Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

Lampki nie wiem są tam akumulatorki AA, kiedyś kupione w obi czy innym budowlanym za 5 PLN :)

U mnie przyłącze chyba 21kW w granicy mam zabezpieczenia 3 x 32A :) ale dokładnie tak jak Ty dążę do 10kW ( +/-2kW nieszczególnie zgłaszane do ZE :) ) i w lato produkcja pełną parą a w zimę grzejemy czym możemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Specjalnie dla ciebie to nagrałem. Czy twoje zabawki też tak mogą?

 

Wiesz co.., mam taką samą wajchę którą przełączam zasilanie z sieci na inwerter bateryjny...

 

U ciebie ten inwerter zasiliłeś bezpośrednio z paneli bo w locie odłączyłeś akumulatory ( celowo skróciłeś filmik do tego momentu bo pewnie po chwili wyłączył się inwerter z powodu zbyt małej ilości energii z paneli..., Taka drobna manipulacja...) zostając na samych panelach...

 

Ja też tak mogę tylko po co...?aby coś tobie udowodnić manipulując faktami...

 

Ta zabawka którą ci podlinkowałem może to samo i nie trzeba przy tym łazić, przełączać itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mam jeszcze spirytus robić?

 

Ale w sumie do tego się sprowadza. Nie ma gotowych ekonomicznych rozwiązań do napędzania domów z PV gdy słońca jest za mało. A to co nawet się pojawia jest dziergane (np. muskowe powerwall, takie ładne hamerykańskie) na bazie rozwiązań zrobionych pod wymagania motoryzacji ergo dalekie jest od optymalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema i nie może być, bo i PV i ZE zasilają jedną powiedzmy inwertor który zasila rozdzielnię elektryczną. Gdyby prądy się spotkali ZE i PV to będzie boom, jedna z instalacji eksplodowała gdy się spotkali fazy ZE i inwertera:)

 

Sam nie wiesz co piszesz...

Raz że twój wynalazek dolewa energię z fotowoltaiki do tej z sieci aby zasilać wszystko w domu a za chwilę piszesz że oba zasilania nie mogą się spotkać bo wywali zabezpieczenia...( Właśnie dlatego na tym filmiku nie przeskoczyłeś od razu z zasilania sieciowego na zasilanie bateryjne, musiałeś najpierw rozłączyć jedno a dopiero później załączyć drugie dlatego przez chwilę nie było światła...)

Aby można było "dolewać" energii z fotowoltaiki do zasilania sieciowego potrzebny jest inwerter sieciowy który synchronizuje się z siecią i w tedy nie ma znaczenia jakie jest obciążenie odbiornikami bo one są zasilane energią z sieci energetycznej a fotowoltaika jedynie zmniejsza obciążenie o to co dostarczy sama...

Przy zasilaniu bateryjnym aby zasilać te same odbiorniki potrzebujesz przetwornicy o takiej mocy która wytrzyma takie obciążenie ...

Takie kombinacje z odłączeniem akumulatorów uda się tylko kiedy fotowoltaika będzie dostarczać przynajmniej tyle energii ile jest w danej chwili obciążenia...

Każdy nawet najmniejszy niedobór energii z paneli automatycznie wyłączy przetwornicę dlatego niezbędne są akumulatory...

 

Taka super technologia którą nam tutaj demonstrujesz jest dostępna w pierwszej lepszej przetwornicy solarnej z funkcją UPS i to bez łażenia koło tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka super technologia którą nam tutaj demonstrujesz jest dostępna w pierwszej lepszej przetwornicy solarnej z funkcją UPS i to bez łażenia koło tego...

 

Na wydzielonym obwodzie, powiem że chętnie bym kupił taką przetwornicę DC z paneli na AC nawet przy braku prądu ale... moje panele są spięte w 1 string 360V DC i aby zasilić taką przetwornicę solarną z funkcją UPS musiał bym przepinać panele na połączenie równoległe do jakiej tam wysokości Amperów. A to mija się z celem bo aby tego użyć trzeba się pakować na dach. No chyba że są przetwornice które ogarną i 360V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ciebie ten inwerter zasiliłeś bezpośrednio z paneli bo w locie odłączyłeś akumulatory ( celowo skróciłeś filmik do tego momentu bo pewnie po chwili wyłączył się inwerter z powodu zbyt małej ilości energii z paneli..., Taka drobna manipulacja...) zostając na samych panelach...

