Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

Patrzę na MJ.

A Ty popatrz na g w przypadku gazu i kg w przypadku pelletu, policz i wróć

 

I powiesz wtedy, jak Twoje spojówki odróżniają NOx z gazu, a jak z pelletu, któy sam spalasz

:) :lol:

 

A gdzie ja napisałem, że pellet jest super. Zacytujesz? Uciekam od niego. To była zła decyzja. Nie jestem taki super jak Ty i nie wybrałem gazu.:) Zapytałeś czym ogrzewam to odpisałem. Nie tylko pellet. Pellet to jest tylko mały dodatek. Za dwa może trzy lata będzie PC/GW. Dyskusja była syfienie prądem a gazem. Przypominam Ci, że zarzuciłeś Jaskowi, że syfi, bo ma kable. Ty syfisz jeszcze gorzej gazem niż prądem. Kumasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dyskusja była syfienie prądem a gazem.

 

Przypominam, że rozpoczęła się od EMISJI CO2, która w przypadku kablarza jest 3-4x większa, niż w przypadku użytkownika grzejącego gazem

To Ty zacząłeć pisać o NOX, sugerując, że to gaz jest za to odpowiedzialny.

Wkleiłem wykres,obrazujący kto w PL odpowiada w największym stopniu za emisję NOx.

Przypomnę:

http://konradswirski.blog.tt.com.pl/wp-content/uploads/2017/04/11.jpg

Mam nadzieję,że choć wykres udało Ci się poprawnie zinterpretować

 

Ty syfisz jeszcze gorzej gazem niż prądem. Kumasz.

 

Nie dziwię się, to piszesz, bo (mimo, iż podsunie Ci się dane na tacy) nie potrafisz wykonać paru elementarnych działań matematycznych, nie wiesz, ile więcej trzeba spalić węgla, aby można było zamienić 1kWh w domu ogrzewanym z COP=1.

Sam kilkukrotnie podkreśliłeś, że niewiele wiesz, i cały czas to potwierdzasz.

 

To jest wszystko, co mam do powiedzenia w tym temacie, od dwóch dni tracę czas, wklejam dane, a Ty nawet nie potrafisz ich odpowiednio zinterpetować

Chyba chodzi Ci o zwykły flame w temacie...

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie o tym można poczytać? Pod jakim hasłem ewentualnie? To aż niewiarygodne, i ogólnie jesteś pierwszym z setek z którymi dyskutowałem o panelach i kosztach zwrotu (w tym instalatorach) a który pisze o takiej możliwości. Gdyby tak było, to wręcz bajka.

 

Z tego co wiem jedynie PGE rozlicza to poprawnie (zgodnie z intencja ustawodawcy"). Ja na szczęscie tak mam , i chyba nawet sie ostatnio rząd tym zainteresował :

http://gramwzielone.pl/trendy/34440/rzad-w-koncu-pomoze-prosumentom-ws-bilansowania-miedzyfazowego

 

 

Basen 35m3, niemała pompa pewnie będzie działać, ale też myślę głównie w nocy. Podobnie jak i grzanie żeby na rano woda była ciepła. ;)

jka.

 

Wlasnie dlaczego w nocy ? majac PV masz idealna szanse na grzanie z tego co wyprodukujesz nie oddajac nic do ZE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że rozpoczęła się od EMISJI CO2, która w przypadku kablarza jest 3-4x większa, niż w przypadku użytkownika grzejącego gazem

To Ty zacząłeć pisać o NOX, sugerując, że to gaz jest za to odpowiedzialny.

Wkleiłem wykres,obrazujący kto w PL odpowiada w największym stopniu za emisję NOx.

Przypomnę:

http://konradswirski.blog.tt.com.pl/wp-content/uploads/2017/04/11.jpg

Mam nadzieję,że choć wykres udało Ci się poprawnie zinterpretować

 

 

 

Nie dziwię się, to piszesz, bo (mimo, iż podsunie Ci się dane na tacy) nie potrafisz wykonać paru elementarnych działań matematycznych, nie wiesz, ile więcej trzeba spalić węgla, aby można było zamienić 1kWh w domu ogrzewanym z COP=1.

