Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

Też tak myślę, powinien wymienić bez problemu. Specjalnie poszedłem zobaczyć jak jest u mnie, ale masz rację muszę wsuwać łby przez całą długość profilu - dobrze, że tylko 5/6 na jeden odcinek od dołu od góry będzie to 12 szt.

[ATTACH=CONFIG]435056[/ATTACH]

 

 

Tylko że te wkładki do klem nie dość że odwrotnie zamontowane to niedopasowane do tego profilu :(

Do tego profilu są właśnie nakrętki kwadratowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie,

Ja dzisiaj z informacją z dzisiaj rana, o zmianach dla instalatorów we wniosku do programu Mój Prąd! Słyszeliście może?

 

Dzisiaj, według pierwotnego regulaminu programu instalacje, które są wykonane przez właścicieli, którzy mają do tego odpowiednie kwalifikacje nie mogą zostać zakwalifikowane do dopłaty w ramach tego programu. Taką oficjalną informacje w pytaniach i odpowiedział czytamy na stronie NFOŚiGW.

 

Jedna z redakcji podała, że Urząd postanowił jednak zmienić regulamin i po analizie przedstawionego pytania w kontekście celów realizacji programu „Mój Prąd”, Departament merytoryczny wdrażający program Moj Prąd w NFOSiGW postanowił dokonać modyfikacji zasad udzielania dotacji poprzez dopuszczenie montażu instalacji fotowoltaicznej samodzielnie przez osoby posiadające stosowne uprawnienia – na budynku będącym ich własnością.

Wprowadzenie tej modyfikacji zasad udzielania dotacji wymaga dostosowania wzoru wniosku. Zmiana wzoru wniosku umożliwiająca złożenie wniosku przez osoby samodzielnie montujące instalację PV zostanie opublikowana do 14.10.2019 r.

Czy są tu jacy zainteresowani instalatorzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem do redaktorki skoro mają taką moc sprawczą , by zasugerowali możliwość rozbudowy instalacji przy pomocy programu Mój prąd .

 

Przy okazji ustaliłem , że to co napisali bodaj w kwietniu to fake , by to sprostowali

 

 

Moc sprawczą.... myślę, że to nie jest kwestia mocy sprawczej, a założeń samego programu.

Ale dobrze, niech się dzieje - media i stowarzyszenia branżowe mają większą moc nic indywidualne zapytania, więc warto się kontaktować i trzymać wspólny front!

 

A sam przyglądałem się tej sytuacji i rzeczywiście, były takie wzory i wymagania, więc to nie do końca fake.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma namiar na niedrogie konstrukcję, do umocowania paneli w orientacji pionowej na gruncie/ dachu płaskim ? (Inwazyjnie, lub balastowo)

Najniższa cena, jaką znalazłem, to 180zł w przeliczeniu na 1 panel.

 

Daj znać tutaj jak znajdziesz coś dobrego (na grunt), może też mnie to będzie interesować. U mnie jako opcja przyszłościowa jest na gruncie właśnie...tylko u mnie nie wchodzi w grę opcja z głębokim wbijaniem w grunt - musi być więcej "nóg", mogą być wbite, ale nie tak głęboko (widziałem gdzieś nogą wbijaną ma 1,8m bodajże).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tańszego nie znalazłem i pewnie nie znajdę

https://allegro.pl/oferta/konstrukcja-fotowoltaika-blacha-trapezowa-regulow-8051362420

Ja będe to miał przykrecone do profili 80x80cm, jakieś 30cm nad gruntem

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tańszego nie znalazłem i pewnie nie znajdę

https://allegro.pl/oferta/konstrukcja-fotowoltaika-blacha-trapezowa-regulow-8051362420

Ja będe to miał przykrecone do profili 80x80cm, jakieś 30cm nad gruntem

 

Na dach płaski znalazłem kiedyś coś takiego, cena była wtedy chyba najlepsza

 

https://www.valksolarsystems.com/en/systems/flat-roofs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tańszego nie znalazłem i pewnie nie znajdę

https://allegro.pl/oferta/konstrukcja-fotowoltaika-blacha-trapezowa-regulow-8051362420

Ja będe to miał przykrecone do profili 80x80cm, jakieś 30cm nad gruntem

 

nie wiem czy nie taniej wyjdzie zbudować podobną konstrukcję z tego typu profili:

https://allegro.pl/oferta/szyna-montazowa-3-kanalowa-2-07-mb-pv-fotowoltaika-7838863390

 

trzeba tylko jednak trochę pomyśleć i pokombinować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma namiar na niedrogie konstrukcję, do umocowania paneli w orientacji pionowej na gruncie/ dachu płaskim ? (Inwazyjnie, lub balastowo)

Najniższa cena, jaką znalazłem, to 180zł w przeliczeniu na 1 panel.

