Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

@gogush

 

Boli tych co wolą haracz 30%. Nigdy nie przyszło mi do głowy, że Ty jesteś z tego "Bractwa"...

 

Kilka dni temu pisałem, że wreszcie od 27.04.2019 r. dostosowano się do Rozporządzenia Unii Europejskiej 2016/631.

 

Co do mocy inwerterów:

Wg Kodeksu Przyłączenia Jednostek Wytwórczych NC RfG podaje się moc maksymalną inwertera.

Np. ABB Aurora PVI 3,6TL ma na sieć GB moc nominalną 3,6 kW, a maksymalną 4,0 kW. Na sieć DE moc nominalną i maksymalną 3,6 kW. Przy pierwszym uruchomieniu podaje się kraj w jakim ma pracować. Nie da się tego parametru zmienić później nie mając hasła serwisowego.

 

Jeśli ktoś będzie rozbudowywał sieć, to pewnie ZE zażąda również papierów na poprzednie inwertery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gogush

 

Boli tych co wolą haracz 30%. Nigdy nie przyszło mi do głowy, że Ty jesteś z tego "Bractwa"...

 

 

nie naleze , przyjmuje wyjasnienie

 

 

 

Jeśli ktoś będzie rozbudowywał sieć, to pewnie ZE zażąda również papierów na poprzednie inwertery.

 

Póki co nie żądają, pewnie nawet nie wiedzą jak mają do tego podejść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zażądali papierów na stare inwertery, stare panele i nowe panele (dokładam tylko panele).

Dzisiaj minął miesiąc i ... cisza. Jutro jadę dopytać, z czym mają w PGE problem...

 

Papiery na przebudowę, a właściwie rozbudowę drugiego przyłącza zostały złożone 3 dni przed kwietniowymi zmianami na druku, który wtedy obowiązywał.

Zgłoszenie i wszystkie załączniki wypełnione zostały zgodnie "ze sztuką": karty katalogowe, certyfikaty (wszystko po polsku) oraz wymagany schemat z podpisem wykonawcy PV.

 

Jeśli zażądają dokumentu Deklaracja Zgodności (PL) "Wymogi dla jednostek wytwórczych wynikające z Rozporządzenia Komisji (EU) 2016/631-NC RfG",

który pojawił się we wnioskach obecnie obowiązujących to go już mam.

Wczoraj wydrukowałem DZ dla inwertera, który wstawiłem w miejsce SolarMax S 3000.

Jak będzie potrzebny, to dowiozę i "po krzyku".

 

Pewnie w PGE jest za dużo urzędników, a za mało fachowców...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim.

Od jakiegoś czasu szukam instalatora, który założyłby panele fotowoltaiczne na moim dachu. Mam już kilka ofert. Problem jest w tym, że nie wiem jak te oferty porównać. U jednego jest taniej a u innego drożej. Ale z drugiej strony przy takiej inwestycji (ok 30 tys zł) powinienem mieć jasno określone ile realnie oszczędności uzyskam przy każdej z opcji, jakie ryzyko powinienem wziąć pod uwagę oraz jaka jest renoma tych instalatorów.

Nie chcę wywalać takich pieniędzy w błoto ani kupować kota w worku i żałować później. Każda oferta bierze jednak pod uwagę inne założenia i po prostu jestem w kropce. Nie mam czasu na zgłębianie wszelkich zawiłości technicznych instalacji fotowoltaicznej.

W związku z tym mam pytanie czy znacie może jakiś serwis internetowy, z którego mógłbym otrzymać oferty od różnych wykonawców ale w tej samej formie, które by były wykonane przy takich samych założeniach, żebym mógł porównać te oferty jedna obok drugiej tak jak np. jest to w internetowych porównywarkach telefonów komórkowych lub kont bankowych ?

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Jeśli zażądają dokumentu Deklaracja Zgodności (PL) "Wymogi dla jednostek wytwórczych wynikające z Rozporządzenia Komisji (EU) 2016/631-NC RfG",

który pojawił się we wnioskach obecnie obowiązujących to go już mam.

...

