Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z zestawienia najlepszych producentów znam :

Qcells

Sharp

Longi (od Myjka:lol2:)

Ja Solar

O reszcie nie za bardzo słyszałem.

Teraz wystarczy szukać najlepszej ceny u najlepszych -uff , może się to w końcu uda "jakoś" ogarnąć...

 

PS

Mój pierwszy typ jeszcze z poprzedniego roku to Qcells

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka informacja :

"... Photovoltaik Institut Berlin opublikował na początku 2019 roku wyniki badania, z którego wynika, że największą jakość posiadają moduły fotowoltaiczne oferowane przez największych producentów z Azji! "

 

I taka informacja :

"CSUN należy do grupy Tier 1 na liście producentów PV ocenianych przez Bloomberg New Energy Finance"

 

Znalazłem jeszcze Tier 1 w Chinach-CSUN na ostatnim miejscu, więc nie jest to jakiś badziew.

Z "pewnego" źródła -wygląda na to ,że można kupić

Edytowane przez bobrow
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem w oczekiwaniu na ofertę na panele LONGi dostałem ofertę na kompletny system 10kW (panele mono 330W, falownik, skrzynka z bezpiecznikami, kable, konektory, i el. montażowe), wyszedł koszt 2600 zł netto/kW po dzisiejszym kursie dolara. Czekam na specyfikację szczegółową, bo nie wiem co tam dokładnie za bebechy zaoferowali. Jedyne co się na tę chwilę dopatrzyłem z fotek to falownik jest Growatt, taki 3F kosztuje u nas niecałe 5k -- także cenowo (i zapewne jakościowo) daleko mu do Fornirusa. :p Do małego kontenera zmieści się 8 takich zestawów. Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem w oczekiwaniu na ofertę na panele LONGi dostałem ofertę na kompletny system 10kW (panele mono 330W, falownik, skrzynka z bezpiecznikami, kable, konektory, i el. montażowe), wyszedł koszt 2600 zł netto/kW po dzisiejszym kursie dolara. Czekam na specyfikację szczegółową, bo nie wiem co tam dokładnie za bebechy zaoferowali. Jedyne co się na tę chwilę dopatrzyłem z fotek to falownik jest Growatt, taki 3F kosztuje u nas niecałe 5k -- także cenowo (i zapewne jakościowo) daleko mu do Fornirusa. :p Do małego kontenera zmieści się 8 takich zestawów.

 

Czyli brutto 32k, jak za robotę na 10 kW policzyć z 3k to wychodzi osiągalna na rynku oferta na 35k z vat 8%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem w oczekiwaniu na ofertę na panele LONGi dostałem ofertę na kompletny system 10kW (panele mono 330W, falownik, skrzynka z bezpiecznikami, kable, konektory, i el. montażowe), wyszedł koszt 2600 zł netto/kW po dzisiejszym kursie dolara. Czekam na specyfikację szczegółową, bo nie wiem co tam dokładnie za bebechy zaoferowali. Jedyne co się na tę chwilę dopatrzyłem z fotek to falownik jest Growatt, taki 3F kosztuje u nas niecałe 5k -- także cenowo (i zapewne jakościowo) daleko mu do Fornirusa. :p Do małego kontenera zmieści się 8 takich zestawów.

 

Chyba przegapiłeś mojego posta:

@Myjk:

Jak masz działalność, to załóż sobie konto u któregoś z dystrybutorów, będziesz miał lepsze rozeznanie w cenach u nas. U dystrybutora 9,92kWp (31x Longi 320W half-cut + Fronius 8.2.3M, bez konstrukcji, zabezpieczeń, kabli itd.) to ok. 20k netto. A jak znajdziesz elektryka, który Ci to kupi i sprzeda z podłączeniem na FV 8% to wydaje mi się, że nie warto targać tego indywidualnie z Chin...

 

Jeżeli zwykły człowiek posiadający DG może u dystrybutora w PL kupić 10kWp (panele+inwerter) za ok. 20k netto, a instalatorzy mają jeszcze dodatkowe rabaty, to naprawdę uważasz 26k netto za komplet z Chin jest tak super ofertą, że warta ściągać kontener? Jeśli tak, to sorry, już się nie będę wypowiadał na ten temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba przegapiłeś mojego posta:

Jeżeli zwykły człowiek posiadający DG może u dystrybutora w PL kupić 10kWp (panele+inwerter) za ok. 20k netto, a instalatorzy mają jeszcze dodatkowe rabaty, to naprawdę uważasz 26k netto za komplet z Chin jest tak super ofertą, że warta ściągać kontener? Jeśli tak, to sorry, już się nie będę wypowiadał na ten temat...

Nie przegapiłem, niemniej nie dostanę takich cen na jedną instalację jak instalator który montuje takich instalacji 10-20 w miesiącu. Jeśli wierzyć w to co ustaliliśmy, w tym przyjąć jakieś 5k (miloszenko założył 3k) per instalację 10kW to przeciętne ceny z instalacją powinny, na całkiem dobrym sprzęcie (LONGI i Fornirusie) oscylować w kwotach 3500 tymczasem ciężko za 3800 wyrwać. Przeciętnie jest to 4300-4800 przy instalacji 10kWp. Zatem pytam ponownie, czy sprzęt jest jednak droższy niż piszesz, czy firmy liczą do tego 15k za samą instalację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli brutto 32k, jak za robotę na 10 kW policzyć z 3k to wychodzi osiągalna na rynku oferta na 35k z vat 8%.

Trzeba jednak liczyć 8% a nie 23% jeżeli porównuje się do cen rynkowych z montażem.

Czyli 26.000,00 + 8% VAT = 28.080,00 PLN + 6.920,00 PLN na montaż z 8% VAT.

Ceny realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zwykły człowiek posiadający DG może u dystrybutora w PL kupić 10kWp (panele+inwerter) za ok. 20k netto, a instalatorzy mają jeszcze dodatkowe rabaty, to naprawdę uważasz 26k netto za komplet z Chin jest tak super ofertą, że warta ściągać kontener? Jeśli tak, to sorry, już się nie będę wypowiadał na ten temat...

Masz namiary na takie hurtownie dla zwykłej JDG?

Ceny w miarę realne:

31 paneli 320Wp po 480 PLN netto + 5.000 PLN netto za inwerter = 19.880 PLN netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przegapiłem, niemniej nie dostanę takich cen na jedną instalację jak instalator który montuje takich instalacji 10-20 w miesiącu.

Nie założyłem jeszcze ani jednej instalacji. Zarejestrowałem się po prostu u dwóch dystrybutorów na ich platformach B2B. Mogę w tej cenie zamówić z dostawą pod dom. A przypuszczam, że przy zamówieniu kompletnej instalacji 10kWp, gdybym skontaktował się z handlowcem przypisanym do konta, jest szansa na jeszcze jakiś rabat..

 

Masz namiary na takie hurtownie dla zwykłej JDG?

Na stronie http://www.gramwzielone.pl klikałem w bannery i w ten sposób można trafić do dystrybutorów, którzy mają platformy B2B. Ceny pewnie widzę bez żadnych rabatów, ale mam podgląd na to co jest na stanie i mniej więcej w jakich cenach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...