Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cieszcie się Ci którzy macie w betonowej Energa liczniki ze zdalnym odczytem na moim terenie inkasent objeżdża wszystkich prosumentów jednego dnia 1 danego miesiąca. Tym razem był w niedzielę, w trakcie urlopu był u mnie dzień w dzień od 1.08 do 12.08 jak wróciłem :) Na każdy kolejny dzień dostawał zlecenie odczytu u mnie. Takich prosumentów jak ja z licznikiem bez przesyłu w moim regionie jest bardzo wielu pewnie idą w setki osób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszcie się Ci którzy macie w betonowej Energa liczniki ze zdalnym odczytem na moim terenie inkasent objeżdża wszystkich prosumentów jednego dnia 1 danego miesiąca. Tym razem był w niedzielę, w trakcie urlopu był u mnie dzień w dzień od 1.08 do 12.08 jak wróciłem :) Na każdy kolejny dzień dostawał zlecenie odczytu u mnie. Takich prosumentów jak ja z licznikiem bez przesyłu w moim regionie jest bardzo wielu pewnie idą w setki osób.

Nie rozumiem. Codziennie inkasent robił Ci odczyt? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem? Zastanów się jaki jest tytuł wątku.

 

Acha. Kupiłem panela Longi LR6-60PB-305M 305 W FULL BLACK, rozumiem, że jedyne, a czym mogę tu napisać, to to, ja się sprawują ?

Wiec tak - wygladają efektownie, są przyzwoicie wykonane, a jeden z 14 można podejrzewać o ujemną tolerancję mocy - ale to bede mógł ocenić po pierwszym roku.

 

Chcesz tu widzieć tylko takie wpisy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha. Kupiłem panela Longi LR6-60PB-305M 305 W FULL BLACK, rozumiem, że jedyne, a czym mogę tu napisać, to to, ja się sprawują ?

Wiec tak - wygladają efektownie, są przyzwoicie wykonane, a jeden z 14 można podejrzewać o ujemną tolerancję mocy - ale to bede mógł ocenić po pierwszym roku.

 

Chcesz tu widzieć tylko takie wpisy ?

 

Od Ciebie tylko takie - jeszcze raz

Jeśli ktoś chce założyć FV to szuka informacji na temat paneli, a nie licznikach i o Tauronie.

W 358 stronach wątku(dzięki takim jak Ty ) stał się on rozpasanym tekstem o wszystkim co komu się podoba - nikt tego nie będzie czytał skoro już dwie strony jest tylko o sposobie naliczania odczytów i jeszcze innych "ważnych" spraw nie związanych z wątkiem.

 

Zapewne i tak nikt nie będzie już tu zaglądał więc przyłącze się do zrobienia tutaj śmietnika

(nawet tym wpisem i przekomarzaniem się z Tobą to robię" no ale cóż

 

Masz może szczęście bo Ten Twój Tauron jest najtańszy więc zapewne najbardziej sprzyja instalacji FV

mapa_cen_pradu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam , ten wątek miał zmienić nazwę tzn były próby zmiany przy przenoszeniu i tworzeniu do tego działu ...bo był zupelnie gdzieś indziej. Od zawsze był o wszystkim i o niczym.

 

Tauron to akurat najgorszy towarzysz w 'niedoli' prosumentów , nawet na nieszczęsną energę tylu ludzi się nie żali. Warto o tym pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne pomysły na świecie mają firmy montujące panele i wykorzystujące energię słoneczną

51867.jpg

112b3f6d48067a07c15915716eb2cd4cba27c1db.jpg

 

A może taki , już dostępny "Dach Tesli"?

dach Tesli.jpg

 

A później większość paneli i tak skończy na wysypisku elektro-śmieci lub skończy podobnie jak te w Japonii

https://youtu.be/_EEc1MTb7DM

 

a można było temu zapobiec

safe_image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o temat wątku

Tu są fajne instalacje, jak widać na foto ważna jest również estetyka samego panela - ciemny jest ładny, może stanowić fajne wykończenie balkonu:lol2:

[ATTACH=CONFIG]438003[/ATTACH]

 

ba , nawet płotu , jak już pisałem wklejając to zdjęcie mam wizję taki popełnić i wykorzystać trochę jako ekran akustyczny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tauron to akurat najgorszy towarzysz w 'niedoli' prosumentów , nawet na nieszczęsną energę tylu ludzi się nie żali. Warto o tym pisać.

 

Wiesz ale wg ich danych energia jest tam najtańsza.....wiec co najwięcej oszukują prosumentów aby mieć taką cenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ba , nawet płotu , jak już pisałem wklejając to zdjęcie mam wizję taki popełnić i wykorzystać trochę jako ekran akustyczny .

 

Płot to trzeba by chyba dodatkowo ubezpieczyć, bo może łatwiej ulec zniszczeniu/uszkodzeniu przez "ludzi" szczególnie tych mało zazdrosnych i z ostrymi "pazurami"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płot raczej myślałem by zrobić z umarlaków , by nie rwać włosów z głowy.

 

aaa czyli niesprawnych.

Widziałem kiedyś z okien(szyb) zespolonych - autor miał pomysł oprawił szyby w kute ramy z drutu i pomalowane "starym złotem" wyglądało to nad wyraz ciekawie:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Ciebie tylko takie - jeszcze raz

Jeśli ktoś chce założyć FV to szuka informacji na temat paneli, a nie licznikach i o Tauronie.

W 358 stronach wątku(dzięki takim jak Ty ) stał się on rozpasanym tekstem o wszystkim co komu się podoba - nikt tego nie będzie czytał skoro już dwie strony jest tylko o sposobie naliczania odczytów i jeszcze innych "ważnych" spraw nie związanych z wątkiem.

 

Zapewne i tak nikt nie będzie już tu zaglądał więc przyłącze się do zrobienia tutaj śmietnika

(nawet tym wpisem i przekomarzaniem się z Tobą to robię" no ale cóż

 

Masz może szczęście bo Ten Twój Tauron jest najtańszy więc zapewne najbardziej sprzyja instalacji FV

[ATTACH=CONFIG]438002[/ATTACH]

 

Uważasz, że ktoś, kto zakłada instalacje nie jest zainteresowany "walką" z ZE na temat rozliczania, czy choćby terminowego otrzymania dokumentów ?

 

Moim zdaniem interesuje go to bardziej, niz dyskusja nad średnicą przewodów, czy punktami mocowania paneli - a Ty w takich dyskucjach tu uczestniczyłeś.

Pewnie z 90% prosumentów na instalacje montowaną przez firmę i srednice, moment na kluczu to nie ich brocha.

Uważasz, że jakiś post jest nie na temat - zgloś go, moderator osądzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...