 

Moje inwertery tego nie mają i tu mogę mieć zagwozdkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, trochę nie na temat ale niektórzy są użytkownikami elektrody. Zablokowali moje konto i mam szlaban nawet na przeglądanie stron elektrody, szlaban na odwołanie od decyzji. Zauważyłem, że jeden z moderatorów z którym prowadziłem korespondencje PW, usunął swoje kompromitujące wiadomości do mnie z mojej skrzynki. Gdy napisałem zapytanie do Gulsona (moderator globalny) zapytanie o co chodzi, moje konto zostało zablokowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno pracowałeś na bana, na początku było nawet zabawnie. Tyle że zabawa z prądem nie jest ok a elektroda trzyma poziom i pewnie złamałeś nie raz regulamin forum.

 

No tak bardzo mocno pracowałem, za pytanie który przepis zmusza elektryka do stosowania przewodu uziemiającego koloru żółto-zielonego wyłącznie do uziemienia? Niema takiego, za to pytanie zostałem zmuszony do usunięcia konta. Następne konto tyle zdążyło, napracować, że wymieniłem kilka żarówek ledowych na tradycyjne i o tym napisałem temacik - i oto pytanie dla którego blokują użytkowników?: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17958482#17958482

 

Co do akumulatorów i ładowarek ATX, to wszystko działa w najlepsze. A więc EDISON THOMAS ALVA (1847–1931); OHM GEORG SIMON (1787–1854) czy FARADAY MICHAEL (1791–1867) czyżby oni swoją wiedzę wynieśli z gimnazjum? Czyżby nastąpiły czasy kiedy "wynalazki" kupuje się w sklepie? A na forum elektrotechnicznym królują pytania; "Jak to jest, że w gniazdku płynie prąd" (jakoś tak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim.

Od jakiegoś czasu szukam instalatora, który założyłby panele fotowoltaiczne na moim dachu. Mam już kilka ofert. Problem jest w tym, że nie wiem jak te oferty porównać. U jednego jest taniej a u innego drożej. Ale z drugiej strony przy takiej inwestycji (ok 30 tys zł) powinienem mieć jasno określone ile realnie oszczędności uzyskam przy każdej z opcji, jakie ryzyko powinienem wziąć pod uwagę oraz jaka jest renoma tych instalatorów.

Nie chcę wywalać takich pieniędzy w błoto ani kupować kota w worku i żałować później. Każda oferta bierze jednak pod uwagę inne założenia i po prostu jestem w kropce. Nie mam czasu na zgłębianie wszelkich zawiłości technicznych instalacji fotowoltaicznej.

W związku z tym mam pytanie czy znacie może jakiś serwis internetowy, z którego mógłbym otrzymać oferty od różnych wykonawców ale w tej samej formie, które by były wykonane przy takich samych założeniach, żebym mógł porównać te oferty jedna obok drugiej tak jak np. jest to w internetowych porównywarkach telefonów komórkowych lub kont bankowych ?

Będę wdzięczny za odpowiedź.

 

Witam.

Proszę o kontakt w celu zweryfikowania zaproponowanych założeń inwestycyjnych. Jestem projektantem i z chęcią pomogę.

Platformy porównującej taki złożony temat jak instalacja PV nie nie ma z tego co mi wiadomo na tą chwilę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim.

Od jakiegoś czasu szukam instalatora, który założyłby panele fotowoltaiczne na moim dachu. Mam już kilka ofert. Problem jest w tym, że nie wiem jak te oferty porównać. U jednego jest taniej a u innego drożej. Ale z drugiej strony przy takiej inwestycji (ok 30 tys zł) powinienem mieć jasno określone ile realnie .

 

Ile realnie otrzyma Pan, to pvmonitor.pl wskaże. W cyklu rocznym więcej niż 1000kWh z jednego kWp nie uzyskasz z żadnej nowej instalacji, ot i całe porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja 10 kWp on grid -30% haracz ZE

 

Poprawka: Instalacja do 10 kW - 20 procent zabiera ZE z tego co zostało wprowadzone do ich sieci.

 

Jeśli inwerter będzie do 10 kW, to można przewymiarować ilość paneli - np. 12 kWp. Nadal ZE musi oddać 80 procent "urobku".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...