Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

co z nimi jest niby złego?

wkładasz w dowolnym miejscu szyny o obracasz o niecałe 90stopni...

 

Przyjrzyj się tylko jaka jest szerokość wpustu w profilu i jaka szerokość główki śruby-no jest wyraźnie za szeroki łeb śruby.

Przy dokręcaniu tylko niewielka część łba śruby trzyma profil...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Masz rację, to inny profil . Ja kupiłem taki sam lecz(przypadkowo) kupiłem dobrze bo śruby takie:

śruba.jpg

 

ps. tutaj kupiłem :https://allegro.pl/oferta/2szt-sruba-din-933-m10x20-a2-solary-panele-pv-6897021822

a z profilem też trochę przesadziłem - 6m20cm ale będą idealne pod 6 paneli :)

profil.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, to inny profil . Ja kupiłem taki sam lecz(przypadkowo) kupiłem dobrze bo śruby takie:

[ATTACH=CONFIG]435051[/ATTACH]

 

ps. tutaj kupiłem :https://allegro.pl/oferta/2szt-sruba-din-933-m10x20-a2-solary-panele-pv-6897021822

a z profilem też trochę przesadziłem - 6m20cm ale będą idealne pod 6 paneli :)

[ATTACH=CONFIG]435052[/ATTACH]

 

Widziałem tylko dwa typy profili :

ten mój 40x40mm

i

pionowy (chyba Coraba)

 

Specjalnie kupiłem teowe (czy tam młoteczkowe) ,żeby nie wyliczać i nie wsadzać śrub przed montażem samej szyny.

 

Pzdr

 

PS

posknerzyłem na droższy transport za dłuższe profile i kupiłem po 2,07m/szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

chyba strzeliłem pierwszego "babola" i kupiłem nie odpowiednie śruby do mocowania szyn PV. Do standardowych (chyba) profili 40x40mm kupiłem śruby M10A2 młoteczkowe z nakrętkami .

Nie sądzę ,że to tak miało być :

[ATTACH=CONFIG]435046[/ATTACH]

Zasugerowałem się opisem na alle-wg mnie do tej szyny takie śruby są za duże.

Mogę kupić śruby z łbem ośmiokątnym-tylko czy do tych profili są śruby młoteczkowe (czy teowe) ?Czy taka śruba powinna mieć wywinięte "uszy" pod rant w profilu ?

Czy w ogóle śruby teowe są równie "bezpieczne" do tego typu mocowań-czy pewniejsze będą zwykłe ośmiokąty ?

Pzdr

 

Mój młoteczek miał 23mm szerokości. Idealnie się dokręcał "do końca", blisko 90stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tylko dwa typy profili :

ten mój 40x40mm i pionowy (chyba Coraba) Specjalnie kupiłem teowe (czy tam młoteczkowe) ,żeby nie wyliczać i nie wsadzać śrub przed montażem samej szyny.

 

Te profile z młoteczkiem to faktycznie troszkę inne chociaż 40x40 i opis "szyna podstawowa do montażu paneli FV"

https://www.aluprofil.at/pl/profile-specjalne/systemy-solarne-fotowoltaika/

szyna 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co "dokładnie"?

Popatrz na długość styku z profilem. Ona się praktycznie nie zmienia od 45 do 90 stopni.

Do tego ten styk jest tylko liniowy a nie na całej powierzchni łba śruby bo taki ma kształt ten profil.

 

Ale jeśli masz takie obawy to nie trzeba było kupować śrub młotkowych tylko nakrętki lub śruby wsuwane z jednego końca profilu,

 

Teraz to też wiem ,że to słabo pasuje-problem jest w tym ,że nie ma w opisach pełnej informacji o całym komplecie.

Jeszcze przed chwilą szukałem opisów do śrub teowych PV i nic nie znalazłem o szerokości wpustu-trochę się zasugerowałem "standardami" PV np szyna 40x40mm ma chyba wszędzie te same wymiary.

Słabe to trochę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż -chyba napiszę do gostka ,żeby mi wymienił śruby na ośmiokątne.A jak będzie brzęczał-to robię zwrot i tyle.

Też tak myślę, powinien wymienić bez problemu. Specjalnie poszedłem zobaczyć jak jest u mnie, ale masz rację muszę wsuwać łby przez całą długość profilu - dobrze, że tylko 5/6 na jeden odcinek od dołu od góry będzie to 12 szt.

profil CM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę, powinien wymienić bez problemu. Specjalnie poszedłem zobaczyć jak jest u mnie, ale masz rację muszę wsuwać łby przez całą długość profilu - dobrze, że tylko 5/6 na jeden odcinek od dołu od góry będzie to 12 szt.

[ATTACH=CONFIG]435056[/ATTACH]

 

Już napisałem.

Widzę ,że masz wkładki do klem-ja mam nakrętki kwadratowe.Muszę tylko poprostować niektóre końcówki profili ,żeby swobodnie przesuwać nakrętki.Ale co tam-aby do przodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...