Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Agregatu na oscyloskopie to w życiu nie widział...

 

 

 

widział widział , ale mniejsza o to bo to nie jest sedno "gownoburzy,"dalej chce zrozumiec o co z tym szrotem chodzi

Ze mnie nie stac ? stać , nawet na taki z inwerterem , mowie o rozwiazaniach drogi Adamie (znowu ci sie agresor wlaczyl)

 

np. takich :

https://www.researchgate.net/figure/Proposed-PV-Diesel-Hybrid-System_fig2_269844862

https://knepublishing.com/index.php/KnE-Energy/article/view/328/1220

http://gramwzielone.pl/energia-sloneczna/10198/fotowoltaika-generator-diesela-najlepsze-rozwiazanie-na-off-grid

Edytowane przez gogush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Mu chyba nie wyszło...

Agregatu na oscyloskopie to w życiu nie widział...

Sinus Mu do siedmiu nie podskoczył w PV?

 

Adam M.

 

Adam deklarowałem 100kWh za frajer jeśli zmontujesz akumulator jaki pokazywałeś... SPRAWDZAM 250kWh.miesięcznie!!! Dla Twoich sąsiadów.

 

I tak zaraz dostawiam kolejne 2kWp więc stać mnie! i Mam gest czy ty też masz gest?

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agregatów, małych i dużych, mam z 5 sztuk.

Część w kawałkach, bo je naprawiam od lat, jak komu padnie.

UPSów też kilka stoi. Od 1500VA do 22kW/3F

Ze dwa zasilacze - ładowarki aku Telzasu poza zasilaczem laboratoryjnym i ładowarką transformatorową...

Aku mało. Raptem 48V.180Ah w szóstkach.

1kWp czeka na wiosnę. Nad stelażem trochę się potrudziłem i nie zdążyłem na dach go zawlec w zeszłym sezonie.

Skrzynka różnych 'esów" też jest...

 

Docelowy układ chcę poskładać jak się ociepli.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam deklarowałem 100kWh za frajer jeśli zmontujesz akumulator jaki pokazywałeś... SPRAWDZAM 250kWh.miesięcznie!!! Dla Twoich sąsiadów

 

Po co mi Twoja energia jak celuję we własną? Do tego darmową?

Chcesz wejść w te aku NiFe?

Chwilowo wolnej kasy na pchanie tematu nie mam. Muszę dorobić.

Ty masz?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tak - poważnie?

Bo, cholera...

Możesz się solidnie przejechać!

:lol: :lol: :lol:

Złapię za słowo i...?

 

Hybrydka fajna.

Dla mnie ma tę wadę - że dizlowa. Dizla darmo nie dają...

Moja zabawka wystartuje na gazie rurzanym (bo mam) a potem dorobię jej HHO. (bo też mam).

Jest co robić jak się ociepli.

A jak kasy i czasu starczy - ruszę te aku.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę!

Ruszyło się w sensownym offgrid!

A te dizle to jakie EURO mają? 5? 6? 8? więcej?

:lol:

 

Jednak dalej chcą na smyczy trzymać ludzi...

Dizel u nas tani nie jest.

Będzie tańszy jak ten dla rolników?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdza się że jesteś tu tylko po to aby pogadać i kierować temat na własne tory nie związane z tematem. Adam Miałeś szansę nie wykorzystałeś jej, deklarowałem próbowałem - odrzucałeś szansę! A teraz mnie za słówka bierzesz! Wcześniej nie poitrafiłeś!!!

 

Co, niby, deklarowałeś?

Sukces ma wielu ojców.

Porażka jest sierotą.

 

Ludzi, co się chcą "przytulić" do czegoś skończonego, gotowego, jest jak maku.

Zawsze.

Chętnych do wspólnego pokonywania drogi prowadzącej do sukcesu - jakoś nie ma.

Każdy poczeka, zobaczy co wyjdzie a potem... chce za symboliczną złotówkę stać się współwłaścicielem jak nie pełnym właścicielem.

Wiesz ile razy to już przerabiałem?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie się trochę zachmurzyło ale na kąpiel już jest...

[ATTACH=CONFIG]427419[/ATTACH]

I cały czas coś tam się podnosi temperatura...

 

Mam pytanie. Jakiej pojemności masz zbiornik do cwu? Jestem przed kupnem i zastanawiam się jaka pojemność będzie odpowiednia przy 4 osobowej rodzinie. Też planuje podłączyć go do pv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnych do wspólnego pokonywania drogi prowadzącej do sukcesu - jakoś nie ma.