 

Złodziej widzi złodziejstwo a święty same święte rzeczy.

O jesteś chyba z tych policjantów co przyjechali na moje wezwanie po tym jak dogoniłem sprawcę co się podłożył pod moją maskę swoim nowym samochodzikiem. Policja przeprowadziła wnikliwe dochodzenie i zdobyła twarde dowody. Dowodem był mój rejestrator na którym był prawie cały dzień i nawet chwila jak gonił drania ale:) nie było zderzenia. Co się okazało, dzieci bawili się w samochodzie i wyjęli baterię. W chwili zderzenia mój samochód zgasł i rejestrator się wyłączył, niestety nie przechowywał plików na bieżąco. Suma summarum 3 lata sądziłem się z policją i wygrałem, mimo nie korzystnej opinii biegłych:).

 

Więc wracając do nagrania, samo się wyłączyło, nie wiem dla czego może coś nacisnąłem. Za chwilę będę miał grzałkę i sterownik akumulatora nagram coś więcej:). Grzałka będzie działała na zasadzie: priorytet do wyboru u mnie będzie priorytet dom, a jak jest nadprodukcja to grzałka. Grzałka ma dostęp tylko do nadprodukcji. Dla twoich inwerterów to pewnie pestka.

 

Gdybym chciał manipulować to bym wiedział gdzie przeciąć film:) byłem swojego czasu redaktorem kwartalnika więc umimi manipulować:). Mam największy na świecie prywatny archiwum wywiadów wideo z Sybirakami. IPN swojego czasu chciało go wykupić ale nie dało rady bo warunkiem nabycia było płatna katalogizacja zbioru. Nie chcieli zapłacić za robotę nic nie dostali. Wiec w redagowaniu materiałów wideo zęby zjadłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złodziej widzi złodziejstwo a święty same święte rzeczy.

O jesteś chyba z tych policjantów co przyjechali na moje wezwanie po tym jak dogoniłem sprawcę co się podłożył pod moją maskę swoim nowym samochodzikiem. Policja przeprowadziła wnikliwe dochodzenie i zdobyła twarde dowody. Dowodem był mój rejestrator na którym był prawie cały dzień i nawet chwila jak gonił drania ale:) nie było zderzenia. Co się okazało, dzieci bawili się w samochodzie i wyjęli baterię. W chwili zderzenia mój samochód zgasł i rejestrator się wyłączył, niestety nie przechowywał plików na bieżąco. Suma summarum 3 lata sądziłem się z policją i wygrałem, mimo nie korzystnej opinii biegłych:).

 

Więc wracając do nagrania, samo się wyłączyło, nie wiem dla czego może coś nacisnąłem. Za chwilę będę miał grzałkę i sterownik akumulatora nagram coś więcej:). Grzałka będzie działała na zasadzie: priorytet do wyboru u mnie będzie priorytet dom, a jak jest nadprodukcja to grzałka. Grzałka ma dostęp tylko do nadprodukcji. Dla twoich inwerterów to pewnie pestka.

 

Gdybym chciał manipulować to bym wiedział gdzie przeciąć film:) byłem swojego czasu redaktorem kwartalnika więc umimi manipulować:). Mam największy na świecie prywatny archiwum wywiadów wideo z Sybirakami. IPN swojego czasu chciało go wykupić ale nie dało rady bo warunkiem nabycia było płatna katalogizacja zbioru. Nie chcieli zapłacić za robotę nic nie dostali. Wiec w redagowaniu materiałów wideo zęby zjadłem.

 

No i mamy "słowotok" o niczym...

 

Jak jesteś taki spec od nagrywania to jaki masz problem nagrać tak aby wszystko było jasne i czytelne...??

