Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

A masz inny sposób na minimalizowanie potrzeb energetycznych budynku, w tym przypadku energię na prąd bytowy?

 

Tak np kogeneracja.

Zresztą zasada jest prosta. Oszczędzajmy(duża efektywność) jak najwięcej energii i produkujmy jak najwięcej z OZE. Tylko OZE to nie tylko PV, a szczególnie nie te na dachu w tym systemie jaki jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie, tylko na dowóz piasku do fabryki krzemu. Rozumiem, że Ty masz argument że to nie na wszystko....

 

A wliczyłeś ile musi spalić statek by je dostarczyć do UE? Ile dalej paliwa na transport itp itd.?

Zainstalowaliście panele na dachu i myślicie, że jesteście eko.

Sam ma PV, ale mnie nie uważa, że jestem przez to bardziej eko. Chociaż staram się jak mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź sie zdecyduj. Raz piszesz, że NIE zaobserowałeś żadnych zakłóceń, a teraz piszesz że Cię to nie obchodzi.

 

Uznałeś że mam utracone ramki które muszą być powtórnie przesyłane, więc musiało by następować spowolnienie działanie sieci. A pokazałem ci że tak nie jest. Ale może zdecydujesz się i pokażesz swój wynik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kupę kabli eth w domu poprowadzonych obok kabli AC do kompletu z 2,4 i 5 Ghz wszystko zapięte do światłowodu 200mbit/s. Jeszcze nie widziałem aby cokolwiek zakłócało pracę innych urządzeń. A mam nawet przemiennik krótkofalarski w domu który pracuje z mocą 15W.

Ja widziałem. M. in. widziałem zmniejszenie przepustowości do ok 25 Mbps na odcinku 15 metrów. Ale pomijając to, pytałem o DC, a nie AC.

 

Mi się zawsze wydawało że do indukcji jest potrzebny prąd zmienny....

 

Czyli DC nic nie zaszkodzi skrętce? Nie znam się na elektryce, zupełnie nie moja działka, stąd moje pytanie.

 

Uznałeś że mam utracone ramki które muszą być powtórnie przesyłane, więc musiało by następować spowolnienie działanie sieci.

To, że masz 175 Mbps, nie znaczy, że masz wszystko ok z łączem. Można mieć 500 Mbps i mieć problem z retransmisją. Fakt, w domowej sieci to niewielki problem.

Edytowane przez mitch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uznałeś że mam utracone ramki które muszą być powtórnie przesyłane, więc musiało by następować spowolnienie działanie sieci. A pokazałem ci że tak nie jest. Ale może zdecydujesz się i pokażesz swój wynik?

Nie uznałem. Wiem. Retransmisja jest podstawą protokołu poziomu 2 w sieciach ethernoetowych. Wystepuje zawsze. Z roznbych powodow. Ty uznałeś że z powodu zakłoceń u Ciebie nie zachodzi. Wiec sie pytam czy sprawdziłeś czy z powodu zakłóceń nie zachodzi. A mierzenie tego speedtestem, no tego to nawret skmentować nie można :-( Jakby z cepem do trepanacji czaszki sie zabierac. No ale to tak juz jest jak się jest specjalista od wszystkiego...

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uznałem. Wiem. Retransmisja jest podstawą protokołu poziomu 2 w sieciach ethernoetowych. Wystepuje zawsze. Z roznbych powodow. Ty uznałeś że z powodu zakłoceń u Ciebie nie zachodzi. Wiec sie pytam czy sprawdziłeś czy z powodu zakłóceń nie zachodzi. A mierzenie tego speedtestem, no tego to nawret skmentować nie można :-( Jakby z cepem do trepanacji czaszki sie zabierac. No ale to tak juz jest jak się jest specjalista od wszystkiego...

 

Przed chwilą była jeszcze wersja z L2 a teraz już warstwa 2. Może porozmawiamy też o L1 i L3. Chłopie ochłoń bo ci żyła pierdząca pęknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas czerwono od PM i B(a)P, a w Niemczech od ozonu i NOx. Co chcesz porównać? To syfi i to syfi, tak ciężko to zrozumieć. Moje spojówki reagują tak samo na to i no to. Tyle.

 

Zeby porównać, pokaz emisje wszystkich zanieczyszczeń, przypadającą na 1Mwh wyprodukowanej energii, tak cieżko to zrozumieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby porównać, pokaz emisje wszystkich zanieczyszczeń, przypadającą na 1Mwh wyprodukowanej energii, tak cieżko to zrozumieć ?

 

Czy możesz zrozumieć , że to inaczej truje. Co chcesz porównać B(a)P do NOx? I to szkodliwe i to. Inaczej Nie napisałem mniej czy więcej. Też truje. Zarzuciłeś Jaskowi, że truje i że kable nie są eko. Ja wole sąsiadów grzejących prądem nawet kablami niż palących gazem. Który z nich jest bardziej eko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą była jeszcze wersja z L2 a teraz już warstwa 2. Może porozmawiamy też o L1 i L3. Chłopie ochłoń bo ci żyła pierdząca pęknie

L to po englisz Layer. WIęc jak ktoś ma rozumiec, to zrozumie. Jak komuś argumentów brak, bzdury piszę że aż zęby bolą, to się będzie literkami zasłaniał bądź pękającymi żyłkami. Swojej ignorancji w temacie nie przykryje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz zrozumieć , że to inaczej truje. Co chcesz porównać B(a)P do NOx? I to szkodliwe i to. Inaczej Nie napisałem mniej czy więcej. Też truje. Zarzuciłeś Jaskowi, że truje i że kable nie są eko. Ja wole sąsiadów grzejących prądem nawet kablami niż palących gazem. Który z nich jest bardziej eko?

