Natury i ocieplenia klimatu F-GAZY!!!

 

Są coraz większe naciski na likwidację palenisk stałopalnych.

Szczególnie - kominków!

Tak się składa, że... drewno do paleniska nie jest oakcyzowane.

Węgiel już jest...

Kocioł na olej mile widziany nawet w środku miasta! (olej drogi i akcyzy w nim dużo).

 

I czego być nie chciał, to JA TYCH PRZEPISÓW NIE WYMYŚLIŁEM!!!

:lol:

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dobrnąłem do końca wątku i mam pytanie może mi coś doradzicie instalacja jednofazowa zużywam 2600 kWh rocznie i mam ciekawą ofertę w jednej firmie z polecenia (inne 2 firmy ceny koło 18-20 tys więc odpada) Dach 300 prawie idealnie południe. Nie planuję większego zużycia prądu myślałem o cwu ale przy kotle gazowym to raczej nieopłacalne opcje:

 

FRONIUS PRIMO 3.5-1 11 paneli Longi Solar LR6-60-PB 310 M czyli 3,41 kWp 15408 zł opcja na zaś możliwość dołożenia paneli wersja może się przyda

FRONIUS PRIMO 3.0-1 10 paneli Longi Solar LR6-60-PB 320 M czyli 3,2 kWp 14587 zł

FRONIUS PRIMO 3.0-1 10 paneli EXE SOLAR A-HCUTM320-120 czyli 3,2 kWp 15218 zł

 

Co doradzicie panele chińskie i włoskie podobno takiej samej jakości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dobrnąłem do końca wątku i mam pytanie może mi coś doradzicie instalacja jednofazowa zużywam 2600 kWh rocznie i mam ciekawą ofertę w jednej firmie z polecenia (inne 2 firmy ceny koło 18-20 tys więc odpada) Dach 300 prawie idealnie południe. Nie planuję większego zużycia prądu myślałem o cwu ale przy kotle gazowym to raczej nieopłacalne opcje:

 

FRONIUS PRIMO 3.5-1 11 paneli Longi Solar LR6-60-PB 310 M czyli 3,41 kWp 15408 zł opcja na zaś możliwość dołożenia paneli wersja może się przyda

FRONIUS PRIMO 3.0-1 10 paneli Longi Solar LR6-60-PB 320 M czyli 3,2 kWp 14587 zł

FRONIUS PRIMO 3.0-1 10 paneli EXE SOLAR A-HCUTM320-120 czyli 3,2 kWp 15218 zł

 

Co doradzicie panele chińskie i włoskie podobno takiej samej jakości?

 

Panele im tańsze za wat, tym lepsze, ale... Jest jedno "ale" - bez przesady, powinny mieć moc na 1/m2 w miarę dużą.

Raczej wzrośnie Ci zużycie energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dobrnąłem do końca wątku i mam pytanie może mi coś doradzicie instalacja jednofazowa zużywam 2600 kWh rocznie i mam ciekawą ofertę w jednej firmie z polecenia (inne 2 firmy ceny koło 18-20 tys więc odpada) Dach 300 prawie idealnie południe. Nie planuję większego zużycia prądu myślałem o cwu ale przy kotle gazowym to raczej nieopłacalne opcje:

 

FRONIUS PRIMO 3.5-1 11 paneli Longi Solar LR6-60-PB 310 M czyli 3,41 kWp 15408 zł opcja na zaś możliwość dołożenia paneli wersja może się przyda

FRONIUS PRIMO 3.0-1 10 paneli Longi Solar LR6-60-PB 320 M czyli 3,2 kWp 14587 zł

FRONIUS PRIMO 3.0-1 10 paneli EXE SOLAR A-HCUTM320-120 czyli 3,2 kWp 15218 zł

 

Co doradzicie panele chińskie i włoskie podobno takiej samej jakości?

 

6000 za panele gdybyś wybrał polskiego producenta, 3000 za instalację i konstrukcję a co z resztą, fronius taki drogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panele longi 10 szt chyba niecałe 5 k mam jeszcze mieć zrobiony uziom haki i śruby ze stali nierdzewnej stelaż aluminium. Nie mam wyszczególnionej ceny od elementu tylko za wszystko wychodzi około 4,5 k za kWp wiec chyba ok? miałem ofertę z wiodącej niemieckiej firmy za 2,7 kWp 19 k wiec ta cena wydaje mi się atrakcyjna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...