Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

Nowy kolego lub ten sam po naprawie lub (serwisie)jak jeszcze jest.

O prowadzeniu to mi chodziło że też zakładają podłogowe dla każdego pomieszczenia osobno. Czyli prowadzą osobne zasilania dla każdego pomieszczenia ze źródła zasilania ; czyli pieca takiego czy takiego lub z PC. Jak padnie to jeden obwód np. kuchnia lub inne pomieszczenie . Raczej nie jest możliwe (choć nie jest wykluczone)aby wszystkie obwody w takiej konfiguracji padły. CZYLI CAŁY DOM

 

Jakbyś czytał uważniej, to doczytałbyś, że ja piszę o awarii ŻRÓDŁA CIEPŁA, czyli KOTŁA, lub POMPY - i wtedy masz zimny CAŁY DOM .

A Ty piszesz o jakiś obwodach...

I wiem, że jak padnie trzeba naprawić, albo kupić nowy, ale to może trochę potrwać i masz zimny CAŁY DOM

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jakbyś czytał uważniej, to doczytałbyś, że ja piszę o awarii ŻRÓDŁA CIEPŁA, czyli KOTŁA, lub POMPY - i wtedy masz zimny CAŁY DOM .

A Ty piszesz o jakiś obwodach...

I wiem, że jak padnie trzeba naprawić, albo kupić nowy, ale to może trochę potrwać i masz zimny CAŁY DOM

 

KOLEGO lepiej napisz że ktoś ma cały DOM zimny. Na dziś mam trzy źródła dostarczania energii cieplnej tj.1) piec elektryczny piec węglowy ( dopóki nie zgnije) który pracuje na wymuszonym obiegu czyli pompka 1,1) wyżej wymieniony piec który pracuje w grawitacji (nie potrzebuje EE) 2)piec elektryczny 3) kominek

Pisząc o awarii źródła ciepła chyba jest oczywiste że jest zimno nie mając nic zastępczego ---o czym tu pisać to jest jasne.

ale pisząc o rozprowadzeniu instalacji po domu w ogrzewaniu wodnym to należy już pomyśleć jak to zrobić aby było cacy.

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trudno tak jak ci pisałem parę dni temu czytaj kilka razy bo nie rozumiesz o co chodzi

PISZESZ że rozliczasz się 16lat? POMYŚL CZY O TAKIE ROZLICZENIE MI CHODZIŁO Jeszcze raz czytaj wyciągaj wnioski ,odpowiadaj

--------------- JA ROZLICZAM SIĘ CZWARTY ROK JAKO PROSUMENT W PGE A TY 16LAT ----DOBRE.

 

Teraz rozumiem i co jest to niekorzystne? Jaki zakład energetyczny Cie rozlicza? Ostatnio były duże zmiany u sprzedawców energii więc zanim się zdecydujesz na zmianę taryfy najpierw sprawdź żeby sobie nie strzelić w tzw kolano.

 

BTW

Kleroza mnie dopadła :bash:

Edytowane przez gawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumiem i co jest to niekorzystne? Jaki zakład energetyczny Cie rozlicza? Ostatnio były duże zmiany u sprzedawców energii więc zanim się zdecydujesz na zmianę taryfy najpierw sprawdź żeby sobie nie strzelić w tzw kolano.

 

BTW

Gaweł litości przecież masz napisane jaki ZE . Cytujesz mój post i pytasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to tylko pokazuje jaki z ciebie fachowiec...

Oczywiście zawsze lepiej dołożyć wszystkiego po trochu i twierdzić że jest to niezbędne bo finalnie to i tak klient za to zapłaci a czy ma to jakiś sens w normalnej eksploatacji to już inna sprawa...

 

No własnie jaki? skoro klienci twierdzą ze maja lepiej to znaczy ze tak jest, ale zawsze jest tak ze ci ktorzy nie posiadają danego rozwiazania wiedzą lepiej od tych ktorze je mają i korzystają z niego. Skad takie przekonanie o wlasnej nieomylnosci nie wiem, wiem ze Ty zawsze musisz miec rację, a wszyscy inni sie mylą.

