Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

Firma założyła mi panele 310w x 23 szt. Razem 7,13kwp.

Czy jest jakiś sposób sprawdzenia czy czasami nie założyli mi mniejszych lub czy któryś z nich jest nieuszkodzony?

W słoneczny dzień najwyższą wartość jaka była produkowana to 5400w.

 

Umieść taki wykres - zobaczymy jak pracuje - zaznacz maksymalną wartość. U Ciebie powinno być tak jak u mnie, że moc pracy paneli przekroczy 7,17kW bo falownik masz powyżej mocy zainstalowanych paneli.

Taki wykres też dużo powie bo można zobaczyć jak szybko instalacja zaczyna pracować i o której godzinie kończy swoją pracę.

produkcja 8.05.jpg

 

Jak widać wczoraj u mnie ok 17:00 nie było prądu z zewnątrz na jednej fazie L2, więc falownik przestał pracować, a co za tym idzie instalacja nie produkowała(największa wada on-grid .)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziękuję za odpowiedzi.

 

Jeszcze nie jestem podłączony do internetu. Dziś ma się ze mną skontaktować firma, która zakładała mi panele z informacją kiedy będę podłączony do internetu. Instalacja pracuje już dwa tygodnie.

Opisze później jak mam poukładane panele

Trochę niejasno napisałeś. Nie masz łącza internetowego w domu jeszcze, czy falownik nie został skonfigurowany do wysyłania danych?

Jeśli masz łącze intenretowe too powinno być zrobione od razu, pare minut pracy dla instalatora. U siebie to sam zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę niejasno napisałeś. Nie masz łącza internetowego w domu jeszcze, czy falownik nie został skonfigurowany do wysyłania danych?

Jeśli masz łącze intenretowe too powinno być zrobione od razu, pare minut pracy dla instalatora. U siebie to sam zrobiłem.

 

Falownik nie został skonfigurowany. Intenet w domu jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falownik nie został skonfigurowany. Intenet w domu jest.

No to instalator dał ciała, że tego od ręki nie zrobił. Czy to było w ramach umowy? Fronius ma ciulowy zasięg WiFi. Komórka działa w danym miejscu, falownik się rozłącza. Często trzeba kombinować . Najpewniej jest podłączyć kablem do internetu. Ale generalnie dla instalatora to jest 15minut roboty i powinno być zrobione od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to instalator dał ciała, że tego od ręki nie zrobił. Czy to było w ramach umowy? Fronius ma ciulowy zasięg WiFi. Komórka działa w danym miejscu, falownik się rozłącza. Często trzeba kombinować . Najpewniej jest podłączyć kablem do internetu. Ale generalnie dla instalatora to jest 15minut roboty i powinno być zrobione od razu.

 

Może i tak, ale....u mnie brakło słońca żeby to zrobić...montaż kończyli po 20....sam zadeklarowałem, że skonfiguruję sobie wifi sticka....a jak będę mieć problem, to się odezwę. Nie jest to jakoś specjalnie skomplikowane...dałem radę..w moim przypadku problem raczej w tym, że tylko przez wifi się można podłączyć, nie można kablem :D

Drogba, przynajmniej spróbuj...na pewno masz instrukcję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o lokalizacji paneli mono na połaci północno-zachodniej, odchylonej od południa o ok. 130 stopni (azymut), pochylenie połaci ok. 30 stopni.

Bo na połaci południowo-wschodniej i na południowo-zachodniej mieściły się w projekcie a na rzeczywistym dachu już nie :)

Taki "projekt".

Edytowane przez d7d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o lokalizacji paneli mono na połaci północno-zachodniej, odchylonej od południa o ok. 130 stopni (azymut), pochylenie połaci ok. 30 stopni.

Bo na połaci południowo-wschodniej i na południowo-zachodniej mieściły się w projekcie a na rzeczywistym dachu już nie :)

Taki "projekt".

 

http://re.jrc.ec.europa.eu/pvgis/apps4/pvest.php?lang=en&map=europe

PVGis mówi że straczisz jakąś 1/3 względem wystawy południowej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://re.jrc.ec.europa.eu/pvgis/apps4/pvest.php?lang=en&map=europe

PVGis mówi że straczisz jakąś 1/3 względem wystawy południowej.

 

Dzięki. Na szczęście to nie u mnie ... ale pokazuje ile czasami warte są "projekty" PV i zapewnienia o doświadczeniu i zapewnienia o tysiącach wykonanych instalacji.

Znalazłem tez taki diagram i w zasadzie potwierdza Twoje informacje.

projco31.jpg

Czy wykonawca powinien z tego powodu dać jakąś "upust" z tytułu mniejszej produkcji niż w podano projekcie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

 

Pomóżcie proszę dobrzy forumowicze w wyborze systemu fotowoltaicznego. Do zrobienia mam ok 8kW , dach blacha na rąbek, wystawa południowa, kąt 35 stopni, Gdańsk.

3 firmy z trójmiasta złożyły mi oferty jednak nie mam już siły doktoryzować się z kolejnej instalacji... więc ładnie proszę o pomoc. Chciałabym wybrać system optymalny pod kątem cena/jakość.

 

Wszystkie oferty z materiałami, montażem, uruchomieniem.

 

OPCJA 1 - 38500 netto

Moduły Selfa Full Black monokrystaliczny 300W – produkowane w Szczecinie(firma istnieje 85lat), najwyższa gwarancja na spadek mocy 30lat, w pełni przygotowane na ciężkie polskie warunki. Moduły te wypadają zdecydowanie najkorzystniej pod względem jakość/ cena

 

Inwerter Fornius Symo – austriacka produkcja ( uznawany za najlepszy inwerter dostępny na rynku).

