Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Znasz kogoś przy zdrowych zmysłach który po instalacji PV nie będzie chciał odejść od węgla na rzecz prądu, który w jakimś stopniu pochodzi z własnej elektrowni? Ale nie zrozumiesz więc ujmę to inaczej grzejesz chałupę prądem, okazuje się że jeśli wykopiesz na swojej działce dużą dziurę w ziemi znajdziesz w niej węgiel i będziesz mógł go legalnie wydobywać nie zmienisz ogrzewania na węglowe?

A co ma piernik do wiatraka. Postawiłeś teze: po zainstalowaniu PV, wzrasta zuzycie prądu. Ja mówie bzdura. A już z perwnością nie udowadnia tego fakt, żę ktoś po zainstalowaniu małej PV w sposób niezależny od instalacji PV zrezygnował z węgla i przeszedł na ogrzewanie elektryczne. To są dwie niezlaeżne rzeczy.

 

Tak jakb powiedział, że po zamianie benzywnia na diesla wzrasta 3-krotnie zuzycie paliwa (bo w tym samym czasie zmieniłem pracę i muszę jezdzić 3x tyle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś i przeliczyłeś, że wiesz, że jest taniej?

 

Oczywiście około 2 PLN/kWh ;)

 

Postawiłeś teze: po zainstalowaniu PV, wzrasta zuzycie prądu.

To nie teza tylko fakt. Przekonaj mnie do kupienia żarówki LED za 30 PLN zamiast zwykłej za 1 PLN. Wydam 1 PLN bo prąd się bierze z przyrody. Jak pisałem niech rząd da możliwość odsprzedawania energii po dobrych cenach to będę oszczędzał aby zyskać.

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co czy wyszło? Jakie różnice? Taniej? Drożej?

 

Dajmy na to jakieś Smart Fortwo Coupe EQ Prime 15kWh/100 km 15 * 2,19 PLN = 33 PLN. Do tego jakiś drugi samochód musi przewieść bagaże bo tam nic się nie zmieści. Powiedzmy Mondeo w Dieslu 7l/100 km 7 * 5 PLN = 35PLN.

Wychodzi że przejechanie elektrykiem kosztuje około 70 PLN/100km i 2 kierowców.

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście około 2 PLN/kWh ;)

 

 

To nie teza tylko fakt. Przekonaj mnie do kupienia żarówki LED za 30 PLN zamiast zwykłej za 1 PLN. Wydam 1 PLN bo prąd się bierze z przyrody. Jak pisałem niech rząd da możliwość odsprzedawania energii po dobrych cenach to będę oszczędzał aby zyskać.

Cholerka, że ja nie wpadłem na to że po uruchomieniu PV muszę wywalić wszystkie LEDy i powkręcać zwykłe żarówki!! Zwracam honor i lece do sklepu.

 

Swoją drogą wiesz że z liczeniem tu u CIebie kiepsko? Podobnie z przyczynowiością, bilansem itp Ja bym wolał wydać jednak 15PLN na żarówke LED niż grube tysiące na rozbudowe PV. W końcu się dach skończy.

To co żeżre Ci zwykła żarówka to pieniądze. Że ich nie widzisz to nie znaczy ze ich nie ma. Zeżre żarówka, nie starczy na lodówke, musisz dokupić paneli lub prądu z elektrowni, ergo wyjdziesz na tym zdecydowanie gorzej niż na ciut drożesz oszczędnej żarówce.

 

Żarówka 60W swiecaca średio 5h dziennie to 100KWh prądu rocznie. Wartego więcej niz kilka żarówek LED, albo tyle co 100KWp paneli, które zrobią ten darowy prąd. 100kWp paneli to jakies 400PLN. 100kWh prądu powiedzmy 50PLN. NIE, nie warto kupować żarówek LED.

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholerka, że ja nie wpadłem na to że po uruchomieniu PV muszę wywalić wszystkie LEDy i powkręcać zwykłe żarówki!! Zwracam chonor i lece do sklepu.

 

Uważaj od tego się zaczyna... później musisz wydać krocie na pompę ciepła, ale to za mało bo rachunki przychodzą więc trzeba dołożyć paneli aby przychodziły niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajmy na to jakieś Smart Fortwo Coupe EQ Prime 15kWh/100 km 15 * 2,19 PLN = 33 PLN. Do tego jakiś drugi samochód musi przewieść bagaże bo tam nic się nie zmieści. Powiedzmy Mondeo w Dieslu 7l/100 km 7 * 5 PLN = 35PLN.

