Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

Myślę, że twoje pytanie jest idiotyczne.

Jak dasz sobie co nieco uciąć, że są takie same to twoja sprawa, ja mogę tylko przypuszczać.

Dla przykładu mój obecny zeversolar ma taką samą płytę od 4 do 6 kW, ale wersja 6kW ma większy radiator niż 4 i 5.

No i na dobrą sprawę wszystkie one mają parametry znacznie lepsze niż moc na nalepce. Jak komuś bardzo zależy może oszukać czujniki prądu AC i będzie miał więcej mocy. Tylko min wiedzy musi mieć w tym co robi.

 

Co ten czujnik prądu AC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rok i data jest tylko moim przewidywaniem-nigdzie nie znalazłem takiej informacji.Wnioskuję to tylko z zapisu-po prostu "pasuje" data od cyfr 7-12.

Możesz podesłać fotkę tabliczki znamionowej ?

 

No czytam, że niezły stresik masz z tymi panelami. Pamiętasz pisałam Ci jakie uważam, że trzeba kupić, to Ci co nie mają instalacji i nie widzieli paneli na oczy, pisali ze moje za drogie. Jak chcesz to Ci wyśle na PW jak np. wyglądają luty w dobrych panelach. Daj znać.

 

Jeżeli chodzi o montaż to popatrz za śrubą do blachodachówki. O takie coś KLIK. Wkręcasz i poziom ustala bardzo łatwo.. Możesz dać jeszcze uszczelniacz dekarski taki z tuby koło podkładki. Pomyśl.

No i streszczaj się, bo Cię zima zastanie. Ja już prawie dwie instalacje "po godzinach" z kumplem zrobiłem.

 

No i wiesz gdzie wysłać panel jak po dwóch latach zacznie Ci coś się z nim dziać złego. Widziałem,że nawet Jastrząb nie za bardzo wie gdzie swoje wysłać i składa rączki co by nie miał żadnych problemów. Zresztą życzę wszystkim, żeby działały te panele latami bez awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czytam, że niezły stresik masz z tymi panelami. Pamiętasz pisałam Ci jakie uważam, że trzeba kupić, to Ci co nie mają instalacji i nie widzieli paneli na oczy, pisali ze moje za drogie. Jak chcesz to Ci wyśle na PW jak np. wyglądają luty w dobrych panelach. Daj znać.

 

Jeżeli chodzi o montaż to popatrz za śrubą do blachodachówki. O takie coś KLIK. Wkręcasz i poziom ustala bardzo łatwo.. Możesz dać jeszcze uszczelniacz dekarski taki z tuby koło podkładki. Pomyśl.

No i streszczaj się, bo Cię zima zastanie. Ja już prawie dwie instalacje "po godzinach" z kumplem zrobiłem.

 

No i wiesz gdzie wysłać panel jak po dwóch latach zacznie Ci coś się z nim dziać złego. Widziałem,że nawet Jastrząb nie za bardzo wie gdzie swoje wysłać i składa rączki co by nie miał żadnych problemów. Zresztą życzę wszystkim, żeby działały te panele latami bez awarii.

 

Dziubie sobie i dziubie,

te śruby nie zapewniają mi sprężystości jak zapracuje konstrukcja daszku-na razie bardziej jestem za uchwytami do karpiówki.

Negocjuję teraz Sofara 11 ktlx-cenę mam ok , ćwiczymy gwarancję (życzą sobie podbitą gwarancję przez instalatora...).

Co do gwarancji Longi-prawda jest taka , że za parę lat nie będzie nawet takich samych paneli u nich, więc nie przejmuję się tym...

Jak wtopię , to będzie mi raźniej z innymi...założymy może jakiś klubik...

Zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem,że nawet Jastrząb nie za bardzo wie gdzie swoje wysłać i składa rączki co by nie miał żadnych problemów. Zresztą życzę wszystkim, żeby działały te panele latami bez awarii.

No ja nawet na mszę dałem. Bo padają te panele jeden po drugim. Nie znam takiego komu by nie padły. I co ja zrobie z panelem Tier 1 który padnie, toż nie przeczytam po angielsku 2 stronicowych europejskich warunków gwararancji. Biaada mi!!

