Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

Tauron ma ponad 17 tysięcy prosumentów a więc okrada ich w sumie na 850 tyś zł rocznie.

Tak to rzeczywiście drobne, o które nie warto walczyć.

 

Ale dlaczego nie liczyć tego w skali kraju i wszystkich prosumentów jest nas około 55000 i każdy płaci haracz w postaci przynajmniej 20% lekko licząc mają prądu za 2 bańki/rocznie. A przecie z prądu od prosumentów w części korzystają też firmy z ich taryfami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tauron ma ponad 17 tysięcy prosumentów a więc okrada ich w sumie na 850 tyś zł rocznie.

Tak to rzeczywiście drobne, o które nie warto walczyć.

 

tylko to nie Tauron walczy z prosumentami , a odwrotnie . Dla pojedynczej osoby te 50 zł to gra nie warta nerwów i latania po sądach latami , bo więcej kasy wydasz na dojazdy do samego sądu niż jesteś w stanie od nich wyciągnąć , a że oni zyskuja górę kasy cóż... 'taki mamy klimat' .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego nie liczyć tego w skali kraju i wszystkich prosumentów jest nas około 55000 i każdy płaci haracz w postaci przynajmniej 20% lekko licząc mają prądu za 2 bańki/rocznie. A przecie z prądu od prosumentów w części korzystają też firmy z ich taryfami.
55 tysięcy to stare dane :popcorn: .

W połowie pazdziernika było nas 85 tysięcy , a do końca roku będzie pewnie 100 tysięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to PGE przeciera szlak mocy biernej...

masz na myśli to https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3241406&highlight=

 

jakoś od 2026/28 gdy w kraju wymienią ponad 80% liczników na inteligentne wszyscy będą płacić z bierną , ale do tego czasu ludziska opanują kompensatory .

 

 

Wymyślą coś nowego...

 

 

 

Mam... http://gramwzielone.pl/trendy/33079/me-dzieki-inteligentnym-licznikom-zaoszczedzimy-miliardy-zl

Edytowane przez cuuube
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podniosą ceny firmą, które doliczą do kosztów cenę prądu a my za ten droższy prąd dla firm zapłacimy. A po wyborach prezydenckich dopiero jaja jak berety. I ten prąd nie podrożeje 30% ale musowo 45% już teraz Niemcy którzy mają najdroższy prąd w UE i płaca 30ec/kWh mówią że będzie podwyżka cen energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego nie liczyć tego w skali kraju i wszystkich prosumentów jest nas około 55000 i każdy płaci haracz w postaci przynajmniej 20% lekko licząc mają prądu za 2 bańki/rocznie. A przecie z prądu od prosumentów w części korzystają też firmy z ich taryfami.

Zera Ci brakło.

Jest blisko 100.000 prosumentów, średnio około 5KWp ma instalacja

To daje ~0,5TWh rocznie. 20% z tego to 0.1TWh, 100.000MWh, po 200-coś tam PLN za MWh daje w okolicy 20 baniek.

 

Domów prywatnych jest coś kołoi 5 mln+ Co ~50 dom ma więc instalacje.

W 2017 wyprodukowano w kraju ~170 TWh, wiec tak oikoło 1/300 energii pochodzi z dachów prywantych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem korektę faktury z PGE w związku z umową prokonsumencką i mam do zapłaty zamiast 1007 zł do kwietnia tylko 17,2 zl/ miesiac sam abonament. W tym jest 5 złoty opłaty handlowej w ramach opcji zachowania ceny na 3 lata. Tak się zastanawiam czy to się opłaca? Jak uważacie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja się interesowałem (przy przechodzeniu na G12w) to ta gwarancja dotyczyła tylko ceny prądu - o przesyle nic nie gwarantowali. Podziękowałem. Uważam że się wogóle nie opłaca , zwłaszcza w Twojej obecnej sytuacji....

 

Moja obecna sytuacja jest taka że świadomie zainwestowałem w PV które pokryje mi spokojnie całe żuzycie w I strefie którego mam 3 MWh rocznie. Całkowite zużycie to 7 MWh . zawsze bedę płacił za prąd a jego cena w II strefie nie jest za darmo. Rocznie opłata handlowa wynosi 60 zł. Cóż doczekam do lutego najwyżej się z tego wycofam. Zobaczymy jakie będą podwyżki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?

Kiedy w czerwcu wiedziałem już że przechodzę na G12w policzyłem że aby zyskać na promocji Pomoc Fachowców - bo o niej chyba mówisz musiałbym zużyć ok. 9 tyś kWh. Mam na myśli 60 zł rocznie które wydam na opłaty handlowe, a w zamian prąd tańszy o 1 procent. Do tego podpisuję lojalkę, a umowa nie gwarantuje ceny przesyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy w czerwcu wiedziałem już że przechodzę na G12w policzyłem że aby zyskać na promocji Pomoc Fachowców - bo o niej chyba mówisz musiałbym zużyć ok. 9 tyś kWh. Mam na myśli 60 zł rocznie które wydam na opłaty handlowe, a w zamian prąd tańszy o 1 procent. Do tego podpisuję lojalkę, a umowa nie gwarantuje ceny przesyłu.

 

Mnie o fachowców nie chodzi natomiast mam mowę do konca 2021 czyli nie za długo, Czy od tej promocji można odstąpić bez kar? Chyba tak? Natomiast naiwnością jest mieć nadzieję ze nie będzie podwyżek cen prądu. BTW ja co prawda mam opust 80% ale te 20 % tez trzeba będzie zapłacić.

 

Sam już nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie o fachowców nie chodzi natomiast mam mowę do konca 2021 czyli nie za długo, Czy od tej promocji można odstąpić bez kar? Chyba tak? Natomiast naiwnością jest mieć nadzieję ze nie będzie podwyżek cen prądu. BTW ja co prawda mam opust 80% ale te 20 % tez trzeba będzie zapłacić.

 

Sam już nie wiem co robić.

 

Nie możesz zrezygnować z cennika przed jego końcem. Teraz jest chyba na dwa lata. Znaczy się możesz, ale musisz zapłacić kary. Dlatego ja przeszedłem na taryfę sprzedawcy. W każdej chwili mogę to zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz zrezygnować z cennika przed jego końcem. Teraz jest chyba na dwa lata. Znaczy się możesz, ale musisz zapłacić kary. Dlatego ja przeszedłem na taryfę sprzedawcy. W każdej chwili mogę to zmienić.

 

Akurat kary płaci się w przypadku rozwiązania umowy lub uniemożliwienia jej funkcjonowania przeze mnie, ja umowy nie wypowiadam jedynie rezygnuje z promocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem właśnie ofertę na instalację PV (Firma Viessman montaż przez firmę partnerską).

Cena 15 800zł brutto

Instalacja fotowoltaiczna 2,925 kWp:

Materiał do wykonania elektrowni:

 Płyta monokrystaliczna Vitovolt 300 M325 PB – 9szt

10 lat gwarancji

Gwarancja mocy wg producenta liniowo 25 lat 80%

 Inwerter Symo SB 2,5-1 VL40

 Przewód przył.MC4-offen 4mm2

 Zabezpieczenie przepięciowe 2szt.

 Konstrukcja montażowa do paneli (szyna, klemy, łapy, śruby i kołki montażowe)

 Okablowanie

Usługa montażowa z uruchomieniem

Suma pozycji = 15 800,00 zł brutto z 8% VAT

 

Co o tym sądzicie? co to za panele i inwerter, którego nie idzie znaleźć w sieci. Czy to dobra oferta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...