Wychodzi że przejechanie elektrykiem kosztuje około 70 PLN/100km i 2 kierowców.

 

Co z tego że coś jest tanie jeśli tego nie ma

No fakt. :lol2:

Już nie liczmy tego drugiego samochodu.

 

Swoją drogą wiesz że z liczeniem tu u CIebie kiepsko? Podobnie z przyczynowiością, bilansem itp

Co widać powyżej.

:wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj od tego się zaczyna... później musisz wydać krocie na pompę ciepła, ale to za mało bo rachunki przychodzą więc trzeba dołożyć paneli aby przychodziły niższe.

Znowu twierdzisz że coś muszę bo zainstalowałem PV.

Sorki, ale pompę ciepła to ja mam akurat od 10 lat. NIgdy nie miałem gazu, wungla i inszych. Nie dokupiłem i nie planuje dokupować żadnych urządzeń elektrycznych. Żyje jak zyłem. Nic nie muszę.

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwa ON i PB są obciążone akcyzą itp.

Jeżeli prąd do EV też będzie obciążony to kalkulacja EV znacznie się pogorszy.

Ile będzie kosztować prąd w tych zewnętrznych ładowarkach?

 

Ilu ludzi z tych 70.000 może kupić EV?

W miejscu pracy? Jak to widzisz?. Pracuję w banku centrum handlowym lub w szpitali.

Kto wybuduje i za czyje punk ładowania?

Czy mam kabelkiem ładować z II czy z V piętra?

W garażu w bloku - mówisz o nowych blokach w których ludzie nie kupują miejsc parkingowych bo im szkoda 115-20 tysięcy na takie miejsce.

W starych blokach nie ma miejsc garażowych.

 

To co opowiadasz to są mrzonki.

 

Moje auto spala Pb a twoje auto spala węgiel.

Wiesz jakie to są społeczne koszty wydobycia i spalenia węgla w elektrowni?

Ile kosztują wcześniejsze emerytury górników i ich leczenie.

Ile państwo dopłaca do wydobycia węgla?

 

Poczytaj jakie są koszty środowiskowe EV w USA w zależności od stanu - w zależności od głównego źródła prądu do ładowania EV.

 

Nie patrz na EV z tylko własnego punktu widzenia.

 

W jaki sposób mam dojechać EV na narty we Włoszech?

Czy mam kupić drugi samochód?

 

Widzisz tylko trudności i problemy, z takim podejściem ciężko rano wstać.

 

Moje auto nie spala węgla, w praktyce pobiera prąd z którym dostawca nie ma co zrobić - więc poprawiam jego rentowność nie pozwalając żeby energia poszła w komin. Mało tego częściej pozytywnie wpływam na stabilizację napięcia w okolicy niż miałbym coś psuć.

 

Ja nie opowiadam co ja myślę, tylko jak to w wielu miejscach a także i u nas choć w mniejszym stopniu działa.

 

Mam kilku znajomych co mieszkają w bloku i mają EV, niemożliwe no nie ?

 

Ty spalasz Pb i stojąc w korku trujesz ogromnie, ja stoję w korku i nikomu krzywdy nie robię.

 

A jak będę sam wytwarzał prąd do własnego auta to jakiego argumentu użyjesz?

 

Punkty ładowania? A to w tym domu nie będzie gniazdka na zewnątrz?

 

Ja wiem, że na dziś to nie jest dla wszystkich, ale z Twoim podejściem to byśmy dalej w jaskiniach mieszkali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj od tego się zaczyna... później musisz wydać krocie na pompę ciepła, ale to za mało bo rachunki przychodzą więc trzeba dołożyć paneli aby przychodziły niższe.

 

Zupełnie inaczej jest, jeśli wstawimy PV do już gotowego domu, a inaczej kiedy projektujemy dom pod PV, PC czy elektryka.

 

Wtedy wszystko można odpowiednia zaprojektować, żeby np. wykorzystać tak dużo na własne potrzeby ile to możliwe bez potrzeby wyrzucania ledów i wstawiania żarówek 100 W :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,19 dla zarejestrowanych ludków z RFID

No i co czy wyszło? Jakie różnice? Taniej? Drożej?

