Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

Nie założyłem jeszcze ani jednej instalacji. Zarejestrowałem się po prostu u dwóch dystrybutorów na ich platformach B2B. Mogę w tej cenie zamówić z dostawą pod dom. A przypuszczam, że przy zamówieniu kompletnej instalacji 10kWp, gdybym skontaktował się z handlowcem przypisanym do konta, jest szansa na jeszcze jakiś rabat.

Czyli wniosek jest jednak taki, że to usługa instalacji kosztuje min. 15k od instalacji 10kWp i jak mi mówią że kompletnie nic nie zarobią przy 3800/kWp to łżą w żywe oczy? :p

 

Na stronie http://www.gramwzielone.pl klikałem w bannery i w ten sposób można trafić do dystrybutorów, którzy mają platformy B2B. Ceny pewnie widzę bez żadnych rabatów, ale mam podgląd na to co jest na stanie i mniej więcej w jakich cenach...

No to sobie poklikam -- ciekawe ile spamu przyjdzie. :p Pierwszy strzał w keno-energy, rejestracja i czekaj se pan aż się z panem skontaktujemy. :p Niemniej, próbowałeś coś kupić w tych cenach? Bo to że ktoś ma portal z cennikami (choć dla mnie to dziwne że ktoś to ot tak udostępnia) to nie znaczy że to jeszcze działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

280Wp w cenie 550 PLN to to samo co 320Wp w cenie 630 PLN a mniej miejsca zajmuje i tańszy montaż.

Lub to https://sklepsoltech.pl/pl/p/Panel-fotowoltaiczny-IBC-MonoSol-320-VL5-HC-/829 czyli 320Wp w cenie 579,00 PLN

lub https://sklepsoltech.pl/pl/c/Q-Cells/62 285Wp za 519 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba w tym roku odpuszczę PV-poczekam do przyszłego roku , może zgrają u nas przepisy z UE ws mocy mniejszej w zestawie panel i inwerter.

Lepiej mi się będzie kalkulowało ok 12 kWp

Pzdr

 

Coś mi się wydaje, że nigdy tej fotowoltaiki nie uświadczysz u siebie :D

W mojej skromnej opinii jeśli się coś zmieni to na gorsze dla przyszłych prosumentów. Również ceny będą szły w górę bo popyt jest obecnie straszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że nigdy tej fotowoltaiki nie uświadczysz u siebie :D

W mojej skromnej opinii jeśli się coś zmieni to na gorsze dla przyszłych prosumentów. Również ceny będą szły w górę bo popyt jest obecnie straszny.

 

Jak wejdzie możliwość rozliczania przedsiębiorców na zasadach producenta to ceny pójdą na pewno w górę i będą jeszcze większe braki w sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że nigdy tej fotowoltaiki nie uświadczysz u siebie :D

W mojej skromnej opinii jeśli się coś zmieni to na gorsze dla przyszłych prosumentów. Również ceny będą szły w górę bo popyt jest obecnie straszny.

 

Sprawa jest dość prosta- na dzisiaj mam moim zdaniem wszystko obcykane :

-wiata , kąt 15st ,południe

-Growatt 10 kW

Jedyne co mnie blokuje to brak zgodności przepisów PL z UE .

O wzrost cen komponentów się nie obawiam-obecnie można znaleźć bardzo korzystne ceny , przy jednoczesnym wzroście uruchomień PV.