Sam kilkukrotnie podkreśliłeś, że niewiele wiesz, i cały czas to potwierdzasz.

 

To jest wszystko, co mam do powiedzenia w tym temacie, od dwóch dni tracę czas, wklejam dane, a Ty nawet nie potrafisz ich odpowiednio zinterpetować

Chyba chodzi Ci o zwykły flame w temacie...

 

Możesz zrozumieć, inaczej z elektrowni inaczej z Twojego komina. Dlatego syfisz, czy się to podoba czy nie, a zarzucasz innym. No ale oczywiście Ty tak nie uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze apropos ocieplenia, jeszcze niedawno wszelkie media twierdziły ze w Iraku jest broń chemiczna (wszyscy to potwarzali - głównie gadające głowy w TV) teraz gadają o ociepleniu (na pewno da się na tym zarobić) , a tu kilka przykłądów :

 

http://www.realclimate.org/index.php/archives/2018/11/resplandy-et-al-correction-and-response/

 

https://www.washingtonpost.com/energy-environment/2018/11/14/scientists-acknowledge-key-errors-study-how-fast-oceans-are-warming/?noredirect=on&utm_term=.33c1c24cd149

 

Adam_mk może mieć przypadkiem rację .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem jedynie PGE rozlicza to poprawnie (zgodnie z intencja ustawodawcy"). Ja na szczęscie tak mam , i chyba nawet sie ostatnio rząd tym zainteresował :

http://gramwzielone.pl/trendy/34440/rzad-w-koncu-pomoze-prosumentom-ws-bilansowania-miedzyfazowego

 

.

rząd zna już sprawę , tzn ME , od przynajmniej 3 miesięcy https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3312676-630.html#17601365 . Było też pisane do minister Emilewicz , bo ona też słyszała ,że sa z tym problemy .

 

 

 

O Tauronie i jego licznikach https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3312676-150.html#16592436

 

 

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3312676-180.html#16593483

Edytowane przez cuuube
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co. Planują jakieś zmiany.

 

Na te chwile cisza , jakis zespól międzyresortowy sie zbierał i debatował ,jednak nic nie wypłynęło.Mieli zająć sie tam tez bilansowaniem.

 

http://gramwzielone.pl/trendy/34503/znaki-zapytania-wokol-prosumenckich-pomyslow-rzadu

Edytowane przez cuuube
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam dokładnie ( może znajdę), ale ta Energa dyma prosumentow na rozliczaniu 1T i 2T bo daje fv co dwa miechy...

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3312676-60.html#16404177

 

Zgadza się. ENERGA dyma prosumentów rozliczając ich co dwa miesiące. Prąd wyprodukowany w drogiej strefie zaliczają ci na zużycie w taniej...poza tym nie bilansują międzyfazowo. To najgorsze z możliwych rozwiązań, dlatego musiałem wstrzymać się z instalacją PV do momentu, aż warunki będą bardziej korzystne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesadzasz, mam założony licznik Emu 3 i on bilansuje. Jeżeli nawet nie działało bilansowanie, przepinam na fazę inwertera pralkę i suszarkę do prania i może lodówkę. Tym sposobem można zużyć pewnie że 30% energii ( taką mam strukturę zużycia). Z tym rachunkiem co 2 miesiące też nie ma dramatu przy instalacji na całe zapotrzebowanie. Jeżeli czekasz na lepsze czasy to od zeszłego roku już zarobiłeś bo panele staniały. Zarobimy jesteś już
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze apropos ocieplenia, jeszcze niedawno wszelkie media twierdziły ze w Iraku jest broń chemiczna (wszyscy to potwarzali - głównie gadające głowy w TV) teraz gadają o ociepleniu (na pewno da się na tym zarobić) , a tu kilka przykłądów :

.

Gadające głowy pomyliły się (celowo lub nie - nie dowimy się) na temat broni chemicznej w Iraku, wniosek nie ma ocielenia klimatu.

