Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

Za 370Wp - ok 950 PLN. Polski producent. ;)

 

Zaraz Ci wyskoczy że on za 2 x 285W zapłaci tyle samo a mocy będzie miał więcej 570W, tylko chłopak zapomni o konstrukcji montażowej na dodatkowy panel i już 100 będzie musiał dopłacić :)

 

@bobrow kup se 250W z alledrogo po 250 można znaleźć - będzie Pan zadowolony i jak tanio 35 szt. * 250 PLN = 8750 nic tego nie przebije!!

Zoba jakie perełki https://www.olx.pl/oferta/panele-fotowoltaiczne-sloneczne-250w-CID628-IDAF3wr.html

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Za 370Wp - ok 950 PLN. Polski producent. ;)

370 Wp ale np. o wymiarach 0,99m x 1,96m czyli jak 320Wp dla 1,00m x 1,685m

Cena 950 PLN / 370Wp = 2,57 PLN/Wp.

Inny panel 320Wp kosztuje 619 PLN i daje wskaźnik 1,94 PLN/Wp.

Ten "polski" jest dziwnie drogi. Powinien kosztować ok. 715 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

370 Wp ale np. o wymiarach 0,99m x 1,96m czyli jak 320Wp dla 1,00m x 1,685m

Cena 950 PLN / 370Wp = 2,57 PLN/Wp.

Inny panel 320Wp kosztuje 619 PLN i daje wskaźnik 1,94 PLN/Wp.

Ten "polski" jest dziwnie drogi. Powinien kosztować ok. 715 PLN.

 

Rozumiem, że kolega wie ile co powinno kosztować. Zna się na wszystkim.

Bruk-bet solar. Napisz do nich lub pogadaj z nimi. Pewnie cie zatrudnią na experta, chociaż Ty nawet paneli nie masz. Jasne chińczyk tańszy. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ,tylko zakup wyjdzie 25 650 pln (zakładam ,że cena była brutto) za 27 szt

Przy zakupie 35 szt 285W za ok 450Pln brutto wychodzi mi 15 750pln

I to jest różnica-nie przebije jej nawet mniejszy koszt osprzętu i konstrukcji

 

Jak blacha to proste z dachówką więcej roboty i droższy system montażu. Te kątowniki do krokwi drogie, ale to tez zależy jakie. ;)

Tak cena brutto i "katalogowa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jeszcze nie ufam naszym producentom-mają po prostu za małe doświadczenie w produkcji PV.

Do tego część z nich ściąga używane i nie pracujące kilka lat linie produkcyjne.

Dla mojej instalacji optymalnie wychodzi 35 lub 32 szt (dach wiatki na dwa samochody)-jeśli 32 , to najlepiej 310Wp tj 9 920Wp.

Dla 35 szt najlepiej pasuje 285Wp tj 9 975Wp

Gdyby teraz obowiązywały zapisy UE -to bym nie miał ograniczeń w mocy PV do 10kWp.

Dlatego czekam do następnego roku-jeśli nic nie zmienią , to trudno-kupię co będzie najlepiej pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak blacha to proste z dachówką więcej roboty i droższy system montażu. Te kątowniki do krokwi drogie, ale to tez zależy jakie. ;)

Tak cena brutto i "katalogowa".

 

Nie opyla mi się PV na dachu domu -oś wschód/zachód.

Wiata się po prostu przyda -zrobię konstrukcję specjalnie pod PV (mam już dużo szczegółów ,łącznie z zaślepieniem przerw między panelami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jeszcze nie ufam naszym producentom-mają po prostu za małe doświadczenie w produkcji PV.

Do tego część z nich ściąga używane i nie pracujące kilka lat linie produkcyjne.

Dla mojej instalacji optymalnie wychodzi 35 lub 32 szt (dach wiatki na dwa samochody)-jeśli 32 , to najlepiej 310Wp tj 9 920Wp.

Dla 35 szt najlepiej pasuje 285Wp tj 9 975Wp

Gdyby teraz obowiązywały zapisy UE -to bym nie miał ograniczeń w mocy PV do 10kWp.

Dlatego czekam do następnego roku-jeśli nic nie zmienią , to trudno-kupię co będzie najlepiej pasowało.