Jeśli w przyszłym roku będzie jak jest- to założę tylko 10 kWp ( a nie np 12 kWp)

Decyzja ws PV jest- natomiast nie muszę tego robić w tym roku ( do końca przyszłego roku mam niskie ceny w Tauronie)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja ws PV jest- natomiast nie muszę tego robić w tym roku ( do końca przyszłego roku mam niskie ceny w Tauronie)

Proponuję śledzić temat tzw. ulgi termomodernizacyjnej. Nie zdziwię się, jeśli zmniejszą limit lub wprowadzą obostrzenia. Masę ludzi z tego korzysta i do końca roku może to już być całkiem konkretna kwota, jaką będą musieli oddać. Już jakiś czas temu obiło mi się o uszy, że możliwe będą jakieś ruchy w tej kwestii przy dużym zainteresowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję śledzić temat tzw. ulgi termomodernizacyjnej. Nie zdziwię się, jeśli zmniejszą limit lub wprowadzą obostrzenia. Masę ludzi z tego korzysta i do końca roku może to już być całkiem konkretna kwota, jaką będą musieli oddać. Już jakiś czas temu obiło mi się o uszy, że możliwe będą jakieś ruchy w tej kwestii przy dużym zainteresowaniu.

 

Coś w tym jest -natomiast w moim przypadku ulga nie ma dużej wartości.

Przypomnę mój system gospodarczy instalacji PV dla inwestycji ok 30 000 pln brutto za 10kWp :

dotacja 50% z gminy do wart max 10 000pln -czyli 20 000 pln brutto kosztów kwalifikowalnych (np panele+falownik)

reszta ok 10 000pln z ulgi podatkowej , w moim przypadku 19% tj 1900pln.

Ryzyko jest ,ale nie mam za dużo do stracenia.

Z drugiej strony przy naszym zakopceniu kraju i ciśnieniu z UE jesteśmy raczej skazani na rozwój OZE.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sobie poklikam -- ciekawe ile spamu przyjdzie. :p Pierwszy strzał w keno-energy, rejestracja i czekaj se pan aż się z panem skontaktujemy. :p Niemniej, próbowałeś coś kupić w tych cenach? Bo to że ktoś ma portal z cennikami (choć dla mnie to dziwne że ktoś to ot tak udostępnia) to nie znaczy że to jeszcze działa.

Więc sobie poklikałem w te banery, i gucio. Zatem ponawiam pytanie, czy zakupiłeś coś w cenach jakie na tych portalach znalazłeś?

 

Ja tymczasem dostałem kolejną wycenę, tym razem na panele Jinko HC mono 325W wyszło 1200zł netto /kWp (z transportem). Mają też Risena na małe kontenery. Longi tylko na duże kontenery 40ft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tymczasem dostałem kolejną wycenę, tym razem na panele Jinko HC mono 325W wyszło 1200zł netto /kWp (z transportem). Mają też Risena na małe kontenery.

Jaki dokładnie jest to model JINKO i ile sztuk jest w jednym kontenerze?

Czy należy do tej ceny doliczyć cło i 23% VAT?

A Risen jaki model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc sobie poklikałem w te banery, i gucio. Zatem ponawiam pytanie, czy zakupiłeś coś w cenach jakie na tych portalach znalazłeś?

Nie, nie zakupiłem jeszcze, bo czekam na dofinansowanie (program siadł, czekamy na umowy). Raczej nie sądzę, żeby był problem z zamówieniem. Może różnica jest taka, że mam DG z zakresu budownictwa (choć nie instalacje elektryczne). Wątpię, żeby dystrybutor nie chciał zrealizować zamówienia na kilkadziesiąt tysięcy złotych, skoro mam możliwość złożenia u niego takiego zamówienia. Ewentualnie jak masz znajomego elektryka, to spróbuj przez niego, tym bardziej nie powinno być problemu z zamówieniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dokładnie jest to model JINKO i ile sztuk jest w jednym kontenerze?

Jinko Cheetach JKM325M-60H. 360 szt.

 

Czy należy do tej ceny doliczyć cło i 23% VAT?

Cło już wliczone, cena netto. Czyli jak instalator odkupi to będzie 8%. Jak prywatnie to 23%.

 

A Risen jaki model?

Risen RSM60-6-310M -- te będą tańsze, bo to nie HC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie zakupiłem jeszcze, bo czekam na dofinansowanie (program siadł, czekamy na umowy). Raczej nie sądzę, żeby był problem z zamówieniem. Może różnica jest taka, że mam DG z zakresu budownictwa (choć nie instalacje elektryczne). Wątpię, żeby dystrybutor nie chciał zrealizować zamówienia na kilkadziesiąt tysięcy złotych, skoro mam możliwość złożenia u niego takiego zamówienia.