Co do regulatorów strefowych nie twierdze ze są absolutnie niezbedne bo z jednym lub z pogodówką da sie mieszkac, ale dokladnosc regulacji jest wieksza przy sterowaniu strefowym, nie mówiac juz o latwym roznicowaniu temperatur w poszczegolnych pomieszczeniach. Mozesz zaklinac rzeczywistosc ale faktów i tak nie zmienisz. Poza tym coraz wiecej klientów pyta o takie własnie sterowanie, a ja im tego nie odradzam. Pytaja chociaz jest taka nagonka tu na forum na takie sterowanie, nagonka była na ozc, na projekty podłogowki a teraz na regulację strefową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie jaja robisz?.

 

Dlaczego?

 

takie mamy Rejony w Warszawie (powiedziałem zakłady mając na myśli rejony) Rejon Energetyczny Jeziorna

Rejon Energetyczny Legionowo

Rejon Energetyczny Mińsk Mazowiecki

Rejon Energetyczny Ostrołęka

Rejon Energetyczny Pruszków

Rejon Energetyczny Siedlce

Rejon Energetyczny Wyszków

Edytowane przez gawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie jaki? skoro klienci twierdzą ze maja lepiej to znaczy ze tak jest, ale zawsze jest tak ze ci ktorzy nie posiadają danego rozwiazania wiedzą lepiej od tych ktorze je mają i korzystają z niego. Skad takie przekonanie o wlasnej nieomylnosci nie wiem, wiem ze Ty zawsze musisz miec rację, a wszyscy inni sie mylą.

Co do regulatorów strefowych nie twierdze ze są absolutnie niezbedne bo z jednym lub z pogodówką da sie mieszkac, ale dokladnosc regulacji jest wieksza przy sterowaniu strefowym, nie mówiac juz o latwym roznicowaniu temperatur w poszczegolnych pomieszczeniach. Mozesz zaklinac rzeczywistosc ale faktów i tak nie zmienisz. Poza tym coraz wiecej klientów pyta o takie własnie sterowanie, a ja im tego nie odradzam. Pytaja chociaz jest taka nagonka tu na forum na takie sterowanie, nagonka była na ozc, na projekty podłogowki a teraz na regulację strefową.

 

No jak dla kogoś różnicowanie temperatur w poszczególnych pomieszczeniach to jest komfort mieszkania we własnym domu...

Ja osobiście ostatnią rzeczą jaką toleruję w domu to rozjechane temperatury w pomieszczeniach ale jak taki "komfort" jest dla kogoś warty dodatkowo wydanej kasy to czemu nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC PP 2,6kW ,OEP 10kW+koza 2-6kW, Reku+GGWC, Kolektor słoneczny 7,8m2 netto+wymiennik basenowy. PV 2,18kW magazyn ok 4kWh

 

Ile ciepła musisz dostarczyć podłogą? Po co Ci alternatywne źródło do podłogówki? W razie armagedonu cenowego na prąd to co byś zrobił? Montowałbyś PC, czy grzał klimą, kozą i PV? Ile byś kupował prądu żeby wpuścić w podłogę?

 

Nie za bardzo rozumiemtwoje pytanie i doczego zmierzają.

1.Szacuję ok 7000kWh

2. W razie W

3.kopciuch i drewno z lasu

4. Nierozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty już masz kocioł stałoalny czy dopiero stoisz przed wyborem źródła ciepła?

 

Jedno i drugie.

Za 3 sezony plus ten musze zmieć ogrzewanie. Kupiłem klimę dla sprawdzenia czy do grzania się nadaje. 2000zł można dać dla zabawy (lubię spisywać liczniki i klepać do ecela) i chłodenia.

To jak się spisze zadecyduje o dalszej drodze klima i grzałka w rurze czy PC PW.

Chociaż pewnie grzałka bo koszt inwestycji bez bojlera to 300-500zł do 20000 :)

 

Poza tym mam trochę inne podejście do świata dlatego koza i magazyn.

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno i drugie.

Za 3 sezony plus ten musze zmieć ogrzewanie. Kupiłem klimę dla sprawdzenia czy do grzania się nadaje. 2000zł można dać dla zabawy (lubię spisywać liczniki i klepać do ecela) i chłodenia.

To jak się spisze zadecyduje o dalszej drodze klima i grzałka w rurze czy PC PW.

Chociaż pewnie grzałka bo koszt inwestycji bez bojlera to 300-500zł do 20000 :)

 

Poza tym mam trochę inne podejście do świata dlatego koza i magazyn.

 

Teraz rozumiem, czy duży ten magazyn ? Może to grzanie kozą to trochę upierdliwe w przypadku zakazu palenia to i to okaże się niemożliwe.

