Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I to w off grid widać po zmroku!!! AC zarzyna licznik Łoł... Bym obejrzał swój jak oddaje 4,5kW w sieć za dnia.

 

Już nie dokręcaj do tego jakiejś swojej ideologii...

Każde urządzenie elektryczne które pobiera energię to się nagrzewa...

Na zdjęciu widać liczniki energii ogrzewania podłogowego w moim domu, to że się grzeją widać tylko w kamerze termowizyjnej bo w dotyku są zimne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że się grzeją widać tylko w kamerze termowizyjnej bo w dotyku są zimne...

 

Bez ogrzewania podłogowego, bez kamery termowizyjnej i bez poboru prądu z sieci też się grzeje. ale przecież

 

Każde urządzenie elektryczne które pobiera energię to się nagrzewa...

 

Oszukujo nas?

Przechwytywanie.jpg

 

Jasku wytłumacz proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie na nowych komponentach, z gwarancją i zainstalowane przez firme...

 

Przechwytywanie.jpg

Jastrząb a jakie to ma znaczenie na zdjęciu widzisz sprzęt wartości 600 PLN (Inwerter) Panele 6 x Recom RCM-280 jak pisałem gratis. Do tego konstrukcja na grunt 730 PLN myślę że uda się 1000PLN/kWp ale wystarczy chcieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]427838[/ATTACH]

Jastrząb a jakie to ma znaczenieć

Statystycznego Kowalskiego ktory nie odróżnia "AC od DC" wali, że to dla Ciebie nie ma znaczenia. 99% chce, musi mieć na gotowo i z gwarancją.

 

Zreszta sam pisałeś że zapłaciłeś 15tys za 3KWp. Czyli na gotowo na nowych komponentach i z gwarancją. Skąd ta przemiana? Kiedyś CI się nie chciało, teraz Ci się chce. Wszystkim ma się chcieć bo się Tobie zachciało?

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zreszta sam pisałeś że zapłaciłeś 15tys za 3KWp. Czyli na gotowo na nowych komponentach i z gwarancją. Skąd ta przemiana? Kiedyś CI się nie chciało, teraz Ci się chce. Wszystkim ma się chcieć bo się Tobie zachciało?

 

Jastrząb 4 lata temu mi się chciało zapłacić 15k PLN za instalację bo o PV wiedziałem tyle że nie będę płacił rachunków po 360-380 PLN/2 m-ce. Po 4 latach wiem że to proste jak konstrukcja cepa. I słownie każdy kto ma choć minimalne pojęcie o prądzie by to złożył do całości zamiast płacić po 5000 PLN/kWp.

 

@kulibob widzisz w niedziele się urodziłem ;) i nie gratis tylko przysługa za przysługę.Chcesz gratis panele PV na dachu wpadaj do mnie i rób tynki wewnętrzne ja jutro gratis robię Ci instalację OK?

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jastrząb 4 lata temu mi się chciało zapłacić 15k PLN za instalację bo o PV wiedziałem tyle że nie będę płacił rachunków po 360-380 PLN/2 m-ce. Po 4 latach wiem że to proste jak konstrukcja cepa. I słownie każdy kto ma choć minimalne pojęcie o prądzie by to złożył do całości zamiast płacić po 5000 PLN/kWp.

 

Wiesz że 4 lata temu byli pewnie ludzie którzy wiedzieli że o jest proste jak konstrukcja cepa? Czemu ich nie posłuchałes wtedy?

Czemu odmawiasz obecnie luidziom, że nie chcą, nie mogą, nie lubią, nie potrafią wgryzać się w konstrukcję cepa. Ty się nauczyłeś to wszyscy muszą?

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

zakładając, że dachówka ceramiczna. Czy jest jest różnica w cenie instalacji na dachu z deskowaniem i bez? Jeśli tak, to jakiego rzędu?

Na co trzeba uważać?

Z góry dzięki za info.

Pozdrawiam,

Tomasz

 

Nie powinno być różnicy. Haki i tak powinny być przymocowane do krokwi. Czy pomiedzy hakiem a krokwią będzie jeszcze cal dechy nie powinno zrobić róznicy. Odrobine dłuższe wiec droższe wkręty. Ale róznica przy całości raczej pomijalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jastrząb czy Tobie się czasem sufit na łeb się nie spadł? W takim razie te oferty po 6000 PLN/kWp są zajebiste taniocha brać jak leci.

Chcesz to bierz po 6000. Tłumaczę że wolny kraj. Ale wiekszość ludzi bierze obecnie po jakies 4000. BTW, wiesz ze ja sam montowałem? Ale daleki jestem od twierdzenia ze to jedyna możliwość, albo najlepsza możliwość czy od twierdzenia żę jak ktoś kupuje instalacje po 4000PLN to mu sufit na łeb spadł.

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...