 

P.S. Za kasę którą oszczędziłem na montażu, mogę na dzisiaj (rok po montażu) kupić połowe nowych takich samych paneli.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jednego aspektu nie wziąłem w opłacalności paneli. Aspektu klimatycznego.

Obecny czas zwrotu PV to zależnie od dotacji to 10-15lat.

i z Jednej strony kimat się ociepla czyli więcej słońca nas czeka

Z drugiej na CO potrzeba mniej, CWU też wyciągniemy więcej z dużo tańszych solarów.

Ktokolwiek brał to pod uwagę ? Że może warto przez to nie zakładać lub budować dość mocno nie do wymiarowaną instalacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jednego aspektu nie wziąłem w opłacalności paneli. Aspektu klimatycznego.

Obecny czas zwrotu PV to zależnie od dotacji to 10-15lat.

i z Jednej strony kimat się ociepla czyli więcej słońca nas czeka...

 

Ocieplanie klimatu nie oznacza więcej słońca... a na pewno więcej zjawisk ekstremalnych. Poza tym z rosnącą temperaturą spada sprawność paneli. Wbrew pozorom ocieplanie powoduje mniejszą ilość słońca, zwłaszcza w zimie, gdzie rzadko kiedy ma miejsce słoneczny wyż, więcej jest pochmurnych niżów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ocieplenie klimatu oznacza że wcale nie będzie cieplej. Zrozumieliśćie. :)

Sprawność paneli nie ma tu nic do rzeczy bo ocieplenie jest już gdy średnia temperatura roczna wzroście o 1C.

 

Tak czytam kartę katalogową panelu i nijak nie potrafię znaleźć miejsca gdzie spadek sprawności paneli to zależy od średniej temperatury rocznej. No tylko od chwilowej. Hint: połącz powyższe ze wzrostem ekstreamlnych zjawisk pogodowych, np okresami bardzo wysokiej temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam kartę katalogową panelu i nijak nie potrafię znaleźć miejsca gdzie spadek sprawności paneli to zależy od średniej temperatury rocznej. No tylko od chwilowej. Hint: połącz powyższe ze wzrostem ekstreamlnych zjawisk pogodowych, np okresami bardzo wysokiej temperatury.

Niektórym trzeba bardzo dokładnie tłumaczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w tym zabawnego? Przy dużym wykorzystaniu taniej tak wychodzi.

To nie jest zabawne. Śmieszne i żenujące to lepsze określenie.

 

Twój tok rozumowania wygląda tak:

- jak ktoś ma bardzo wysokie zużycie prądu w taniej taryfie to mu się PV zwraca 10-15 lat

- jak ktoś nie ma bądź nie może mieć wysokiego zuzycia w taniej tarfyfie, to musi zmienić przyzwiczajenia i przebudować dom, bo kulibob orzekł, że PV się dzisiaj zwraca 10-15 lat.

wniosek, PV sie zwraca 10-15 lat.

C.B.D.U.

 

 

Ludzie słuchajta, PV się długo zwraca.

To już napisz coś lepiej o jajkach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz że temperatura otoczenia na poziomie 33-34C ma wpływ na sprawność panela. Pewnie ma ale znacznie mniejszy niż 70-80C w pełnym słońcu.

Spadku sprawności szukaj lepiej w konstrukcji paneli i takich zjawiskach jak np, PID.

Niektórzy producenci przyznają że ich panele tracą do 10% swojej mocy w pierwszym roku.

Ja nic nie sugeruje. Spadek sprawności panelu zależnie od jego temp masz zapisany w karcie katalogowej.

Częstsza ekstemalna pogoda (czy to deszcz, burze, grady czy to skrajne temperatury z wysokim nasłonecznieniem spowodują spadek rocznej produkcji. Nawet jak średnia temperatura będzie raptem o 1C się rózniła. Porównaj sobie produkcje u kogoś kto ma pare lat PV. NIe wiem jakie są najstarsze instalcje monitorowane. Średnia temp w wtych latach różni się niewiele. Produkcja może być dramatycznie różna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu :

 

Dane techniczne

Producent: BAKS

Indeks producenta: 897975

Kategoria: Uchwyty paneli PV

Zabezpieczenie powierzchni Ocynk ogniowy

Sposób montażu Przykręcanie

Zastosowanie Inne

Materiał Stal nierdzewna

 

Taki chwyt ---Stal nierdzewna bo OCYNKOWANA. Nierdzewna tyle kosztuje bo jest nierdzewna. A to co podajesz to BUBEL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziubie sobie i dziubie,

te śruby nie zapewniają mi sprężystości jak zapracuje konstrukcja daszku-na razie bardziej jestem za uchwytami do karpiówki.

