Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

Dziwne... patrzac jak sie "gimnasykowales" i gimnastykujesz :)

I jestem spokojny... tylko patrze na te "zmiany pogladow"... ze tak powiem

Tak sie usmiecham wspominajac ciebie i hipolita nie az tak dawno temu.

 

A z panelami moze jeszcze poczekam... moze do zmiany PC.

 

A to nie można zmienić zdania na jakiś temat...???

Zmieniają się czasy to można także zmienić swoją opinię na jakiś temat...

Czy tak ciężko jest zrozumieć że dom pędzony pompą ciepła znacznie łatwiej jest ogarnąć fotowoltaiką niż taki budynek który ma kable grzewcze...

Decydującym czynnikiem w tej sytuacji jest dostępność instalacji fotowoltaicznych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

:) mam nadzieje ze jeszcze dlugo pochodzi, wbrew tym co zycza mu inaczej ;)

 

Nie wiem co jest duza dotacja... i jakie trzeba spelniac warunki. Nie zaglembialem sie musze przyznac.

Kiedys przymierzalem sie do przydomowej elektrowni ( wiatrak ) ... zaklad energetyczny oferowal "wspolprace" i mozliwoc zalozenia takiej...

cena byla jednak nie banalna

Musialbym sobie dokladnie policzyc ile moglbym zejsc z tych ca 13300kWh rocznie , ktore dzis przekladaja sie na ca 6650:- i.e 554:-/mies

 

Każdy liczy po swojemu- ja akurat celowałem w zwrot w 5 max 6 lat.

Są tu niektórzy co mają za grosze swoje PV.

Pytałeś w swojej gminie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Kiedys przymierzalem sie do przydomowej elektrowni ( wiatrak ) ... zaklad energetyczny oferowal "wspolprace" i mozliwoc zalozenia takiej...

cena byla jednak nie banalna

Elektrownia wiatrowa. taka mała, przydomowa, pare KW niezbyt wysoka, jest trochę mało opłacalna w porównaniu do PV.

Chyba że mieszkasz w jakimś mocno wietrzenyn miejscu, górach, na skarpie nad morzeme itp.

W środku polski, dostaniesz z tego kilkakrotnie mniej energii w porównaniu do PV przy takich samych zainwestowanych środkach. A łożyska na pewnoe 25lat nie wytrzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunek prawie zachodni )240 stopni. Ale to bez znaczenia przy takiej pogodzie. Szaro i pochmurno od tygodnia przez cały dzień.

 

Wiesz co i tak i nie ja mam południe i jedynie 4 kw ale 400 watów jest nawet przy zachmurzeniu z tym że coraz mniej h/dobe bo listopad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak dla kogoś różnicowanie temperatur w poszczególnych pomieszczeniach to jest komfort mieszkania we własnym domu...

Ja osobiście ostatnią rzeczą jaką toleruję w domu to rozjechane temperatury w pomieszczeniach ale jak taki "komfort" jest dla kogoś warty dodatkowo wydanej kasy to czemu nie...

 

U mnie woda krąży w kaloryferach. W ulubionym pokoju żony jest 28 żeberek żeliwnych na 25 m2. Stała temperatura około 23 st..C. Chyba tylko raz w tym sezonie włączyła klimę na kilka minut.

 

A tak z ciekawości spytam - czy jedziesz dalej na off-grid, czy w całości przeszedłeś na on-grid?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc chwilowa (KW) to mnie lata. Energia (KWh) mnie interesuje. Energia napędza odbiorniki.

 

Tak ale to jeszcze chwila bo jaj mam świeże PV montowane chyba 9 października ,licznik będę miał 18 wtedy to już podam konkrety, podczas dnia testowego z tydzień temu a było słonecznie wyszło 9 kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie woda krąży w kaloryferach. W ulubionym pokoju żony jest 28 żeberek żeliwnych na 25 m2. Stała temperatura około 23 st..C. Chyba tylko raz w tym sezonie włączyła klimę na kilka minut.

 

A tak z ciekawości spytam - czy jedziesz dalej na off-grid, czy w całości przeszedłeś na on-grid?

 

U mnie dalej jest off gird...

Wszystko zostało dopracowane i od dłuższego czasu nic przy tym nie robię...

W przyszłym roku mam nadzieję że zrobię instalację 10 kWp na tyłach podwórka która będzie służyła do równoważenia tego czego nie obejmuje off gird...

W tej chwili mam ok 5,4kWp i 12kWh baterię li ion które napędza praktycznie całe bytowe i CWU...

Oczywiście o tej porze roku posiłkuję się siecią energetyczną ale w skali całego roku to jest niewielki procent...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dalej jest off gird...

Wszystko zostało dopracowane i od dłuższego czasu nic przy tym nie robię...

W przyszłym roku mam nadzieję że zrobię instalację 10 kWp na tyłach podwórka która będzie służyła do równoważenia tego czego nie obejmuje off gird...

W tej chwili mam ok 5,4kWp i 12kWh baterię li ion które napędza praktycznie całe bytowe i CWU...

Oczywiście o tej porze roku posiłkuję się siecią energetyczną ale w skali całego roku to jest niewielki procent...

 

Wow to masz faktycznie to super rozwiązane, a najfajniejsze jest to że możesz skorzystać z dotacji podłączyć tę nowa 10 skorzystać również z ulgi podatkowej i jak to wszystko się przetoczy to spokojnie podpiąć to co masz również do sieci . Myślę że te 15 kw mocy przyłączeniowej masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem w małym szoku, prawie 1,32kWh z kWp...zasługa 3 ładnych dni....

mniej więcej, bo 1 dzień mi wypadł (awaria łączności monitoringu, zczytałem z falownika)

 

No taka pogoda u mnie :-( Dzień był ładny słownie jeden w listopadzie. Jak odlicze ten jeden dzień, to średnio 0.6KWh dziennie nawet wychodzi. W porównaniu do pażdziernika jakaś masakra. W pażdzierniku było coś ponad 2KWh dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...