Twoja argumentacja przypomina mi stary dowcip o policjancie:.... " masz rybki? - NIe. To jesteś pedałem". Taki sam poziom logiki :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesadzasz, mam założony licznik Emu 3 i on bilansuje. Jeżeli nawet nie działało bilansowanie, przepinam na fazę inwertera pralkę i suszarkę do prania i może lodówkę. Tym sposobem można zużyć pewnie że 30% energii ( taką mam strukturę zużycia). Z tym rachunkiem co 2 miesiące też nie ma dramatu przy instalacji na całe zapotrzebowanie. Jeżeli czekasz na lepsze czasy to od zeszłego roku już zarobiłeś bo panele staniały. Zarobimy jesteś już������

 

Dopytywałem u źródła i dostałem oficjalną odpowiedź na piśmie, że jest bilansowanie międzyfazowe, ale systemem algebraicznym, a nie wektorowym. Więc tak naprawdę go nie ma... przy rachunkach co dwa miesiące i taryfie G12/G12W jesteś przez nich skubany. Jak tobie to nie przeszkadza, to ok... Ja natomiast miałem zamiar produkować w lato w drogiej taryfie tyle, aby wystarczyło na drogą w zimie, a reszta która zostaje pokryłaby wówczas część zapotrzebowania w taniej. Niestety- przy rozliczaniu dwumiesięcznym nadwyżka letnia wyprodukowana w drogiej jest "zjadana" sukcesywnie przez zużycie w taniej, i jak przyjdą miesiące zimowe, musiałbym dokupywać energię w drogiej. Aby pokryć całe zapotrzebowanie na energię, musiałbym założyć 15KW. Dlatego wyszedłem z założenia, że lepiej założyć 10KW i pokryć całkowicie zapotrzebowanie w drogiej, a w taniej dokupić- jak widzisz, ENERGA stworzyła taki system, że nie da rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat został tak zaśmiecony, że szok. Dziś EV(Leaf, Bolt, E-Niro) kosztują tyle, że za 3 można chałupę postawić. Na dodatek nie tracą tak na wartości jak spalinowe więc użytkowanych takiej się nie kupi. Koszty użytkowania dla przeciętnych wymagań nie pozwolą zwrócić różnicy w cenie. PHEV też się nie opłaci

Za różnicę w kupnie EV a spalinowego można postawić PV, dodać PC. Zrobi się różnicę i jeszcze zostanie.

Najpierw musi być dość zielonej energii, by użytkowanie EV stało się naprawdę eko i opłacalne. Dziś w Polsce to nie robi różnicy, ale w Niemczech i Norwegii -już tak!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Najpierw musi być dość zielonej energii, by użytkowanie EV stało się naprawdę eko i opłacalne. Dziś w Polsce to nie robi różnicy, ale w Niemczech i Norwegii -już tak!

Moim zdaniem nie. Eko to nie jest dwustanowe - jest albo nie ma. Są rózne poziomy i rozne aspekty. Spalanie węgla, gazu, ropy, ma skutki globalne i długafalowe i lokalne krótkofalowe. Np CO2 i zmiana klimatu i dymienie pod nosem z rur wydechowych które szkodzi ludziom tu i teraz. My też jesteśmy częścią ekosystemu. Powinnismy dbać nie tylko o drzewa i delfiny ale i o samych siebie. Na dzisiaj, w PL wydaje się mniej szkodzić nam bezpośrednio wyprodukowanie prądu w elektrowni węglowej i zastąpić samochody spalinowe w miescie elektrycznymi. Większość ludzi w miescie przestanie się dusić. Owszem, CO2 zostanie wyemitowanie gdzie indzie, ale przynajmnie częściowo wyfiltrowany, zakładam ze lepieje niż w katalizatorach i filtrach samochodowych. W tym samym czasie trzeba się starać żęby prąd był produkowany jak najczyściej - plus rezygnacja z paliw koplanych. Ale to się w 10lat nie stanie. Jakby dobrze poszło to pewnie za 25 lat na samochód spalinowy będzie siępatrzeć na uilicy jak dzisiaj na elektryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...