 

W dalszym ciągu nie widzę co w tych twoich rozwiązaniach jest takiego odkrywczego...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wydzielonym obwodzie, powiem że chętnie bym kupił taką przetwornicę DC z paneli na AC nawet przy braku prądu ale... moje panele są spięte w 1 string 360V DC i aby zasilić taką przetwornicę solarną z funkcją UPS musiał bym przepinać panele na połączenie równoległe do jakiej tam wysokości Amperów. A to mija się z celem bo aby tego użyć trzeba się pakować na dach. No chyba że są przetwornice które ogarną i 360V?

 

Nu tak ja mam z paneli 320V. Z 360V MPPT odetnie ze 100V. MPPT rusza już przy 190V i 0, coś tam miliamper.

Zmyślajcie sobie ile chcecie. Wajcha to zwykły przełącznik agregatu. Wyłączam "inwerter" całkowicie i włączam siec. Co w tym nie zwykłego? Akumulatory ładuję przez zasilacz, nie są podłączone bezpośrednio do MPPT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wydzielonym obwodzie, powiem że chętnie bym kupił taką przetwornicę DC z paneli na AC nawet przy braku prądu ale... moje panele są spięte w 1 string 360V DC i aby zasilić taką przetwornicę solarną z funkcją UPS musiał bym przepinać panele na połączenie równoległe do jakiej tam wysokości Amperów. A to mija się z celem bo aby tego użyć trzeba się pakować na dach. No chyba że są przetwornice które ogarną i 360V?

 

Przetwornica jest na napięcie akumulatorowe ( 12, 24, 48v itd...), trzeba tylko ładowarki solarnej na takie napięcia jak z paneli...

Nie do końca wiem. co chcesz uzyskać...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nu tak ja mam z paneli 320V. Z 360V MPPT odetnie ze 100V. MPPT rusza już przy 190V i 0, coś tam miliamper.

Zmyślajcie sobie ile chcecie. Wajcha to zwykły przełącznik agregatu. Wyłączam "inwerter" całkowicie i włączam siec. Co w tym nie zwykłego? Akumulatory ładuję przez zasilacz, nie są podłączone bezpośrednio do MPPT.

 

Od zmyślania czy raczej " kolorowania" to jesteś Ty...

 

Masz zwykły inwerter sieciowy który nazywasz "OFF" ( swoją drogą nie rozumiem dlaczego nadużywasz tego określenia i robisz tylko zamieszanie...?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w sumie do tego się sprowadza. Nie ma gotowych ekonomicznych rozwiązań do napędzania domów z PV gdy słońca jest za mało. A to co nawet się pojawia jest dziergane (np. muskowe powerwall, takie ładne hamerykańskie) na bazie rozwiązań zrobionych pod wymagania motoryzacji ergo dalekie jest od optymalnego.

 

I tak nie zrozumie...

Chciałby z paneli nawet nocą i z czasem zwrotu 24h.

A tak się nie da.

Na holcgazie (taniej, trudniej) czy spirytusie (łatwiej) się da.

No i... "tymi recami" nie zrobi.

 

Zostaje dać se siana i płacić za to co licznik pokaże.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie urządzeń mają krocie... ale przeszukiwanie tego to kosmos. Muszę aliexpres zapytać o coś takiego

 

EDIT: Nie DC 48V a później przetwornica 230V na dowolną moc:/

 

EDIT2: JEST!

https://pl.aliexpress.com/item/Hot-Sell-MPPT-Solar-DC-Converter-3kw-20A-Solar-Regulator-250-450Vdc-4500W-Battery-Charger-Energy/32742723314.html

 

Prawie Victron ogarnia temat ładowania on groda i off grida niezależnie:) za 1500 PLN!

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie urządzeń mają krocie... ale przeszukiwanie tego to kosmos. Muszę aliexpres zapytać o coś takiego

 

EDIT: Nie DC 48V a później przetwornica 230V na dowolną moc:/

 

EDIT2: JEST!

https://pl.aliexpress.com/item/Hot-Sell-MPPT-Solar-DC-Converter-3kw-20A-Solar-Regulator-250-450Vdc-4500W-Battery-Charger-Energy/32742723314.html

 

Prawie Victron ogarnia temat ładowania on groda i off grida niezależnie:) za 1500 PLN!

 

Ja jako zasilanie awaryjne to raczej agregat prądotwórczy i "wajchę" jak u naszego kolegi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...