 

Sprawdź dokładnie. Ja mam w abonamencie poniżej 1.5 zł/kWh, ale korzystam rzadko, nie przekroczy to kilku procent rocznego zużycia (miałbym w dostawczaku tylko trochę większą baterię nie potrzebowałbym szybkiej ładowarki w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma piernik do wiatraka. Postawiłeś teze: po zainstalowaniu PV, wzrasta zuzycie prądu. Ja mówie bzdura. A już z perwnością nie udowadnia tego fakt, żę ktoś po zainstalowaniu małej PV w sposób niezależny od instalacji PV zrezygnował z węgla i przeszedł na ogrzewanie elektryczne. To są dwie niezlaeżne rzeczy.

 

Tak jakb powiedział, że po zamianie benzywnia na diesla wzrasta 3-krotnie zuzycie paliwa (bo w tym samym czasie zmieniłem pracę i muszę jezdzić 3x tyle).

 

Jeżeli chodzi o mnie to zgadzam się z marcinbbb .Zaraz po uruchomieniu PV (03.16r) na jesień miałem piec elektr. własnej konstrukcji na prostym sterowniu bezobsługowy. PO CO? ano po to wy wykorzystać na MAX PV Zakup węgla koszt ok 3000zeta .

 

Wniosek max własne PV a za koszt węgla i pracy z nim związanej zakup z ZE i patrzenie jak to śmiga. Docelowo będzie PV10kW i PC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mnie to zgadzam się z marcinbbb .Zaraz po uruchomieniu PV (03.16r) na jesień miałem piec elektr. własnej konstrukcji na prostym sterowniu bezobsługowy. PO CO? ano po to wy wykorzystać na MAX PV Zakup węgla koszt ok 3000zeta .

 

Wniosek max własne PV a za koszt węgla i pracy z nim związanej zakup z ZE i patrzenie jak to śmiga. Docelowo będzie PV10kW i PC

Głupiś! Trzeba było wyrzucić wungiel, zainstalować piecyk elektryczny, a dopiero po pierwszej fakturze za prąd panele. To by Ci zużycie prądu nie wzrosło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mnie to zgadzam się z marcinbbb .Zaraz po uruchomieniu PV (03.16r) na jesień miałem piec elektr. własnej konstrukcji na prostym sterowniu bezobsługowy. PO CO? ano po to wy wykorzystać na MAX PV Zakup węgla koszt ok 3000zeta .

 

Wniosek max własne PV a za koszt węgla i pracy z nim związanej zakup z ZE i patrzenie jak to śmiga. Docelowo będzie PV10kW i PC

 

Opłaca Ci się "dopłacać" do PC jak już masz wszystko na prądzie?

 

Nie dasz rady pokryć z 80% zużycia na CO?

 

Jaką PC planujesz i ile spodziewasz się zbić zużycia na CO/CWU? (kupujesz coś z COP bliżej 3 czy 4).

 

To są bardzo istotne pytania dla wielu co już PV mają lub planują a grzeją obecnie prądem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz tylko trudności i problemy, z takim podejściem ciężko rano wstać.

 

Moje auto nie spala węgla, w praktyce pobiera prąd z którym dostawca nie ma co zrobić - więc poprawiam jego rentowność nie pozwalając żeby energia poszła w komin. Mało tego częściej pozytywnie wpływam na stabilizację napięcia w okolicy niż miałbym coś psuć.

 

Ja nie opowiadam co ja myślę, tylko jak to w wielu miejscach a także i u nas choć w mniejszym stopniu działa.

 

Mam kilku znajomych co mieszkają w bloku i mają EV, niemożliwe no nie ?

 

Ty spalasz Pb i stojąc w korku trujesz ogromnie, ja stoję w korku i nikomu krzywdy nie robię.

 

A jak będę sam wytwarzał prąd do własnego auta to jakiego argumentu użyjesz?

 

Punkty ładowania? A to w tym domu nie będzie gniazdka na zewnątrz?

 

Ja wiem, że na dziś to nie jest dla wszystkich, ale z Twoim podejściem to byśmy dalej w jaskiniach mieszkali.

 

Fajne eko dyrdymały i nawet bym poparł ale jest jedna rzecz nie do przeskoczenia? Zgadnij jaka?

 

Teraz kupije 10 latka ładuję LPG jeżdżę 10 lat pcham za grosze i kupuję kolejnego 10 latka.............

 

Samochód nie ejst rzeczą do której przywiązuję jakąś wage ma zawieźć tyłek przeważnie na krótkim dystansie i ma być tani w zakupie, mieć tanie części, i mieś tanie paliwo.

 

Gdzie w tym wszystkim się mieści prądowóz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...