 

Spslanie węgla nie emituje NOx ? Moze jednak sprawdź :)

Jeszcze raz, spójrz na sprawe globalnie i całościowo, a nie przez wycinek swoich spojowek ;)

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L to po englisz Layer. WIęc jak ktoś ma rozumiec, to zrozumie. Jak komuś argumentów brak, bzdury piszę że aż zęby bolą, to się będzie literkami zasłaniał bądź pękającymi żyłkami. Swojej ignorancji w temacie nie przykryje.

 

L po angielsku to również "liar"

Kilka stron wcześniej pokazałeś nam poziom swojej ignorancji i tego jak produkują prąd panele jedne 800 a inne 1300 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wegiel nie emituje NOx ?

Jeszcze raz, spójrz na sprawe globalnie i całościowo, a nie przez wycinek swoich spojowek ;)

 

Patrzę globalnie i nie piszę o niskiej emisji, bo to jest bezdyskusyjne. Dałem Ci przykład. Następnym razem nie zarzucaj komuś czegoś tak jak np. jaśkowi, jak sam nie jesteś cacy i nie wiesz jak jest. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę globalnie i nie piszę o niskiej emisji, bo to jest bezdyskusyjne. Dałem Ci przykład. Następnym razem nie zarzucaj komuś czegoś tak jak np. jaśkowi, jak sam nie jesteś cacy i nie wiesz jak jest. Tyle.

 

A ja napisalem, ze jestem cacy ??

Ja nie wiem, jak jest ? Widze, ze w temacie emisji zanieczyszczen wiem wiecej od Ciebie....

 

Napisalem o róznicy w emisji CO2.

A to on tak roztkliwial sie, ile zlego robimy naszej planecie nie korzystajac z rozwiazań eko.

 

Ja jak mam do wyboru grype, czy dzume,to wybieram grype.

 

Sprawdziles juz te NOxy ? Wiesz, juz, ze na 1MWh wyprodukowanej energii powstanie ich 2x wiecej ze spalenia wegla, niz gazu ?

A dla " kablarza" trzeba spalic tego wegla jeszcze 3x wiecej niz gazu ....

 

Poprzeliczaj sobie:

http://www.nie-truje.pl/baza-wiedzy/zagrozenia-dla-zdrowia/co-emitujemy-podczas-spalania

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napisalem, ze jestem cacy ??

Ja nie wiem, jak jest ? Widze, ze w temacie emisji zanieczyszczen wiem wiecej od Ciebie....

 

Napisalem o róznicy w emisji CO2.

A to on tak roztkliwial sie, ile zlego robimy naszej planecie nie korzystajac z rozwiazań eko.

 

Ja jak mam do wyboru grype, czy dzume,to wybieram grype.

 

Sprawdziles juz te NOxy ? Wiesz, juz, ze na 1MWh wyprodukowanej energii powstanie ich wiecej ze spalenia wegla, niz gazu ?

A dla " kablarza" trzeba spalic tego wegla jeszcze 3x wiecej, niz gazu .

 

 

Tak spalić w elektrowni, nie w kotle domowym. Tam są jakieś filtry, wysoka sprawność. itp itd. Możesz podać jak jest różnica ile to syfi NOx węgiel w elektrowni a gaz w domu, bo ja taki głupek jest i nie mogę znaleźć. Dzięki.

 

Edit.

Widzisz edytujesz swoje wpisy. Był przed chwilą link i usunąłeś. http://www.nie-truje.pl/baza-wiedzy/zagrozenia-dla-zdrowia/co-emitujemy-podczas-spalania

Pisze jeszcze raz nie chodzi mi o niską emisję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napisalem, ze jestem cacy ??

Ja nie wiem, jak jest ? Widze, ze w temacie emisji zanieczyszczen wiem wiecej od Ciebie....

 

Napisalem o róznicy w emisji CO2.

A to on tak roztkliwial sie, ile zlego robimy naszej planecie nie korzystajac z rozwiazań eko.

 

Ja jak mam do wyboru grype, czy dzume,to wybieram grype.

 

Sprawdziles juz te NOxy ? Wiesz, juz, ze na 1MWh wyprodukowanej energii powstanie ich 2x wiecej ze spalenia wegla, niz gazu ?

A dla " kablarza" trzeba spalic tego wegla jeszcze 3x wiecej niz gazu ....

 

Poprzeliczaj sobie:

http://www.nie-truje.pl/baza-wiedzy/zagrozenia-dla-zdrowia/co-emitujemy-podczas-spalania

 

Jak już czepiasz się "kablarza" to powiedz ile tego węgla trzeba spalić w elektrowni jeżeli te kable są zasilane z fotowoltaiki tak samo jak grzałka elektryczna w bojlerze...

Przy pompie ciepła to już nawet nie mamo czym dyskutować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...