Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Faktycznie moje 3kWp jest zupełnie różne od Twoich uzyski mam większe bo mam inne lepsze lub gorsze panele. Podejrzewam że są gorsze albo co najbardziej prawdopodobne okłamują nas panele, inwertery, a liczniki 2 kierunkowe z ZE pokazują losowe liczby na różnych indeksach Prawda jest taka że tylko oszpeciliśmy sobie dachy, wydaliśmy pieniądze na coś co wygląda a nie działa. Ale jakoś boję się odłączyć podczas pracy kabelki od inwertera (te DC) bo może się okazać że to jednak działa jeden czort czy daje 200W czy daje 275W spawarka może być ładna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy piszecie o swoich panelach ja o swoich. Kazdy z nas idzie w zaparte.

O jakich błędach piszesz?

Jastrząb wie jak mam swoje panele opomiarowane pomimo że mojej instalacji na oczy nie widział.

Ty zakładasz że wystkie panele zachowują się tak samo jako Twoje.

To się chyba nazywa megalomania.

Nie musze Twojej instalcji widzieć. Bo po co? Masz panel firmy która raczej nie oszukuje na parametrach (to jest moje założenie). Panel Ci produkuje wiecej, wnioskuje świeci mocniej. Produkcja Ci spada, wnioskuje świeci słabiej. Tak działają wszystkie panele śwaita, bo są zrobione praktycznie identycznie. NIE masz bo byś o tym napisał, skalibrowanego czujnika. Tyle, kropka. A Ty się doszukujesz jakiegoś drugiego dna względem parametrów swojego panelu. To Ci mówie, zareklamiuj go, bądź spraw sobie skalibrowny czujnik i porównaj poziom promeniowania z produkcją. Temperature panelu potrafisz uwzględnić, pisałeś o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu zakładasz coś czego nie wiesz i wyciągasz na tej podstawie fałszywe wnioski.

Skąd wiesz że nie mam pomiaru nasłonecznienia?

Bo byś o tym napisał, i przy wykresie skoku mocy po przejsciu chmury pokazał brak skoku poziomu promeiniowania. Fałszywy wniosek wyciągnałem z dostępnych danych czy prawdziwy. Masz skalibrowny czujnik?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę jasnowidz.

Żeby zrejestrować zmiany w naświetleniu nie potrzebny jest miernik kalibrowany.

Zgadza się. Wystarczy panel podłączony do inwertera nawet!! Ale żeby dokonać porównania ilościowego i wyciągać sensowne wnioski co to poprawności działania panelu to już skalibrowany musi raczej byc. Chociaż zamiast tego można wylewać żale na forum. Co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fałszywy.

Już ci napisałem żaden skalibrowany czujnik nie jest potrzebny do zarejestrowania zmiany naświetlenia.

Ty oczywiście wiesz lepiej, dlatego dalsza dyskusja jest bez sensu.

Tu się zgadzam! Dyskusja z Tobą nie ma sensu: skąd wiesz co ma, Ty wiesz lepiej, nie widziałeś, nie lizałeś, mam czujnik ale go nie pokaże, itd. itp.

 

Zresztą po co to ta dyskusja. Masz nieskalibrowany czujnik który jak rozumiem, nie pokazał skoku promieniowania, a spadek produkcji miał miejsce. Po co się żalisz na forum. Idź z tym nieskalibrowanym czujnikiem do producenta i kategorycznie żądaj wymiany paneli na nowe niepozbawiony wad! Toż to proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty rozumiesz co się do ciebie pisze?

Napisałem że miernik naświetlenia nie musi być kalibrowany żeby zaobserwować zmianę natężenia.

Jeżeli panel daje pełną moć przy jakimś pomiarze naświetlenia i po chwili daje inną bez zmiany pomiaru naświetlenia to jaki wniosek z tego wyciągniesz?

A o spektrum śwaitła słyszał? Siakiś tam szujnik o nieznanej detekcji mógł nie drgnąć nawet w swoim zakresie czułości. a dla panelu mogło to już zrobić różnice.

To czemu nie pokazujesz wyników pomiaru tym czujnikiem? Wstydzisz się ich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vr5 jeśli licznik bierze 1W to rocznie zjada 8kWh a to żadna ilość energii ;)

 

Coś nie kumam, kto karmi licznik? ZE?

Apropos wydajności, moje GS50 1500W w tandemie z akumulatorami dają teraz 900W, bez wsparcia akumulatorów maksymom co się widziało 600W. Więc jak widać moc rzeczywista u każdego może być wcale nie tak rzeczywista:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam paneli fotowoltaicznych i chyba się nie zdecyduję... Nie wiem jakoś nie wydaje mi się, że tak droga inwestycja zwróci się w krótkim czasie. Wiadomo ceny prądu są coraz wyższe i to się nie zmieni ale nie jestem na chwile obecną przekonana. Mój mąż za to rozmawiał z kolegą, który ma fotowoltaikę w gospodarstwie rolnym i im się to opłaca. Nam na 2 osoby w domu, a w przyszłości 3 nie jest to potrzebne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam paneli fotowoltaicznych i chyba się nie zdecyduję... Nie wiem jakoś nie wydaje mi się, że tak droga inwestycja zwróci się w krótkim czasie. Wiadomo ceny prądu są coraz wyższe i to się nie zmieni ale nie jestem na chwile obecną przekonana. Mój mąż za to rozmawiał z kolegą, który ma fotowoltaikę w gospodarstwie rolnym i im się to opłaca. Nam na 2 osoby w domu, a w przyszłości 3 nie jest to potrzebne.
Przecież nie ma przymusu. A "wydaje mi się" wynika z obliczeń czy z "kobiecej intuicji"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...