Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

Widziałeś ale nie zobaczyłeś.

Trudno.

Co wspólnego ma dobry akumulator z Twoją potrzebą przejechania 100km?

Jak nie "dopina" Ci się kalkulacja - przestaw się na LPG. Do pojeżdżenia.

Pokazałem, że dobre akumulatory wymyślono i produkowano już ponad 100 lat temu.

Pokazałem też, że wymagało to naprawdę dużej fabryki.

Teraz, po pewnej zmianie podejścia do problemu da się zrobić takie same o wiele prościej.

Tylko nikomu na tym nie zależy.

 

Coś się przyczepił do jakichś "obcych" elektrowni?

Zbuduj własną, choćby napędzaną siła woli, i ładuj swoje akumulatory.

Namiastkę elektrowni na jakim dachu już chyba masz.

 

Adam M.

 

Z tego co wiem od ciebie (twoje wpisy z przed 3 lat) To aku. Edisona zacząłeś robić tylko czasu ci brakowało. I zatoczyliśmy koło To samo co 3lata temu.

 

Aku.co działają 100lat

 

Ze taki robisz

 

 

Ze nie ma jak OFF

 

 

Ze można kupić na złomie aku za 50 zeta i jak się uda to pochodzi

 

 

Choroba, choroba ,choroba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To zależy jaki masz rozkład taryf przed założeniem PV i ile dałeś za kWp. mi przy 4000/kWp wychodzi wychodzi ok13lat przy 5000 17-lat. to założenie przy samych bytowych i letnim dogrzewaniu CWU. Przy CO i CWU wyjdzie ok 95% taniej taryfy więc jeszcze gorzej.

 

A mi po ok 7 latach .A pracuje 4 rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I masz rację!

To sensu nie ma.

Tylko...

Ja to "normalny" nigdy nie byłem i "normalnego" PV nie uruchamiam.

Lada moment wsadzę mój 1kWp na dach i zepnę z instalacją domową.

Nie będę miał " INWENTORA " (sic!) tylko zwykły UPS 48V

Nie będę liczył "uzysku".

Odpalę to i ma DZIAŁAĆ!

Pralka i zmywarka na osobnym obwodzie, tak jak warsztacik i garaż (garaż poza oświetleniem) przez licznik z sieci miejskiej.

Na razie, bo do uruchomienia mojego kogeneratora jeszcze trochę to potrwa.

Do dyspozycji mam wtedy 3kW z możliwością przeciążenia do 50% na krótko.

Na światło i lodówkę starczy.

Komp, jakaś ładowarka to telefonu...

NIE MAM TV czy indukcji lub mikrofali.

Sam myślę i gotuję na gazie.

 

Adam M.

 

KOCHANI FORUMOWICZE ----PROSZĘ NIE SŁUCHAĆ ADAM_mk. Chłopie wklejasz swoje wypociny z przed paru lat jedno i to samo i tak w koło .Wiem że twoim motto jest liczba postów TYLKO I WYŁĄCZNIE TO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu baju-baju o off-gridach ( swoją drogą odkąd pamiętam a jestem chyba już ze 2 lata na forum to Adam już lada dzień miał produkować, magazynować, niewiadomo co jeszcze :D) a tymczasem ja dzisiaj złożyłem papiery o przyłączenie mikroinstalacji do sieci. 7kW wyszło mnie dokładnie 28 322,19 zł czyli 4k/1kW. Panele Longi Solar, inwerter Fronius. Wszystko zamawiałem , robiłem sam oprócz montażu na dachu za który zapłaciłem 3 tyś (2-3 ludzi robiło prawie 4 dni).

 

Marcin a ja jestem od samego początku i w 100% popieram co mówisz . :rolleyes:

POWODZENIA Z PV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem od ciebie (twoje wpisy z przed 3 lat) To aku. Edisona zacząłeś robić tylko czasu ci brakowało. I zatoczyliśmy koło To samo co 3lata temu.

 

Aku.co działają 100lat

 

Ze taki robisz

 

 

Ze nie ma jak OFF

 

 

Ze można kupić na złomie aku za 50 zeta i jak się uda to pochodzi

 

 

Choroba, choroba ,choroba

 

 

Odkąd zaczęli dawać 500+ nawet na świniaki aku złomowe zdrożały.

WARTE są tyle samo co poprzednio, tylko CENA się zmieniła.

To, czego się chciałem dowiedzieć przy ich łączeniu już wiem.

Celę testową zrobiłem i testuję ją w wolnym czasie.

Działa nieźle.

Chwilowo skupiam się na kapitalce silnika do autka.

Nie narzekaj.

Idzie jakoś. Wolno, ale idzie.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi po ok 7 latach .A pracuje 4 rok

 

To albo instalacja robiona samodzielnie z część promocyjnych albo jakiś kosmiczny koszt kWh przyjęty do wliczeń. W moim domu średni koszt kWh za zeszły rok wychodzi 36gr.

Musiał bym założyć 3kW na dach aby zaoszczędzić rocznie 900zł . Choćbym się nogami zakrył i tyłek powąchał to poniżej 10 lat nie zejdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To albo instalacja robiona samodzielnie z część promocyjnych albo jakiś kosmiczny koszt kWh przyjęty do wliczeń. W moim domu średni koszt kWh za zeszły rok wychodzi 36gr.

Musiał bym założyć 3kW na dach aby zaoszczędzić rocznie 900zł . Choćbym się nogami zakrył i tyłek powąchał to poniżej 10 lat nie zejdę

 

Nie licz siebie jako przykład czegokolwiek bo pewno wyłączasz prąd w ciągu dnia żeby choćby 1kWh w drogiej nie zeszła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobrze!

Przejmie dostęp energetyka, uruchomi to - i już!

