Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A jak odznaczysz to: Screen

to co pokazują wykresy

 

Wykresy pokazują piękne nap i prądy na wszystkich fazach,ale kuźwa 0 mocy na L2 i L3.

Nie wytrzymałem "napięcia" i zadzwoniłem do Coraba-kazali mi wysłać fotkę z opisem,zobaczymy

A MOC ruśnie nom-teraz przyjemne 5,5kW...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra skupmy się na rodzaju ogrzewania i autokonsumpcji rocznej.

Twierdzisz że przy ogrzewaniu elektrycznym "robi się problem" i tych 30% nie da się osiągnąć. Nie wiem dlaczego tak twierdzisz.

Ja mam ogrzewanie elektryczne (PC) i autokonsumcję roczną 30%.

Jak to wytłumaczysz?

Tylko nie pisz że jestem jakimś wyjątkiem bo nie masz podstaw żeby tak twierdzić.

Nie mam jak tłumaczyć, skoro nie znam Twojego profilu zużycia. U mnie wygląda to tak, jak opisywałem - w lecie produkuje masę EE, której na bieżąco nie zużywam, bo prócz weekendów przez cały dzień nikogo nie ma w domu i przeciętne zużycie jest ok 150-170W (czyli w momentach, gdzie produkcja jest największa) podczas produkcji 3-5 kW. Natomiast zimą (to jeszcze przede mną - wyciągam wnioski z innych instalacji) będę miał zużycie np. 2-4 kW, a produkcja w tym czasie jak dobrze pójdzie 1 kW. Przy czym realnie patrząc zakładam uzyski 1 do 5 kWh w porywach na dzień, co będzie dawać 200W do max 1 kW, przy czym średnia będzie raczej zbliżona do 400W niż 1kW. W dodatku ja do tej pory mam raptem 20% autokonsumpcji (dokładnych danych nie pamiętam), więc tym bardziej zimą tego bardzo nie nadgonię, bo wtedy będzie znikoma produkcja.

Mogę poprawić u siebie obciążenie faz, rozbebeszyłem już rozdzielnicę i planuję w grudniu kupić nową, większą i wtedy będę optymalizował. Zawsze to coś ugram. Najwięcej dałoby mi jakbym zmienił PC na 3F, ale niestety mam 1F i póki działa - odpukać, byle jak najdłużej - inwestować nie będę.

 

Natomiast jak to wygląda u Ciebie - nie wiem. Może masz bardzo dobrze zbilansowane obciążenie faz, może masz optymalne zużycie EE w lecie. Nie wiem, Ty napisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile zapłaciłeś ?

Co to znaczy bezpośrednio na połaci ? Pokaż zdjęcie .

Pierwsze słyszę by ktoś z montujących pozwolił sobie na zasłonięcie komuś okien dachowych .

 

post 93.

https://forum.budujemydom.pl/topic/35201-ile-zyskałem-na-instalacji-ogniw-fotowoltaicznych/page/2/

Doprecyzuję mam PV pod kątem jaki ma dach, natomiast w projekcie z którego dzięki Bogu nie skorzystałem chcieli mi zrobić stelaż pod dużym kątem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odnośnie licznika dwukierunkowego-wychodzi z tego ,że w ciągu dnia mam bardzo małe zużycie.

Ok 16.45 zrobiłem foty i tak :

energia oddana

2.8.0-21,4kWh

2.8.1-13,2kWh

2.8.2-8,2 kWh

2.8.3-0,0kWh

 

Całkowita energia wyprodukowana wg Sofara (od ok 15.00 wczoraj) to 26kWh

 

Rozumie to tak :

2.8.0 to energia całkowita oddana

2.8.1 to energia w T1

2.8.2 to energia w T2

Czyli 13,2+8,2=21,4 kWh -zgadza się

Wychodzi zatem ,że auto konsumpcja u mnie wyszła 4,6kWh

Na razie poobserwuję i może coś pozmieniam -może kiedy będzie słonecznie żonka zapuści zmywarę ?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam jakie mas zzużycia w stopce i mam pytanie czy planujesz zwiększenie zużycia prądu w przyszłości bo nie bardzo rozumiem po co ci tak duża instalacja?

 

Chciałbym , żeby takie zużycie było ...

Podane zużycie to tylko PC-cała chałupa z PC ciągnie ok 11Mwh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz !

http://www.solarmanpv.com/portal/Terminal/TerminalDefault.aspx?come=Public

 

PS

Możesz sobie wpisać np dany kraj i lupką odfiltrować

 

Czy koło godziny 13 miałeś pełne słonce?

Wydajność masz ok 55% max a u mnie max wydajność to 73% też na sofarze

https://www.solarmanpv.com/portal/Terminal/TerminalMain.aspx?pid=88760

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy koło godziny 13 miałeś pełne słonce?

Wydajność masz ok 55% max a u mnie max wydajność to 73% też na sofarze

https://www.solarmanpv.com/portal/Terminal/TerminalMain.aspx?pid=88760

 

Dzisiaj długo u nas była mgła- w miarę czyste niebo było gdzieś po 13.

Zresztą widać na wykresie zachmurzenie między 12 a 13.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...