To tylko przy założeniu dobrej woli, tj. że to co tam wypisują to prawda. Dlatego pytam czy kupiłeś albo znasz kogoś kto tam kupił.

 

Ewentualnie jak masz znajomego elektryka, to spróbuj przez niego, tym bardziej nie powinno być problemu z zamówieniem...

Właśnie mam dwóch (a nawet trzech) znajomych montujących panele i nie potwierdzają tak niskich cen u polskich dystrybutorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko przy założeniu dobrej woli, tj. że to co tam wypisują to prawda. Dlatego pytam czy kupiłeś albo znasz kogoś kto tam kupił.

A jaki sens miałoby prezentowanie nierealnych cen przez dystrybutora na jego platformie B2B dla potencjalnego klienta?

 

Właśnie mam dwóch (a nawet trzech) znajomych montujących panele i nie potwierdzają tak niskich cen u polskich dystrybutorów.

Szczerze mówiąc, to zakładam że mam dostęp do najwyższego pułapu cen. Pewnie instalatorzy, realizujący więcej zakupów, mają dodatkowe rabaty do tych cen. W ogóle mnie te ceny nie dziwią, a wręcz jestem pewien że są wyższe niż dla instalatorów. Te ceny, które ja widzę, są raptem kilkanaście % niższe od cen detalicznych dostępnych w sklepach internetowych. Wiem jakie upusty dostają instalatorzy w innych branżach, często jest to nawet kilkadziesiąt % ceny detalicznej dla konsumenta. A dawno, dawno temu nawet pracowałem w hurtowni instalacyjnej, która była bezpośrednim importerem niektórych sprzętów...

 

Edit: Ale ok, zamknijmy temat cen u dystrybutorów. Wskazałem kierunek, który wg mnie warto rozeznać. Sam przy zakupie będę się tam kierował. Aczkolwiek dyskusja o cenach sprzętów dla instalatorów jest chyba zbędna, bo nimi nie jesteśmy...

 

Edit.2: A tak dla ciekawości, poniżej screen koszyka dla instalacji 10kWp, której koszt paneli i inwertera to ~21,5k zł netto - oferta detaliczna, niewiele odbiegająca od kwot, o których rozmawiamy...

pv_soltech.jpg

Edytowane przez abes99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje czy istnieje inwerter, który obsługuje protokół Vehicle To Grid?

 

Mam "na parkingu" 64 kWh, tylko nie mam jak z tego korzystać w domu. Moc niewielka, 3-4 kW poboru z baterii, koniecznie z obsługą gniazda chademo.

 

 

https://www.gramwzielone.pl/energia-sloneczna/100987/falownik-z-mozliwoscia-ladowania-ev-juz-dostepny-w-polsce ale od października tego nie podepniesz bo moc na fazę będzie 3,68kW. Kto wie czy już tego nie stosują te łajzy po wejściu NC RFG i IRiESD - miał być okres przejściowy.

Edytowane przez cuuube
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę mój system gospodarczy instalacji PV dla inwestycji ok 30 000 pln brutto za 10kWp :

dotacja 50% z gminy do wart max 10 000pln -czyli 20 000 pln brutto kosztów kwalifikowalnych (np panele+falownik)

reszta ok 10 000pln z ulgi podatkowej , w moim przypadku 19% tj 1900pln.

Pzdr

Zobacz taki sprzęt na alle

https://allegro.pl/oferta/panele-wiata-fotowoltaiczna-zestaw-2-auta-6-10kw-7600951679?utm_source=notification&utm_medium=PLobserved_price_decrease&utm_campaign=sezam_v2:PLobserved_price_decrease&utm_content=przejdz_do_oferty

Możesz dopytać o szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...