Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

Znalazłem tylko to.

Prawo do odliczenia obejmuje wydatki na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego

wyłącznie w budynku mieszkalnym jednorodzinnym2)

, czyli w budynku wolno stojącym

albo budynku w zabudowie bliźniaczej, szeregowej lub grupowej, służącym zaspokajaniu

potrzeb mieszkaniowych, stanowiącym konstrukcyjnie samodzielną całość, w którym

dopuszcza się wydzielenie nie więcej niż dwóch lokali mieszkalnych albo jednego lokalu

mieszkalnego i lokalu użytkowego o powierzchni całkowitej nieprzekraczającej

30% powierzchni całkowitej budynku. Ulga przysługuje również w sytuacji gdy w budynku

mieszkalnym jednorodzinnym, np. w związku z brakiem technicznych możliwości montażu

instalacji (w tym fotowoltaicznej) na tym budynku, instalacja ta zostanie zamontowana na

innym budynku, np. garażu, budynku gospodarczym, lecz służy budynkowi mieszkalnemu.

 

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.gov.pl/documents/1079560/1080340/projekt_obja%25C5%259Bnie%25C5%2584_09-04-2019.pdf/b8aad5eb-a7dc-fcbd-4357-905f7012188e&ved=2ahUKEwjbk7P-x-jiAhUP2qQKHdziBowQFjAFegQIARAB&usg=AOvVaw2RAhFKmWc-zMlGK54hiR4z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Odnośnie CSUN wydaje mi się , że jest to jeden z największych producentów paneli na świecie.

Posiada siedziby w różnych krajach

http://www.csun-solar.com/contact.html

Natomiast gwarancję obsługuje zawsze sprzedający

Pzdr

Co do CSUN to masz rację.

Gwarancja sprzedawcy z olx czy podobnego to jest żadna gwarancja.

Pewnie kupił (lub kupi) panele kat. B lub C i po 5 latach już nie będzie niczego gwarantował.

Sprzedawcy nie stać na gwarancję.

http://systemy-fotowoltaika.pl/jakosc-a-cena-paneli-fotowoltaicznych/

Dopóki nie zamontujesz to nie będziesz wiedział czy masz dobre czy mniej dobre panele.

Niska cena powinna zwiększyć czujność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chcę mieć PV na wiatce-zawsze sam sobie wymienię jeden panelik...

Co do CSUN to raczej nie jest to badziewna firma

Będziesz wiedział który z paneli jest wadliwy?

Firma CSUN nie jest badziewna, badziewny może być sprzedawca paneli.

Dzisiaj jest a jutro go nie będzie.

Montażyści, instalatorzy PV są bardziej wiarygodni.

 

https://instalreporter.pl/ogolna/uwaga-na-jakosc-modulow-fotowoltaicznych/

Edytowane przez d7d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do CSUN to masz rację.

Gwarancja sprzedawcy z olx czy podobnego to jest żadna gwarancja.

Pewnie kupił (lub kupi) panele kat. B lub C i po 5 latach już nie będzie niczego gwarantował.

Sprzedawcy nie stać na gwarancję.

Jak towar jest w ten czy inny sposób gorszej jakości, to sprzedawca zmieni numer telefonu gdy się paleta rozejdzie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie mam z innym towarem - gwarancja 10 lat okazała się gwarancją sprzedawcy a nie gwarancją producenta bo sprzedawca importował sprzęt (małe AGD) własnymi drogami poza oficjalną dystrybucją.

Oczywiście nie podał takiej informacji w czasie rozmowy i nie podał na stronie www.

Sprzedawca po przyjęciu zgłoszenie reklamacyjnego, przestał odbierać telefony i e-maile.

Kupiłem część zamienną za własne pieniądze (ok. 20% wartości sprzętu).

Sprzedawca prawdopodobnie zmienił nazwę firmy i nadal handluje na tych samych zasadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie mam z innym towarem - gwarancja 10 lat okazała się gwarancją sprzedawcy a nie gwarancją producenta bo sprzedawca importował sprzęt (małe AGD) własnymi drogami poza oficjalną dystrybucją.

Oczywiście nie podał takiej informacji w czasie rozmowy i nie podał na stronie www.

Sprzedawca po przyjęciu zgłoszenie reklamacyjnego, przestał odbierać telefony i e-maile.

Kupiłem część zamienną za własne pieniądze (ok. 20% wartości sprzętu).

Sprzedawca prawdopodobnie zmienił nazwę firmy i nadal handluje na tych samych zasadach.

 

I nie ma na takich sposobu :-( Ja mam od 10lat wyrok sądowy na takiego człowieka, co to "sprzedał i zapomniał" i nic. Funcjonuje praktycznie po za systemem. NIe ma konta, ani grosza, żadnej własności, mieszka "u rodziców" i jeszcze alimenty musi płacić a te zawsze mają pierwszeństwo.

Osobiscie unikam świetnych okazji, uwazam że jako takie nie istnieją. Dlaczego ma ktoś sprzedawać panel za 400PLN jak go wszyscy sprzedają za 500. Niech go sprzeda za 475 i tak chętni się znajdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu Koledzy nie wchodzę w Waszą dyskusję. Wyraziłem jedynie swoje zdanie.