 

Zobacz to bracie! Bardzo lubię tego chłopaka, ma łeb jak sklep. U siebie wykonuję właśnie z takich profili - pomaluję proszkowo i będzie git https://www.youtube.com/watch?v=dx0Aw2p4bNQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rozlicza enea worzypadku za małej instalacji.

"Pytanie:

"Mam pytanie odnośnie rozliczania instalacji z fotowoltaiką. Chcę pozostać w g12W i podłączyć małą instalację PV.

 

Jak będzie rozliczana produkcja z fotowoltaiki jeśli

w ciągu roku zużyję 2000kWh w drogiej taryfie 8000w taniej a instalacja fotowoltaiczna wyprodukuje 2000kWh.

Pozdrawiam"

 

Odpowiedź:

"

dziękujemy za kontakt z Eneą.

 

W przypadku, gdy mikroinstalacja wyprodukuje 2000 kWh, zależne ile zostanie wyprodukowane w taryfie dziennej, a ile nocnej. Jednak biorąc przykładowe dane, że wyprodukuje Pan 1500 w dziennej, a 500 w nocnej, to jeżeli moc będzie poniżej 10 kW 80% energii zostanie przeznaczone na pokrycie pobranej energii. Na przykładowych danych przy 1500 to 1200 kwh, przy nocnej 400 kWh, więc na podstawie tych przykładowych danych będzie miał Pan do opłacenia fakturę na 500 kWh w dziennej, oraz 7600 w nocnej.

 

W przypadku, gdy wyprodukuje Pani przykładowo w dziennej z upustem 2200 kWh, a pobierze Pani 2000 kWh, pozostałe 200 kWh, pójdzie na rozliczenie taryfy nocnej, więc biorąc takie same przykładowe dane z taryfy nocnej to faktura będzie jedynie do opłacenia na 7400 kWh, a nie 7600 kWh.

 

Jeżeli na obu taryfach będzie miała Pani nadwyżkę wyprodukowanej energii, będzie miała Pani kolejne 12 miesięcy na jej wykorzystanie, gdzie w pierwszej kolejności będziemy rozliczać energii z poprzedniego okresu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kulibob

 

To jest dość dobry sposób rozliczania (może najlepszy w stosunku do innych Operatorów).

U mnie jest tak, że jedynie ci Prosumenci którzy mają konsumpcję równą ze zużyciem nie mają strat. Oczywiście wtedy nie ma znaczenia w jakiej są taryfie.

U mnie taryfa G12 (i pochodne) jest "tak na wszelki wypadek", gdyż z jednej strony opłaty stałe są takie same dla różnych taryf, a z drugiej strony może się zdarzyć jakaś awaria i wtedy w G12 wychodzi się lepiej, niż w G11.

 

Instalacja PV pokrywająca 100 % zapotrzebowania niestety zwraca się dłużej.

Ja budowałem ją sam i nie musiałem płacić za podpis osoby uprawnionej do zgłoszenia do ZE, więc mimo mniej korzystnego rozliczania w ogólnym bilansie jestem zadowolony, że ją zamontowałem. W tych warunkach to i tak PV amortyzuje się stosunkowo szybko.

Zmobilizowało mnie to ponad to do zainstalowania "dodatkowych zabawek" na prąd, co przekłada się na łatwiejsze i tańsze pozyskiwanie "ciepełka", którego bardzo potrzeba zwłaszcza w zimie (nie wspominając o chłodzie w lecie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak właśnie tak liczyłem za tydzień wejdzie klima, za jakiś czas druga i ogrzewanie elektryczne co prawda kwestia około 4 lat. dałem parę wycen tak aby załapać się na mój prąd i żal mi dupę ściska dać komuś zarobić na robociźnie, coprawda sam musiałbym walić na gruncie bo na dach nie wlezę. W perspektywie 4 lat moje rachunki roczne wzrosną do około 3000na rok (bytowe, cwu i co) a to już 500zł /2mc i tu mi żal dupę ściska. Zakładam obecne cen.

 

Po miotam się jeszcze pewnie zanim się zdecyduje :) klimę też 3 lata zakładałem:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minister Emilewicz prezentowała w Poznaniu dotychczasowe efekty wprowadzania programu Energia Plus skierowanego do osób produkujących energię elektryczną na własne potrzeby, tak zwanych prosumentów.

 

W planach ministerstwa są kolejne zmiany w prawie, m.in. w ustawie o OZE, które mają ułatwić rozwój energetyki prosumenckiej.

 

Kolejne zmiany mają dotyczyć mechanizmu rozliczania opłaty dystrybucyjnej czy uproszczenie systemu tzw. opustów prosumenckich. Według założeń producent wysyłający do sieci nadwyżki energii miałby możliwość pobrania z niej takiej samej ilości prądu. Obecnie prosumenci zgodnie z przepisami otrzymują z powrotem od 20 do 30 proc. mniej energii.

 

Pożyjemy, zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...