Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

No wiem wiem, ale jaki sens ma to odczytywanie online skoro faktury maja być 2 na rok?

 

ostatnio Tauron rozsyła kolejne aneksy do umowy, z których wynika że zgodnie z nowymi przepisami energia ma być rozliczana za każdy miesiąc. Czyli jeżeli w kwietniu będziesz miał nadwyżkę, to musisz ją zużyć do końca kwietnia kolejnego roku, bo w maju już przepadnie, pomimo tego, że faktura jest wystawiana na koniec czerwca..

 

Masz racje póki co to musiałby być przekaźnik przy liczniku bo elektroniczny switch takiego obciążenia nie wytrzyma. Nawet sterownik do podłogówki ma przekaźnik a tam jest kilkaset wat raptownie.

 

są takie, co wytrzymają. Ale cena nie ta i ciepło trzeba odprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No przecież napisałem. Wystarczy podnieść napięcie w sieci do 254V i inwertery się wyłączą.

Żadne kabelki nie będą potrzebne.

 

Za pomocą GSM zrobią odczyt na danym obszarze i cyk napięcie większe i falowniki automatycznie się odłączyć. Nie da się zwiększyć mocy/ zmniejszyć od razu na turbinie., a to prosty sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą GSM zrobią odczyt na danym obszarze i cyk napięcie większe i falowniki automatycznie się odłączyć. Nie da się zwiększyć mocy/ zmniejszyć od razu na turbinie., a to prosty sposób.

Wydaje mi się, że napięcia na sieci tuż za transformatorem i na końcu linii mogą się solidnie róznic. Taki manewr mógłby powodować okresowe przekroczenia napięcia u ludzi którzy są na początku linii, żeby odłączyć tych na końcu linii. Brzmi głupio. Choć po tych dziadach można się wszystkiego spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio Tauron rozsyła kolejne aneksy do umowy, z których wynika że zgodnie z nowymi przepisami energia ma być rozliczana za każdy miesiąc. Czyli jeżeli w kwietniu będziesz miał nadwyżkę, to musisz ją zużyć do końca kwietnia kolejnego roku, bo w maju już przepadnie, pomimo tego, że faktura jest wystawiana na koniec czerwca..

 

 

 

są takie, co wytrzymają. Ale cena nie ta i ciepło trzeba odprowadzić.

 

No przepraszam po raz n-ty wychudzi że mam rację i NIGDY nie opłacało się być pazernym i i instalować przewymiarowane instalacje bo to kretynizm, przy instalacjach pod wymiarowych do 50-60% nie będzie problemu z nadprodukcją której nie da się wykorzystać. Warto wtedy skorzystać z taryfy g12w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio Tauron rozsyła kolejne aneksy do umowy, z których wynika że zgodnie z nowymi przepisami energia ma być rozliczana za każdy miesiąc. Czyli jeżeli w kwietniu będziesz miał nadwyżkę, to musisz ją zużyć do końca kwietnia kolejnego roku, bo w maju już przepadnie, pomimo tego, że faktura jest wystawiana na koniec czerwca..

 

 

 

są takie, co wytrzymają. Ale cena nie ta i ciepło trzeba odprowadzić.

 

O. Ciekawe. Nie dostałem jeszcze. Kuźwa kolejne ułatwienie. Obstawiam, że w pierwsze kolejność będzie rozliczna energia np. z lipca a nie z kwietnia, co by jak najwięcej przepadło. :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą GSM zrobią odczyt na danym obszarze i cyk napięcie większe i falowniki automatycznie się odłączyć. Nie da się zwiększyć mocy/ zmniejszyć od razu na turbinie., a to prosty sposób.

 

Nie muszą nic robić. Falowniki same się będą wyłączać jak będzie za duża produkcja z PV, a konsumpcja mała. Oczywiście nie już, za rok czy dwa , ale kiedyś tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie nie zużyjesz w tym okresie rozliczenia to przepada. Nie wiadomo jak to będzie rozliczane, a obstawiam, że będzie rozliczane najwcześniej to co zostało ostatnio wprowadzone. Już wiesz dlaczego masz mieć nowy licznik. :)

 

Każdorazowa zmiana licznika powoduje rozliczenie jego wskazań, mogą go zmieniać co tydzień nie ma problemu nie rozumiem twoich teorii spiskowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdorazowa zmiana licznika powoduje rozliczenie jego wskazań, mogą go zmieniać co tydzień nie ma problemu nie rozumiem twoich teorii spiskowych.

Dziwiłeś się że, masz mieć nowy liczniki z kartą SIM, chociaż poprzedni miałeś montowany chyba z miesiąc temu.

Spiskowych? Ile masz PV? Chłopie wiem co mój ZE potrafi, aby dla niego było jak najbardziej korzystnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwiłeś się że, masz mieć nowy liczniki z kartą SIM, chociaż poprzedni miałeś montowany chyba z miesiąc temu.

Spiskowych? Ile masz PV? Chłopie wiem co mój ZE potrafi, aby dla niego było jak najbardziej korzystnie.

