Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

 

Jeśli mam do wyboru większy wygodniejszy budynek, który jednak będzie obciążeniem emisyjnym ..........

 

.

 

 

Zejdź na ziemie

 

Co to za problem stać się około zero energetycznym grzałka i 10kW na dach i już. Tylko poco na chwilę obecną się to nie opłaca.

 

Zlikwidować drugą taryfę podnieś cenę prądu i będzie się opłacało dostaniesz wtedy swoje eko eldorado kosztem wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chwala ci za to, dobrze byćvTwoim sąsiadem, jednak przez te 18 lat przez Twój dom wyemitowalo sie tyle CO2 z paliw kopalnych, co przez dom z PC wyemituje się przez 54 lata.

Malo tego, dom opalany gazem też wyprodukuje 3-4x mniej CO2, przy okazji mniej np PM10.

 

Jeśsli chodzi o bilans CO2, to nawet z tym śmieciuchem byłbyś lepszy, bo jego sprawnośc w produkcji i dostarczaniu kWh jest wyzsza, niż sprawność systemu energetycznego w PL.

No, ale tu dochodzą inne, niewyfiltrowane zanieczyszczenia.

 

Tak tylko gaz tez syfi. Inaczej, ale syfi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by zajrzeć do wysylanego pliku. Jeśli wysyłany jest łączny plik z danego dnia a nie jednorazowa próbka, to tak. Ale raczej nie wyśle się dani nastepnego. Inwertery mają ograniczoną pamięć wewnętrzna i po przekręceniu dnia maja juz tylko zagregowane dane.

 

dane są wysyłane w interwałach co kilka minut powiedzmy 3 minuty. jeśli dana paczka nie wpadnie nic się nie dzieje. następnego dnia wpadnie "sumaryczna produkcja inwertera" a pvmonitor do danego dnia doda dzisiejszą produkcję i może się zdarzyć że np. jutro będzie produkcja na poziomie 50kWh kiedy realnie nie jest to do uzyskania z instalacji 5kWp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zejdź na ziemie

 

Co to za problem stać się około zero energetycznym grzałka i 10kW na dach i już. Tylko poco na chwilę obecną się to nie opłaca.

 

Zlikwidować drugą taryfę podnieś cenę prądu i będzie się opłacało dostaniesz wtedy swoje eko eldorado kosztem wszystkich

 

Opłaca się. pewnie, że instalujemy PV, bo nam się to opłaca. Widzimy to po rachunkach, ale czy jesteśmy eko przez to, że na dachu mam PV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak trochę z innej beczki. Czy mogę (a jeśli nie, to w jakiej minimalnej odległości) poprowadzić kabel ethernetowy nieekranowany równolegle do kabla DC idącym z paneli do falownika?

 

Możesz prowadzić jedno obok drugiego w eth masz sygnał cyfrowy który nie jest podatny na zakłócenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz prowadzić jedno obok drugiego w eth masz sygnał cyfrowy który nie jest podatny na zakłócenia.

Akurat widziałem najróżniejsze cuda w sieci, które działy się przy nieekranowanej skrętce. Jak najbardziej eth jest podatny na zakłócenia, ale bardziej chodzi mi o jakieś indukowanie ładunku i potencjalną możliwość "wysadzenia" wszystkiego co podpięte do routera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale bardziej chodzi mi o jakieś indukowanie ładunku i potencjalną możliwość "wysadzenia" wszystkiego co podpięte do routera.

Mam kupę kabli eth w domu poprowadzonych obok kabli AC do kompletu z 2,4 i 5 Ghz wszystko zapięte do światłowodu 200mbit/s. Jeszcze nie widziałem aby cokolwiek zakłócało pracę innych urządzeń. A mam nawet przemiennik krótkofalarski w domu który pracuje z mocą 15W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat widziałem najróżniejsze cuda w sieci, które działy się przy nieekranowanej skrętce. Jak najbardziej eth jest podatny na zakłócenia, ale bardziej chodzi mi o jakieś indukowanie ładunku i potencjalną możliwość "wysadzenia" wszystkiego co podpięte do routera.
Mi się zawsze wydawało że do indukcji jest potrzebny prąd zmienny....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500kg na wszyskto?

Jak brak argumentów ze strony kolegi, to pewnie. Również zdrowia.

 

Nie wiem czego oczekujesz. Produkcja paneli jest "odchudzana" z roku na rok, nie wspominając o panelach cienkowarstwowych. Ile to może być materiału i energii na ich produkcję?

 

Znacz jakąkolwiek inną technologię, która może w tak krótkiej perspektywie czasowej zbilansować się emisyjnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kupę kabli eth w domu poprowadzonych obok kabli AC do kompletu z 2,4 i 5 Ghz wszystko zapięte do światłowodu 200mbit/s. Jeszcze nie widziałem aby cokolwiek zakłócało pracę innych urządzeń. A mam nawet przemiennik krótkofalarski w domu który pracuje z mocą 15W.

Rozumiem, że wiesz, z jakiego powodu każda ramka ethernetowa w kablu bądź WiFi została utracona.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się. pewnie, że instalujemy PV, bo nam się to opłaca. Widzimy to po rachunkach, ale czy jesteśmy eko przez to, że na dachu mam PV?

 

Na moje żeby się opłacało to czas zwrotu powinien wynosić 5-7lat a nie jak teraz 10-15lat.

 

Co może się opłacać to powiedzmy 2kW aby pokryć drogą taryfę i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...