Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To jest trol, a obrażanie innych, to jego rozrywka. Dyskusja z trolę jest bez celowa, więc najlepszy sposób na trola, to NIE KARMIĆ TROLA.

 

A to z tego powodu nie dzieli się swoimi wyliczeniami, a informacje które podaje wyssane z palca. Dzięki za info na przyszłość będzie wiadomo z kim się ma do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Towarzystwo,

wygląda na to ,że Tauron zagęścił u mnie ruchy :

-po dwóch tyg od zgłoszenia wymienił licznik na dwukierunkowy

-po trzech tyg przysłał potwierdzenie zgłoszenia instalacji

Na potwierdzeniu napisali o mocy 9,92kW , proszą o kontakt ws stosownej umowy.

Rozumiem ,że to ostatnia formalność i mogę się już skoncentrować na uruchomieniu instalacji-jeszcze dzionek powinien wystarczyć...

Uff...

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Towarzystwo,

wygląda na to ,że Tauron zagęścił u mnie ruchy :

-po dwóch tyg od zgłoszenia wymienił licznik na dwukierunkowy

-po trzech tyg przysłał potwierdzenie zgłoszenia instalacji

Na potwierdzeniu napisali o mocy 9,92kW , proszą o kontakt ws stosownej umowy.

Rozumiem ,że to ostatnia formalność i mogę się już skoncentrować na uruchomieniu instalacji-jeszcze dzionek powinien wystarczyć...

Uff...

Pzdr

 

Za moich czasów przysyłali aneks do aktualnej Umowy Kompleksowej z adnotacją, że nie ma potrzeby podpisywania tegoż aneksu.

Pozostawały te same cykle rozliczeniowe i istniejąca taryfa Gx.

Jedynym odstępstwem były daty rozliczeń. Przy 6-cio miesięcznym odczyty były na 31.12 i 30.06. mimo że instalacja uruchomiona została np w połowie marca.

Dla taryf z serii G12 podobno znacznie więcej na tym zyskują, niż gdyby były rozliczenia cyklicznie liczone od dnia uruchomienia PV (instalacja mniej produkująca niż Prosument zużywa energii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno- wygląda na to , że jednak mogę się ubiegać o 5kPLN z progr Mój prąd przy samodzielnym montażu i wiacie ( nic nie znalazłem w regulaminie nt dachu).

Przekalkuluję jeszcze na spokojnie i zobaczymy (choć wstępnie korzystniej wychodzi dot 5000pln +ulga niż dotacja z gminy+piec elektryczny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno- wygląda na to , że jednak mogę się ubiegać o 5kPLN z progr Mój prąd przy samodzielnym montażu i wiacie ( nic nie znalazłem w regulaminie nt dachu).

W programie Mój Prąd nie o dach czy wiatę chodzi, a o uprawnienia. Przy montażu instalacji PV na własną rękę, ubiegać się o dotację możesz wyłącznie wtedy, gdy sam się podpiszesz pod papierami, a nie znajomy elektryk z uprawnieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W programie Mój Prąd nie o dach czy wiatę chodzi, a o uprawnienia. Przy montażu instalacji PV na własną rękę, ubiegać się o dotację możesz wyłącznie wtedy, gdy sam się podpiszesz pod papierami, a nie znajomy elektryk z uprawnieniami.

 

A widziałeś w papierach tego programu jakąś rubrykę o kwalifikacjach- ja nic takiego nie znalazłem.

Jest tylko zał nr 5 z informacją :

 

„W związku z samodzielnym wykonaniem montażu mikroinstalacji fotowoltaicznej objętej wnioskiem o dofinansowanie oświadczam, że materiały i wyposażenie przedstawione w fakturach będących podstawą wniosku o dofinansowanie były niezbędne do montażu mikroinstalacji fotowoltaicznej i zostały w tym celu wykorzystane. „

 

Jeśli mamy podpisaną umowę z ZE , to znaczy ,że kwalifikacje do samodzielnego montażu były.

Tak sądzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

przed chwilą zakończyłem rozmowę z obsługą klienta w Tauronie-oficjalnie jestem już PROSUMENTEM !

Powiedzieli mi ,że aneks do umowy jest w drodze i nie muszę już nic podpisywać-no i oczywiście mogę już produkować energię !

 

Zapytałem o kilka spraw :

-czy mam opust 0,8 , TAK

-czy mam obowiązujące stawki w mojej G12W ,TAK

-rozliczanie 30.06 i 31.12 każdego roku ,zmieniam na co miesiąc (wyślę im 3 druki)

W eboku nie uaktualnili mi jeszcze nowego nr płatnika.

Wszystkie formalności w Tauronie trwały od 19.09 złożenie wniosku do 10.10 założenie licznika dwukierunkowego (od tego momentu zostałem Prosumentem)-czyli trzy tygodnie, nie spodziewałem się tak szybkiego obrotu sprawy.