 

ja mam 4kWp a zużycie roczne 2MWh w dziennej i 5 MWh w nocnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przepraszam po raz n-ty wychudzi że mam rację i NIGDY nie opłacało się być pazernym i i instalować przewymiarowane instalacje bo to kretynizm, przy instalacjach pod wymiarowych do 50-60% nie będzie problemu z nadprodukcją której nie da się wykorzystać. Warto wtedy skorzystać z taryfy g12w

g...o nie rację . To , że tobie się nie opłaca , nie oznacza że innym się nie opłaca. Przestańcie z kaizenem przekonywać , że wasza ' mojsza' , jest najmojsza' . Jest tu wielu ludzi co mają G12 i nikt jak wy z uporem o... , Przepraszam maniaka nie przekonuje , że tylko G12 i panele na drogą taryfę

Możesz korzystać z prądu tak , że ci się opłaca , to korzystaj i już .

Jeśli nie możesz tego zrozumieć ( jak widać wielu spraw) to przyjmij chociaż do wiadomości , że ludzie prowadzą różny tryb życia i mają różne domy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 4kWp a zużycie roczne 2MWh w dziennej i 5 MWh w nocnej.

 

To wszystko zależy jak będą to rozliczać. Czy np. jak teraz co miesiąc mają rozliczać to czy będą przenosić między strefami, jaką masz auto konsumpcję, ile oddanej do sieci w dane taryfie itp itd.

Jest wiele grup, którym nie ufam, a leśne dziadki z energetyki do tej grupy należą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g...o nie rację . To , że tobie się nie opłaca , nie oznacza że innym się nie opłaca. Przestańcie z kaizenem przekonywać , że wasza ' mojsza' , jest najmojsza' . Jest tu wielu ludzi co mają G12 i nikt jak wy z uporem o... , Przepraszam maniaka nie przekonuje , że tylko G12 i panele na drogą taryfę

Możesz korzystać z prądu tak , że ci się opłaca , to korzystaj i już .

Jeśli nie możesz tego zrozumieć ( jak widać wielu spraw) to przyjmij chociaż do wiadomości , że ludzie prowadzą różny tryb życia i mają różne domy.

 

To sam przestań to robić i pouczać innych oraz się za innych wypowiadać w agresywny sposób bo nie masz do tego prawa. :popcorn:

Edytowane przez gawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy jak będą to rozliczać. Czy np. jak teraz co miesiąc mają rozliczać to czy będą przenosić między strefami, jaką masz auto konsumpcję, ile oddanej do sieci w dane taryfie itp itd.

Jest wiele grup, którym nie ufam, a leśne dziadki z energetyki do tej grupy należą.

 

Z tego co ustaliłem w BOK PGE to autokonsumcpa OSD nie obchodzi bo nie dociera do licznika i to sprawdziłem i ilość wyprodukowana jest większa niż oddana do sieci.

W umowie konsumenckiej mam wpisane 2 krotne rozliczenie w roku w czerwcu i grudniu , więc odczytywanie on line mnie raczej nie obchodzi. Owszem w PGE jest przenoszenie opustu pomiędzy strefami w przypadku wykorzystania opustu na danej strefie. I tyle pożyjemy zobaczymy w praktyce, na razie nie widzę problemu w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ustaliłem w BOK PGE to autokonsumcpa OSD nie obchodzi bo nie dociera do licznika i to sprawdziłem i ilość wyprodukowana jest większa niż oddana do sieci.

W umowie konsumenckiej mam wpisane 2 krotne rozliczenie w roku w czerwcu i grudniu , więc odczytywanie on line mnie raczej nie obchodzi. Owszem w PGE jest przenoszenie opustu pomiędzy strefami w przypadku wykorzystania opustu na danej strefie. I tyle pożyjemy zobaczymy w praktyce, na razie nie widzę problemu w tym zakresie.

 

Dzwoniłeś po zmianach. Odczyt online jak najbardziej Ciebie dotyczy, po to masz mieć nowy licznik. Mój ZE rozlicza magazyn na koniec roku. Jak to wygląd to sam się kiedyś o tym przekonałem. Tu nie chodzi o problem czy nie, ale przekonamy się jak to będzie wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sam przestań to robić i pouczać innych oraz się za innych wypowiadać w agresywny sposób bo nie masz do tego prawa. :popcorn:

 

 

ty mi je odbierasz :rotfl:

zbyt wielu ludzi nie pouczam , próbuję ciebie , jednak jesteś niereformowalny . Wypowiadam się za siebie , że mi się nie opłaca .Reszta mówi sama za siebie

 

. grupa taryfowa G w ponad 90% przypadków rozliczana jest w grupie taryfowej G11.

 

https://columbusenergy.pl/2019/05/30/taryfa-g12-dla-kogo-i-kiedy-warto-ja-wybrac/

Edytowane przez cuuube
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw czy tylko ja widzę tu rażącą niekonsekwencje podszytą hipokryzją :-/

 

No jasne i dostaniesz za to nobla za niemerytoryczne wpisy w wątku i personalne jazdy. Gratulacje. BTW napisałem o sobie ze nie jestem wysranym skąpiradłem i ze owszem mam rację dokonałem dobrego wyboru.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty mi je odbierasz :rotfl:

zbyt wielu ludzi nie pouczam , próbuję ciebie , jednak jesteś niereformowalny . Wypowiadam się za siebie , że mi się nie opłaca .Reszta mówi sama za siebie

 

 

 

https://columbusenergy.pl/2019/05/30/taryfa-g12-dla-kogo-i-kiedy-warto-ja-wybrac/

 

To sobie daruj próbowanie i znajdź kogoś innego ba ja sobie tego nie życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...