Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie chciałbym wyjść na strasznie podejrzliwego typa-wolę się upewnić ,że nie wcisnęli mi jakiejś "lipy" ...

Ogólnie to wykopałem z moimi chłopakami 6 dziur na ok 1m pod słupy wiaty-w poniedziałek zalewam betonem B25 i czekam na konstrukcję wiaty.

Właściwie mam już wszystko obcykane oprócz inwertera, wybieram pomiędzy 10kW :

-Growatt 10 lat gwarancji ,szkolenie w centrali za 150pln (Śląsk) cena 6200 pln brutto

lub

-Kaco 5 lat gwarancji , 6900 pln brutto (teraz pewnie trochę drożej)

Tak naprawdę to nie duża różnica -zastanawiam się tylko nad stosunkiem gwarancji do jakości.

Nie wiem jeszcze -jak już będzie D-day , to chyba wybiorę losowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może teraz lepiej widać

[ATTACH=CONFIG]434051[/ATTACH]

Teraz widać! :)

Tylko widać też białe obwódki od ogniw ale te typy tak mają jeżeli nie są Full Black.

Zamontujesz i zapomnisz.

 

PS Wyglądają dobrze.

Edytowane przez d7d
PS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co tu widac to to samo co ja miałem ale z tyłu totrochę inaczej u mnie była 1 puszka z której wychodziły przewody

 

Wydłubałem w necie -robią dwie wersje , moja nawet mi bardziej pasuje.

Najgorsze jest to ,że przez przypadek znalazłem kartę z opisem apliaction class C....a na naklejce jest A...no i tak sobie dumam...

Cholera , jasna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydłubałem w necie -robią dwie wersje , moja nawet mi bardziej pasuje.

Najgorsze jest to ,że przez przypadek znalazłem kartę z opisem apliaction class C....a na naklejce jest A...no i tak sobie dumam...

Cholera , jasna....

 

No dobra, a co masz w deklaracji i dokumentach do rejonu energetycznego - te dokumenty po polsku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę odkopać papierów-napisałem ,żeby wysłali ponownie.

Jak mi nie potwierdzą danych to robię zwrot i tyle...

Musisz je mieć, z dwóch powodów, jeden to odbiór i dokumenty dla energetyki, a drugi gwarancja - sprzedawca udziela 24 - miesięcznej gwarancji. Producent udziela 10 - letniej gwarancji na panele oraz 20 - letnią gwarancję na liniowy. spadek mocy. Gwarancja ta jest realizowana na podstawie numeru seryjnego każdego panela i wiąże się z koniecznością odesłania na koszt kupującego panela do producenta. Taka procedura jest powszechna wśród większości producentów paneli jednak bardzo często sprzedawcy o tym nie informują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...