Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

No i jestem-jakby co...

Właśnie kupiłem za 150 zyla na Aliexpresie licznik trójfazowy z odczytem mocy,cos, nap/prąd,RS485 (Sinotimer DDS578MR)-czyli zaczynam wariacje pt :

analiza zużycia energii.

Muszę teraz poszukać jakiś sofcik do wyciągania danych po RS-może cuś polecicie ?

Tymczasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Uważasz, że ktoś, kto zakłada instalacje nie jest zainteresowany "walką" z ZE na temat rozliczania, czy choćby terminowego otrzymania dokumentów ?

Ale po co walczyć? jest umowa i w nim zawarte punkty zapisu umowy należy je wyegzekwować to co?, jak ktoś nie umie czytać, mam pisać o tym w temacie o pompach ciepła czy panelach - weź się zastanów co piszesz.

 

Moim zdaniem interesuje go to bardziej, niz dyskusja nad średnicą przewodów, czy punktami mocowania paneli - a Ty w takich dyskucjach tu uczestniczyłeś.

Przynajmniej na temat wątku

Uważasz, że jakiś post jest nie na temat - zgloś go, moderator osądzi.

gdzie Ci zwróciłem uwagę! jeżeli nie umiesz rozróżnić stwierdzenia , że "zaśmiecacie wątek" od ZAŚMIECZASZ wątek-to widocznie najbardziej poczułeś się winny skoro piszesz do mnie.

Ale to jest TWOJE ZDANIE - i wmawiasz , że wszyscy się z tobą mają zgodzić?

 

Pewnie z 90% prosumentów na instalacje montowaną przez firmę i srednice, moment na kluczu to nie ich brocha.

 

I cały czas przed tym właśnie staram się ich ostrzec - przed bylejakością, partactwem i niedbałością o wykonanie instalacji z komponentów niewiadomego pochodzenia, zrobionych na szybko, wykorzystujących fakt , że ludzie pójdą za ceną nie jakością , aby mieć byle pokazać się przed sąsiadem, byle taniej byle jak.

"to nie ich brocha" - mądra rada:o niech wydadzą swoje pieniądze, niech działa jak chce - ważne , że ma i licznik mu nie wskazuje tyle ile mówiła firma i "prawią"na forum. Trzeba winić taryfę, licznik i wszystko inne - podziwiam.

Edytowane przez Elfir
atak na forumowicza, słownictwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem-jakby co...

Właśnie kupiłem za 150 zyla na Aliexpresie licznik trójfazowy z odczytem mocy,cos, nap/prąd,RS485 (Sinotimer DDS578MR)-czyli zaczynam wariacje pt :

analiza zużycia energii.

Muszę teraz poszukać jakiś sofcik do wyciągania danych po RS-może cuś polecicie ?

Tymczasem

 

Może to nie jest to o co pytasz, ale jeśli ten licznik ma wyjście impulsowe - to można z niego wysyłać np. tutaj: https://pvmonitor.pl/

Ja z tego korzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pvmonitor może wiele, tylko do każdego monitorowanego obwodu kolejny licznik a miejsca brak, sofarka obecnie się nie da bez licznika, testuję MEW-01, mierzy i rejestruję każdą fazę oddzielnie więc można monitorować trzy obwody jednofazowe, na razie się to sprawdza a cenowo korzystniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pvmonitor może wiele, tylko do każdego monitorowanego obwodu kolejny licznik a miejsca brak, sofarka obecnie się nie da bez licznika, testuję MEW-01, mierzy i rejestruję każdą fazę oddzielnie więc można monitorować trzy obwody jednofazowe, na razie się to sprawdza a cenowo korzystniej

To zależy czy ktoś ma zacięcie do majsterkowania i czy chce tylko to mierzyć. Jak ktoś chce jeszcze dołączyć np. pomiary temperatury, to PVMonitor jest jakby zgrabniejszym rozwiązaniem. No, ale jeśli ktoś te tematy ogarnia to może sobie np. pod Domoticza podłączyć, to też dobre wyjście. PVMonitor jest fajnym rozwiązaniem integrującym wiele instalacji (PV, PC, zużycie domu) i pozwalającym na obserwację zużycia energii w funkcji temeratur (a mierzyć sobie można co się tylko chce). Przy czym np. przy SolarEdge można uzyskać dzięki temu dane, których próżno szukać w firmowym monitoringu (które można uzyskać też samemu, ale to wymaga alpejskich kombinacji i najlepiej to zrobić od razu po otrzymaniu falownika, a nie pół roku później).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę to jakoś skleić w całość , czy dobrze rozumuję -potrzebuję :

-licznik energii z wyjściem impulsowym (będzie)

-kontroler LAN (czyli połączenie licznik-PC-chmura)

-soft (np z PV monitor za 50pln)

 

Ja mam tak:

 

- licznik na produkcji z ALI: SDM630 (modbus, może kiedyś wepnę do domoticza), (mierzy import - export)

- licznik na zużyciu domu ORNO (kupiony wraz z lan kontrolerem)

 

Gdzieś widziałem tez info o możliwości wypychania danych FTP'em - ale nie mogę tego znaleźć :(

 

(dla tych co lubią wiedzieć co się dzieje i lubią wykresy :) to można mierzyć 3 wartości: 1) produkcja, 2) zużycie domu (sieć + pv) , 3) pobór z sieci...

A jak ktoś nie lubi biegać do skrzynki z licznikiem głównym to można jeszcze: 4) oddanie do sieci. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

gdzie Ci zwróciłem uwagę! jeżeli nie umiesz rozróżnić stwierdzenia , że "zaśmiecacie wątek" od ZAŚMIECZASZ wątek-to widocznie najbardziej poczułeś się winny skoro piszesz do mnie.

 

 

 

Nigdzie nie twierdziłem, źe mnie zwróciłeś uwagę - po prostu zasugerowałem, abyś (gdy spotkasz wpis, który ocenisz, jako off-top) zaznaczył to do moderacji.

Moderator oceni.

Podobnie, jak ja wczoraj przed północą przeczytałem tu post z żenującymi wycieczkami osobistymi, zaraportowałem i widzę, że dziś (po interwencji moda) ten post spełnia warunki regulaminu forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...