Negocjuję teraz Sofara 11 ktlx-cenę mam ok , ćwiczymy gwarancję (życzą sobie podbitą gwarancję przez instalatora...).

Co do gwarancji Longi-prawda jest taka , że za parę lat nie będzie nawet takich samych paneli u nich, więc nie przejmuję się tym...

Jak wtopię , to będzie mi raźniej z innymi...założymy może jakiś klubik...

Zobaczymy

 

Widać, że dłubiesz. Nie bardzo kumam o tej sprężystości, bo mam też uchwyty pod dachówkę, fakt nie karpiówka, bo wiadomo, o grubość 4-5mm tak no oko. Sztywne bez sprężystości. No ale wiadomo, ja to ja. :D

Ty a ile PLN dałeś za jeden panel? Tak na PW może być.

No nie będzie i dlatego nie mam zamiaru się bujać, a widziałem wiele paneli używek nowych i mam różne, więc ja tak wybrałem.

A klubik, wiesz ja dziękuję nie piszę się.

Trzym się i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziubie sobie i dziubie,

te śruby nie zapewniają mi sprężystości jak zapracuje konstrukcja daszku-na razie bardziej jestem za uchwytami do karpiówki.

Negocjuję teraz Sofara 11 ktlx-cenę mam ok , ćwiczymy gwarancję (życzą sobie podbitą gwarancję przez instalatora...).

Co do gwarancji Longi-prawda jest taka , że za parę lat nie będzie nawet takich samych paneli u nich, więc nie przejmuję się tym...

Jak wtopię , to będzie mi raźniej z innymi...założymy może jakiś klubik...

Zobaczymy

 

vvvv dobrze ci radzi. Czy uważasz że instalacje które są na dachu pokrytym blachą ( konstrukcja---- drewno nie pracuje?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nawet na mszę dałem. Bo padają te panele jeden po drugim. Nie znam takiego komu by nie padły. I co ja zrobie z panelem Tier 1 który padnie, toż nie przeczytam po angielsku 2 stronicowych europejskich warunków gwararancji. Biaada mi!!

 

P.S. Za kasę którą oszczędziłem na montażu, mogę na dzisiaj (rok po montażu) kupić połowe nowych takich samych paneli.....

 

Tylko na mszę. Zawoła kogoś niech Ci je pokropi będą się lepiej sprawowały. Tyle te panel są na rynku, że możesz ocenić. Brawo. Tier 1 ? :lol2: Poczytaj co to jest. No rzeczywiście gratulacje, argument nie do zbicia. :D

 

Kupuj se, kupuj. A ścigamy się kto lepszy. No to ja za kasę którą zaoszczędziłem na montażu kupiłem takie panel, że nie muszę myśleć, co by czasem nie kupować na zapas. Moje są np. prześwietlane czy nie ma tam mikropęknięć. Ciekawe w jaki stanie przyszły te Twoje od Chińczyka. Do tego robię SEP E, bo łajzy elektryki 500 PLN wołają. :bash:. A że to już dwie na koncie, trzecia za tydzień, a o czwartą sąsiad chodzi. No i wcześnie u siebie oprócz rozbudowy trochę PV offgrid, też sam:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nic nie sugeruje. Spadek sprawności panelu zależnie od jego temp masz zapisany w karcie katalogowej.

Częstsza ekstemalna pogoda (czy to deszcz, burze, grady czy to skrajne temperatury z wysokim nasłonecznieniem spowodują spadek rocznej produkcji. Nawet jak średnia temperatura będzie raptem o 1c się rózniła. Porównaj sobie produkcje u kogoś kto ma pare lat pv. Nie wiem jakie są najstarsze instalcje monitorowane. średnia temp w wtych latach różni się niewiele. Produkcja może być dramatycznie różna.

 

bzdura-- dotyczy dwóch ostatnich zdań

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...