Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

moderowano

nigdzie nie muszę chodzić, dostałem aneks pocztą w jednej kopii, nic nie musiałem odsyłać ani akceptować...nowa umowa była z "automatu". Telefonicznie powiadomili mnie że nic nie muszę robić tylko czekać aż moją starą umowę "przepną" i dadzą mi nowy nr klienta. Mówili że mają na to 14dni, dlatego pytam ile u innych to trwało.

Edytowane przez Tomaszs131
Nie na temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy moglbym prosic o pomoc z rozkminieniu odczytow w licznika ?

 

Produkcja z invertera ~45kWh

 

1.8.0 - 35,7

1.8.1 - 13,6

1.8.2 - 22.1

 

2.8.0 - 36,3

2.8.1 - 15,3

2.8.2 - 20,9

 

Taryfa: G12W

 

czyli 45-36,3 =8,7 - tyle zuzylem na biezaco ?

 

ale do tego 35,7 jeszcze pobralem z sieci + 36,3 wyslalem do sieci ?

 

z gory dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy moglbym prosic o pomoc z rozkminieniu odczytow w licznika ?

 

Produkcja z invertera ~45kWh

 

1.8.0 - 35,7 zużycie całkowite w tym:

1.8.1 - 13,6 I strefa

1.8.2 - 22.1 II strefa

 

2.8.0 - 36,3 prąd oddany do sieci w tym :

2.8.1 - 15,3 I strefa

2.8.2 - 20,9 II strefa

Taryfa: G12W

 

czyli 45-36,3 =8,7 - tyle zuzylem na biezaco ? TAK

 

ale do tego 35,7 jeszcze pobralem z sieci + 36,3 wyslalem do sieci ? TAK

z gory dziekuje za pomoc

 

Dopisałem na czerwono jak od produkcji na falowniku odejmiesz 2.8.0 to wyjdzie ci autokonsumpcja.

 

Wniosek taki, że w godzinach 13-15 praktycznie nie zużyłeś prądu stad taka duza produkcja do sieci w dzień w II strefie. generalnie nie używasz prądu w czasie kiedy świeci słońce a szkoda trochę zmień ustawienia urządzeń w domu.

Edytowane przez gawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PGE mam licznik inteligentny z LTE i też czytują go bardzo rzadko.

Kierownik mi wyjaśnił dlaczego.

Za każdy odczyt muszą płacić firmie telekomunikacyjnej która obsługuje ich liczniki.

Szczerze mówiąc, jeśli ten kierownik nie jest pewnym źródłem (typu znajomy, który faktycznie wie o takich sprawach), to za grosz bym mu nie wierzył. Miałem znajomego w Enerdze i swego czasu wyszło, że co najmniej 50% takich rewelacji, które są "sprzedawane" petentom to jedna wielka bzdura.

 

A pomijając to, kolega, który miał zakładany inteligentny licznik w grudniu 2017 ma taki dostęp. W tej samej aplikacji ma podgląd godzinowy ze zużyciem prądu w dniu aktualnym (d), a produkcję w dniu poprzednim (d-1). Czyli można. Tylko konfiguracja szwankuje. Bo nie sądzę, żeby do jego licznika płacili za 24 odczyty dziennie, a do mojego już nie chcieli.

 

Ciekawe jest także to, że zużycie jest dostępne natychmiast, ale produkcja jest dostępna dopiero po zakończeniu dnia. To kolejny przykład genialnych rozwiązań technicznych Energii, po braku możliwości dostępu dla prosumentów do e-boku i faktury w wersji elektronicznej. Masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPAM ALERT :D

Sprzedam swoje 16 paneli Talesun 305Wp - podrzucam tutaj, żeby komuś nie umknęło ;)...