 

Pamiętam spór z przed kilku dni, czy jeśli spali się falownik po uderzeniu pioruna (spali się, a nie wywali warystor) to nadal powinien być naprawiony w ramach gwarancji. Też wyraziłem swoje zdanie.

 

Dokładnie takie samo mam zdanie o panelach objętych wieloletnią gwarancją uszkodzonych (zniszczonych) w czasie gradobicia.

 

Po co gdybać trafi czy nie trafi. Boisz się ? są ubezpieczenia i można spać spokojnie tak samo jak z samochodem. Ubezpieczyłem od różnych zdarzeń tj. grad, wiatr, przepięcia ,kradzież itd.itd za 160 zeta od 40k. I po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie gwarancji- to może warto prześledzić jaki jest standard przy chińskich producentach.

Wg tego co wiem „tak ogólnie” mamy jako klienci końcowi ,właściwie dwie sytuacje w czasie składania reklamacji :

1.zgłaszamy temat do sprzedawcy

2.zgłaszamy temat do przedstawiciela producenta w danym kraju

U nas raczej nie nie ma wariantu nr 2-właściwie mamy do czynienia z dużymi i małymi importerami...

Jest jeszcze kwestia podróbek- a może jakiś chiński cwaniak kupuje stare lub o innej mocy pv i okleja wg zamówienia np z PL ?

Skąd taki pomysł- a no z życia, trafiły mi się podrobione tranzystory do mojej indukcji...

Z drugiej strony- nie możemy drobnego importera podejrzewać o najgorsze tylko , że jest mały i tani.

Trudne spraawyyy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak są oznaczane klasy ?

Te ,które znalazłem są klasy C , ale w temacie ognia...

 

Znalazłem- jak byk mają klasę A sprawności , mają też CE i Tuv

Panele klasy A mają zagwarantowaną sprawność wg karty katalogowej.

Sprawność jest podawana w %.

To o czym pisze to klasa jakości

Ogniwa fotowoltaiczne dostępne są w trzech klasach:

 

Klasa A – to ogniwa najwyższej jakości, bez żadnych wad;

Klasa B – to ogniwa z nielicznymi uszkodzeniami / skazami (skazy i uszkodzenia są czasem trudne do zauważenia, o słabszej jakości ogniwie może np. świadczyć niejednolity kolor modułu);

Klasa C – to ogniwa z licznymi skazami (skazy i uszkodzenia widoczne „gołym okiem”).

http://systemy-fotowoltaika.pl/jakosc-a-cena-paneli-fotowoltaicznych/

https://instalreporter.pl/ogolna/uwaga-na-jakosc-modulow-fotowoltaicznych/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasa jakości A B C to chyba jest selekcja po produkcji i może jest o tym info na naklejce np. z kodem paskowym a nie na takiej tabliczce z tylu (na spodzie) panela.

Możliwe tez że takiej informacji nie ma na panelach a jest tylko w dokumencie sprzedaż?

Nie wiem, takie gdybanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki opis barkodu :

 

2、Product Identification

Each module has four labels providing the following information:

Nameplate:describes the product type,rated power,rated current,rated voltage,open circuit

voltage,short circuit current,all are measured under STC;weight,dimension,the maximum system voltage,the maximum fuse rating and power tolerance are all shown on the nameplate. Generally,power tolerance is ±3%。

Barcode: each module has a unique serial number. The serial number has 16 digits. The

“CSUN” is the short name for China Sunergy (Nanjing) Co., Ltd. The 5th digit refers to the cell manufacturer, ABC used to represent. And the 6th digit refers to the modules manufacturer address, ABC used to represent. The 7th digit refers to the modules production month. ABC used to represent. For example, “A” refers to “January”; “L” refers to “December”;The 8th and 9 th digit refer to the modules production workshop. “1” refers to the 1 workshop. The 10th to 11th digit refer to the modules production year. “10” refers to the year of “2010”. The last five digits refer to serial number from 00001 to 99999.

There are three barcodes on one module. One is permanently attached to the interior of the module visible when viewing from the front of the module. This barcode is inserted at the beginning of laminating. One is attached to the aluminum frame. And another is attached near the nameplate.

Do not remove the label. If you remove the label, the product warranty will be not guaranteed

by CSUN.

The modules would be named only by “CSUN***-**M/P”, They are all identical

products(design, materials, production process, etc ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie znalazłem nt podróbek PV, odnośnie barkodu - to jest teraz trochę krótszy niż w opisie , ale też opis jest sprzed kilku lat.

Na stronie CSUN są nawet mono 340W-zapewne będą się niebawem pojawiać, więc poprzednie modele mogą mieć dobre wyprzedażowe ceny.

Na razie myślę sobie tak ,że mogę sobie zobaczyć panele przed zakupem (ten fuks , że dostawca jest z mojej okolicy) np czy są tej samej serii, czy nie mają uszkodzeń , mogę jeszcze pomierzyć napięcie (ale słabo to widzę).

Jeśli nie będzie się do czego przyczepić- pozostanie „tylko” ryzyko sezonowego dostawcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...