Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wiem i wcale nie twierdzę że modele od 4 do 10kW są takie same. To bardziej na zasadzie, w dół, jak komuś bardzo trzeba to bez problemu. Albo z worka, albo limiter w menu w %. W górę, już nie koniecznie tylko z worka. Ten inwerter waży coś pod 35kg i radiator ma ogromny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że twoje pytanie jest idiotyczne.

Jak dasz sobie co nieco uciąć, że są takie same to twoja sprawa, ja mogę tylko przypuszczać.

Dla przykładu mój obecny zeversolar ma taką samą płytę od 4 do 6 kW, ale wersja 6kW ma większy radiator niż 4 i 5.

No i na dobrą sprawę wszystkie one mają parametry znacznie lepsze niż moc na nalepce. Jak komuś bardzo zależy może oszukać czujniki prądu AC i będzie miał więcej mocy. Tylko min wiedzy musi mieć w tym co robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mistrzowie,

mam pewną rozterkę-chcę przykręcać profil aluminiowy montażowy bezpośrednio do krokwi (co ok 90cm) i tylko tak sobie patrzę na wszystkie zdjęcia czy rysunki i zawsze ten profil jest zamontowany na dystansach.

Rozumiem ,że nie trafiłem na fotkę w mojej konfiguracji tj montażu bez właściwego pokrycia dachu tylko na krokwiach ? Obawiam się trochę wysokiej temperatury paneli-ale chyba nie powinno to mieć większego wpływu i bez obaw mogę tak przykręcać paneliki ?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Kopernik kobietą była.

Nie chce mi się pisać ci wywodów co tam jest montowane, bo i tak będzie w spispi wierzył.

Chinczyk wierzy w dolara, a inny soft, czy inny tranzystor i 5 czy 15 rodzajów płyt na produkcji to dodatkowe koszty. Więc się nie ... zamontował kilka gold pinów + zworka i kasa leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mistrzowie,

mam pewną rozterkę-chcę przykręcać profil aluminiowy montażowy bezpośrednio do krokwi (co ok 90cm) i tylko tak sobie patrzę na wszystkie zdjęcia czy rysunki i zawsze ten profil jest zamontowany na dystansach.

Pzdr

Podeślij linka do przykładowych rozwiązań.

Montujesz bezpośrednio do krokwi bez pokrycia dachu?

Jak wygląd wiata w przekroju, jest bez środkowych słupów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeślij linka do przykładowych rozwiązań.

Montujesz bezpośrednio do krokwi bez pokrycia dachu?

Jak wygląd wiata w przekroju, jest bez środkowych słupów ?

 

Tak-montuję panele do krokwi.Dzisiaj zalałem dziury z kotwami - tylko zewnętrzne 3+3 ,po środku zostawiam na razie (kilka osób z doświadczeniem budowlanym twierdzi,że środkowe podpory nie muszą być-wystarczy podparcie płatwiami)

Rzut wiatki poniżej

plan wiaty PV1.jpg

A tu wzorzec -moja będzie bez łat

Wiata wygląd.jpg

 

Zadałem pytanie o dystans , bo nie wiem jaka może wystąpić max temp panela (podaję się dane do 70st)-tylko zgaduję ,że nie powinny być na tyle wysokie ,aby groziło to pożarem drewnianej konstrukcji.Panele będą przewiewane od spodu i będą z każdego boku szczeliny (5-30mm).Jestem pewny ,że wszystko będzie ok tak na 90%-dlatego pytam.

 

Odnośnie montażu profili aluminiowych to chcę zastosować uchwyt dachowy do blachy trapez np taki :

uchwyt trapezowy.jpg

 

Wtedy tylko nasuwam na profil montażowy te uchwyty , poziomuję i przykręcam do kantówek.Na koniec w kilku miejscach przykręcam do kantówki sam profil.

 

Zastanawiam się jeszcze nad materiałem śrub i wkrętów tzn

-czy wszystko nierdzewka

-czy mieszane np nierdzewka , ocynk ,ocynk ogniowy , itp

-czy trzeba dawać przekładki przy w/w materiałach (korozja)

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mistrzowie,

mam pewną rozterkę-chcę przykręcać profil aluminiowy montażowy bezpośrednio do krokwi (co ok 90cm) i tylko tak sobie patrzę na wszystkie zdjęcia czy rysunki i zawsze ten profil jest zamontowany na dystansach.