 

Ok-formalności za mną ,teraz tylko podłączenie klamotów i zabawa z ustawieniami (i uzyskami:D)

 

Panowie,

serdecznie dziękuję za Waszą pomoc i wsparcie.

 

Pozdrawiam

 

PS

Uaktualniam za moment stopkę-PV 9,92kWp

Edytowane przez bobrow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

przed chwilą zakończyłem rozmowę z obsługą klienta w Tauronie-oficjalnie jestem już PROSUMENTEM !

Powiedzieli mi ,że aneks do umowy jest w drodze i nie muszę już nic podpisywać-no i oczywiście mogę już produkować energię !

 

Zapytałem o kilka spraw :

-czy mam opust 0,8 , TAK

-czy mam obowiązujące stawki w mojej G12W ,TAK

-rozliczanie 30.06 i 31.12 każdego roku ,zmieniam na co miesiąc (wyślę im 3 druki)

W eboku nie uaktualnili mi jeszcze nowego nr płatnika.

Wszystkie formalności w Tauronie trwały od 19.09 złożenie wniosku do 10.10 założenie licznika dwukierunkowego (od tego momentu zostałem Prosumentem)-czyli trzy tygodnie, nie spodziewałem się tak szybkiego obrotu sprawy.

 

Ok-formalności za mną ,teraz tylko podłączenie klamotów i zabawa z ustawieniami (i uzyskami:D)

 

Panowie,

serdecznie dziękuję za Waszą pomoc i wsparcie.

 

Pozdrawiam

 

PS

Uaktualniam za moment stopkę-PV 9,92kWp

 

czemu zmieniłeś na rozliczenie miesięczne a nie roczne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za moich czasów przysyłali aneks do aktualnej Umowy Kompleksowej z adnotacją, że nie ma potrzeby podpisywania tegoż aneksu.

Pozostawały te same cykle rozliczeniowe i istniejąca taryfa Gx.

Jedynym odstępstwem były daty rozliczeń. Przy 6-cio miesięcznym odczyty były na 31.12 i 30.06. mimo że instalacja uruchomiona została np w połowie marca.

Dla taryf z serii G12 podobno znacznie więcej na tym zyskują, niż gdyby były rozliczenia cyklicznie liczone od dnia uruchomienia PV (instalacja mniej produkująca niż Prosument zużywa energii).

Kto zyskuje i dlaczego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś w papierach tego programu jakąś rubrykę o kwalifikacjach- ja nic takiego nie znalazłem.

Jest tylko zał nr 5 z informacją :

 

„W związku z samodzielnym wykonaniem montażu mikroinstalacji fotowoltaicznej objętej wnioskiem o dofinansowanie oświadczam, że materiały i wyposażenie przedstawione w fakturach będących podstawą wniosku o dofinansowanie były niezbędne do montażu mikroinstalacji fotowoltaicznej i zostały w tym celu wykorzystane. „

 

Jeśli mamy podpisaną umowę z ZE , to znaczy ,że kwalifikacje do samodzielnego montażu były.

Tak sądzę

 

W zgloszeniu do RE musisz mieć podpis uprawnionego instalatora bez tego nie zmienią ci statusu na prosumenta i nic nie dostaniesz. Można zgłosić samą fakture za PV falownik i inne elementy i skorzytac z dotacji jednak podpis uprawnionej osoby będzie niezbędny podobnie jak projekt całej instalacji sam go sobie nie podpiszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym piszecie, mając panele macie rozliczenia co miesiąc lub 2mc?

Mnie w PGE poinformowano że odczyt dla prosumenta są dwa rozliczenie w ciągu roku -koniec czerwca i koniec grudnia. Wcześniej można było wybrac roczne lub półroczne , podobno teraz ustawa to reguluje pół roczne i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

W Tauronie dla taryf z serii G12 ( np. G12 W) stosują rozliczenie proporcjonalne. Jak zwał, tak zwał.

Wg wypowiedzi człowieka z ZE, który mi przekazał w ubiegłym roku informację właśnie w taryfach z serii G12 najsensowniejsze jest dla Klienta rozliczenie co miesiąc. Oczywiście chodzi o takiego Prosumenta, który ma większe zużycie, niż produkcję. Dla takiego ze zrównanym zużyciem z produkcją nie ma żadnego znaczenia, kiedy się rozlicza i jaką taryfą - są opłaty stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zgloszeniu do RE musisz mieć podpis uprawnionego instalatora bez tego nie zmienią ci statusu na prosumenta i nic nie dostaniesz. Można zgłosić samą fakture za PV falownik i inne elementy i skorzytac z dotacji jednak podpis uprawnionej osoby będzie niezbędny podobnie jak projekt całej instalacji sam go sobie nie podpiszesz

 

tutaj na forum już pewne osoby ZTCP podpisywały samemu i instalacje były przyjmowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...