Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Idąc tym tropem, po co w ogóle w to wchodziłeś?

 

Obserwując co się dzieje z ustawą OZE od samego jej początku, widząc już różne "twarde" terminy wejścia w życie (choćby sławny lipiec 2012) wolę poczekać aż w końcu będę miał czarne na białym. Mając do wyboru opcję sprzedaży po 0,18 PLN i po 0,65 PLN czekam aż wejdzie ta druga. To tak ciężko zrozumieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jeszcze nie wiadomo co będzie a Ty już zakładasz, że nie wchodzisz, że czekasz. Można czekać, tyko żeby sprawność paneli nie spadła do 0. Ja nie po to inwestowałem i poświęcałem swój czas, żeby teraz czekać i przyglądać się. Wysłałem kilkanaście maili do posłów i Ministerstwa, wykonałem kilka telefonów. Coś trzeba robić, czekaniem i narzekaniem nic nie zdziałam. Edytowane przez chrobry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jeszcze nie wiadomo co będzie a Ty już zakładasz, że nie wchodzisz, że czekasz. Można czekać, tyko żeby sprawność paneli nie spadła do 0. Ja nie po to inwestowałem i poświęcałem swój czas, żeby teraz czekać i przyglądać się. Wysłałem kilkanaście maili do posłów i Ministerstwa, wykonałem kilka telefonów. Coś trzeba robić, czekaniem i narzekaniem nic nie zdziałam.

 

Nie zakładam że nie wchodzę. Zakładam, że jeżeli wejdzie ustawa przesuwająca FIT na lipiec wejdę w lipcu. Jeżeli wejdzie od stycznia, wejdę w styczniu. Energię z PV która produkuję zużywam i tak w większości na własne potrzeby i tak od ponad roku. FIT nie był powodem dla którego się zdecydowałem na PV ale skoro jest to głupi na niego nie poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by zrobić pikietę lub lepiej - założyć coś w rodzaju KODu, tylko teraz jak - Komitet Obrony OZu, czy Komitet Obrony Fotowoltaniki. Od razu byłby szum w mediach i przyciągnelibyśmy uwagę, więc i władza by się nie ociągała z terminami tylko by coś w końcu zrobili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by zrobić pikietę lub lepiej - założyć coś w rodzaju KODu, tylko teraz jak - Komitet Obrony OZu, czy Komitet Obrony Fotowoltaniki. Od razu byłby szum w mediach i przyciągnelibyśmy uwagę, więc i władza by się nie ociągała z terminami tylko by coś w końcu zrobili.

 

Taaa.Trybunał rozpirzyli a Ty myslisz ze jakąś fotowoltaNiką się przejmą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest opcja aby ten cały burdel na wiejskiej odwołać- zresztą w ciągu najbliższego kwartału sami się odwołają!

Bo jeśli będzie inaczej to PISda z Polską :(

Nie odwołają. odrobili lekcje z poprzednich rządów, głupi naród dał im władzę całkowitą, to teraz będziemy sie bujać z nimi przez co najmniej 4 lata, o ile nie zmienia konstytucji i skasują wybory a sobie zapiszą wieczną władzę, a małego człowieczka zrobia królem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

demokracja to system dla głupców :) kogokolwiek się wybierze to i tak robią co chcą, czy z jednej czy z drugiej strony... jaka z tego jest potem zawierucha to już dużo zależy od mediów... czasami gorsze rzeczy robiono i media nie robiły z tego powodu "hałąsu" a ludzie łykali to lekko... np kto protestował jak okradano nas z kasy (OFE), jak podwyższano wiek emerytalny. wiadomo większość ludu kupiła bajeczkę podawaną w mediach, że tak trzeba było, to jedyne wyjście itp..

 

sorry za OT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odwołają. odrobili lekcje z poprzednich rządów, głupi naród dał im władzę całkowitą, to teraz będziemy sie bujać z nimi przez co najmniej 4 lata, o ile nie zmienia konstytucji i skasują wybory a sobie zapiszą wieczną władzę, a małego człowieczka zrobia królem.

Nie strasz. Proszę! lepiej, żeby na ten pomysł nie wpadli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie straszę, Skoro wyrok Trybunału Konstytucyjnego dla tych ludzi jest tylko opinią, to co to znaczy? Oni maja gdzieś przepisy prawa.