 

Akurat ta firma to tłucze panele od 2011. Chyba dłużej niż niejeden "markowy" chińczyk.

No to markowego takie dobrego panela to raczej w tej cenie nie kupisz.

 

Nie opyla mi się PV na dachu domu -oś wschód/zachód.

Wiata się po prostu przyda -zrobię konstrukcję specjalnie pod PV (mam już dużo szczegółów ,łącznie z zaślepieniem przerw między panelami)

Sprawa jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że kolega wie ile co powinno kosztować. Zna się na wszystkim.

Bruk-bet solar. Napisz do nich lub pogadaj z nimi. Pewnie cie zatrudnią na experta, chociaż Ty nawet paneli nie masz. Jasne chińczyk tańszy. .

BEM-370 http://www.solar.bruk-bet.pl/product/bem-360wp-3-3/

"Powinien kosztować" to znaczy w rozumieniu cena / Wp w porównaniu do innych producentów.

Na tym to prawie każdy się zna, może z wyjątkiem Ciebie.

 

Ten panel nie jest szczególnie lepszy od innych.

Nie jest HC

BRUK-BET Solar produkuje panele tak jak setki (lub tysiące) innych producentów na świecie.

 

BRUK-BET Solar produkuje panele od zera czy składa z komponentów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BEM-370 http://www.solar.bruk-bet.pl/product/bem-360wp-3-3/

"Powinien kosztować" to znaczy w rozumieniu cena / Wp w porównaniu do innych producentów.

Na tym to prawie każdy się zna, może z wyjątkiem Ciebie.

 

Ten panel nie jest szczególnie lepszy od innych.

Nie jest HC

BRUK-BET Solar produkuje panele tak jak setki (lub tysiące) innych producentów na świecie.

 

BRUK-BET Solar produkuje panele od zera czy składa z komponentów?

Do jakich producentów?

Rozumie, nie jest lepszy. OK.:jawdrop: Mi się "wydawało", że to raczej ta "góra" półka i nie ma co porównywać z chińczykami. No ale oczywiście mogę się mylić.

Z komponentów. Mają np.sprzęt szwajcarskiej firmy Meyer Burger.

 

Jak wygląda produkcja od zero a składana? Która firma robi od zera?

 

No i podaj jeszcze ten panel do którego go porównałeś i jest w takiej cenie jakiej powinien być. Dzięki.

Edytowane przez vvvv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np.

Longi LR6-60HPH 320M - 629 PLN

IBC MonoSol 315 VL5-HC - 559 PLN

JA Solar JAM60S03-320/PR - 619 PLN

 

Ty faktycznie" gość" jesteś.

Ten panel

SHARP 300 - cena ok 900

LG 320W Fullblack ok 1200

też powinien kosztować ok 600-700 PLN.

Fronek i SMA też za drogie i powinny kosztować tyle co np. growatt . No brawo.

 

CI producenci to robią te panele od zera czy z komponentów?

Oczywiście na pytania nie odpowiedziałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zgłaszałem dzisiaj mikroinstalacje w Tauronie, i stanąłem w dziwnej sytuacji. Otóż na formularzu zgłoszeniowym w punkcie nr 4 jest napisane 'Planowana data przyłączenia mikroinstalacji (nie wcześniej niż 30 dni od daty złożenia niniejszego Zgłoszenia)'. Mówię do kobiety (młoda dziewczyna, ale widać uczyła się od najlepszych...), że dlaczego mam wpisać rzekomą datę planowania przyłączenia na za miesiąc, skoro z mojej strony wszystko jest gotowe i mogą mnie podłączyć choćby dziś. Ona na to, że u nich procedura trwa 30 dni, ja jej na to, że skoro tak, to niech sobie oni wpiszą i dlaczego ma to być przerzucone na mnie? Ja mam instalacje gotową, projekt i wniosek również i mam czekać 30 dni? Jeszcze trochę się poprztykaliśmy słownie, nie potrafiła bądź nie chciała mi tego wytłumaczyć na chłopski rozum... Koniec końców, stwierdziła, że skoro tak, to mogę sobie wpisać datę jaką chcę. A więc wpisałem dzisiejszą. I nie wiem czy to nie był błąd i nie władowała mnie w maliny, czy nie zacznie się wyjaśnianie... Proszę o radę, czy się tym przejmować, czy olać bo swoje i tak zrobią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze o panelach, takie zestawienie tier 1 :