 

Wprost genialne z powodu inwertera sprzedawać całą instalację... rok bym myślał i na coś równie chorego bym nie wpadł, no chyba że te leżaki magazynowe leżą u Ciebie już od dłuższego czasu. Na moje to opchnął bym inwerter i kupił taki 3F i podłączał "swoją pierwszą instalację PV". Ja mam już 4 instalacje wszystkie na inwerterach 1F i wszystkie zapięte na 1 fazę, skończę układać wełnę w dobudówce wezmę się za elektrykę i przełącze wszystko na 3F a i inwertery doprowadzę do ładu i składu. Tobie polecam zrobić tak samo uporządkować i podłączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprost genialne z powodu inwertera sprzedawać całą instalację... rok bym myślał i na coś równie chorego bym nie wpadł, no chyba że te leżaki magazynowe leżą u Ciebie już od dłuższego czasu. Na moje to opchnął bym inwerter i kupił taki 3F i podłączał "swoją pierwszą instalację PV". Ja mam już 4 instalacje wszystkie na inwerterach 1F i wszystkie zapięte na 1 fazę, skończę układać wełnę w dobudówce wezmę się za elektrykę i przełącze wszystko na 3F a i inwertery doprowadzę do ładu i składu. Tobie polecam zrobić tak samo uporządkować i podłączać.

Jak pisałem, nie tylko o sam inwerter chodzi. Montuję to na dachu bloku, gdzie wspólnota zgodziła mi się to postawić "mniej więcej" w obrysie mojego mieszkania na ostatniej kondygnacji. Podczas uzgodnień projektu z kominiarzem wyszło na to, że nie dam rady ustawić takiej ilości paneli ze względu na zachowanie odległości od kominów, więc muszę zmniejszyć ich ilość. A panele zostały zakupione pod koniec października tego roku. W ostateczności będę je upychał gdzieś po rodzinie, ale na chwilę obecną najlepiej dla mnie byłoby je sprzedać. Cena myślę, że atrakcyjna, jak za panele z pewnego żródła z FV23%...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, nie tylko o sam inwerter chodzi. Montuję to na dachu bloku, gdzie wspólnota zgodziła mi się to postawić "mniej więcej" w obrysie mojego mieszkania na ostatniej kondygnacji. Podczas uzgodnień projektu z kominiarzem wyszło na to, że nie dam rady ustawić takiej ilości paneli ze względu na zachowanie odległości od kominów, więc muszę zmniejszyć ich ilość. A panele zostały zakupione pod koniec października tego roku. W ostateczności będę je upychał gdzieś po rodzinie, ale na chwilę obecną najlepiej dla mnie byłoby je sprzedać. Cena myślę, że atrakcyjna, jak za panele z pewnego żródła z FV23%...

 

No nie wiem czy to taka atrakcja 23% Vat skoro można zapłacić 8%:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy to taka atrakcja 23% Vat skoro można zapłacić 8%:eek:

Są osoby montujące sobie same PV, bo tak wychodzi taniej. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby te panele kupić na swojego znajomego elektryka, który finalnie wystawi Ci fakturę z 8% VAT jak masz taką możliwość. A cena jak cena, mi się wydaje ok. Ja nie chcę na tych panelach zarobić, po prostu jak mi się je uda sprzedać w tej cenie to ok, jak nie - to zostaną. Chyba ciężko znaleźć panele mono o podobnej mocy, producenta z pierwszej dziesiątki Tier1, w takiej cenie...

Edytowane przez abes99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już drugi raz próbuję zarejestrować się w serwisie eLicznik Tauronu (pierwsze podejście było kilka miesięcy temu) i nadal dostaję komunikat, że rejestracja do systemu TAURON eLicznik nie jest możliwa, bo mój licznik nie obsługuje zdalnego odczytu. Myślałem, że wszystkie dwukierunkowe mają zdalny odczyt i działają z eLicznikiem. Mam Iskrę AM550.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja Tauron eLicznik ?

 

Po próbie zalogowania otrzymuję kominikat:

Używane konto nie posiada dostępu do serwisu TAURON eLicznik. Zaloguj się na konto TAURON przez stronę WWW i dodaj serwis TAURON eLicznik do swojego profilu.

 

Na stronie dodać serwisu nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to robi się to tak:

Wchodzisz na stronę logowanie.tauron-dystrybucja.pl i się logujesz na dane do ebok tauron, następnie zaznaczasz 3 zgody i podajesz nr płatnika. Jak wszystko gra otrzmujesz komunikat w stylu ze dane z licznika zostaną przesłane po pobraniu. U mnie minało kilka/kilkanaście godzin. Dalej łączysz wszystkie serwisy i jak wejdziesz na ebok to na samej górze masz do wybrania serwis elicznik, ale mimo że jesteś zalogowany na ebok musisz pownownie zalogowac się na elicznik. U mnie dane na elicznmiku są z dnia poprzedniego. Jak serwis działa to aplikacja też działa na te same dane do logowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...