Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przewas

 

Przypomnij, proszę.

Ale najpierw poczytaj CO tam jest planowane.

Tak ze zrozumieniem tekstu.

 

Adam M.

 

Tak jak przypuszczałem. Klasyczny forumowy mądrala, który głośno krzyczy, a po wytknięciu błędów zaczyna lawirować.

 

"Napisał adam_mk

Chodzi o prądy wyrównawcze.

Zasłonięcie któregoś panela spowoduje, ze reszta zacznie pracować "na siebie".

Jeden będzie zasilał (grzał) drugi zamiast odbiorników.

DLATEGO stosuje się stringi nadzorowane oddzielnymi wejściami. (te śledzące punkt mocy maksymalnej)

U ciebie na te 2kW będzie tak ze 6 stringów (po dwa panele w stringu).

CZYM je skontrolujesz?

Tam nie ma tylu wejść...

 

Adam M."

 

Napisz mi teraz łaskawie o oświecona wszechnico mądrości, gdzie w wypowiedzi na którą odpowiadałem i którą skrytykowałeś masz te swoje urojone 12V?

Radzisz innym czytanie ze zrozumieniem choć to Ty sam tej zdolności najwidoczniej nie posiadłeś.

Odniosłem się do Twoich filozofii nt sterowników MPPT ale nie będę tłumaczył bo i tak pewnie nie zrozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo jesteś off-grid?

Bo ja już kilka lat byłem...

 

Pieprzysz jak większość "sprzedawaczy"

Jakbyś miał z rok utrzymać potrzebną moc to...

(takie niedomówienie...)

 

Adam M.

 

W Twoim przypadku lekarz pewnie zaleciłby offline. Nabrałbyś dystansu i może zaczął czytać ze zrozumieniem i odpowiadać na temat.

Pytania skąd wywnioskowałeś że mam offgrid nawet nie zadaję, bo do tej pory nie doczekałem się odpowiedzi na poprzednie, skąd uroiłeś sobie 12V w mojej wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja - wiem.

 

Przewas

Nie TY pisałeś o 12V.

TY tylko o tym NIE DOCZYTAŁEŚ.

Nie wnioskowałem, ze MASZ off-grid.

Napisałem, ze JA kilka lat byłem off-grid i WIEM co i jak.

Sugerowałem, ze TA wiedza jest TOBIE obca - co potwierdzasz.

W tej sytuacji...

SAM sobie dobierz lekarza i niech Cię zdiagnozuje.

Obawiam się, że MOJA diagnoza TWOJEJ osoby mogłaby być nieco tendencyjna - a tego nie chcę.

 

Zacznij watek ze zrozumieniem tekstu czytać raz jeszcze.

WTEDY dopiero znajdziesz te 12 V w WIELU stringach, które ktoś chce kontrolować urządzeniem o dwóch wejściach.

 

Trudno jest spostrzec belkę we własnym oku... Wiem...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja - wiem.

 

Przewas

Nie TY pisałeś o 12V.

TY tylko o tym NIE DOCZYTAŁEŚ.

Nie wnioskowałem, ze MASZ off-grid.

Napisałem, ze JA kilka lat byłem off-grid i WIEM co i jak.

Sugerowałem, ze TA wiedza jest TOBIE obca - co potwierdzasz.

W tej sytuacji...

SAM sobie dobierz lekarza i niech Cię zdiagnozuje.

Obawiam się, że MOJA diagnoza TWOJEJ osoby mogłaby być nieco tendencyjna - a tego nie chcę.

 

Zacznij watek ze zrozumieniem tekstu czytać raz jeszcze.

WTEDY dopiero znajdziesz te 12 V w WIELU stringach, które ktoś chce kontrolować urządzeniem o dwóch wejściach.

 

Trudno jest spostrzec belkę we własnym oku... Wiem...

 

Adam M.

 

Masz ewidentny problem z czytaniem ze zrozumieniem. Sam dotarłeś do tego, że nie pisałem o 12V instalacji, brawo, jakiś przebłysk, może zrozumiesz teraz dalszą część mojej wypowiedzi.

Przeczytaj ze ZROZUMIENIEM moją odpowiedź na TWOJEGO posta. Podkreślam - MOJĄ odpowiedź na TWÓJ żałosny wywód n.t łączenia szeregów.

Co do początku wątku się nie wypowiadam bo NIE TEGO DOTYCZYŁ mój wpis.

 

Słowa klucze wrzuciłem wielkimi literami. Jak będzie mało, daj znać, wybolduję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was składał już papiery na przyłączenie mikroinstalacji na 2016 ?

 

Ja mam złożone papiery w ENEA- składałem je 25 listopada i w teorii jest 30 dni na odpowiedź. Dziś byłem w biurze ENEA - chciałem się podpytac co tam słychać... ale mam przyjść w poniedziałek bo nie było osoby która się tym zajmuje.

Z tego co mi wiadomo decyduje data podpisania umowy z operatorem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy składaniu papierów nie wybierasz terminu przyłączenia. Do końca oczywiście nikt nie potrafi odpowiedzieć czy rozstrzygać będzie data złożenia wniosku czy podpisania umowy z ZE. Dużo Ci nie zostało, poczekaj te 2 tygodnie tym bardziej że produkcja i tak mierna.

 

Tu się nie zgodzę. W zgłoszeniu jest ewidentnie rubryka do wpisania daty przyłączenia mikroinstalacji. Złożyłem papiery 2015-12-08 dziś odebrałem potwierdzenie wraz z certyfikatem, na którym również jest wpisana data przyłączenia na styczeń. Panowie z PGE dystrybucja również twierdzą, że wiążąca będzie data podpisania umowy z obrotem. Wiadomo, że urzędnik może sobie to różnie zinterpretować ale czegoś trzeba się trzymać.

Plan B zakłada nie podpisanie umowy z obrotem i wystąpienie ponowne do sekcji dystrybucja. o wydanie certyfikatu, który notabene ważny mam do końca stycznia 2016. Oby nie.

Edytowane przez chrobry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile może kosztować fotovoltanika do użytku własnego do nagrzania boilera 120L i ewentualnie jakieś oświetlenie? 2kW stykną?

 

To się chyba pisze FOTOWOLTAIKA, no ale może się czepiam. Co do podgrzewania wody w boilerze za pomocą fotowoltaiki - czytałam że to nie efektywne, i ktoś na innym wątku polecał pompy ciepła do cwu np.....

Ale jeśli chodzi o ceny:

- tutaj chyba bardziej aktualne: http://www.globenergia.pl/plus/290-globenergia-8-2015/5449/pompa-ciepla-fotowoltaika-17-inwestycji-wyceny

 

Oni co jakiś czas akurat takie różne zestawienia publikują. Można się zorientować w cenach tak mniej więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nasi fspaniali chcą przesunąć wejście interesujących nas artykułów ustawy o OZE, m. in. częściowego bilansowania, o pół roku. więc jest duża szansa, że od 1I nie będzie ani taryf fit, ani bilansowania energii, a co będzie za pół roku, czy będzie jeszcze prąd ;-), tego nikt nie wie...

http://gramwzielone.pl/trendy/19564/jest-nowy-projekt-nowelizacji-ustawy-o-oze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...