Masz zwrot inwestycji za 30 lat...

Beznakładowo!

 

Podejrzewam, że jakiś kumaty energetyk też zauważył, że falowniki to mają.

 

Adam M.

 

Te 30 lat to trochę przesada. Chociaż może być ciekawie jak "uwolnią" ceny prądu. Gaz od 2024 roku ma nie podlegać regulacjom. Zobaczymy. :popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zastanawiam się jeszcze nad dostawcą paneli PV-wstępne założenia były takie ,aby kupić najtańsze panele w klasie A.

Kiedy pojawiły się różnice w wyglądzie i cenie tych samych modeli paneli-zacząłem się zastanawiać.

Jeśli nie będę mógł upewnić się co do pochodzenia i jakości tańszych ,ale "trochę dziwnych" paneli -to raczej kupię w najlepszej cenie u znanych (i dużych) dostawców.

Natknąłem się w sieci na opis ciekawego procederu-ktoś sobie kupuje w Chinolandzie całe partie niepełnowartościowych paneli (niższe klasy lub wręcz podróbki) , następnie pakuje w odpowiednie kartony i okleja odpowiednimi naklejkami...

Oczywiście nikogo nie oskarżam -chodzi tylko o to ,że ryzyko robi się za duże.Całość będzie przecież "jakoś" działać -ale jak i jak długo , to inna sprawa.

Patrzyłem dzisiaj na ofertę jednej z tu polecanych hurtowni i mają teraz naprawdę duże rabaty-np AEG 285Wp można kupić za 485 pln brutto.

Niestety -to mi trochę podroży inwestycję ,ale jeszcze wciąż nie zniechęci do niej...

Tymczasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zastanawiam się jeszcze nad dostawcą paneli PV-wstępne założenia były takie ,aby kupić najtańsze panele w klasie A.

Kiedy pojawiły się różnice w wyglądzie i cenie tych samych modeli paneli-zacząłem się zastanawiać.

Jeśli nie będę mógł upewnić się co do pochodzenia i jakości tańszych ,ale "trochę dziwnych" paneli -to raczej kupię w najlepszej cenie u znanych (i dużych) dostawców.

Natknąłem się w sieci na opis ciekawego procederu-ktoś sobie kupuje w Chinolandzie całe partie niepełnowartościowych paneli (niższe klasy lub wręcz podróbki) , następnie pakuje w odpowiednie kartony i okleja odpowiednimi naklejkami...

Oczywiście nikogo nie oskarżam -chodzi tylko o to ,że ryzyko robi się za duże.Całość będzie przecież "jakoś" działać -ale jak i jak długo , to inna sprawa.

Patrzyłem dzisiaj na ofertę jednej z tu polecanych hurtowni i mają teraz naprawdę duże rabaty-np AEG 285Wp można kupić za 485 pln brutto.

Niestety -to mi trochę podroży inwestycję ,ale jeszcze wciąż nie zniechęci do niej...

Tymczasem

 

Będziesz pisał jak Adam kilka lat a paneli nie zamontujesz. W międzyczasie się zmienią przepisy i tak w kółko. Albo się coś robi albo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz pisał jak Adam kilka lat a paneli nie zamontujesz. W międzyczasie się zmienią przepisy i tak w kółko. Albo się coś robi albo nie.

 

Dlaczego tak uważasz-pół roku dumałem nad PC i ją mam (już ponad 4 lata ,do tego dobrałem kilkanaście PC w firmie)

Nad PV myślę od 3 miesięcy (właściwie to się zdecydowałem)-rozważam konkretne wersje i komponenty.

Mam już całą koncepcję-wiata od południa.

Mam jeszcze cały przyszły rok gwarantowaną cenę energii w Tauronie-w tym roku nie muszę tego robić (ale mogę się przygotować-nap sama konstrukcja wiaty, a na wiosnę PV).

Staram się opierać na konkretach i obliczeniach-jałowych gawęd unikam.

 

PS

Naprawdę nie przeszkadzało by Ci gdybyś kupił panele zamiast w klasie A np B lub C ?

Edytowane przez bobrow
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz pisał jak Adam kilka lat a paneli nie zamontujesz. W międzyczasie się zmienią przepisy i tak w kółko. Albo się coś robi albo nie.

 

Prawda jak jest gotówka to się szybko szuka i zakłada a nie szuka dziury w całym, jaki sens montowania paneli w lipcu/sierpniu dzień coraz krótszy, słońca też będzie coraz mniej. Nie dość że wypstrykasz się z gotówki to i za prąd będziesz płacił a było pomyśleć o tym najpóźniej na początku maja.

Teraz to czekać do października może ceny spadną. I nie szukać w półśrodkach jakieś 285W to już starsze panele moje 275W leżą na dachu już prawie 5 lat a teraz spokojnie można kupić 330W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jak jest gotówka to się szybko szuka i zakłada a nie szuka dziury w całym, jaki sens montowania paneli w lipcu/sierpniu dzień coraz krótszy, słońca też będzie coraz mniej. Nie dość że wypstrykasz się z gotówki to i za prąd będziesz płacił a było pomyśleć o tym najpóźniej na początku maja.

Teraz to czekać do października może ceny spadną. I nie szukać w półśrodkach jakieś 285W to już starsze panele moje 275W leżą na dachu już prawie 5 lat a teraz spokojnie można kupić 330W.

 

Owszem ,można kupić 330W -tylko za ile ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 370Wp - ok 950 PLN. Polski producent. ;)

 

No tak ,tylko zakup wyjdzie 25 650 pln (zakładam ,że cena była brutto) za 27 szt

Przy zakupie 35 szt 285W za ok 450Pln brutto wychodzi mi 15 750pln

I to jest różnica-nie przebije jej nawet mniejszy koszt osprzętu i konstrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...