Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z tego co pamiętam to robi się to tak:

Wchodzisz na stronę logowanie.tauron-dystrybucja.pl i się logujesz na dane do ebok tauron, następnie zaznaczasz 3 zgody i podajesz nr płatnika. Jak wszystko gra otrzmujesz komunikat w stylu ze dane z licznika zostaną przesłane po pobraniu. U mnie minało kilka/kilkanaście godzin. Dalej łączysz wszystkie serwisy i jak wejdziesz na ebok to na samej górze masz do wybrania serwis elicznik, ale mimo że jesteś zalogowany na ebok musisz pownownie zalogowac się na elicznik. U mnie dane na elicznmiku są z dnia poprzedniego. Jak serwis działa to aplikacja też działa na te same dane do logowania.

 

No w końcu ktoś napisał konkretnie i z sensem. Dzięki meczesiu. Gdyby nie Twój post czekałbym do u... śmierci na tzw eboku. Najgorsze jest to że w wielu przypadkach "zwykli" zjadacze chleba są lepsi niż doradcy siedzący na info liniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też słoneczne.

Panele 305W skierowane na S +15st dają w tej chwili po ok 135W, panele E +20st po 120W

 

Dwa panele w stringu S +15st są przysłoniete i oddają 48W

Ale razem 1,66kW leci

 

Piękne słońce w tym grudniu

dzisiaj jest dopiero 12-tego, a u mnie już 60% prognozowanej miesięcznej produkcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się wstrzeliłeś w limit 3,68 kW ...

Zrobi co do niej należy .

Dużo słońca życzymy .

U mnie grudzień tego roku lepszy niż zeszłego... do wczoraj miałem 59kWh , a w zeszłym roku cały grudzień wyszło 60 .

 

Grudzień 2018r. -----105kWh

Do dziś czyli do 12,12 2019r -----108kWh a zostało jeszcze 19dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ile spadło z 5kW pozostała część czyli 7,3kW niemierzalna. Weź tu 4 inwertery sprawdzaj...

7,2kWh z 5kW jak pisałem po 12:30 pełne zachmurzenie.

 

Można jakieś słowo na temat zestawu 10 x Exe Solar A-HCUT330 i Fronius 3.0-3-S na gotowo za 15800zł?

 

15800 / 3,3kW = 4787PLN/kWp drogo mniej płaciłem 5 lat temu za podobną instalację teraz normalna cena to około 4000 PLN/kWp.

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...