 

• Canadian Solar

• LG

• Hanwha

• Risen

• LONGi

• HT-SAAE

• NSP (Neo Solar Power)

• Seraphim

• Astronergy

• Talesun

• Trina Solar

• Jinko Solar

• Hansol

• GCL Systems

• JA Solar

• REC Group

 

Jest jeszcze kolejna 10-ka,będę szukał dobrej ceny w w/w...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

"Witam, zgłaszałem dzisiaj mikroinstalacje w Tauronie..."

 

Muszą Ci wymienić licznik, a że to duża firma to trochę czasu musi mieć ;-)

Złożyłeś to czekaj.

Sąsiad składał w tym roku i się trochę zdziwiłem bo nowy licznik był już po 3 tygodniach, więc różnie bywa.

Edytowane przez ksysju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nedzarz

 

W ubiegłym roku, gdy miały się zmienić przepisy od kwietnia syn złożył papiery na 2 przyłącza 28.02.2018 r. Liczniki wymienili - jeden w dniu 09.03.2018 r., a drugi 12.03.2018 r.

 

Co do tych 30 dni, to u innych operatorów też jest takie samo sformułowanie. Chyba w Ustawie OZE z czerwca 2016 r. jest zapis, że instalacja powinna być podłączona do 30 dni od poprawnie złożonego wniosku.

 

W ubiegłym roku PGE miała problemy z licznikami 2-kierunkowymi. Znajomemu założyli licznik chyba bez karty SIM, a potem wymienili na prawidłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd zaczęli dawać 500+ nawet na świniaki aku złomowe zdrożały.

WARTE są tyle samo co poprzednio, tylko CENA się zmieniła.

To, czego się chciałem dowiedzieć przy ich łączeniu już wiem.

Celę testową zrobiłem i testuję ją w wolnym czasie.

Działa nieźle.

Chwilowo skupiam się na kapitalce silnika do autka.

Nie narzekaj.

Idzie jakoś. Wolno, ale idzie.

 

Adam M.

 

Kup 10 szt. blądi ryjków i będziesz miał 5k Silnik z tego co mówią znajomi to kupują cały a nie remontują . Nie moje klimaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To albo instalacja robiona samodzielnie z część promocyjnych albo jakiś kosmiczny koszt kWh przyjęty do wliczeń. W moim domu średni koszt kWh za zeszły rok wychodzi 36gr.

Musiał bym założyć 3kW na dach aby zaoszczędzić rocznie 900zł . Choćbym się nogami zakrył i tyłek powąchał to poniżej 10 lat nie zejdę

 

Jak będziesz zużywał 17000kwh -to zapewne tyłek powąchasz. Mi rok wyszedł o.34gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak uważasz-pół roku dumałem nad PC i ją mam (już ponad 4 lata ,do tego dobrałem kilkanaście PC w firmie)

Nad PV myślę od 3 miesięcy (właściwie to się zdecydowałem)-rozważam konkretne wersje i komponenty.

Mam już całą koncepcję-wiata od południa.

Mam jeszcze cały przyszły rok gwarantowaną cenę energii w Tauronie-w tym roku nie muszę tego robić (ale mogę się przygotować-nap sama konstrukcja wiaty, a na wiosnę PV).

Staram się opierać na konkretach i obliczeniach-jałowych gawęd unikam.

 

PS

Naprawdę nie przeszkadzało by Ci gdybyś kupił panele zamiast w klasie A np B lub C ?

 

Bobrow ale wszyscy co maja PV służą pomocą ale ty jak ja zauważyłem nie chcesz słuchać ,Marcin ci dobrze powiedział .po co brać coś pod uwagę i gdybać, dobre, niedobre Podawałem na wiosnę swoje uzyski za 3 lata pracy ,( instalacja w stopce) działa super 4- ty rok bez jakichkolwiek awarii . A ty swoje, chinol i już . Ja jak ciebie pytałem o PC i czytałem twoje posty to podjąłem decyzję co do PC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...