 

OPCJA 2 - 31700 netto

moduły fotowoltaiczne PANEL Q.CELLS Q.PLUS BFR 4.1.0 280 POLY BLACK

inwerter ZeverSolar EVERSHINE TLC8000 CB-EU WiFi 8KW 3FAZ

Konstrukcja wsporcza pod instalację firmy Corab

 

OPCJA 3 - 34000 netto

Panel fotowoltaiczny monokrystaliczny Exe 300W full black

Inwerter Fronius Symo 8,2-M Wifi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

 

Pomóżcie proszę dobrzy forumowicze w wyborze systemu fotowoltaicznego. Do zrobienia mam ok 8kW , dach blacha na rąbek, wystawa południowa, kąt 35 stopni, Gdańsk.

3 firmy z trójmiasta złożyły mi oferty jednak nie mam już siły doktoryzować się z kolejnej instalacji... więc ładnie proszę o pomoc. Chciałabym wybrać system optymalny pod kątem cena/jakość.

 

Wszystkie oferty z materiałami, montażem, uruchomieniem.

 

OPCJA 1 - 38500 netto

Moduły Selfa Full Black monokrystaliczny 300W – produkowane w Szczecinie(firma istnieje 85lat), najwyższa gwarancja na spadek mocy 30lat, w pełni przygotowane na ciężkie polskie warunki. Moduły te wypadają zdecydowanie najkorzystniej pod względem jakość/ cena

 

Inwerter Fornius Symo – austriacka produkcja ( uznawany za najlepszy inwerter dostępny na rynku).

 

OPCJA 2 - 31700 netto

moduły fotowoltaiczne PANEL Q.CELLS Q.PLUS BFR 4.1.0 280 POLY BLACK

inwerter ZeverSolar EVERSHINE TLC8000 CB-EU WiFi 8KW 3FAZ

Konstrukcja wsporcza pod instalację firmy Corab

 

OPCJA 3 - 34000 netto

Panel fotowoltaiczny monokrystaliczny Exe 300W full black

Inwerter Fronius Symo 8,2-M Wifi

 

Ja bym wybrał opcję nr 4 taka jaka mam kwota starcza mi na 10 lat na całkowite zuzycie pradu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja 1:

38400 / 8kW = 4812PLN/kWp - cena z kosmosu

opcja 2)

31700 / 8kW = 3962PLN/kWp - dobra cena ale inwerter raczej słaby

opcja 3

34000 / 8kW = 4250PLN/kWp -opcja jako tako

 

Opcja 1 nie wież w bajki że panele są przygotowane na ciężkie Polskie warunki a to że firma istnieje 85 lat znaczy tylko tyle że panele produkują zapewne od roku może 3 lat więc to raczej kiepski wybór.

Opcja 2 moduły polikrystaliczne do tego tylko 280W też odpada

Opcja 3 najbardziej korzystna masz Froniusa i moduły full black

 

Eeee stop stop to wszystko ceny netto??? Każda z ofert nie nadaje się do rozpatrywania są za drogie realna cena to 4000PLN/kWp BRUTTO!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee stop stop to wszystko ceny netto??? Każda z ofert nie nadaje się do rozpatrywania są za drogie realna cena to 4000PLN/kWp BRUTTO!!!

To ponownie, podaj listę firm które za takie kwoty robią. Wczoraj dostałem kolejną wycenę na 4800zł/kWp przy 6kWp instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ponownie, podaj listę firm które za takie kwoty robią. Wczoraj dostałem kolejną wycenę na 4800zł/kWp przy 6kWp instalacji.

Kolejny raz płaczesz że niczego sam nie możesz znaleźć tu masz 6kW za 3,5k PLN/kWp

Przechwytywanie.jpg

W cenie brakuje zabezpieczeń po stronie AC i czegoś tam jeszcze.

 

Specjalnie nie podaję nazwy firmy żebyś nie miał za łatwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz płaczesz że niczego sam nie możesz znaleźć tu masz 6kW za 3,5k PLN/kWp

[ATTACH=CONFIG]430184[/ATTACH]

W cenie brakuje zabezpieczeń po stronie AC i czegoś tam jeszcze.

Wykazuję, po raz kolejny, że czytać nie potrafisz i snujesz standardowe głupotki. Człowieka, co napisał wyraźnie, interesuje wykonanie tego przez firmę a nie kombinowanie na prawo i lewo z szukaniem po zakamarkach internetów.

 

Specjalnie nie podaję nazwy firmy żebyś nie miał za łatwo

Moderowano. Biorę wyceny rynkowe, bo się do mnie wykonawcy cyklicznie zgłaszają. Ceny na rynku są jakie są a nie takie jak ty utykasz ze swoich wykopalisk którymi się nie chcesz podzielić, bo to tajne przez poufne. Niewykluczone że by wyszło jakby doszło co do czego, że cena wychodzi jednak znacznie wyższa jak to zazwyczaj w firmach co się chwalą tabelkami w necie. Ergo, masz kontakt, to JEMU podaj, choćby na prv, a nie tutaj cwaniaka strugasz.

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz płaczesz że niczego sam nie możesz znaleźć tu masz 6kW za 3,5k PLN/kWp

[ATTACH=CONFIG]430184[/ATTACH]

W cenie brakuje zabezpieczeń po stronie AC i czegoś tam jeszcze.

 

Specjalnie nie podaję nazwy firmy żebyś nie miał za łatwo

 

To jest oferta firmy Viessmann.

Cena obejmuje materiały bez montażu instalacji

Cenna netto i do tego należy doliczyć VAT wg obowiązujących stawek.

 

Może w DE jest taniej

https://www.photovoltaik4all.de/komplettanlagen/fuer-satteldach/?p=1&o=4 ?

Edytowane przez d7d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...