 

Ja też miałem ochote na 1 klimatyzator w salonie do grzania umieszczony centralnie pod parapetem, nienawidzę wiatru na łysinie i klima miała by najlepszą cyrkulację przez cały parter skłaniałem się w stronę kaisya. Taka inwestycja miałby zredukować zużycie prądu około 2MW/rok to jest około 1000 zł rocznie taka inwestycja zwróciłaby się po 2 latach ale ... wpadłem na pomysł PV i teraz przetestuję co najmniej 12 miesięcy jak to się przełoży na koszty i czy będzie miała sens ta inwestycja. Z obecnej rocznej konsumpcji 7 MW/rok zszedłbym do 5 MW i panele dałyby 4 MW rocznie. Zobaczy pożyjemy.

 

Jeżeli pozwolisz to będę się uprzykrzał o Twoje wnioski z eksploatacji Klimy.

PS

Też kiedyś spisywałem licznik i dlatego pozwoliło mi to poznać dokładnie zapotrzebowanie mojego domu na ciepło i zoptymalizować je z prawie 10 MW do 7MW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

 

Koza jest głównie dla klimatu raz w tygodniu palone. Akumulatory mają ok 4kWh pojemności(przynajmniej kiedyś miały) Produkcja z PV konsumowana na bieżąco nadwyżki w CWU.

 

KAisa kręci 24 bez przerwy daje radę ogrzać cały dom ale narazie jest ciepło

Od poczatkulistopada klima nabiła 60kWh 76% tania ale weekendy i święto

 

Przed ryzykiem wzrostu cen prądu jesteś zabezpieczony i tak na wiele sposobów, więc wodna podłogówka nie dodaje już bezpieczeństwa - a kosztuje dużo więcej, niż kable.

Naprawdę w razie W musisz podłogą dostarczyć aż 7MWh podłogą? Ja góra 1MWh/r.

 

7000kWh to tylko sacunki z węgla ile w rzeczywistości? w wrazie W nie muszę mieć 23,5*C w domu.

BuilldDeska nie ogarnąłem jakieś problemy z kubaturą co prawda nie poświęciłem temu więcej jak 30min

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Towarzystwo,

ostatnio trochę tu nie zaglądałem (uciułałem na tydzień w cieplutkim kraju...) i widzę , że odbywają się tu regularne mecze ping-pongowe pod ogólną nazwą :

Pewnie się tam w ciepłych krajach musiałeś frustrować, że słonko świeci gdy u nas kolejne rekordy nie-produkcji :-( Ja po 10 dniach listopada mam ledwo co wiecej niż w najlepszy czerwcowy dzień :-( Nie jest to dobry czas na zaglądanie do apki od falownika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się tam w ciepłych krajach musiałeś frustrować, że słonko świeci gdy u nas kolejne rekordy nie-produkcji :-( Ja po 10 dniach listopada mam ledwo co wiecej niż w najlepszy czerwcowy dzień :-( Nie jest to dobry czas na zaglądanie do apki od falownika.

 

aile kwp masz? i którą stronę skierowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się tam w ciepłych krajach musiałeś frustrować, że słonko świeci gdy u nas kolejne rekordy nie-produkcji :-( Ja po 10 dniach listopada mam ledwo co wiecej niż w najlepszy czerwcowy dzień :-( Nie jest to dobry czas na zaglądanie do apki od falownika.

 

No u nas słaba ostatnio produkcja-mam nadzieję , że cyt pioseneczkę Tiltu :

jeszcze będzie przepięknie , jeszcze będzie normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne... patrzac jak sie "gimnasykowales" i gimnastykujesz :)

I jestem spokojny... tylko patrze na te "zmiany pogladow"... ze tak powiem

Tak sie usmiecham wspominajac ciebie i hipolita nie az tak dawno temu.

 

A z panelami moze jeszcze poczekam... moze do zmiany PC.

 

Varme-to możesz jeszcze dłuuuuugo poczekać na swoje PV.

Daikin chyba za szybko nie wyzionie ducha...

Jak byś miał duuużą dotację- to nie pyknął byś PVki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tragedii jeśli w grudniu PV da 100 kWh, jest zadowolenie, że od maja do sierpnia da średnio powyżej 1000 kWh na miesiąc.

 

Przez ostatnie 19 dzionków tj od uruchomienia mam już wyprodukowane 271kWh.

Szału nima- ale zawsze cuś !

Czekam na swoje REKORDY !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...