Wiesz, to tak jak z kierowcami polakami. Masz znak ograniczenia do 60km/h, na całym świecie kierowcy interpretują go tak, że szybciej nie można, ale dla Polaka oznacza "sugerowana prędkość xx km/h"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem całe to larum o Trybunał Konstytucyjny jest gówno warte. I Trybunał też jest wart tyle samo. Prawda jest taka, że zarówno PO jak i PiS pokazały, że Trybunał nie jest niezależny i bezstronny. Każde z ugrupowań chce mieć go w garści. i o to całe larum. PO chciało zmanipulować sprawę z Trybunałem żeby uwalać ustawy PiS, a PiS się nie daje i postanowiło mieć "swój" trybunał. Skoro nie wyszło, to zmieniają tak jego zasady działania, żeby nic nie mógł zrobić a w szczególności na złość PiS.

Wniosek? Nie ma czym się przejmować, bo to nigdy nie był organ apolityczny. Całe nasze prawo opiera się na interpretacji. Tak naprawdę mając dobrą papugę i do tego rzeczoznawcę, można udowodnić nawet, że czarne jest białe. A politycy nawet nie muszą płacić - to im się płaci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ...
Moim zdaniem również... każdy kto ma swoje zdanie czyli każdy użytkownik tego forum i tak jest gorszego sortu. Tym bardziej, że chciał mieć energię która nie wspiera polskich kopalni! No jak można wspierać chińskich wytwórców paneli fotowoltaicznych zamiast montować piece CO i palić węglem!? No jak?! Gdzie Wasz i mój patriotyzm?! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że zrobią dokładnie tak aby im jak najlepiej pasowało. To, że cokolwiek ruszy po 1 lipca 2016 również jest tylko zwykłą obiecanką dla omamienia społeczeństwa. Wszystko można interpretować w dowolny sposób.

Za kilka dni Enea przyśle mi propozycję umowy o świadczenie usług dystrybucji związanej z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji. Ma ktoś może informacje jak wyglądają warunki takiej umowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a propo wypowiedzi kolegi który twierdził w kontekście FIT, że ważna jest data przyłączenia instalacji do sieci. Niestety miałem rację.

 

http://gramwzielone.pl/energia-sloneczna/19815/oddanie-do-uzytku-mikroinstalacji-dla-pge-liczy-sie-data-jej-wybudowania

 

Kolego nie miałeś racji. To jest chwilowe widzimisie PGE, zresztą nie pierwsze później zweryfikowane przez przepisy odgórne.

Mam pismo z ministerstwa, w którym potwierdzają, że datą wiążącą jest data pierwszego wprowadzenia energii do sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie miałeś racji. To jest chwilowe widzimisie PGE, zresztą nie pierwsze później zweryfikowane przez przepisy odgórne.

Mam pismo z ministerstwa, w którym potwierdzają, że datą wiążącą jest data pierwszego wprowadzenia energii do sieci.

 

Proszę Cię. ja wiem, że TY masz rację ale wiem też jak działają ZE bo szarpię się z nimi przy podłączeniach juz 5 lat. Stanowisko URE czy ministerstwa jest dla nich niczym. Oczywiście jak ktoś ma dużo zacięcia/wiedzy to w końcu dopnie swego ale czasami machasz ręką bo betonu mentalnego głową nie przebijesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...szarpię się z nimi przy podłączeniach juz 5 lat....

Powiedz mi na co warto zwracać uwagę podczas podpisywania umowy z Zakładem Energetycznym.

Dostałem od ZE ENEA decyzję, że "potwierdzają zgłoszenie przyłączenia mikroinstalacji o mocy 9,95 kW i że zainstalują odpowiedni układ zabezpieczający i układ pomiarowo- rozliczeniowy. Ponadto zostanie zainstalowany układ pomiarowy mierzący energię elektryczną wytworzoną w mikroinstalacji.

Warunkiem zainstalowania odpowiedniego układu zabezpieczającego i układu pomiarowo- rozliczeniowego wraz z układem pomiarowym mierzącym energię elektryczną wytworzoną w mikroinstalacji jest uprzednie zawarcie umowy o świadczenie usług dystrybucji związanej z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji oraz złożenie oświadczenia o wyborze Kupującego energię elektryczną wytworzoną w mikroinstalacji. Propozycja umowy zostanie wysłana na adres korespondencyjny."

 

No właśnie... propozycja umowy- czyli, że co, że można coś negocjować?

Całość wytworzonej energii chcę zużywać na potrzeby domu (grzanie itp).

Najchętniej rozliczałbym się raz do roku, z tego co wiem to ma być 2 razy. Raz chyba w kwietniu i potem w październiku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...