Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

W sumie nie głupie -wsuwam uchwyty do belki ,poziomuję i tylko wkręcam wkręty w krokwie !

Jedyne co mi nie pasuje to pewien luz na wsuwanym połączeniu- przy wietrze może się obruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkręcałem od góry, mała główka aby się wpust mieścił jeżeli wyjdzie w tym samym miejscu, wkręcałem nie ze względu na luz bo przy szynie ok 8m jak się to usztywni łącznie z panelami to go nie wyczujesz, bardziej aby szyny się nie przesuwały ale przy montażu na krokwiach od spodu masz pustkę i można śrubą M10, sześciokąt pasuje do rowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkręcałem od góry, mała główka aby się wpust mieścił jeżeli wyjdzie w tym samym miejscu, wkręcałem nie ze względu na luz bo przy szynie ok 8m jak się to usztywni łącznie z panelami to go nie wyczujesz, bardziej aby szyny się nie przesuwały ale przy montażu na krokwiach od spodu masz pustkę i można śrubą M10, sześciokąt pasuje do rowka

 

Ok-a producent co zaleca w takim przypadku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u mnie instalacja PV przechodzi w fazę zakupów.

W poniedziałek wpłacam zaliczkę na konstrukcję wiaty -z impregnatem, malowaniem i wzmocnieniem konstrukcji wyszło 4 444pln brutto.

Krokwie będą rozstawione co 0,82m pod kątem 15st.Do nich zamocuję poziome profile aluminiowe jak przy mocowaniu na dachu.

I tu mam zagwozdkę -przekroje są z rowkami w jednej osi.

Zastanawiam się czy przykręcać do krokwi poprzez kątowniki z boku , czy nie szczypać się i przewiercić otwór od góry i wkręcić wkręt.

Teoretycznie przykręcając przez kątownik ściskam tylko jedną ściankę ,natomiast poprzez otwór może się ugiąć profil.

Co o tym myślicie ?

Pzdr

 

Ty dalej kombinujesz. Przynajmniej wiaty nie chcesz już spawać. Fajnie, że posłuchałeś. Teraz daj na to membranę, łaty i kontr-łaty, i jakąś tanią blachę. Potem standardowy montaż. :D

 

Co do zakupu paneli to kolega d7d ma jakąś firmę co robi 4k/kWp, ale na jakich podzespołach.

10 kWp na SE + optymalizatory SE + niemieckie Bauer 320Wp HC z 25 letnią gwarancją kosztowało ofertowo 41.500 PLN brutt z 8% VAT.

Wykonane z okrągłe 40.000 PLN.

Wykonała duża firma.

Można? Można!

Nie wyczytalem tego w książce. Widziałem i byłem przy montażu.

Jeszcze masz jakieś pytania?

 

Pytaj go może coś kupisz w dobre cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty dalej kombinujesz. Przynajmniej wiaty nie chcesz już spawać. Fajnie, że posłuchałeś. Teraz daj na to membranę, łaty i kontr-łaty, i jakąś tanią blachę. Potem standardowy montaż. :D

 

Co do zakupu paneli to kolega d7d ma jakąś firmę co robi 4k/kWp, ale na jakich podzespołach.

 

 

Pytaj go może coś kupisz w dobre cenie.

 

Co chcesz od montażu- przecież jest prosty i standardowy :

profil i jego zamocowanie co 82cm....

Nie daję żadnego pokrycia dachu-jak nie znajdę prostego sposobu na uszczelnienie ,to tak zostawię (jak poleci trochę wody to nic nie zaszkodzi, więcej korzyści jest przy śniegu i cieniu).

Zresztą uszczelnić bez przesztywnienia konstrukcji mogę tak :

-pianka montażowa lub coś podobnego

-taśma dekarska

-maskownica z tworzywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chcesz od montażu- przecież jest prosty i standardowy :

profil i jego zamocowanie co 82cm....

Nie daję żadnego pokrycia dachu-jak nie znajdę prostego sposobu na uszczelnienie ,to tak zostawię (jak poleci trochę wody to nic nie zaszkodzi, więcej korzyści jest przy śniegu i cieniu).

Zresztą uszczelnić bez przesztywnienia konstrukcji mogę tak :

-pianka montażowa lub coś podobnego

-taśma dekarska

-maskownica z tworzywa

 

Nic nie chcę. Tylko ostatnio miało być szczelnie. Skoro zmiana koncepcji i już nie musi być to luzik. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bobrow

 

Tu masz taki wątek:

 

http://www.forumbudowlane.pl/kolektory-sloneczne/sam-buduje-instalacje-fotowoltaiczna-t57339

 

Może coś z tego Ci się przyda.

 

Dzięki Koledzy-to naprawdę ok z Waszej strony , nie wciskacie mi „tylko i wyłącznie słusznego rozwiązania”, tylko „zmuszacie” do zastanowienia się.

Powtórzę : jestem usr...ny po pachy ze strachu , ponieważ zdecydowałem się na skok na główkę z dużej wysokości i nie jestem pewien czy jest odpowiednio głęboka woda...

Staram się połączyć teorię z Waszą praktyką-ryzykuję kupę kasy bez doświadczenia...

To jest jednak silniejsze ode mnie- wchodzę w temat, nie wiem jak wyjdzie.Ale o wszystkim się dowiecie- może się to komuś przyda...

Tymczasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bobrow Czy mógłbyś w tym bądź innym wątku (schemat instalacji PV, który niedawno powstał) w miarę możliwości robić dokładną fotorelację i montażu paneli, falownika, podpięcia wszystkiego w całość etc?

 

Podobnie jak ty mam niezłego pietra we wrześniu zaczynam zakupy do mojej instalacji, także 23% Vat tymi ręcami :)

 

Powodzenia bracie! Pomodlę się w intencji twojego przedsięwzięcia - chociaż tak pomogę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...