Rozumiem ,że nie trafiłem na fotkę w mojej konfiguracji tj montażu bez właściwego pokrycia dachu tylko na krokwiach ? Obawiam się trochę wysokiej temperatury paneli-ale chyba nie powinno to mieć większego wpływu i bez obaw mogę tak przykręcać paneliki ?

Pzdr

 

podejrzewam że zgnoisz krokwy w krótkim czasie jak będzie profil na krokwi. Pytanie ---po co to aluminium ? skoro podstawę( krokiew) szlak traf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam że zgnoisz krokwy w krótkim czasie jak będzie profil na krokwi. Pytanie ---po co to aluminium ? skoro podstawę( krokiew) szlak traf

 

Ta płytka to do wsunięcia w profil.

Odnośnie gnicia -to rzeczywiście racja...

Czyli nowy plan-trzeba profil zamocować na dystansach.Śruba dwugwintowa jakoś mi się nie widzi , bo nie będzie w osi profila.

Co proponujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra -jeszcze odnośnie gnicia drewna :

całość jest zaimpregnowana i pomalowana wodną farbą.

Z doświadczenia wiem ,że drewno wpuszcza i wypuszcza wilgoć-dlatego zdecydowałem się na taki impregnat.

Do tego prawie cała powierzchnia dachu będzie zakryta panelami-będą tylko szczeliny.

Jeśli rzeczywiście zacznie gnić konstrukcja dachu (od opadów) , to po prostu uszczelnię "elastycznie"panelowy dach (taśma dekarska lub tworzywowe zaślepki)

Po za tym , mocowania prafili (te od trapezówki) będą schowane pod panelami-więc będzie tam sucho

Edytowane przez bobrow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno-profile montażowe będą oczywiście przykręcone w poprzek osi krokwi

 

Zrobisz jak zaplanowałeś. Przemyśl mocowanie profila na takich samych śrubach jak do blachy dachówkowej.. Łatwo wypoziomujesz wszystkie profile pod panele.

PS. Uszczelnić można (może się da pokryciem poliwęglanowym ( trapez z PCV)- tak mi przyszło do głowy, lecz nie rozważałem tego dokładnie .Ustawić panele w takiej odległości aby po ucięciu jednego (korytka ) z PCV uszczelniło lukę między panelami. Są różne wysokości PCV tak że można kombinować. Czy wyjdzie NIE WIEM?

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak-montuję panele do krokwi.Dzisiaj zalałem dziury z kotwami - tylko zewnętrzne 3+3 ,po środku zostawiam na razie (kilka osób z doświadczeniem budowlanym twierdzi,że środkowe podpory nie muszą być-wystarczy podparcie płatwiami)

Rzut wiatki poniżej

[ATTACH=CONFIG]434259[/ATTACH]

A tu wzorzec -moja będzie bez łat

[ATTACH=CONFIG]434260[/ATTACH]

1. Które to płatwie bez podparcia słupami? Ta w środku długości 73+337+337+73 ? Drewniana?

Podpiera krokwie długości 660cm?

2. Bez łat w połaci dachu?

Będzie obudowana poziomymi deskami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mistrzowie,

mam pewną rozterkę-chcę przykręcać profil aluminiowy montażowy bezpośrednio do krokwi (co ok 90cm) i tylko tak sobie patrzę na wszystkie zdjęcia czy rysunki i zawsze ten profil jest zamontowany na dystansach.

Rozumiem ,że nie trafiłem na fotkę w mojej konfiguracji tj montażu bez właściwego pokrycia dachu tylko na krokwiach ? Obawiam się trochę wysokiej temperatury paneli-ale chyba nie powinno to mieć większego wpływu i bez obaw mogę tak przykręcać paneliki ?

Pzdr

 

Skoro pod panelami i tak będziesz miał "powietrze" wiaty, to nie wiem czemu się przejmujesz temperaturą. Pod względem temperatury te panele będą miały dużo lepiej (czytaj chłodniej) w porównaniu do typowego montażu na dachu. Coś prawie jak montaż na gruncie.

 

Ja bym się tylko obawiał tego czy krokwie będą idelanie rópwne. Wiesz, to jest drewno. Na moim dachu by takie fale dunaju, że ledwo dałem radę całość na tych "dystansach" wypoziomować. Zakresu regulacji brakowało. Jak przykręisz bezpośrednio do krokwi to nie masz zupełnie manewru na regulacje.

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...