Każdy poczeka, zobaczy co wyjdzie a potem... chce za symboliczną złotówkę stać się współwłaścicielem jak nie pełnym właścicielem.

Adam M.

 

Święte słowa!

Siedzą i czekają aż im udowodnisz, że to działa i warto zainwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 10% dobrzy by sprawdzić, bo coś mi się obiło o uszy, że jest tego ponad 20 % (są okolice, gdzie dach bez PV jest wyjątkiem). Kto tam pojedzie, mówi, że tego jest ogrom. Ile jest domów nie wiem, ale PV mają pod milion. W 2018 mieli potencjał mocy w PV rzędu 44 GW, jaką to może dać ilość przy średniej 5 kWp mocy? 8 milionów?

 

Angielska Wikipedia podaje, iż w 2015 mieli ponad 1.6 miliona instalacji.

Mieszasz chyba pryweatne mikroinstalcje z farmami które zarobkowo prodkują prąd z PV. Rząd wielkosci Ci się nie zgadza.

W DE jest takich farm bardzo dużo.

Million mikroinstalcji po 5KWp daje 5GWp. Gdzie 5GW a gdzie 44GW? Prędzej całe OZE maja 44GW.

 

O jaki piękny wykres :-)

https://www.energy-charts.de/power.htm?source=all-sources&year=2018&month=8

 

I widać tam piekna rzecz. Jak wieje, to produkcja z węgla kamiennego spada ze kilkunastu GW do ledwo 2-3GW w ciągu godzin a w cyklu dobowym widać zmiane od 50-100% Widać się da.

Potem spada produkcja z węgla brunatnego. Dopiero pózniej z atomu! A podobno atom jest łatwiejszy w sterowaniu mocą. A niemcy wungiel potrafią przyręcić prawie do 0 gdy świeci/wieje.

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszasz chyba pryweatne mikroinstalcje z farmami które zarobkowo prodkują prąd z PV. Rząd wielkosci Ci się nie zgadza.

W DE jest takich farm bardzo dużo.

Million mikroinstalcji po 5KWp daje 5GWp. Gdzie 5GW a gdzie 44GW? Prędzej całe OZE maja 44GW.

 

O jaki piękny wykres :-)

https://www.energy-charts.de/power.htm?source=all-sources&year=2018&month=8

 

I widać tam piekna rzecz. Jak wieje, to produkcja z węgla kamiennego spada ze kilkunastu GW do ledwo 2-3GW w ciągu godzin a w cyklu dobowym widać zmiane od 50-100% Widać się da.

Potem spada produkcja z węgla brunatnego. Dopiero pózniej z atomu! A podobno atom jest łatwiejszy w sterowaniu mocą. A niemcy wungiel potrafią przyręcić prawie do 0 gdy świeci/wieje.

 

O atomie czytałem, że co prawda można regulować ale bardzo dobija się się to na efektywności jej pracy, a kosztuje to dostawcę znacząco więcej niż duszenie węglówek.

 

Jest to droższe i też w dłuższej perspektywie negatywnie odbija się na materiale rozszczepialnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O atomie czytałem, że co prawda można regulować ale bardzo dobija się się to na efektywności jej pracy, a kosztuje to dostawcę znacząco więcej niż duszenie węglówek.

 

Jest to droższe i też w dłuższej perspektywie negatywnie odbija się na materiale rozszczepialnym.

Nie mam wiedzy żeby to ocenić (atom).

Zawsze jak mantre słyszy się że tylko pompowo szczytowe i gazowe elektrownie się nadaja do szybkiej regulacji mocy, ewentualnie jądrowe właśnie. A tu proszę niemiec reguluje w pierwszej kolejnosci węglowymi i to w zakresie szerszym niż 50-100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jakiej pojemności masz zbiornik do cwu? Jestem przed kupnem i zastanawiam się jaka pojemność będzie odpowiednia przy 4 osobowej rodzinie. Też planuje podłączyć go do pv.

 

140L nam wystarcza ale czy u was wystarczy to nie wiem...

Wydaje mi się że pod wspomaganie fotowoltaiką byłby lepszy co najmniej 200L bo ten co mam w ciągu słonecznego dnia potrafi złapać 100* na górze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...